صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 88

موضوع: وضعيت شغلي بعد از بازگشت به كشور

samaneh_f
    Guest

پیش فرض پاسخ : وضعيت شغلي بعد از بازگشت به كشور

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    ولی این سوال جدا برای من مطرح هست. اگه کسی بدون حجاب در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنه باید هیئت علمی شدن در ایران رو بی خیال بشه؟ من دقت کردم که در کنفرانس های داخلی هم که خیلی وقت ها از استاد های ایرانی که در دانشگاه های خارجی تدریس می کنن برای همکاری دعوت می کنن تا حالا ندیدم با استاد ایرانی خانم همکاری کنن!
    نه لازم نیست قید هیات علمی شدن و بزنه.. استادای خانومی که زمان قبل از انقلاب خارج درس می خوندن و بدون حجابم بودن الان اینجا عضو هیات علمی دانشگاههای سراسری هم هستن...یا استادای خانومی که تو تعطیلات مدام میرن خارج از کشور برای تفریح اونجا هم حجاب ندارن و از بدشانسی شون می زنه دانشجو هاشونم اینارو تو سفر زیارت می کنن, حالا باید بگن چون تو حجاب نداری از فردا نیا سر کار؟

یا خانوم شیرین عبادی که خارج از کشور بدون حجاب هستند و تو دانشگاه تهرانم هستند؟

تازه واقعا اگه خانوما ترس اینو دارن که بعدا براشون مشکل ساز بشه می تونن عکسایی و که تحویل دانشگاه می دن حداقل عکس با حجاب بدن که تو تحویل مدارکشون به ایران موقع بازگشت مشکلی پیش نیاد...

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

خداييش حدسم نمي زدم همچين مشكلاتيم ممكنه بوجود بياد. خدا خانومها رو صبر بده واقعا.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Barcelona
    Guest

يه استادي جديدا عضو هيئت علمي دانشگاه ما شده. از msu دكترا گرفته. خيلي آدم خوبيه و به هيچ وجه حذبل نيست و خيلي هم جوونه و خوش تيپ . اين استاد تا اونجايي كه مي دونم پارتي نداره ولي چون از آمريكا اومده عضو هيئت علمي شده. كاش بازم از اينا ميومدن ايران و استاد مي شدن. خيلي با بقيه فرق داره. علت اينكه قبولش كردن هم زمينه ي كاري متفاوتشه با بقيه استادا. اينم website اين استاد محبوب.

http://sharif.edu/~behshad

me_f
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط saeede83
    ولی این سوال جدا برای من مطرح هست. اگه کسی بدون حجاب در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل کنه باید هیئت علمی شدن در ایران رو بی خیال بشه؟ من دقت کردم که در کنفرانس های داخلی هم که خیلی وقت ها از استاد های ایرانی که در دانشگاه های خارجی تدریس می کنن برای همکاری دعوت می کنن تا حالا ندیدم با استاد ایرانی خانم همکاری کنن!
    ببین من بعید میدونم اینطور باشه. یکی از استادای من تو اینجا که عضو کمیته انتخاب استاد هست، داشت یه بار با من صجبت میکرد، گفت اگه قصد برگشتن کردی و خواستی آکادمیک شغل بگیری حتما با من تماس بگیر. میگفت ما الان در پی این هستیم که بچه های فارغ التحصیل خودمون رو جذب کنیم، به خصوص خانومارو، ;D آخه تو مکانیک استاد خانم تو ایران خیلی فعلا کمه. خوب اگه اون میدونست بی حجاب بودن در اونور تاثیر - داره، خوب که اینو نمیگفت به من

Senior Member maryamf آواتار ها

من تا جایی که دیدم برای اینکه بتونی هیئت علمی دانشگاه بشی یا باید بادمجون دور قاب چین باشی یا اونطرف آبی باشی. تو گروه ما اختصاصا اولی عمل می کنه( بخاطر نوع اساتیدش) ولی تو گروههای دیگر هر دو. البته همه این تفاسیر با مرگ(دور از جون) یا کنار گذاشته شدن یه استاد هم بکلی قابل تغییره. دانشجوی یک استاد تو دانشگاههای ایران بودن لزوما کمک نمی کنه ممکنه شانستون رو پایینتر هم بیاره چون تو این 4-5 سال دکتری خیلی با هم سر و کار خواهید داشت و گاهی باید واقعا باج بدید تا تو سیستم نگهتون دارند یا ممکنه یکهو اون استاد سر از زندون در بیاره(دیدم که می گم!!!) و کار شما برای همیشه خراب شه..

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    لطفاً فقط در راستای عنوان تاپیک "وضعيت شغلي بعد از بازگشت به كشور " بحث نمایید.
    در غیر اینصورت مطلب شما حذف گردیده و بنابر تصمیم گیری جدید با عدم توانایی ارسال روبرو میگردید.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

200 دلار در ساعت؟ ايران؟ شما داريد به يه سري چيزهاي دست نيافتني اميدوار مي كنيد . اين اصلا درست نيست!. ببينيد تو عمده رشته هاي فني(چون فني مي خونم و راجع به بقيه نمي تونم اظهار نظر كنم) همه چيز تو ايران به كسب واژه اي به اسم پارتي مناسب بستگي داره. شما نمي تونيد از يك سطح بالاتر برويد مگر اينكه بتونيد با مديرهاي بالاتر از خودتون ارتباط ( كاملا غير علمي ) برقرار كنيد! حاضرم با هر كس ديگه اي خلاف اين نظر داره بحث كنم. چه اينجا چه خارج اينجا.
    برگشت به ايران با يك سري توجيحات( عدم تطابق با فرهنگ اونجا. دلتنگي هاو قضيه home sick . خدمت به ملت و ...) قابل پذيرشه اما نه از لحاظ علمي و تحقيقاتي و نه از لحاظ شرايط كاري براي مهندسي كه با درآمد ماهيانه6000-8000 دلار (phd) تو اونجا كار مي كنه برگشت به ايران جهت كسب درآمد هنگفت!(1000-2000 دلار) در ماه عاقلانه نيست.
    شرايط تحقيقاتي رو هم كه فقط تو وزارت دفاع فراهمه فكر مي كنم!
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

