صفحه 32 از 100 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414282 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

سلام
    هدف اصلی من خوندن دندونپزشکی توی یکی از دانشگاه های معتبر اروپاست که مدرکش به طور کامل برای ایران قابل قبول باشه تا بتونم بعد گذروندن علوم پایه به یکی از دانشگاه های بین الملل ایران برگردم.
    کنکور دادم ولی خوب نشد البته بخاطر فاصله دوساله از درس بود.معدل کتبی نزدیک 14.7 و معدل کل دبیرستانم نزدیک 17.8 شده.انگلیسیم هم اصلا خوب نیست و هیچ دوره ی خارج از مدرسه نرفتم.حداکثر میتونم برای کل دوره دانشگاه هزینه های رفتو برگشتم و تمام هزینه های شخصیم 56000 یورو هزینه کنم.(البته اگه قرار بشه بعد علوم پایه برگردم این هزینه ها شامل ایران هم میشه یعنی از باقی مانده پولم باید هزینه های داخل ایران رو بپردازم)
    سوال اصلیم اینه که کدوم کشور بخونم؟
    نسبت به هیچ کشوری اطلاعات خاصی ندارم فقط چند روزه دارم از این سایت به اون وبلاگ میپرم ولی غیر سردرگمی سودی برام نداشته.اول آلمان مد نظرم بود که بعد خوندن صدها نظر مطمین شدم که اصلا به درد من نمیخوره حتی واسه زباله های قاطی باید جریمه و مالیات بدی چه برسه اینترنتو هک برنامه و دانلود!!!هزینه هاش خیلی زیاد بود و نمیتونم با این پول زندگی راحتی اونجا داشته باشم.
    از بلاروس خوشم اومد ولی ی مشکلش مورد تایید بودن وزارت علومه که گفته مشروط !میخوام بیام تهران ببینم شرایطش چیه.مشکل دومش دندان پزشکی به زبان روسیه!!!ولی برام مهمه که انگلیسی بخونم.
    با وجود کمبود وقت برای ثبت نام اموزش زبان و دانشگاه استرسی شدم.
    از طریق موسسات اقدام کنم خیلی ضرر کردم؟

