صفحه 38 از 100 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474888 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

نقل قول نوشته اصلی توسط kvenous نمایش پست ها
    سلام اینجا سرمای خیلی سختی داره نمیشه با هوای تهران قیاسش کرد مثلاٌ الان تازه تو ماه اکتبر هستیم اینجا کاملاً هوا سرد هست و مردم خودشون بیشتر مشروبات الکلی مصرف می کنند که سرما زیاد براشون سخت نباشه به هرحال سرمای اینجا رو باید بتوانید تحمل کنید چون بعضی وقتها به حدی تو زمستون سرد میشه که هرچقدر هم خودتون رو بپوشونید باز هم سرما رو کاملاً حس می کنید باید همیشه اینجا لباس گرم مناسب بپوشید حتی تو محل زندگیتون ،چون اگر سرما بخورید هم باید دردسر عقب افتادن از کلاسها را بکشید هم دارو تهیه کنید اما کم کم سیستم بدنتون به اب وهوای اینجا که عادت کنه کمتر سرما اذیتتون می کنه در ضمن الان با اینکه هوا سرد شده تا نزدیکی اواخر اکتبر شوفاژ روشن نمیشه چون اینجا به صورت مرکزی شوفاژ را روشن می کنند ببخشید از اینکه خیلی صریح گفتم چون می خواستم دقیقاً شرایط آب وهوایی دستتون بیاد.
    (لباس بافت، پالتو و کاپشن هایی که داخلشون پشم باشه کلاه پشمی، دستکش پشمی، شالگردن )
    اما می توانید از اینجا هم تهیه کنید چون ممکن هست اضافه بار بخورید که به ازای هر کیلو اگر پروازتون با بلاویا باشه باید 4 یورو پرداخت کنید که بیشتر از 20 کیلو نمی توانید بیارید
    مرسی از جواب عالیتون
    با این تفاسیر که ممکنه اضافه بار بهم بخوره برای توچمدون وبرای همراه خودم تو هواپیما از اینجا چی با خودم ببرم بهتره؟ مثل مواد غذایی یا وسایل آشپزخانه
    و
    اگر بخام کل پول لازم برای تحصیل و زندگی(بدون تفریح اضافه!!!) تا آخر پادفک و وقتیکه برمیگردم ایران رو با خودم ببرم چند دلار باید ببرم؟

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط ljwallace نمایش پست ها
    مرسی از جواب عالیتون
    با این تفاسیر که ممکنه اضافه بار بهم بخوره برای توچمدون وبرای همراه خودم تو هواپیما از اینجا چی با خودم ببرم بهتره؟ مثل مواد غذایی یا وسایل آشپزخانه
    و
    اگر بخام کل پول لازم برای تحصیل و زندگی(بدون تفریح اضافه!!!) تا آخر پادفک و وقتیکه برمیگردم ایران رو با خودم ببرم چند دلار باید ببرم؟
    سلام مواد غذایی (مثل کنسرو خورش و چیزهای دیگه،تن ماهی،سبزی خشک، ادویه جات،خشکبار،پلوپز،چایی ساز،و سایلی مثل چیزهایی که گفتم،ظرف هم در حد ضرورت بیارید البته اینجا هم می توانید بخرید اما گرون تر هست)
    البته اینجا یک مغازه ایرانی تو کامروفسکی هست که یک سری از مواد غذایی ایرانی را می فروشد اما گرون تر هست
    اگر برای دوره پادفکتون خوابگاه میرید که هزینه خوابگاه ماهیانه 60 دلار هست،هزینه شخصی ماهیانه بین 350 الی 500 دلار هست،(هزینه بیمه 240 دلار،هزینه ریجستر 45دلار،هزینه آزمایش 80 الی 100 دلار فقط یکبار باید این سه تاهزینه را برای یکسال پرداخت کنید)هزینه دوره پادفکتون بستگی به شرکتی داره که باهاشون دارید می آیید من در اون مورد نمی تونم نظری بدم
    کل این هزینه هایی را که گفتم برای ماهیانه و چند تا از اونها هم که فقط برای یکبار بود حساب کنید و البته همیشه یک مقدار رو هم برای هزینه های متفرقه حساب کنید که ممکن هست پیش بیاد( مثل اینکه خدای نکرده مریض بشید یا چیزهایی مثل این)این کل مخارجی هست که اینجا دارید تا آخر دوره پادفکتون.