ببينيد بحث فقط در مورد استاد شدن نيست. متاسفانه تو همه جاهاي دولتي وضعيت كار بعد از برگشتن خوب نيست. من الان دارم جايي كار مي كنم كه كاملا پژوهشيه. همه فوق ليسانس و دكترا دارند. قبلا يه نفر كه از كانادا اومده بود و كارش واقعا درست بود اينجا كار مي كرد. كارايي كرد كه الان تو ايران كسي نمي تونه انجام بده و حالا كه از اينجا رفته 7-8 ماهه اين پروژه معلق مونده. اين آدمو با طرز بسيار توهين آميزي از اينجا بيرون كردند. چون مثل بقيه ياد نگرفته بود هي بگه "بله آقاي دكتر حق با شماست". آخرشم بهش انگ بي فرهنگي زدند و گفتند رفته خارج فرهنگشو از دست داده.

گويا قبل از اينكه من بيام اينجا چند تجربه مشابه ديگه هم وجود داشته. مثلا رئيس اينجا مي ترسه اگه آدم درست و حسابي بياد تو سيستم و فارغ التحصيل يه جاي معتبر هم باشه ممكنه جاي اينو بگيره. اخه جزء مديران خاصي هست كه 10 ساله صندليشو حفظ كرده.

الانم هر كس كه فارغ التحصيل خارج از كشور كه سرش به تنش ميارزه براي استخدام مياد اينجا يه جوري دست به سرش مي كنند.

هميشه هم دارند مينالند كه چرا ما به نيروي انساني زيادي نياز داريم و كسي نيست بياد براي كار. عين همون شرايطي كه تو دانشگاهها براي گرفتن هيات علمي وجود داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farshad نمایش پست ها
    تا اونجا که من دیدم اکثریت اونایی که میرن بر نمی گردن، البته کسایی که نظم نسق اونجا رو می بینن براشون سخته بیان اینجا زندگی کنن، مگه اینکه کار خیلی خوبی داشته باشن. کار کردن تو صنعت برای ماها که hightech نیستیم هیچ جذابیتی نداره، الان توی خیلی از شرکتا مشاوره یه لیسانس آزاد همون کاری رو می کنه که فوق شریف می کنه. در باره هیئت علمی ام خیلی امید ندارم. الان تو رشته خودمون تو دانشگاه شریف، هیئت علمی تو 10 سال اخیر فقط 3 4 نفرو جذب کردن که معمولا بورسیه وزارت علوم بودن تو کانادا و انگلیس و البته یکیم مریلند درس خوندن. خود منم فکر نمی کنم با این شرایط تا 10 سال آینده بیشتر از 10 نفر جذب بشن. متاسفانه هیئت علمی شدن تو شریف و فنی و امیرکبیر خیلی چیزا می خواد غیر داشتن رزومه عمی خوب. به قول شاعر بس نکته غیر حسن بباید که تا کسی مقبول طبع مردم صاحب نظر شود!!
    البته روایت هست تو بعضی رشت هها مثه شیمی، نفت و مخابرات بعضی ارگانا در به در دنباله PhD های آمریکا کانادان. صحت و سقمش با راوی!

میشه لطفا بفرمایید این روایت آخر را از کجا میگید؟ ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    200 دلار در ساعت؟ ايران؟ شما داريد به يه سري چيزهاي دست نيافتني اميدوار مي كنيد . اين اصلا درست نيست!. ببينيد تو عمده رشته هاي فني(چون فني مي خونم و راجع به بقيه نمي تونم اظهار نظر كنم) همه چيز تو ايران به كسب واژه اي به اسم پارتي مناسب بستگي داره. شما نمي تونيد از يك سطح بالاتر برويد مگر اينكه بتونيد با مديرهاي بالاتر از خودتون ارتباط ( كاملا غير علمي ) برقرار كنيد! حاضرم با هر كس ديگه اي خلاف اين نظر داره بحث كنم. چه اينجا چه خارج اينجا.
    برگشت به ايران با يك سري توجيحات( عدم تطابق با فرهنگ اونجا. دلتنگي هاو قضيه home sick . خدمت به ملت و ...) قابل پذيرشه اما نه از لحاظ علمي و تحقيقاتي و نه از لحاظ شرايط كاري براي مهندسي كه با درآمد ماهيانه6000-8000 دلار (phd) تو اونجا كار مي كنه برگشت به ايران جهت كسب درآمد هنگفت!(1000-2000 دلار) در ماه عاقلانه نيست.
    شرايط تحقيقاتي رو هم كه فقط تو وزارت دفاع فراهمه فكر مي كنم!
    با جمع بندی بحث تا اینجا میشه فهمید که بعد از اتمام phd در خارج کشور نه از لحاظ تحقیقاتی و نه از لحاظ کسب درآمد ارزش برگشت به ایران وجود نداره. حالا من یه سئوال از دوستانی دارم که دیگه دارن phd شون رو تو امریکا یا کانادا تموم میکنن و الان رفتن تو فکر ادامه راه! چه موقعیت های شغلی برای یک phd فنی-مهندسی اونجا وجود داره؟ چون من از خیلیا شنیدم که موقعیت های شغلی صنعتی برای phd به نسبت لیسانس و فوق اونجا خیلی کمه.
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)