صفحه 1 از 100 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

Junior Member

پیش فرض تحصیل در بلاروس

با سلام

قبلا یه تاپیک زده بودم و با دوستان در مورد اینکه چه بکنم ، صحبت کرده بودم که لینکش اینجاست و برا اطلاعات بیشتر از شرایطم میتونید بخونیدش :
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...c,14492.0.html
    به طور اجمالی باید بگم که 23 ساله - مجرد - بدون پیش دانشگاهی- مهدل دیپلم حدود 15.5 - دیپلم تجربی - علاقمند به خوندن مهندسی نرم افزار - مایه دار هم نیستم

والا تو سرچ ها و تحقیقاتی که کردم به نظرم رسید که بلاروس میتونه جای جالبی باشه !
    اینطوری که من تحقیق کردم (منظورم البته موسسه های اعزام دانشجو نیست ها) هم از مالزی امن تر و هم خیلی ارزون تره ! یک دوره 10 ماهه داره که آموزش زبان هم و یه سری درس دیگه که البته به جای پیش دانشگاهی هست !
    دانشگاهش هم رنک بدی نداره ! حدود 1300 هست تو سایت Webometrics که در مقایسه با دانشگاه های ایران رتبه خوبیه !
    http://www.webometrics.info/rank_by_...asp?country=by اینم رنک دانشگاه های بلاروس
    حدود 2000 هزار یورو شهریه داره و ماهی 20-30 دلار خوابگاهشه !
    ایران هم از بین جمهوری های تازه استقلال یافته فقط بلاروس و روسیه رو توصیه کرده !
    http://www.ebo.iau.ir/html/modules.p...article&sid=26 اینم لینکش
    با زبان روسی مشکلی ندارم و میتونم از همین الان شروع به یادگیری کنم !

خب نظرتون چیه ؟
    من بعد از گرفتن مهندسی نرم افزار از اینجا با معدل خوب(بر فرض) میتونم به دانشگاه های عالی فکر کنم ؟ آیا این تصمیم عاقلانه است ؟

ممنون
    داودی

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

سلام دوستان.
    من یه اطلاعاتی در رابطه با بلاروس به دست آوردم که امیدوارم به درد دوستان بخوره.
    تا اونجایی که من تحقیق کردم وزارت علوم مدرک 5 تا دانشگاه بلاروس رو تا مقطع دکتری ارزیابی می کنه.این 5 دانشگاه بیشتر رشته ها رو دارند.از پزشکی و دندان پزشکی و دندان پزشکی گرفته تا هوافضا و نفت و .... .
    هزینه شهریه دانشگاه بسته به رشته بین سالی 1400 - 3000 دلار هست.
    هزینه اجاره خوابگاه بین 20 تا 30 دلار در ماه هست.امکانات خوابگاه ها در حد قابل قبولی هست (به نظرم خوابگاهاش بهتر از خوابگاه دانشگاه های مالزی هست).
    هزینه ماهیانه خورد و خوراک و ایاب ذهاب هم بین 200-250 $ هست.
    زبان تحصیل هم روسی هست و برای تحصیل در دانشگاه قبلش باید یک دوره ماهه زیان روسی برید که معادل پیش دانشگاهی حساب می شود.
    در مقایسه با اوکراین وضعیت بهتری داره.(از نظر گند کاری هایی که دانشجو های ایرانی در اوکراین انجام دادن).در کل به نظرم برای کسانی که پیش دانشگاهی نخوندن می تونه بهترین انتخاب باشه.
    من یکی از دوستام در شهر مینسک بلاروس درس می خونه .از بلاروس راضیه فقط می گه یکم سرد و تاریک هستم اما در کل جای خوبیه .این رفیق ما از 16 سالگی رفت بلاروس.الان 3 ساله اونجاست.الانم ترم یک رشته نفت هست.1 سال زبان روسی خوند و یک سال هم سوم دبیرستانش رو.
    امیدوارم این اطلاعات به درد کسی بخوره.
    موفق باشید.
    بدرود.

