صفحه 37 از 100 نخستنخست ... 27282930313233343536373839404142434445464787 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

نقل قول نوشته اصلی توسط bahadur نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون
    من حد اکثر 15-20 تومن بتونم برای یکی دو سال اول خرج کنم بقیش رو باید کار کنم در بیارم.
    پیشنهاد شما چیه ؟
    منظورتون از خرج کردن هزینه تحصیل+هزینه شخصی+هزینه خوابگاه بود؟
    خب این مبلغ اگر حتی برای هزینه شخصی و خوابگاه هم صرفاً باشه مسلماً کم هست ببینید شما در ابتدای ورودتون که تا بخواید زبان یاد بگیرید و اینجا جا بیفتید خیلی طول میکشه چون کمتر پیش اومده که بچه هایی که به کورس انگلیسی اینجا پادفک خوندند بتونند بعد از دوره پادفک به راحتی صحبت کنند حتی شاید بعضی وقتها تا سال های اول و دوم دانشگاه هم نتونستند یاد بگیرند چون زبان روسی زبان راحتی نیست و پر از قوانین و قاعده هست اما اگر روسی بلد باشید شاید بتونید کم کم با گشتن تو محیط کار پیدا کنید نه دائمی و قانونی به طور موقت در ضمن شما از صبح تا عصر هر روز کلاس دارید برای دوره دندان پزشکی و پزشکی نمی دونم چجوری با شرایط ساعت کلاسی ودرسی اینجا می خواید کار کنید مگر اینکه که مهندسی بخواید بخونید که تعداد روزهای که در هفته کلاس دارند کمتر هست و درس ها سبک تر هست
    هزینه ماهیانه و خوابگاهتون بین 350 الی 400 دلار میشه حالا خودتون حساب کنید برای 2سال چجوری میتونید با همین هزینه زندگی کنید

Junior Member saidm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    علوم

[QUOTE=kvenous;1752081]
    نقل قول نوشته اصلی توسط saidm نمایش پست ها

سلام در مورد آزاد شدن مدرکتون من اطلاعی ندارم اما فکر نمی کنم مشکلی داشته باشید چون بچه هایی که سربازی نرفتند اینجا زیاد هستند
    هزینه دوره پادفک 6000 دلار نیست تا پارسال هزینه دوره 4200 دلار بود هزینه شرکت هایی هم که اعزام می کردند 700 یورو بود اگر هزینه هم بالا رفته باشه بیشتر از 5000 دلار نیست که البته اینجا هزینه پادفک رو اگه کسی واستون انجام بتونه بده بیشتر از 2000 الی 3000 دلار نیست بیشتر هزینه رو شرکت ها می گیرند
    امتحان به سختی کنکور ایران نیست اگر در طول دوره پادفکتون از ابتدا درس بخونید قبول میشید در ضمن تا دو سال پیش ورودی راحتتر بود اما از پارسال یکم امتحان رو سختتر می گیرند نه به سختی کنکور ایران اصلاًٌ رقابت و سختی کنکور ایران با امتحان اینجا قابل قیاس نیست اما همانطور که گفتم اگه بخونید به راحتی قبول میشید از بچه های ایرانی پارسال از حدود 70 نفری که بودن فقط شاید 5 نفر قبول نشدند که اون هم یا بدون گذروندن دوره پادفک امتحان دادند ویا اینکه درسخون نبودند وگرنه همه بچه ها قبول شدند هرچند این امتحان دو بار برگزار میشه (امتحان ورودی) یکبار جولای و یکبار آگوست ،اما رقابت امتحان تو آگوست بیشتر هست اگر از اول بخونید و بتونید تو امتحان اول قبول بشید به نفع خودتون هست چون رقابت کمتر هست اما اگر بخواید اینجا همش دنبال بیرون رفتن و مسائل دیگه بشید که اون موقع ممکن قبولیتون سخت بشه در مورد روسی بلد بودن اگر کورس انگلیسی می خواید بخونید که در طول دوره بهتون یاد می دهند اما اگر کورس روسی می خواید بخونید اگر از ایران از قبل یکم پیش زمینه داشته باشید برای خودتون بد نیست اما برای همه کاراتون در اینجا نیاز کامل به یادگیری زبان روسی دارید چون تو اینجا مردم فقط زبان روسی بلد هستند و انگلیسی اصلاً متوجه نمی شوند.
    در مورد اجاره خانه طبق قانون 75% مبلغ اجاره رو باید به بنگاه یکبار پرداخت کنید (که شامل قرارداد خانه-ریجستر)مثلاً اگر خانه 500 دلار می گیرید ازتون 300 دلار حق بنگاه می گیرند اما از بچه های ایرانی که خونه واسه بچه ها می گیرند کسایی هستند که کمتر هم می گیرند
    نمی دونم چی بهتون گفتند اما زندگی کردن تو اینجا به سختی کشور های دیگه اروپایی نیست اینجا فوق العاده کشور آرام و امنی هست هزینه ها هم نسبت به بقیه کشور ها زیاد نیست نمی گم کشور عالی هست اما نسبت به هزینه پایین تحصیلش کشور بدی نیست اما از همین الان بهتون بگم که اساتید دانشگاه اینجا در کورس انگلیسی پزشکی و دندان پزشکی اکثراً از لحاظ سطح زبان انگلیسی زیاد جالب نیستند بیشتر خودتون باید دنبال درس باشید اگر از بچه های پادفک امسال هستند که یکماه پیش اومدند خب هنوز با اینجا زیاد آشنایی ندارند و احساس می کنم اگر از کسایی که من حدس می زنم باشند زیاد اهل درس خوندن نیستند بهتر هست از کسایی بپرسید که جند سال اینجا هستند.
    مرسی
    ببخشید شما چند سال هست که اونجا هستید؟؟ و چه رشته ای (االبته اگه دوست دارید بگید)
    پس ایجور که میگید به پول ایران تقریبا برای کل دوره دندون 200میلیونی باید خرج کرد؟
    ‍‍

