صفحه 17 از 100 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

Post پاسخ : تحصیل در بلاروس

سلام
    من ميخوام براي بلاروس اقدام كنم! از كجا بايد شروع كنم؟
    شما از پست اول بخون (کلی مطلب مفید عایدت میشه)، اگه دختر هستی زیاد کشورها روس زبان رو پیشنهاد نمیکنم (بر اساس حرف دوستانم در اونجا) بعدم فقط تنها کاری که می کنید با یکی از موسسات مجاز (دارای مجوز ار وزرات علوم) تماس حاصل می کنید اونها خودشون از ترجمه مدارک تا دعوتنامه و ... رو با مبلغی در حدود 800 یورو به بالا انجام میدن، اگر هم آشنا دارید اونجا؛ مدارکتونو به روسی شامل ریزنمرات سه ساله و اصل گواهی دیپلم و یا اگر لسانس هستید اصل مدرک لیسانس به همراه ریز نمرات ترمها و پاسپورت و شناسنامه ترجمه کنید و بفرستید تا براتون پذیرش بگیرن. سوال تخصصی دیگه ای هم داشتید آقای محمد و سپهر راهنماییتون می کنن

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

با سلام.از دوستانی که در بلاروس و در شهر مینسک تحصیل می کنند در خوسات راهنمایی دارم.کیفیت زندگی و دانشگاه در حالت کلی و به طور متوسط نسبت به ایران اروپا و روسیه چگونه است؟(مخصوصا کیفیت زندگی)

Junior Member

سلام. اقا ما رفتیم تو کورس ! دعا کنین.

سینا خوشحال شدم این. گفتی امیدوارم وفق باشی

Apdentist آواتار ها

تبریک میگویم !
    اول سختی شروع شد!

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من لیسانس دارم و یک سال هم پشت کنکور ارشد موندم بالا خره تصمیم گرفتم برم روسیه واسه ارشد رشته خودم اما بنا به دلایلی می خوام برم دندونپزشکی بخونم اما وزارت بهداشت میگه معدل دیپلم بالای 16 (معدل دبیرستانم 14.60 و پیش 13)اما چند تا موسسه میگن اگه پادفک رو خوب بگیری وزارت بهداشت اون رو هم حساب میکنه و اگه بالای 16 شد مدرکتو قبول میکنن این درسته؟یا برم هند که این دردسر معدل رو نداره شرایطش رو کسی دقیق میدونه؟ (اصلا از هند خوشم نمیاد) بعلاوه میشه پادفک رو تو بلاروس خوند و بعد برای یه دانشگاه تو روسیه اقدام کرد(برای اینکه اگه به شرط معدل 16 نرسیدم برم روسیه ارشد رشته خورمو بخونم تو سایت بعضی دانشگاه های روسیه میگن یا باید پادفک بگذرونید یا تو امتحانمون ورودی قبول بشید این درسته)

Banned

دوست عزیز من از وزارت بهداشت سوال کردم (بخش ارزشیابی مدارک خارج) گفتند که برای بچه هایی که قبل از تصویب این قانون رفتند وقتی برگشتند باید اولا دوره پاتفک رو معادل سازی کنند با پیش و ثانیا اگه میانگین معدل دیپلم و پیش پایین تر از 16 هست از اموزش پرورش واحد بگیرند و معدل رو بروسونند! اما بچه هایی که بعد از تصویب این قانون میخوان برند باید اول این مراحل رو انجام بدن(که البته فکر نمیکنم بعد ا هم انجام بدن مشکل اضافه ای پیش بیاد چون با این شرایطی که در وزارت بهداشت برای تصویب مدرک هست چندان این کار روال عادی نخواهد داشت.
    البته چون این جا فروم بلاروس هست لازم میدونم بگم پزشکی بلاروس مورد تایید هست اما روسیه شهر مسکو پزشکی تایید نیست.
    شماره های اداره کل ارزشیابی مدارک پزشکی و داروسازی خارج از کشور وزارت بهداشتبرای دوستانی که نیاز دارند
    81452357
    81452364