دوستان این درست هست که در کورس های انگلیسی رشته پزشکی در بلاروس تنها تا سال سوم انگلیسی بدردمون میخوره و بعد از اون باید روسی رو در حد خوب بلد باشیم!منظورم دوره انترنی نیست جوری که من شنیدم مدت ها قبل از اون هم باید روسی رو یاد بگیریم و به همین خاطر این نوع کورس های در کشورهای روس زبان توصیه نمیشن؟!آیا این موضوع صحت داره؟!

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    دوستان این درست هست که در کورس های انگلیسی رشته پزشکی در بلاروس تنها تا سال سوم انگلیسی بدردمون میخوره و بعد از اون باید روسی رو در حد خوب بلد باشیم!منظورم دوره انترنی نیست جوری که من شنیدم مدت ها قبل از اون هم باید روسی رو یاد بگیریم و به همین خاطر این نوع کورس های در کشورهای روس زبان توصیه نمیشن؟!آیا این موضوع صحت داره؟!
    سلام باید حتماً زبان روسی را یاد بگیرید بخاطر اینکه وقتی واحدهای بیمارستانی شما شروع میشه حتماً باید روسی بلد باشید چون مثلا وقتی مریض می آید سراغتون شما باید با اون شخص روسی حرف بزنید چون مردم اینجا زبانی بجز روسی بلد نیستند از این رو یادگیری زبان روسی اجباری هست خب اینجا درسها به زبان انگلیسی تدریس میشه اما به هر حال همانطور که گفتم باید روسی را یاد بگیرید هرچی هم زودتر یاد بگیرید برای زندگی خودتون تو اینجا و حتی تحصیلتون بهتر هست در ضمن اساتید اینجا حتی در کورس انگلیسی کاملاً مسلط به زبان انگلیسی نیستند پس باز هم اگر روسی بلد باشید یک مزیت خیلی خوب برای شما هست.

Junior Member

دوست عزیز kvenous سه تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
    ۱.وقتی وارد بلاروس میشم دقیقا چه آزمایشهایی ازم گرفته میشه؟
    ۲. اگر قرص های ضد افسردگی وقرص مربوط به درد گوش رو همراه داشته باشم اونم هم به مقدار زیاد چون مصرف یک سالمو میبرم تو فرودگاه گیر نمیدن؟
    ۳.طول دوره دندانپزشکی بدون در نظر گرفتن پادفک تو بلاروس چند سال طول میکشه؟ راهی برای زودتر تموم کردنش نسبت به حالت عادی هست یا نه؟

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط ljwallace نمایش پست ها
    دوست عزیز kvenous سه تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
    ۱.وقتی وارد بلاروس میشم دقیقا چه آزمایشهایی ازم گرفته میشه؟
    ۲. اگر قرص های ضد افسردگی وقرص مربوط به درد گوش رو همراه داشته باشم اونم هم به مقدار زیاد چون مصرف یک سالمو میبرم تو فرودگاه گیر نمیدن؟
    ۳.طول دوره دندانپزشکی بدون در نظر گرفتن پادفک تو بلاروس چند سال طول میکشه؟ راهی برای زودتر تموم کردنش نسبت به حالت عادی هست یا نه؟
    سلام دوست عزیز
    1.ازمایش خون(2 نوع که یکی برای چک بیماری ویروسی و دیگری برای چکاب بیماری های دیگه مثل تیروئید) و ادرار و چکاب قفسه سینه و چک چشم و یک سری چک های عمومی مثل گوش و رفلکس پا و فشار خون و سوالاتی در مورد حراحی یا بیماری های احتمالی که اگر داشته باشید و چکاب آقایان و خانم ها که البته بعضی پلی کلینیک ها فقط برای خانم ها انجام میدهند و بعضی برای هر دو.
    2.ایرادی معمولاً نمی گیرند اما برای راحتی خودتون بهتره از یک پزشک به زبان انگلیسی نامه داشته باشید که مجوز این داروها رو دارید و براتون لازم هست که اگر مسئله ای پیش اومد برگه رو نشون بدید که البته احتمال کم هست.
    3.طول دوره 5ساله هست بدون پادفک،متاسفانه نمی تونید طول دوره را کم کنید چون اینجا دانشگاه ترمی واحدی نیست و براساس تعداد ساعت کلاسی درس ها هست و واحد تابستان ندارید که بتونید زودتر تموم کنید و واحد ها رو واستون انتخاب می کنند نه اینکه انتخاب کنید واسه همین طول دوره همون 5 ساله هست.