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

[QUOTE=saidm;1752753]
    نقل قول نوشته اصلی توسط kvenous نمایش پست ها

مرسی
    ببخشید شما چند سال هست که اونجا هستید؟؟ و چه رشته ای (االبته اگه دوست دارید بگید)
    پس ایجور که میگید به پول ایران تقریبا برای کل دوره دندون 200میلیونی باید خرج کرد؟
    ‍‍
    اگه شهریه 5300 دلار باقی بمونه و هزینه ماهیانه شما+خوابگاه بین 400 تا 450 دلار باشه با هزینه های جانبی(کتاب-لباس-هزینه های متفرقه) و یک سال دوره پادفک و بیمه سالیانه و هزینه های آزمایش و ریجستر بخواهیم در نظر بگیریم فکر کنم تقریباً نزدیک به همین حدود میشه

سلام ببخشید می خواستم بپرسم ایا ثبت نام دانشگاه ها که قبلش دوره پلافک تمام شذ؟دیگه نمی تونم ثبت نام کنم؟

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط artimina نمایش پست ها
    سلام ببخشید می خواستم بپرسم ایا ثبت نام دانشگاه ها که قبلش دوره پلافک تمام شذ؟دیگه نمی تونم ثبت نام کنم؟
    سلام نه فقط زمان پادفک خود دانشگاه تمام شده اما اگه از طریق شرکت ها اقدام می کنید هر موسسه پادفک مخصوص به خودش رو تشکیل میده که می توانید از طریق اونا برای دوره پادفک ثبت نام کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشكي

سلام من ميخوام واسه دندونپزشكي اقدام كنم اما ميخوام كشوري باشه هم مورد تاييد وزارت علوم باشه كه بتونم واسه كار ايرانم بيام هم اينكه هزينه تحصيل زياد نباشه ميگن بلاروس اما از لحاظ استاد و امكانات اموزشيش خوبه؟و اينكه ميگن دوره پادفك٢٠٠٠$راسته؟و سوال اخر اينكه اين امتحان پادفك سخته ؟معدلم19 ممنون ميشم اطلاعاتتونو بدين

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دندانپزشكي

واسه رشته دندونپزشكي بلاروس ميگن دوره پادفك از آبان شروع ميشه شما دانشگاهي اونجا نميشناسين كه اين دوره كالج رو ديرتر شروع كنه؟