Apdentist آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sorosh نمایش پست ها
    دوست عزیز من از وزارت بهداشت سوال کردم (بخش ارزشیابی مدارک خارج) گفتند که برای بچه هایی که قبل از تصویب این قانون رفتند وقتی برگشتند باید اولا دوره پاتفک رو معادل سازی کنند با پیش و ثانیا اگه میانگین معدل دیپلم و پیش پایین تر از 16 هست از اموزش پرورش واحد بگیرند و معدل رو بروسونند! اما بچه هایی که بعد از تصویب این قانون میخوان برند باید اول این مراحل رو انجام بدن(که البته فکر نمیکنم بعد ا هم انجام بدن مشکل اضافه ای پیش بیاد چون با این شرایطی که در وزارت بهداشت برای تصویب مدرک هست چندان این کار روال عادی نخواهد داشت.
    البته چون این جا فروم بلاروس هست لازم میدونم بگم پزشکی بلاروس مورد تایید هست اما روسیه شهر مسکو پزشکی تایید نیست.
    شماره های اداره کل ارزشیابی مدارک پزشکی و داروسازی خارج از کشور وزارت بهداشتبرای دوستانی که نیاز دارند
    81452357
    81452364
    سروش جان در این مورد بیشتر توضیح میدی !؟

Banned

ببینید دوره پاتفک رو که عرض کردم میشه پیش دانشگاهی توسط وزارت بهداشت ارزشیابی کنه. به جای دوره پیش البته در صورت تمایل داوطلب و نیاز به این کار(نیاز به رسوندن معدل) اما یه وقت شرایطی پیش میاد که حتی در صورت این کار هم میانگین معدل این دوره و دیپلم به 16(که وزارت اعلام کرده) نمیرسه که در این صورت باید به وزارت اموزش و پرورش مراجعع بشه(یا ادارت کل) و درخواست اخذ واحد ارایه بشه و و در زمانی که اعلام میکنند (معمولا مصادف با ترم های تحصیلی مدارس) برای امتحان مراجعه بشه و معدل رو با اخذ نمرات بالا در واحد های اخذ شده به حد مورد نظر وزارت رسوند.
    در مورد تایید مدرک هم این مسئله هست که برای دوره های مذکور در اداره کل ارزشیابی دقیقا این طور در آیین نامه ذکر شده.
    ضوابط ارزشيابي مدارک تحصيلي دانشگاههايي که بصورت معتبر مشروط ، اعلام شده‌اند به شرح زير مي‌باشد:

1. شرکت و قبولي در امتحان جامع علوم‌پايه براي رشته‌هاي پزشکي ، دندانپزشکي و داروسازي (بجز کشور مجارستان )

2. براي دانشجويان رشته پزشکي قبولي در امتحان پره‌انترني و گذراندن دوره انترني در کشور

3. براي دانشجويان رشته‌هاي دندانپزشکي و داروسازي شرکت در امتحان جايابي و تکميل دوره

4. دانشجويان شاغل به تحصيل در مقطع عمومي در دانشگاههاي معتبر مشروط که متقاضي انتقال به داخل کشور مي‌باشند در صورت داشتن ساير شرايط مندرج در آئين‌نامه انتقال ملزم به قبولي در امتحان جامع علوم پايه مي‌باشند.

5. براي دانشجوياني که از تاريخ 1/9/2003 در يکي از دانشگاههاي معتبر مشروط در رشته‌هاي پزشکي ، دندانپزشکي و يا داروسازي شروع به تحصيل نمايند ارزشيابي بر اساس شرايط فوق‌الذکرصورت خواهد گرفت که :

الف : معدل کتبي ديپلم دبيرستان نظام قديم از 15 به بالا و نظام جديد (پيش‌دانشگاهي ) از 16 به بالا باشد.

ب ـ ديپلم دوره دبيرستان علوم تجربي يا رياضي و فيزيک باشد.
    راستی بنده هم یک سوال داشتم که چون مربوط به مسکو هست توی فروم روسیه مطرح میکنم.
    در این موارد اگر بازهم پرسشی بود بفرمایید.

Apdentist آواتار ها

مثلا اگر شخصی دیپلم فنی داشته باشه و پیش تجربی و پادفک هم خونده باشه چه میکنند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)