Junior Member

سلام
    kvenous ببخشید میشه یه راه ارتباطی بدین که باهاتون صحبت کنم راهنماییتون میتونه خیلی کمک کنه ممنونم میشم
    آی دی یاهو فیس بوک اسکایپ یا وایبر لاین یا هر چیز دیگه ای ؟

سلام باید حتماً زبان روسی را یاد بگیرید بخاطر اینکه وقتی واحدهای بیمارستانی شما شروع میشه حتماً باید روسی بلد باشید چون مثلا وقتی مریض می آید سراغتون شما باید با اون شخص روسی حرف بزنید چون مردم اینجا زبانی بجز روسی بلد نیستند از این رو یادگیری زبان روسی اجباری هست خب اینجا درسها به زبان انگلیسی تدریس میشه اما به هر حال همانطور که گفتم باید روسی را یاد بگیرید هرچی هم زودتر یاد بگیرید برای زندگی خودتون تو اینجا و حتی تحصیلتون بهتر هست در ضمن اساتید اینجا حتی در کورس انگلیسی کاملاً مسلط به زبان انگلیسی نیستند پس باز هم اگر روسی بلد باشید یک مزیت خیلی خوب برای شما هست.
    دوست عزیز میشه کمی در مورد کیفیت خوابگاه ها در مینسک توضیح بدید؟!آیا امکان تهیه اتاق تک نفره هست؟سرویس بهداشتی مثل حمام و یا آشپزخانه مستقل دارن؟!
    کلا اگه بخوایم از خوابگاه استفاده کنیم برای یه زندگی دانشجویی بنظرتون ماهی 500 دلار کفایت میکنه؟!
    بازم سپاسگذارم از راهنماییتون!

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    دوست عزیز میشه کمی در مورد کیفیت خوابگاه ها در مینسک توضیح بدید؟!آیا امکان تهیه اتاق تک نفره هست؟سرویس بهداشتی مثل حمام و یا آشپزخانه مستقل دارن؟!
    کلا اگه بخوایم از خوابگاه استفاده کنیم برای یه زندگی دانشجویی بنظرتون ماهی 500 دلار کفایت میکنه؟!
    بازم سپاسگذارم از راهنماییتون!
    در مورد خوابگاه های پزشکی قبلاً تو همین انجمن مفصل صحبت کردیم
    هر بلوک 2 تا اتاق داره که هر اتاق 2 یا 3نفره هست و سرویس بهداشتی مخصوص کل اون بلوک هست و یک آشپزخانه مشترک هم که مال کل طبقه هست،ترم اول دانشگاه ممکن هست یکم سخت باشه که هم اتاقیتون رو خودتون انتخاب کنید اما ترم های بعد می توانید انتخاب کنید.
    اینجا برای دانشجوهای خارجی 3تا خوابگاه هست (خوابگاه شماره 5 که پر از سرو صدا هست و اتاق هاش زیاد جالب نیست البته اتاق هایی هم داره که مرتب هست که یک شخص ایرانی این اتاق رو ریموت کرده و سالیانه این اتاق رو به اشخاص خاصی که مدنظرشون هست اجاره میده که اجاره ماهیانه این اتاق ها 120$ هست ،خوابگاه 6 هم مثل شماره 5 وضعیت اتاق هاش زیاد از لحاظ تمیزی جالب نیست و اکثراً سیاهپوست ها داخل این خوابگاه هستند،خوابگاه شماره 7 که اتاق های مرتب تری داره نسبت به دو تا خوابگاه دیگه بهتر هست هم برای درس خوندن هم از لحاظ مرتب بودن)
    اما دانشگاه تعیین می کنه که شما کدوم خوابگاه برید و ایرانی ها معمولاً یا خوابگاه 6 یا خوابگاه 7 فرستاده میشند بعضی ها هم داخل اتاق های ریموت شده خوابگاه 5 هستند
    در ضمن هزینه خوابگاه از شما به صورت ترمی یا سالیانه گرفته میشه نه ماهیانه.
    درمورد اتاق تک نفره فقط در صورتی می دهند که سال بالایی باید و معدلتون خوب باشه البته اگر شما بتونید کسی را پیدا کنید که ریجسترش رو خوابگاه بزنه اما خودش توی یک مکان دیگه زندگی می کنه شما می تونید اتاق یک نفره بگیرید در اتاق های 2 تخته ، که البته در این صورت شما باید ترمی 120 دلار پرداخت کنید که البته اینکار که گفتم قانونی نیست از لحاظ دانشگاه ولی اگر کسی متوجه نشه که اینکار رو کردید می تونید یک اتاق دو نفره بگیرید که باید پول یک ترم خوابگاه را اول هر ترم با شهریه دانشگاه پرداخت کنید که در صورت اتاق را کامل بگیرید به ازای هر تخت ترمی 360$ باید پرداخت کنید.