Junior Member

سلام..من به دلیل معدل پایینم در لیسانس دارم واسه همه کشورهایی که تو این رنک هستند اطلاعات جمع میکنم...هند و مالزی و بلاروس و ایتالیا...
    در مورد بلاروس توصیتون چیه؟؟ واسه فوق...مدیریت. یا هنر...
    یه سوال دیگه که من شدیدا باهاش درگیرم وهیچکس جواب نمیده تغییر رشته به هنر...اصلا این کار و میشه کرد..اگه میشه کشورش اصلا مهم نیست؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ahura 5758
    سلام..من به دلیل معدل پایینم در لیسانس دارم واسه همه کشورهایی که تو این رنک هستند اطلاعات جمع میکنم...هند و مالزی و بلاروس و ایتالیا...
    در مورد بلاروس توصیتون چیه؟؟ واسه فوق...مدیریت. یا هنر...
    یه سوال دیگه که من شدیدا باهاش درگیرم وهیچکس جواب نمیده تغییر رشته به هنر...اصلا این کار و میشه کرد..اگه میشه کشورش اصلا مهم نیست؟؟
    من به شخصه بلاروس رو نسبت به هند به دلیل کثیف بودنش و نسبت به مالزی به دلیل بالا بودن هزینه نسب به امکانات ترجیح می دم.
    در رابطه با ایتالیا هم اطلاعاتی ندارم.بلاروس نسبت به اوکراین هم خیلی بهتره چون در اوکراین نزدیک 5000 دانشجو ایرانی هست که متاسفانه گند زدن به اوکراین.

در رابطه با تغییر رشته هم اطلاعات زیادی ندارم.
    در آخر هم این نظر شخصی من بود.

Member mohhhamad آواتار ها

شما دبیرستانی دیگه نه؟
    شما برید تو گوگل بگردی و توسایت های دانشگاه های بلاروس میتونی به همه این اطلا عات برسی.
    من چند تا سوال بپرسم.شما تا حالا خارج رفتی؟
    به نظرمن رفتنت درست نیست.
    یه کم بیشتر فکر کن.و برای مشکلاتت راه حل بهتری پیدا کن.
    خدایی نکرده از چاله به چاه نیافتی.
    سربازی داری یا نه؟
    حواست باشه تو بلاروس شاید زبان انگلیسی نباشه ها.
    به نظرمن به جای این فکر ها بچسبید به کنکور ایران ان شا... برا فوق اقدام بکن.
    اگه خیلی مصممی برای رفتن به سایت سفارت ژاپن یه سر بزن.بتونی بورس بگیری خیلی از مشکلاتت هم حله.
    موفق وموید باشی
    این کاربر ،غیر فعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط saman.davand
    با سلام

من پارسال وقتی تو نمایشگاه edutex رفتم.. از دانشگا هایی مثل UCSI یا کوالا لامپور اومده بودن... خودشون می گفتن ماهی 90 تا 110 دلار هزینه خوابگاه می شه... 150 دلار هم هزینه خورد و خوراک...

شهریه دانشگا هم از 2500 تا 3000 دلار و البته بعضی دانشگا ها مثل Lymkokwing شهریه اش حدود 7000 تا 8000 دلار هست......

تو همون نمایشگاه دانشگاه های ایتالیایی هم بودن که می گفتن دانشگا های ما شهریه اش از 1500 تا 2000 یورو شهریه اش هست .. بهتون خوابگاه می دیم با ماهی 90 یورو 150 یورو هم خرج خورد و خوراک.....

گفتم کار هم می شه کرد... گفت نه ما چون دانشگاهمون تو جنوب ایتالیا هست.... آمار بیکاری بالاست اونجا کار..نیست.....

به نظر من هم اول رضایت خانواده شرط هست...... به نظر من شده یه پیش دانشگاهی الکی هم شده برو بعد اقدام کن برای کشور های درست و حسابی.. که البته من همیشه اسکاندیناوی رو پیشنهاد کردم

همین آقا ی Ali_Mohajer فنلاندی بود حالا نمی دونم چطور شد ... بلاروسی شده..... ;D
    سلام.
    اطلاعاتتون جالب بود.اما نمی دونم چرا من کشور های آسیای رو زیاد دوست ندارم.
    کشور های اسکاندیناوی خیلی عالی هستن.اما واسه کسی که پیش دانشگاهی خودنده باشه.درسته من یه وقتی عاشق فنلاند بودم و هنوز هم هستم.اما واسه من مقدور نیست تو ایران پیش دانشگاهی بخونم.خب پس فعلا باید دورش رو خط بکشم تا بعدا.لان هم یه دوستی پیدا کردم تو شهر مینسک هست.و خیلی راضیه.من هم خیلی تحقیق کردم.به نظرم کشور خیلی خوبیه(شاید بشه گفت یکی از ارزون ترین کشور ها در برابر با امکانات بالا هست).
    حالا دوستان خود دانند.

موفق باشید.