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoudjavedan نمایش پست ها
    سلام
    هدف اصلی من خوندن دندونپزشکی توی یکی از دانشگاه های معتبر اروپاست که مدرکش به طور کامل برای ایران قابل قبول باشه تا بتونم بعد گذروندن علوم پایه به یکی از دانشگاه های بین الملل ایران برگردم.
    کنکور دادم ولی خوب نشد البته بخاطر فاصله دوساله از درس بود.معدل کتبی نزدیک 14.7 و معدل کل دبیرستانم نزدیک 17.8 شده.انگلیسیم هم اصلا خوب نیست و هیچ دوره ی خارج از مدرسه نرفتم.حداکثر میتونم برای کل دوره دانشگاه هزینه های رفتو برگشتم و تمام هزینه های شخصیم 56000 یورو هزینه کنم.(البته اگه قرار بشه بعد علوم پایه برگردم این هزینه ها شامل ایران هم میشه یعنی از باقی مانده پولم باید هزینه های داخل ایران رو بپردازم)
    سوال اصلیم اینه که کدوم کشور بخونم؟
    نسبت به هیچ کشوری اطلاعات خاصی ندارم فقط چند روزه دارم از این سایت به اون وبلاگ میپرم ولی غیر سردرگمی سودی برام نداشته.اول آلمان مد نظرم بود که بعد خوندن صدها نظر مطمین شدم که اصلا به درد من نمیخوره حتی واسه زباله های قاطی باید جریمه و مالیات بدی چه برسه اینترنتو هک برنامه و دانلود!!!هزینه هاش خیلی زیاد بود و نمیتونم با این پول زندگی راحتی اونجا داشته باشم.
    از بلاروس خوشم اومد ولی ی مشکلش مورد تایید بودن وزارت علومه که گفته مشروط !میخوام بیام تهران ببینم شرایطش چیه.مشکل دومش دندان پزشکی به زبان روسیه!!!ولی برام مهمه که انگلیسی بخونم.
    با وجود کمبود وقت برای ثبت نام اموزش زبان و دانشگاه استرسی شدم.
    از طریق موسسات اقدام کنم خیلی ضرر کردم؟
    سلام دوست عزیز
    مدرک بلاروس مشروط به معدل هست که میانگین معدل دیپلم و پیش دانشگاهیتون باید حتماً 16 باشه ،بلاروس هم دانشگاه پزشکی هم دندان پزشکی به زبان انگلیسی داره
    شما برای ورود به دانشگاه دندانپزشکی با کورس انگلیسی طبق گفته خودتون، باید در ابتدا دوره 9ماهه پادفک رو بگذرونید که شامل 5 درس فیزیک،شیمی،زیست،انگلیسی،ز بان روسی هست که بعد از اتمام دوره برای ورورد به دانشگاه یک امتحان از سه درس انگلیسی/زیست/شیمی از شما گرفته می شود اگر تو این امتحان حد نصاب قبولی بیارید می تونید وارد دوره دندانپزشکی بشید
    هزینه دانشگاه دنداپزشکی تا سال قبل 4200 دلار بود احتمال داره امسال کمی تغییر کنه که ممکنه به 5200 دلار هم برسه
    هزینه خوابگاه ماهیانه 50 دلار هست و هزینه متوسط ماهیانه از 300 تا 400 دلار بستگی به خودتون متغیر هست
    در ضمن برای انتقالی به ایران،شما در صورت انتقالی باید از ترم اول شروع کنید که معمولاً از ترم 3 می تونید اقدام کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط kvenous نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    مدرک بلاروس مشروط به معدل هست که میانگین معدل دیپلم و پیش دانشگاهیتون باید حتماً 16 باشه ،بلاروس هم دانشگاه پزشکی هم دندان پزشکی به زبان انگلیسی داره
    شما برای ورود به دانشگاه دندانپزشکی با کورس انگلیسی طبق گفته خودتون، باید در ابتدا دوره 9ماهه پادفک رو بگذرونید که شامل 5 درس فیزیک،شیمی،زیست،انگلیسی،ز بان روسی هست که بعد از اتمام دوره برای ورورد به دانشگاه یک امتحان از سه درس انگلیسی/زیست/شیمی از شما گرفته می شود اگر تو این امتحان حد نصاب قبولی بیارید می تونید وارد دوره دندانپزشکی بشید
    هزینه دانشگاه دنداپزشکی تا سال قبل 4200 دلار بود احتمال داره امسال کمی تغییر کنه که ممکنه به 5200 دلار هم برسه
    هزینه خوابگاه ماهیانه 50 دلار هست و هزینه متوسط ماهیانه از 300 تا 400 دلار بستگی به خودتون متغیر هست
    در ضمن برای انتقالی به ایران،شما در صورت انتقالی باید از ترم اول شروع کنید که معمولاً از ترم 3 می تونید اقدام کنید.
    خیلی ممنونم از راهنماییتون
    چه خوب شد این جمله آخر رو گفتین من میخواستم تا پس فردا اقدام کنم ولی الان دودل شدم.
    در این صورت یعنی من باید برم 9 ماه پادفک رو بگذرونم 3 ترم بخونم یعنی حداقل 2 سال بعد برگردم از صفر شرو کنم!شوکه شدم.
    دندانپزشکی کدوم کشور با دانشگاه ایران قابل تطبیق واحده؟
    لطفا خیلی زود راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام

مدرک پزشکی و دندانپزشکی بلاروس در اروپا تا چه حد قبول هست / منظورم این هست که ایا در اروپا مثلا ایتالیا برای تایید مدرک بلاروس امتحان میگیره و یا اصلا مدارک بالاروس را قبول نداره ؟ و دومین سوالم اینکه ایا با دیپلم ریاضی نظام قدیم میشه در بالاروس پزشکی یا دندانپزشکی خواند ؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine/Tehran university of medical science

