صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 88

موضوع: وضعيت شغلي بعد از بازگشت به كشور

Junior Member faranefr آواتار ها

پیش فرض پاسخ : وضعيت شغلي بعد از بازگشت به كشور

ببخشید از اینکه وارد بحثتون شدم ولی میشه یک کمی هم درباره وضعیت بقیه رشته ها مثل علوم پایه و انسانی حرف بزنین آخر فقط که مهندسی ها اینجا نمیان!!!؟؟؟

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط faranefr نمایش پست ها
    ببخشید از اینکه وارد بحثتون شدم ولی میشه یک کمی هم درباره وضعیت بقیه رشته ها مثل علوم پایه و انسانی حرف بزنین آخر فقط که مهندسی ها اینجا نمیان!!!؟؟؟
    می تونم درباره اقتصاد نظر بدم هر چند وضعیت بعضی رشته ها مثل علوم سیاسی کاملا متفاوت است.تو رشته اقتصاد به اعتراف خود اساتید اسم دانشگاه به مراتب از سواد استاد توی کار پیدا کردن مهم تر است.با سواد ترین استاد چون توی ایران درس خونده تو دانشگاه به چشم یه بی سواد بهش نگاه می کنن و یک استاد که واقعا فقط به درد درس دادن تاریخ عقاید اقتصادی می خوره به خاطر اینکه تو امریکا(اونم نه یک دانشگاه خوب یا حتی متوسط رو به خوب) رو سرشون می زارن
    من این امکان رو داشتم با سهمیه شاگرد اولی درسمو تو یک دانشگاه خوب ایران ادامه بدم وقتی با استادم مشورت کردم گفت حتی اگه از یک دانشگاه متوسط رو به پایین انگلیس هم می تونی پذیرش بگیری یک لحظه تردید نکن چون وقتی بر گردی خودت تفاوت رو احساس می کنی و می بینی جامعه چه جوری بهت نگاه می کنه.حتی تو پست ها دولتی و سیاسی هم اینکه شخص کدوم کشور درس خونده(دانشگاه ها رو نمی شناسن به جز چند تا معروف هاشو) تعیین کننده است
    Some dance to remember, some dance to forget

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

به نظر من که خنده داره!
    پسرخالم آلمان دندونپزشکی و تخصصش رو گرفته بعد همین تازگیا اومده بود ایران پرسیده بود اگه بخواد کار کنه چیکار باید بکنه؟
    گفتن: "باید یه امتحان تعیین سطح بدین ببینیم سوادتون در چه حده! بعدم حتی اگه عالی هم باشید فقط سیستان و بلوچستان یا خراسان جنوبی میتونیم بفرستیمتون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

یعنی اعتماد به نفس وزارت علوم ایران آدم رو شیفته می کنه!

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

در تایید پست نفر آخر صفحه قبلی،چند وقت پیش مجله ی فارن پالیسی مقاله ی نوشته بود که پی اه دی بگیرید و موقعیت های کاری خود را کم کنید!اگر یکم بگردید پیداش می کنید چون انلاین بود،(شایدم توی اکونومیست بود،یادم نیست دقیق)لپ کلام این بود که توی آمریکا داشتن فوق لیسانس،یا حتی دوتا فوق توی رشته های نزدیک به هم بسیار بهتر است و راحت تر کار می تونید پیدا کنید تا دکترا داشتن!و توصیه کرده بود اگر قصد ادامه دارید،یک فوق دیگه بخونید بجای اینکه 3 4 سال وقت خودتون رو تلف کنید برای دکترا!نکات بیشتری بود اما چون منبعش رو الان ندارم و دوستان تایید بخواهن نمی تونم ارجاع بدم بقیش رو به خودتون می سپرم!

این حرف حتی در مورد ایران هم مصداق داره چون هدف کار (پول) هست. البته در ایران هرچه زودتر (دیپلم مثلا) وارد بازار کار (بخصوص دلالی) شد پول بیشتری گیر طرف میاد

در مورد دکتری اصولا این مقطع آکادمیک هست، به ندت یه phd از تخصصش در صنعت استفاده میشه، موسسه های تحقیقاتی و بخش R&D شرکتها هم فرصت کافی رو واسه کسائی که مدرک دکتری دارند در اختیار نمیذاره.
    در واقع با کمی اغماض میشه گفت دکتری محدود به همون دانشگاهها هست.
    با این حال من خودم دنبالشم چون هم بهش علاقه دارم هم شغل شیک و تمیزی هست بخصوص اگه یه کرسی تحقیقاتی توی یه دانشگاه آمریکائی باشه