در مورد خوابگاه های پزشکی قبلاً تو همین انجمن مفصل صحبت کردیم
    هر بلوک 2 تا اتاق داره که هر اتاق 2 یا 3نفره هست و سرویس بهداشتی مخصوص کل اون بلوک هست و یک آشپزخانه مشترک هم که مال کل طبقه هست،ترم اول دانشگاه ممکن هست یکم سخت باشه که هم اتاقیتون رو خودتون انتخاب کنید اما ترم های بعد می توانید انتخاب کنید.
    اینجا برای دانشجوهای خارجی 3تا خوابگاه هست (خوابگاه شماره 5 که پر از سرو صدا هست و اتاق هاش زیاد جالب نیست البته اتاق هایی هم داره که مرتب هست که یک شخص ایرانی این اتاق رو ریموت کرده و سالیانه این اتاق رو به اشخاص خاصی که مدنظرشون هست اجاره میده که اجاره ماهیانه این اتاق ها 120$ هست ،خوابگاه 6 هم مثل شماره 5 وضعیت اتاق هاش زیاد از لحاظ تمیزی جالب نیست و اکثراً سیاهپوست ها داخل این خوابگاه هستند،خوابگاه شماره 7 که اتاق های مرتب تری داره نسبت به دو تا خوابگاه دیگه بهتر هست هم برای درس خوندن هم از لحاظ مرتب بودن)
    اما دانشگاه تعیین می کنه که شما کدوم خوابگاه برید و ایرانی ها معمولاً یا خوابگاه 6 یا خوابگاه 7 فرستاده میشند بعضی ها هم داخل اتاق های ریموت شده خوابگاه 5 هستند
    در ضمن هزینه خوابگاه از شما به صورت ترمی یا سالیانه گرفته میشه نه ماهیانه.
    درمورد اتاق تک نفره فقط در صورتی می دهند که سال بالایی باید و معدلتون خوب باشه البته اگر شما بتونید کسی را پیدا کنید که ریجسترش رو خوابگاه بزنه اما خودش توی یک مکان دیگه زندگی می کنه شما می تونید اتاق یک نفره بگیرید در اتاق های 2 تخته ، که البته در این صورت شما باید ترمی 120 دلار پرداخت کنید که البته اینکار که گفتم قانونی نیست از لحاظ دانشگاه ولی اگر کسی متوجه نشه که اینکار رو کردید می تونید یک اتاق دو نفره بگیرید که باید پول یک ترم خوابگاه را اول هر ترم با شهریه دانشگاه پرداخت کنید که در صورت اتاق را کامل بگیرید به ازای هر تخت ترمی 360$ باید پرداخت کنید.

دوست عزیزم من واقعا از وقتی که گذاشتین سپاسگذارم!فقط یه سوالی برام مونده:
    راستش من از 20 سالگی تنها زندگی میکنم و کلا با تحقیقی که تو Youtube کردم و توضیحاتی که شما دادی به این نتیجه رسیدم بهتره یه خط قرمز دور خوابگاه بکشم برم سراغ اجاره آپارتمان!میخواستم بپرسم توی مینسک به طور معمول با توجه به اینکه شما اونجا هستین و با محیط آشنایی دارین هزینه اجاره یه سوئیت نقلی نزدیکای دانشگاه یا حالا جایی که با توجه به سرمای هوا زیادم از دانشگاه و کلاس ها دور نباشه چقدر درمیاد؟!(البته میدونم سوالم کلیه ولی یه رنج کلی هم دستم بیاد کفایت میکنه)!
    بازم ممنونم از راهنمایی های بی دریغ شما!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)