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoudjavedan نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از راهنماییتون
    چه خوب شد این جمله آخر رو گفتین من میخواستم تا پس فردا اقدام کنم ولی الان دودل شدم.
    در این صورت یعنی من باید برم 9 ماه پادفک رو بگذرونم 3 ترم بخونم یعنی حداقل 2 سال بعد برگردم از صفر شرو کنم!شوکه شدم.
    لطفا خیلی زود راهنمایی کنید.
    هیچ کجا واحداتون رو قبول نمیکنه
    پارسال یکی از اکراین رفت بین الملل بهشتی از مزدیک 170 واحد فقط 5-6 واحد الکتیوش رو قبول کردن نه واحد های اصلی یا بدرد بخور!

Junior Member

هزینه دانشگاه رشته پزشکی در بلاروس سالانه چقدر هست ؟ سالانه نه ماهانه . بعضی ها سالانه را با ماهانه اشتباهی میگند . ممنون

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط arashk820 نمایش پست ها
    هزینه دانشگاه رشته پزشکی در بلاروس سالانه چقدر هست ؟ سالانه نه ماهانه . بعضی ها سالانه را با ماهانه اشتباهی میگند . ممنون
    ما چیزی به نام هزینه ماهانه نداریم. چیزی که تو سایت خود دانشگاه مینسک نوشته شهریه سالی 4200 دلار . هزینه اجاره خونه حداقل ماهی 400 دلار خورد و خوارک هم ماهی 200 دلار حداقل.

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط arashk820 نمایش پست ها
    سلام هزینه دانشگاه پزشکی (کورس انگلیسی)برای وردی امسال 4700 دلار و برای دندان پزشکی 5300 دلار هست شما می توانید شهریه رو هم ترمی هم بصورت سالیانه پرداخت کنید چیزی تحت عنوان ماهانه نداریم
    مدرک دانشگاه اینجا برای اروپا معتبر هست و مشکلی ندارید از لحاظ انتقالی و ادامه تحصیل البته باید اضافه کنم که به معدلتون و کشوری که می خواهید انتقالی بگیرید بستگی داره و هر دانشگاهی شرایط خاص خودش را دارد ولی اکثر دانشگاه ها برای انتقالی از شما امتحان تعیین سطح می گیرند بستگی به معلوماتتون واحدتون رو قبول می کنند خیلی از افراد از اینجا به جاهای مختلف انتقالی گرفتند در این زمینه مشکلی ندارید

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

[QUOTE=Masoudjavedan;1717244]خیلی ممنونم از راهنماییتون
    لطفا خیلی زود راهنمایی کنید.[/
    از هر کشوری بیاید شرایط برای ورود به ایران فرقی نمیکنه این قانون وزارت بهداشت هست

Junior Member

خیلی ممنون دوستان از راهنماییهاتون .
    1-برای کمک هزینه میتونم انجا کار کنم ؟ چطور کارهایی اونجا هست ؟ ایا میتونم در کنار درس کارگاهی داشته باشم و کار ازاد تولید انجام بدم در حدی که هزینه هام تامیین بشه ؟
    2-من میخوام تخصص را ایتالیا بگیرم ایا دانشگاه رم ایتالیا مدرک پزشکی بلاروس را قبول میکنه ؟
    3-در حین خواندن پادفک میتونم دانشگاه را شروع کنم ؟چون پزشکی به زبان انگلیسی میخوام بخونم .
    4-شنیدم خوابگاه ماهانه 30 دلار تا 60 دلار کرایه میگیره درسته ؟ خوابگاه های یک نفره را به هر کس تقاضا کنه میدند ؟ سرویس های بهداشتی خوابگاه های یک نفره و یا دو نفره جدا هست یا همه اتاقها یک سری سرویس های بهداشتی و حمام عمومی دارند ؟
    5-پادفک دانشگاه های بلاروس زبان روسی یاد میده یا بلاروس ؟

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)