Banned

یکی از دوستان راجع به علوم انسانی سوال کرده بودبهتره رشته مد نظرتون رو بیان کنیدبه عنوان نمونه دوست قبلی برای اقتصاد توضیح داده بودند من برای علوم سیاسی باید بگم که در دانشگاه خود ما که درجه الف کشوری هم هست و در علوم سیاسی اساتید زبان زدی داره در سطح کشور جالب اینه که اساتید مذکور همگی در داخل ایران تحصیل کرده اند و بسیار بسیار باسواد تر از اون استادی هستند که تنها افتخارش 30 سال زندگی در آلمان و 8 سال شاگرد هابرماس بودن هست! یا مثلا استاد دیگه ای که در حال حاظر رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در پاریس هست و همون جا هم دکترا گرفته بود کلاسش به این صورت بود که"بسم الله الرحمان الرحیمخب یادداشت بفرمایید...." خب بقیه اش برای جلسه یعد!اما استادی که در تربیت مدرس تحصیل کرده بود یا در شهید بهشتی بر خلاف اونچه که خود دانشجویان فکر میکردند بسیار باسواد و کلاسهای پویایی داشت. البته من هم با نظر دوستمون موافقم که تحصیل در دانشگاه های خارجی سطح متوسط به بالا هم کلاس کاری بالاتری داره هم برای خاصه رشته هایی مثل علوم سیاسی و اقتصاد برای بدست آوردن پست های مرتبط قطعا مفید تر هست. اگر هم میتونید همین لیسانس رو هم اونجا بگیرید و چهار سال معطل نکنید.

Junior Member

من مهندسی خوندم و میخوام ایران زندگی کنم
    حالا به نظر شما تاسیس شرکت برام بهتره یا دکتری خوندن خارج و بعد هیئت علمی شدن در ایران؟
    تا حالا از هرکی پرسیدم گفته دکتری بخون اون هم خارج. ولی اکثر این افراد اکادمیک بودن.
    از طرفی فکر میکنم هیئت علمی فقط کار تدریس نمیکنه و امکان تاسیس شرکت و مشاوره هم براش فراهمه پس انقدر هم حقوقش نباید بد باشه
    نظر شما چیه؟
    اگر صخره و سنگ در مسیر رودخانه نبودند صدای آب هرگز زیبا نمیشد

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Paris نمایش پست ها
    من مهندسی خوندم و میخوام ایران زندگی کنم
    حالا به نظر شما تاسیس شرکت برام بهتره یا دکتری خوندن خارج و بعد هیئت علمی شدن در ایران؟
    به نظر من، با توجه به شرایط کنونی حاکم بر کشور عزیزمون، شما باید شرایط خاصی داشته باشید (خوشبختانه همه میدونیم چه شرایطی) تا بتونید در وزارت علوم به عنوان هیئت علمی پذیرفته بشوید...اگر شرایط مذکور را دارید....

از طرفی فکر میکنم هیئت علمی فقط کار تدریس نمیکنه و امکان تاسیس شرکت و مشاوره هم براش فراهمه
    دقیقا همین طوره که فرمودید، شما می توانید در کنار تدریس، کارهای مشاوره ای و تاسیس شرکت هم داشته باشید...
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member

ممنون از پاسختون. من شرایط مذکور رو ندارم! ولی باید راهی باشه ...
    نمیشه اول هیئت علمی یک جای معمولی بشم بعد از کسب تجربه و دادن مقاله به دانشگاه بهتری منتقل بشم؟

شما چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید؟
    اگر صخره و سنگ در مسیر رودخانه نبودند صدای آب هرگز زیبا نمیشد

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

ممنون از پاسختون. من شرایط مذکور رو ندارم! ولی باید راهی باشه ...
    نمیشه اول هیئت علمی یک جای معمولی بشم بعد از کسب تجربه و دادن مقاله به دانشگاه بهتری منتقل بشم؟
    شما چه راه حلی رو پیشنهاد میکنید؟
    در مورد انتقال هیئت علمی از دانشگاهی به دانشگاه دیگه، تا اونجایی که من میدونم یک جورایی ماموریت غیر ممکن هستش!! (من استاد پایان نامه ارشدم با توجه به اینکه از مشاوران وزیر علوم در دولت 8 بود، با کلی دوندگی و شرایط خاص تونست این کار رو انجام بده)
    بعد اگر شما در دانشگاه دولتی/سراسری هیئت علمی باشی از لحاظ حقوق (مالی) تفاوتی با سایر استان ها یا دانشگاه های بهتر نداری
    به نظر شخصی من، عطای اینجا رو اگه میتونی به لقاش ببخش و ...
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)