صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 88

موضوع: وضعيت شغلي بعد از بازگشت به كشور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعيت شغلي بعد از بازگشت به كشور

تا اونجا که من دیدم اکثریت اونایی که میرن بر نمی گردن، البته کسایی که نظم نسق اونجا رو می بینن براشون سخته بیان اینجا زندگی کنن، مگه اینکه کار خیلی خوبی داشته باشن. کار کردن تو صنعت برای ماها که hightech نیستیم هیچ جذابیتی نداره، الان توی خیلی از شرکتا مشاوره یه لیسانس آزاد همون کاری رو می کنه که فوق شریف می کنه. در باره هیئت علمی ام خیلی امید ندارم. الان تو رشته خودمون تو دانشگاه شریف، هیئت علمی تو 10 سال اخیر فقط 3 4 نفرو جذب کردن که معمولا بورسیه وزارت علوم بودن تو کانادا و انگلیس و البته یکیم مریلند درس خوندن. خود منم فکر نمی کنم با این شرایط تا 10 سال آینده بیشتر از 10 نفر جذب بشن. متاسفانه هیئت علمی شدن تو شریف و فنی و امیرکبیر خیلی چیزا می خواد غیر داشتن رزومه عمی خوب. به قول شاعر بس نکته غیر حسن بباید که تا کسی مقبول طبع مردم صاحب نظر شود!!
    البته روایت هست تو بعضی رشت هها مثه شیمی، نفت و مخابرات بعضی ارگانا در به در دنباله PhD های آمریکا کانادان. صحت و سقمش با راوی!

saeede83
    Guest

To countdown:
    من با شما موافقم، منظور من اینه که با sysbiosys و نظرش راجع به استخدام هیئت علمی در ایران مخالفم :P

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    جسارتا می شه بفرمایید استاد شدن در ایران چه مزایایی داره. اگر قصد کسب درآمد بالاست که واقعا حماقته شما 4+2+5+2=13 سال تحصیلات دانشگاهی و 2 یا 3 سال کار تو محیطهای علمی کوچیک رو تجربه کنین که بعدش تازه بیاین تو ایران با ماهی 1-2 میلیون استاد بشید! تازه اگر بتونید خیلی روباط رو پشت سر بگذارید تا تو یه دانشگاه دولتی خوب استاد بشید. وگرنه که آزاد ابرغو استاد شدن که پذیرش گرفتن از مریلند و mit و هاروارد و مقاله دادن نمی خواد. !
    To Saeedeh:
    Thank you

To Shahrooz:
    اون دیگه زندگی یک نفره که ببینه استاد شدن تو ایران براش مزایایی داره یا نه- خیلی ها شغل های آکادمیک رو دوست دارند حتی اگه حقوقشون 200 هزارتومان باشه-خب دید شما که مستقیما سراغ حقوق استادی میرید تفاوت داره و بله شاید استادی مقرون به صرفه نباشه- در مورد آزاد ابرغو هم که ما حرفمون یکی-منظور من دانشگاه های دولتی سطح بالاست وگرنه درسته نیازی نیست ادم اینهمه رنج رفتن و دوری و سختی رو بکشه و بره دانشگاه های رده پایین ...........
    اصلا اگه شما بحثتون رو حقوق یک یا دو میلیون هستش که اصلا شاید درس خوندن اشتباه باشه همون سیکلش هم زیاده به نظر من- با شغل پدر پولداری راحت بدون دکترا از امریکا و یا هرجای دیگه میشه بهتر کاسبی کرد............................

saeede83
    Guest

کسانی که بعد از دکترا بر می گردن ایران کار کنن 100% به مساله مالیش فکر نمی کنن، دلایل دیگه ای دارن، اگه یه نگاهی به استادای خودتون بندازین تقریبا معلومه از چه تیپی هستن. البته من شنیدم توی بعضی رشته ها با دکترا اینجا می شه خیلی پولدار شد (با رابطه در صنعت)

Barcelona
    Guest

(در مورد آقایون) راستش من در مورد خانم ها مطمئن نیستم اگه مثلا برن آمریکا بی حجاب درس بخونن هیچ وقت اینجا قبولشون می کنن یا نه.
    [/quote]

اين حرفا چيه؟ شما بايد در هر نقطه اي كه از جهان هستين نماينده ي ايران اسلامي باشين و از حقانيت خودتون دفاع كنين و به جهانيان نشون بدين كه خانم ها با وجود همه ي مشكلات مي توانند دوشادوش آقايون در پيشرفت جامعه شريك باشن و در عين حال نهاد خانواده رو هم حفظ كنن. نزنين من در رفتم!!!!!