Junior Member

من سه ساله بلاروسم.
    فوق لیسانس مدیریت خوندم اینجا.
    1- هزینه خوابگاه ماهی 30 دلاره. مشکلش اینه که الان باید دو سه نفر توی یه اطاق زندگی کنین.مگه اینکه رفیقت بره خونه بگیره، اسمشو بزنه توی خوابگاه برای تو.
    2- اجاره خونه از ماهی 200 دلار خونه تک اطاقه در محله پرت شروع میشه. وسط شهر نزدیک دانشگاه با 400 تومن میشه خونه خیلی خوب گرفت.
    3- خورد و خوراک و زندگی ماهی حداقل 300 میشه. و البته هر روز داره گرونتر میشه. 3 سال پیش خیلی بهتر بود.
    4- مهم: همه جا می گن که شهریه دوره زبان 2000 24000 دلاره. اینا همش حرف دلال هاست. شهریه بهترین دوره زبان اینجا 1300 دلاره. بقیه اش رو دلال ها برای خودشون می گیرن.
    5- دعوتنامه مجانیه.
    6- ....
    7- برای عشق و حال جای خوبیه. خیلی هم آرومه.
    8- شهریه دانشگاه مهندسی 1300 الی 1600 یورو در ساله.
    9- ....
    10-.....
    11- یکی از بهترین گزینه ها برای فرار از سربازیه. سریع پذیرش میدن.

اینجا تقریبا نژاد پرست نداره. درگیری هم تقریبا نیست.

--------------------------------------------

به دلیل اشتباه بودن بعضی از اصلاعات ، قسمتی از مطلب ویرایش شد.
    تیم مدیریتی ApplyAbroad
    ویرایش توسط Ali_Mohajer : October 19th, 2009 در ساعت 07:18 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط AliPakdel نمایش پست ها
    من سه ساله بلاروسم.
    فوق لیسانس مدیریت خوندم اینجا.
    1- هزینه خوابگاه ماهی 30 دلاره. مشکلش اینه که الان باید دو سه نفر توی یه اطاق زندگی کنین.مگه اینکه رفیقت بره خونه بگیره، اسمشو بزنه توی خوابگاه برای تو.
    2- اجاره خونه از ماهی 200 دلار خونه تک اطاقه در محله پرت شروع میشه. وسط شهر نزدیک دانشگاه با 400 تومن میشه خونه خیلی خوب گرفت.
    3- خورد و خوراک و زندگی ماهی حداقل 300 میشه. و البته هر روز داره گرونتر میشه. 3 سال پیش خیلی بهتر بود.
    4- مهم: همه جا می گن که شهریه دوره زبان 2000 24000 دلاره. اینا همش حرف دلال هاست. شهریه بهترین دوره زبان اینجا 1300 دلاره. بقیه اش رو دلال ها برای خودشون می گیرن.
    5- دعوتنامه مجانیه.
    6- ....
    7- برای عشق و حال جای خوبیه. خیلی هم آرومه.
    8- شهریه دانشگاه مهندسی 1300 الی 1600 یورو در ساله.
    9- ....
    10-....
    11- یکی از بهترین گزینه ها برای فرار از سربازیه. سریع پذیرش میدن.

اینجا تقریبا نژاد پرست نداره. درگیری هم تقریبا نیست.
    سلام.
    1.دقیق نمی دونم کدوم دانشگاهید.اما قضیه خوابگاه توی یه دانشگاه پزشکی به این صورت هست که اطاق یک خوابه هم داره(نمونش توی خوابگاه شماره هفت هست).
    2.موافقم.
    3.هزینه ماهی 300 دلار کاملا درست هست و اگه طرف بخواد بره دور و بر عشق و حال بی خیالی و دیس*کو این جور چیزا آره هزینش میره بالا.
    4.به من هم تو این چند وقته ثابت شد هزینه دوره زبان نهایتا 1400 دلار هست و باقیش میره تو جیب یه دلال مثل ...
    5.اینم که درسته.
    6.کاملا مخالف هستم به این مورد.کی گفته به روسی درس خوندن مثل شکنجست؟! من 3 تا از دوستام بلاروس هستند.یکیشون از زبان میناله(که از تنبلی خودش هست).اون دوتای دیگه درسشون خوب هست و راضین.نمیشه کم کاری خود را به سخت بودن زبان ربط بدیم.درسته روسی زبان سختیه(اون هم به این دلیل که ما ایرانیا هیچ سر رشته ای در این زبان نداریم ؛ یعنی مثل انگلیسی نیست که از کلاس اول راهنمایی یادمون دادن).
    7.اینم کاملا درسته.
    8.میشه همون سالی 1800 تا 2400 دلار خودمون دیگه.دندان پزشکی هم سالی 3500 دلار.پزشکی هم 3000 دلار.
    9.اینم کاملا مخالفم باهاتون.اینجا جاش نیست توضیح بدم اما اگر خواستید بگید تا چندتا راه بزارم جلو پاتون(اصلا هم کار سیاه نیستند).
    10.نمی دونم از چه لحاظ گفتید این مورد رو در نتیجه توضیحی ندارم براش.
    11.دقیقا.اما نه واسه همه.فعلا من دارم معافیتم رو می گیرم تا بعد از معافیت(یعنی 1 ماه دیگه بیام).

