صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 88

موضوع: وضعيت شغلي بعد از بازگشت به كشور

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    teh-ahvaz

پیش فرض وضعيت شغلي بعد از بازگشت به كشور

سلام . اگر كسي در اين مورد اطلاعاتي داره و اين كه ايا دانشگاههاي ايران با فارغ التحصيلان دانشگاههاي خارج چه برخوردي داره؟ از ان ها به عنوان هييت علمي استفاده ميكنه؟ در اختيارم قرار بزاره ممنون ميشم.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وضعيت شغلي بعد از بازگشت به كشور

خيلي بستگي به رشته اي داره كه خونديد و اون دانشگاهي كه مي خواين عضو هيات علمي بشيد. چون تو ايران بچه هاي phd كه بورس ندارن دغدغه هاشون براي شغل كم نيست( البته اگه بخوان عضو هيات علمي شن).ميدونيد ديگه در ايران قبلا از اتمام تحصيل زنبيل!ميذارن تو جايي كه ميخوان كار كنن!! بجز دانشگاه، محل هاي ديگه معمولا بچه هايي رو كه از خارج از كشور ميان تحويل مي گيرن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    teh-ahvaz

مريم خانم خيلي ممنون از اين كه نظرتون گفتيد. دوستان ديگه اگه نظري دارند لصفا بگويند تا با يك جمع بندي خوب بتونيم تصميم گيري بكنيم.

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

خواهش می کنم و فکر می کنم اگه مایل باشید که رشته و مقطعتون رو بگید و اینکه دوست دارید در کجا مشغول بشید،نظرات بهتر و دقیق تر بیان بشن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    teh-ahvaz

پليمر -كارشناسي ارشد

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

تا اونجايي كه من مي دونم پليمر وضعيت كاريش خوب هست وليكن اگه بخواهيد كه هيات علمي بشيد در دانشگاهاي سراسري داشتن مدرك دكتري الزامي هست وليكن بعضي از دانشگاههاي شهرستانها اگه گروه پليمر بخوان تاسيس كنن مقطع كارشناسي ارشد ممتاز هم قبول مي كنن كه در اين صورت شما بعد از استخدام ملزم به گرفتن دكتري هستيد . وظعيت دانشگاه آزاد خوب به نسبت آسونتره پذيرشش و برا دكتري نيز بورس ميكنه.ولي خارج از دانشگاه ها وضعيت كاري پليمر چه در تهران چه در جنوب و چه در شهر هاي ديگه خوب خوبه !!!

Senior Member

من راجع به رشته خاصي نمي گم. ولي کلا حتي کسي که از دانشگاهاي خارج هم فارغ التحصيل ميشه، بايد يک سري شرايط رو داشته باشه. همه دانشگاهاي خارج از ايران هم يک جور اعتبار ندارن و خب مسلما نمي شه کلي جواب داد. خيلي پارامترهاي ديگم وارد ميشه. من يادمه يک بار يکي از استادامون مي گفت بايد يک تعدادي paper اونم در journalهاي معتبري که واسه دانشگاه مشخصه، داشته باشه. حالا تعداد و يا اينکه کدوم journalها مد نظرشونه رو من يادم نيست. علاوه بر مسائل علمي پارامترهاي ديگم هست ....

البته niva جان اون پارامترهای غیر علمی که فرمودید به نظر من بخش اعظم قضیه رو در هیئت علمی شدن تو ایران در بر می گیره،

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

اصلا قبول ندارم كه رشته مهندسي پليمر بازار كار مناسبي داره. اگه كار تو يك شركت با درآمد ماهيانه 400 تومان رو براي يه فارغ التحصيل فوق فرصت شغلي به حساب بياريد كه موافقم. وگرنه اصلا به اين صورت نيست. عملا كارخونه هاي پليمري يه اپراتور گذاشتن و اگه بخوان يه مهندس پليمر استخدام كنن درآمدش خيلي زياد باشه 400-500 هزار مي شه. مگه اينكه يه سري شرايط( غير علمي و غير تخصصي(ترجمش مي شه پارتي!!!)) داشته باشي. خيلي اين رشته شرايطش دردناكه. خيلي. من روزي كه با رتبه 230 اين رشته رو انتخاب كردم فريب همين واژه ها رو خوردم. تو ايران نه بازار كار خوبي داره و نه جاي مناسبي براي تحقيقات.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

من اصلا بهت پيشنهاد نمي كنم براي پيدا كردن بازار كار مناسب تو ايران ( اونم تو رشته مهندسي پليمر) بري خارج كشور دكترا بگيري. اينجا اگه با يه سري اساتيد (علي الخصوص پلي تكنيكي) بتوني دكتراتو بگذروني خيلي شرايط بازار كارت مناسبتره. دليلشو نگم بهتره!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

صفحه 1 از 9 123456789 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)