صفحه 39 از 100 نخستنخست ... 29303132333435363738394041424344454647484989 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    دوست عزیزم من واقعا از وقتی که گذاشتین سپاسگذارم!فقط یه سوالی برام مونده:
    راستش من از 20 سالگی تنها زندگی میکنم و کلا با تحقیقی که تو Youtube کردم و توضیحاتی که شما دادی به این نتیجه رسیدم بهتره یه خط قرمز دور خوابگاه بکشم برم سراغ اجاره آپارتمان!میخواستم بپرسم توی مینسک به طور معمول با توجه به اینکه شما اونجا هستین و با محیط آشنایی دارین هزینه اجاره یه سوئیت نقلی نزدیکای دانشگاه یا حالا جایی که با توجه به سرمای هوا زیادم از دانشگاه و کلاس ها دور نباشه چقدر درمیاد؟!(البته میدونم سوالم کلیه ولی یه رنج کلی هم دستم بیاد کفایت میکنه)!
    بازم ممنونم از راهنمایی های بی دریغ شما!
    سلام
    اگر واقعاً برای درس خوندن می خواهید بیاید اینجا من هم توصیه می کنم خوابگاه نرید چون خود من هم به خاطر تمیز نبودن خوابگاه و شلوغی اتاق ها و مقرراتش و اینکه درس خوندن توی خوابگاه مشکل هست اجباراً خانه گرفتم،وگرنه خوابگاه از لحاظ نزدیکی تا دانشگاه حدوداً 5دقیقه پیاده روی داره،ببینید همانطور که قبلاً هم توی پست های قبلی گفتم خانه بستگی به محیط و امکاناتش و فصلی که انتخاب می کنید از لحاظ قیمت متفاوت هست اما اگر می خواهید تنهایی خانه بگیرید بین 450 الی 500 دلار می تونید یک خانه یک خوابه پیدا کنید، اما اگر شریکی با یک یا چند نفر دیگه خانه می خواهید بگیرید بستگی به نفرات قیمت اجاره تقسیم میشه که حدوداً بین 250 الی 300 دلار شریکی می تونید خانه بگیرید.

Junior Member

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
    برای رشته دندون پزشکی هزینه سالیانه چه مقدار هست؟
    سالی چند بار میتونیم بیایم ایران، منظورم اینه ک تعطیلات دانشگاه چه موقع هست و چه زمانی ( چند هفته )؟!
    هزینه ماهانه متوسط زندگی برای سال 2015؟
    پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط javadre نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز
    برای رشته دندون پزشکی هزینه سالیانه چه مقدار هست؟
    سالی چند بار میتونیم بیایم ایران، منظورم اینه ک تعطیلات دانشگاه چه موقع هست و چه زمانی ( چند هفته )؟!
    هزینه ماهانه متوسط زندگی برای سال 2015؟
    پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون
    سلام دوست عزیز
    شهریه سالیانه 5300 دلار که باید به صورت ترمی پرداخت بشه که ترمی 2650 دلار هست
    شماهم تعطیلات بین ترم که تقریباً نزدیک 2هفته هست که تقریباً اواخر ژانویه میشه می توانید برید ایران و هم تابستان که از اوایل جولای تا اواخر آگوست تعطیل هستید.
    هزینه ماهیانه بین 350 الی 600 دلار بستگی به خودتون دارد

Junior Member

Kvenous عزیز سپاس از پاسخ گویی کاملتون
    یه سوال دیگه ک از خدمتون دارم بلاروس الان معتبر مشروط گفته شده
    منظور از این لفظ مشروط چی هست؟!
    ایا با هند که معتبر هست در نحوه ارزشیابی داخل ایران فرق میکنه؟!
    چون سایت وزارت بهداشت هم نحوه ارزشیابی بلوک شرق متفاوت بود و بعد از علوم پایه ک آزمونش برگزار شد باید دوره تکمبلی رو بگذرونیم ک بابت اون 44 واحد باید هزینه گزاف 50 میلیون هزینه بشه؟!
    ایا واسه هند هم همین شرایط برقراره یا این شرایط فقط نربوط ب معتبر مشروط هست؟!
    پیشاپیش سپاس از پاسخگوییتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    medical-rudn

معدل کتبی دیپلم بالای ۱۲ و معدل کل بالای ۱۴ باشه

هند رو از بخش مربط به خودش سوال کنید.