بچه ها اینا همه مورد بمورده فنی ها را با پزشکی ها مقایسه نکنید یادمون باشه تاریخچه مهندسی در ایران به زور به 50 سال می رسه اما پزشکی نه×× پس نگسد مخالفید یا موافق!! من خودم یکی را می شناسم که داره برمیگرده با رزومه توپ اما حتی دانشگاههای آزادی که جز دانشگاهها آزادای خو.ب نیستند قبولش هنوز نکردن اینم در نظر داشته باشیذ که برای استادا سخته استاد بالاتر از خودشون بگیرن من خودم این بلا سرم در اومد استادی برای یکی از دانشاههای ترهران که باسوادبود و تازه اومده بود دو دستی اخراجش کردن اونم رفت یک دانشگاه دیگه تهران ×× اونقدرها نمیشه امیدوار بود این دوستمونم که داره می آید دانشگاه آزادم راش نداده هنوز اونم دانشگاه آزاد نه جندان معروف مکه مثل کانت داون الان جاتونو داشته باشید وگرنه زیاد رو استادشدت حساب نکنید برید نمایندگی شرکت خارحی بزندی یا کار جدید کنید با دردسراش حالا نمیشه گفت 4 سال دیگه چی میشه

saeede83
    Guest

ولی این سوال جدا برای من مطرح هست. اگه کسی بدون حجاب در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنه باید هیئت علمی شدن در ایران رو بی خیال بشه؟ من دقت کردم که در کنفرانس های داخلی هم که خیلی وقت ها از استاد های ایرانی که در دانشگاه های خارجی تدریس می کنن برای همکاری دعوت می کنن تا حالا ندیدم با استاد ایرانی خانم همکاری کنن!

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    البته من شنیدم توی بعضی رشته ها با دکترا اینجا می شه خیلی پولدار شد (با رابطه در صنعت)
    از یکی از بچه های دانشگامون شنیدم که بعضی از استادای عمران و مکانیک ( از بقیه خبر ندارم ) شریف ساعتی 200 دلار به عنوان مهندس مشاور تو همین ایران حق الزحمه می گیرن.

saeede83
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط apply2008iran
    بچه ها اینا همه مورد بمورده فنی ها را با پزشکی ها مقایسه نکنید یادمون باشه تاریخچه مهندسی در ایران به زور به 50 سال می رسه اما پزشکی نه×× پس نگسد مخالفید یا موافق!! من خودم یکی را می شناسم که داره برمیگرده با رزومه توپ اما حتی دانشگاههای آزادی که جز دانشگاهها آزادای خو.ب نیستند قبولش هنوز نکردن اینم در نظر داشته باشیذ که برای استادا سخته استاد بالاتر از خودشون بگیرن من خودم این بلا سرم در اومد استادی برای یکی از دانشاههای ترهران که باسوادبود و تازه اومده بود دو دستی اخراجش کردن اونم رفت یک دانشگاه دیگه تهران ×× اونقدرها نمیشه امیدوار بود این دوستمونم که داره می آید دانشگاه آزادم راش نداده هنوز اونم دانشگاه آزاد نه جندان معروف مکه مثل کانت داون الان جاتونو داشته باشید وگرنه زیاد رو استادشدت حساب نکنید برید نمایندگی شرکت خارحی بزندی یا کار جدید کنید با دردسراش حالا نمیشه گفت 4 سال دیگه چی میشه
    اما ما مخالفت کردیم که فارغ التحصیلان ایران رو به آمریکا (مثلا) ترجیح می دن.
    در ضمن توی هر جای دنیا connection برای پیدا کردن کار مهم تر از رزومه است.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط countdown
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    جسارتا می شه بفرمایید استاد شدن در ایران چه مزایایی داره. اگر قصد کسب درآمد بالاست که واقعا حماقته شما 4+2+5+2=13 سال تحصیلات دانشگاهی و 2 یا 3 سال کار تو محیطهای علمی کوچیک رو تجربه کنین که بعدش تازه بیاین تو ایران با ماهی 1-2 میلیون استاد بشید! تازه اگر بتونید خیلی روباط رو پشت سر بگذارید تا تو یه دانشگاه دولتی خوب استاد بشید. وگرنه که آزاد ابرغو استاد شدن که پذیرش گرفتن از مریلند و mit و هاروارد و مقاله دادن نمی خواد. !
    To Saeedeh:
    Thank you

To Shahrooz:
    اون دیگه زندگی یک نفره که ببینه استاد شدن تو ایران براش مزایایی داره یا نه- خیلی ها شغل های آکادمیک رو دوست دارند حتی اگه حقوقشون 200 هزارتومان باشه-خب دید شما که مستقیما سراغ حقوق استادی میرید تفاوت داره و بله شاید استادی مقرون به صرفه نباشه- در مورد آزاد ابرغو هم که ما حرفمون یکی-منظور من دانشگاه های دولتی سطح بالاست وگرنه درسته نیازی نیست ادم اینهمه رنج رفتن و دوری و سختی رو بکشه و بره دانشگاه های رده پایین ...........
    اصلا اگه شما بحثتون رو حقوق یک یا دو میلیون هستش که اصلا شاید درس خوندن اشتباه باشه همون سیکلش هم زیاده به نظر من- با شغل پدر پولداری راحت بدون دکترا از امریکا و یا هرجای دیگه میشه بهتر کاسبی کرد............................
    اگر دقت مي كرديد مي ديديد كه من ابتداي بحث هم موضوع رو اينطوري عرض كردم "كه اگر هدف كسب درآمد باشه" . در صورتي كه هدف تحقيقات علمي و ... باشه رشته هاي شما رو نمي دونم . اما در رشته بنده(مهندسي پليمر) دهها سال بعد از اختراع دستگاهي به اسم twin extruder كه حداقل ابزار براي تهيه يك نانوكامپوزيته اثري در دانشكده فني دانشگاه تهران ازش نيست! تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)