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryamyyyy نمایش پست ها
    سلام من ميخوام واسه دندونپزشكي اقدام كنم اما ميخوام كشوري باشه هم مورد تاييد وزارت علوم باشه كه بتونم واسه كار ايرانم بيام هم اينكه هزينه تحصيل زياد نباشه ميگن بلاروس اما از لحاظ استاد و امكانات اموزشيش خوبه؟و اينكه ميگن دوره پادفك٢٠٠٠$راسته؟و سوال اخر اينكه اين امتحان پادفك سخته ؟معدلم19 ممنون ميشم اطلاعاتتونو بدين
    سلام مدرک بلاروس مشروط به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مورد تایید وزارت بهداشت هست،هزینه تحصیل دندان پزشکی سالیانه 5300 دلار هست،از لحاظ استاد و امکانات آموزشی نمیشه با دانشگاه های مطرح اروپا قیاسش کرد در ضمن از لحاظ سطح آموزشی دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی ایران در سطح بالاتری قرار دارند،اما در کل نسبت به هزینه پایین دانشگاه ،شرایط تحصیلی قابل قبول هست دوره پادفک کورس انگلیسی خود دانشگاه پزشکی 2500$ هست که امتحان ورودی زبان انگلیسی داره و زمان ثبت نام تو اواخر آگوست تا اوایل سپتامبر هر سال هست که الان تموم شده اما در مورد دوره پادفکی که شرکت های ایرانی اعزام دانشجو به واسطه قراردادشون با دانشگاه دارند برگزار می کنند زمان شروع دوره و هزینه دوره و کیفیت دوره بستگی به برنامه ی کالجی داره که شرکت ها باهاشون قرارداد دارند
    در مورد زمان شروع کالج با شرکت های اعزام دانشجو باید صحبت کنید .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kvenous نمایش پست ها
    سلام مدرک بلاروس مشروط به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مورد تایید وزارت بهداشت هست،هزینه تحصیل دندان پزشکی سالیانه 5300 دلار هست،از لحاظ استاد و امکانات آموزشی نمیشه با دانشگاه های مطرح اروپا قیاسش کرد در ضمن از لحاظ سطح آموزشی دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی ایران در سطح بالاتری قرار دارند،اما در کل نسبت به هزینه پایین دانشگاه ،شرایط تحصیلی قابل قبول هست دوره پادفک کورس انگلیسی خود دانشگاه پزشکی 2500$ هست که امتحان ورودی زبان انگلیسی داره و زمان ثبت نام تو اواخر آگوست تا اوایل سپتامبر هر سال هست که الان تموم شده اما در مورد دوره پادفکی که شرکت های ایرانی اعزام دانشجو به واسطه قراردادشون با دانشگاه دارند برگزار می کنند زمان شروع دوره و هزینه دوره و کیفیت دوره بستگی به برنامه ی کالجی داره که شرکت ها باهاشون قرارداد دارند
    در مورد زمان شروع کالج با شرکت های اعزام دانشجو باید صحبت کنید .
    سلام
    من کارای پذیرشمو انجام دادم و چند روز دیگه میرم بلاروس اما تنها چیزی که باعث نگرانی من و خانوادم هست سردی هوای بلاروسه چون خیلی زود سرما میخورم و چند هفته ای مریض میشم و تو اینترنت خوندم که دماش تو زمستون به-25 میرسه!!!؟
    اگه میشه بگید آب و هوای بلاروس نسبت به تهران چجوریه؟ دمای هوا و بارندگیش تو ماه های مختلف سال مخصوصا زمستون چقدره؟ از اینجا لباس گرم زیاد با خودم ببرم یا نه؟ و کلا چه لباسایی مناسب اونجاست؟

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

سلام اینجا سرمای خیلی سختی داره نمیشه با هوای تهران قیاسش کرد مثلاٌ الان تازه تو ماه اکتبر هستیم اینجا کاملاً هوا سرد هست و مردم خودشون بیشتر مشروبات الکلی مصرف می کنند که سرما زیاد براشون سخت نباشه به هرحال سرمای اینجا رو باید بتوانید تحمل کنید چون بعضی وقتها به حدی تو زمستون سرد میشه که هرچقدر هم خودتون رو بپوشونید باز هم سرما رو کاملاً حس می کنید باید همیشه اینجا لباس گرم مناسب بپوشید حتی تو محل زندگیتون ،چون اگر سرما بخورید هم باید دردسر عقب افتادن از کلاسها را بکشید هم دارو تهیه کنید اما کم کم سیستم بدنتون به اب وهوای اینجا که عادت کنه کمتر سرما اذیتتون می کنه در ضمن الان با اینکه هوا سرد شده تا نزدیکی اواخر اکتبر شوفاژ روشن نمیشه چون اینجا به صورت مرکزی شوفاژ را روشن می کنند ببخشید از اینکه خیلی صریح گفتم چون می خواستم دقیقاً شرایط آب وهوایی دستتون بیاد.
    (لباس بافت، پالتو و کاپشن هایی که داخلشون پشم باشه کلاه پشمی، دستکش پشمی، شالگردن )
    اما می توانید از اینجا هم تهیه کنید چون ممکن هست اضافه بار بخورید که به ازای هر کیلو اگر پروازتون با بلاویا باشه باید 4 یورو پرداخت کنید که بیشتر از 20 کیلو نمی توانید بیارید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)