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

Kvenous عزیز سپاس از پاسخ گویی کاملتون
    یه سوال دیگه ک از خدمتون دارم بلاروس الان معتبر مشروط گفته شده
    منظور از این لفظ مشروط چی هست؟!
    ایا با هند که معتبر هست در نحوه ارزشیابی داخل ایران فرق میکنه؟!
    چون سایت وزارت بهداشت هم نحوه ارزشیابی بلوک شرق متفاوت بود و بعد از علوم پایه ک آزمونش برگزار شد باید دوره تکمبلی رو بگذرونیم ک بابت اون 44 واحد باید هزینه گزاف 50 میلیون هزینه بشه؟!
    ایا واسه هند هم همین شرایط برقراره یا این شرایط فقط نربوط ب معتبر مشروط هست؟!
    پیشاپیش سپاس از پاسخگوییتون
    سلام دوست عزیز
    مشروط یعنی اینکه مدرک شما به شرط معدل دیپلم وپیش دانشگاهی پذیرفته میشه و مورد ارزشیابی قرار می گیره،که معدل دیپلم نباید کمتر از 14 باشه و مجموع معدل دیپلم و پیش دانشگاهی باید 16 باشه.
    بعد از ارزشیابی مدرکتون هم امتحان علمی و هم عملی دارید و بعد باید دوره تکمیلی را بگذرونید هزینه این دوره تکمیلی طبق سال فارغ التحصیلی و بعد از قبولی در هر دو آزمون مشخص میشه چون سالیانه قیمت ها متغیر هستند در این مورد نمیشه نظر مشخصی داد.
    در مورد کشور هند از قسمت مربوطه سوال بفرمایید.
    موفق باشید

Junior Member

دوستان یک سوال دیگه
    اگر الان من واسه دندون پذیرش بگیرم با شهریه سالیانه 5300 و سال دیگه این هزینه پذیرش به 6000 برسه، آیا منم که سال قبل پذیرش گرفتم و با دانشگا قرارداد بستم مشمول این افزایش شهریه میشم یا شهریه 5300 واسه 5 سال ثابته
    البته دوره پاتفک و شهریشو اطلاع دارم
    سپاس بی پایان...

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

دوستان یک سوال دیگه
    اگر الان من واسه دندون پذیرش بگیرم با شهریه سالیانه 5300 و سال دیگه این هزینه پذیرش به 6000 برسه، آیا منم که سال قبل پذیرش گرفتم و با دانشگا قرارداد بستم مشمول این افزایش شهریه میشم یا شهریه 5300 واسه 5 سال ثابته
    البته دوره پاتفک و شهریشو اطلاع دارم
    سپاس بی پایان...
    در مورد این سوال نمیشه با قطعیت گفت چون ممکن قوانین تغییر کنه ولی معمولاً ثابت هست.
    در ضمن شما تا زمانی که وارد دانشگاه پزشکی نشدید دانشجوی پزشکی محسوب نمی شوید که مشمول این شهریه باشید بعد از امتحان ورودی و قبولی در دانشگاه باید ببینید شهریه واسه اون سال چقدر هست مثلاٌ واسه سال 2013 شهریه 4200 دلار بود و چند سال همین شهریه برای پزشکی بود اما برای سال 2014 شهریه 4700 دلار برای پزشکی شد.
    پس شما تا بعد از قبولیتون دقیقاً مبلغ شهریه مشخص نیست ولی به احتمال زیاد همین 5300 دلار برای رشته دندان پزشکی تا سال آینده باقی بمونه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kvenous نمایش پست ها
    در مورد این سوال نمیشه با قطعیت گفت چون ممکن قوانین تغییر کنه ولی معمولاً ثابت هست.
    در ضمن شما تا زمانی که وارد دانشگاه پزشکی نشدید دانشجوی پزشکی محسوب نمی شوید که مشمول این شهریه باشید بعد از امتحان ورودی و قبولی در دانشگاه باید ببینید شهریه واسه اون سال چقدر هست مثلاٌ واسه سال 2013 شهریه 4200 دلار بود و چند سال همین شهریه برای پزشکی بود اما برای سال 2014 شهریه 4700 دلار برای پزشکی شد.
    پس شما تا بعد از قبولیتون دقیقاً مبلغ شهریه مشخص نیست ولی به احتمال زیاد همین 5300 دلار برای رشته دندان پزشکی تا سال آینده باقی بمونه.
    فک میکنم سوالمو بد مطرح کردم دوست من
    منظور من این هست که هر سالی با هر شهریه ای وارد شدم مثلا 2016 با شهریه 5300 دلار ، تو فاصله این 5 سال چون ک من با دانشگا قرارداد دارم، بازم مشمول افزایش شهریه ای که هرسال تصویب میشه میشم یا تو سال های بعدم ک شهریه زیاد میشه من بر اساس قرارداد اولیه همون 5300 رو پرداخت میکنم؟!
    سپاس از صبر و حوصلتون
    و عرض معذرت بابت پر حرفی هام...

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

فک میکنم سوالمو بد مطرح کردم دوست من
    منظور من این هست که هر سالی با هر شهریه ای وارد شدم مثلا 2016 با شهریه 5300 دلار ، تو فاصله این 5 سال چون ک من با دانشگا قرارداد دارم، بازم مشمول افزایش شهریه ای که هرسال تصویب میشه میشم یا تو سال های بعدم ک شهریه زیاد میشه من بر اساس قرارداد اولیه همون 5300 رو پرداخت میکنم؟!
    سپاس از صبر و حوصلتون
    و عرض معذرت بابت پر حرفی هام...
    شهریه برای کل دوره ثابت هست تغییر نمی کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)