این سوال ها رو از 3 تا دوستم که بلاروس درس می خونند پرسیدم و بر اساس اطلاعاتی که خودم این چند وقته به دست آوردم جواب دادم.کاملا بی طرفانه.
    این رو فراموش نکنید که یه دانشگاه هایی مثلBelarusian state unversity و Belarusian state university of informatic and radioelectronic خیلی حرف برای گفتن دارند و نباید دست کم بگیریدشون.آره رنک اینا به صنعتی شریف نمی رسه اما از خیلی دانشگاه ها مثل دانشگاه آزاد و پیام نور و دانشگاه دولتی شیراز و خیلی دانشگاه های دولتی دیگه رنک بهتری دارند.
    ویرایش توسط Ali_Mohajer : September 14th, 2009 در ساعت 10:14 AM

Junior Member

من همون دانشگاهBelarusian state university of informatic and radioelectronic درس می خونم.

وقتی هر روز از ساعت 8 صبح تا 5 بعد الظهر سر کلاس باشی، استاد یه ضرب حرف بزنه یا درس بپرسه، وقت و انرژی برای علم نمی مونه!
    .............
    این از کسب علم.

خوابگاه پزشکی اطاق یه نفره داره، ولی عمرا گیر ترم اولی ها نمیاد.
    .....
    .....
    اما کار کردن. شما به عنوان خارجی، تا وقتی که زن بلاروسی نگیرین، یا شرکت ثبت نکنین، یا یه شرکت با پرداخت هزینه های مربوطه(که هیچ شرکتی این کار رو نمی کنه) اجازه رسمی برای کار ندارین. مگر اینکه دانشجو بیارین و گوشش و ببرین، توریست طیغ بزنین، به اسم یه نفر دیگه کار کنین و... راهها زیادن ولی قانون به شما اجازه کار نمی ده. بچه ها خرید فروش ماشین و اینجور کارها هم انجام میدن. یه عده هم توی سفارت کار می کنن.

---------------------------------------------------------
    به دلیل اشتباه بودن بعضی از اصلاعات ، قسمتی از مطلب ویرایش شد.
    تیم مدیریتی ApplyAbroad
    ویرایش توسط Ali_Mohajer : October 19th, 2009 در ساعت 07:18 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط alipakdel نمایش پست ها
    من همون دانشگاهBelarusian state university of informatic and radioelectronic درس می خونم.

وقتی هر روز از ساعت 8 صبح تا 5 بعد الظهر سر کلاس باشی، استاد یه ضرب حرف بزنه یا درس بپرسه، وقت و انرژی برای علم نمی مونه!
    .............
    این از کسب علم.

خوابگاه پزشکی اطاق یه نفره داره، ولی عمرا گیر ترم اولی ها نمیاد.
    .....
    .....
    اما کار کردن. شما به عنوان خارجی، تا وقتی که زن بلاروسی نگیرین، یا شرکت ثبت نکنین، یا یه شرکت با پرداخت هزینه های مربوطه(که هیچ شرکتی این کار رو نمی کنه) اجازه رسمی برای کار ندارین. مگر اینکه دانشجو بیارین و گوشش و ببرین، توریست طیغ بزنین، به اسم یه نفر دیگه کار کنین و... راهها زیادن ولی قانون به شما اجازه کار نمی ده. بچه ها خرید فروش ماشین و اینجور کارها هم انجام میدن. یه عده هم توی سفارت کار می کنن.
    سلام.

خوابگاه پزشکی هم آره ترم اول نمی تونی اتاق یک خوابه گیر بیاری.

کار کردن هم باز میگم من یه راهی غیر از این کارا که گفتید سراغ دارم که می تونه کل هزینه درس خوندن رو در بیاره.

در رابطه با زندگی هم چون تجربه ندارم در نتیجه نظری هم ندارم.

موفق باشید.
    ویرایش توسط Ali_Mohajer : September 14th, 2009 در ساعت 10:22 AM

صفحه 1 از 100 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)