صفحه 49 از 100 نخستنخست ... 39404142434445464748495051525354555657585999 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdii1992 نمایش پست ها
    دوستم که دندانپزشکی بلاروس تحصیل میکنه در مورد هزینه ها میگفت علاوه بر هزینه شهریه باید هر ترم به استادا رشوه بدی تا پاست کنن میگفت چون دانشجوهای دیگه این پول میدن ما هم از ترس اینکه استاد باهامون لج نکنه مجبوریم از هزینه خرد و خوراکمون بزنیم و این پول بدیم به استاد. همین کارا رو میکنن که دانشگاهاش از تایید وزارت بهداشت خارج میشه. از حرفهای خانم نفیسی هم تو تلویزیون معلوم بود که میخوان مثل اکراین از اعتبار درش بیارن.
    اسلواکی بهتره 100٪
    سلام دوست عزیز
    حرف دوست شما صحت نداره احتمالا ایشون چون جزو دسته افرادی هستند که اینجا اصلا درس نمی خونند و هر ترم مجبورند یک طوری خودشون را به ترم بعد برسونند این حرف را به شما زدند.(در حالی که واقعیت نداره)
    اینجا یک قانونی داره که شما به هیچ عنوان اجازه غیبت کردن ندارید مگر اینکه مرخصی به خاطر بیماری داشته باشید که البته باید بعد از بهبودی تمام کلاس های غائب بوده را به استاد جواب بدید
    و اگر بدون دلیل غیبت کنید حتی یک جلسه باید پول پرداخت کنید مگر اینکه استاد بهتون اجازه بده بدون پرداخت پول فقط درس اون جلسه را جواب بدید
    در مورد بعضی دروس استاد مثل زبان لاتین که بچه ها متاسفانه زیاد اهمیت نمی دهند چون نمی توانند درس را پاس کنند به اندازه کل هزینه هر جلسه آخر ترم برای اینکه وارد ترم بعد بشوند بعضی اوقات مجبور هستند پول پرداخت کنند که اونم فقط نمره 4 بگیرند نه نمره 10(این رشوه نیست)
    در ضمن همین امسال تعدادی از دانشجوها به خاطر درس نخوندن توی سال های بالا اخراج شدند و یک قانون دیگه هم هست وقتی نتوانی بری ترم بعد(درس هات را قبول نشی و مثلا درس های سالهای قبلت هنوز مونده باشه) دانشگاه می تونه تصمیم بگیره یا اخراج کنه یا بری از اول بخونیدر ضمن قبلا هم گفتم ایرانی ها چون عادت کردند استاد جزوه اماده کنه بزاره جلوشون تا زور بالای سرشون نباشه درس نمی خونند حتی توی ایران و دانشگاه های خودمون حتی شاخه های پزشکی از این افراد کم نیستند.
    اما اینجا بیشتر مشهود هست چون استاد میگه خود دانشجو باید دنبال درس باشه در ضمن بچه های زیادی هم هستند که اینجا با نمرات بالا فارغ التحصیل شدند و خیلی خوب هم در س خوندند الان هم توی کشورهای مثل المان و بقیه جاهای اروپا و حتی ایران مشغول به کار هستند.
    مسئولین وزارت بهداشت دو ماه پیش خودشون اینجا بودند و فقط تخصص اینجا از اعتبار خارج شده!
    ویرایش توسط kvenous : April 18th, 2015 در ساعت 04:13 PM

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط command19 نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام. وقتتون بخیر
    تشکر از این تاپیک خوبتون. من چندتا سوال مهم داشتم ممنون میشم پاسخ بدید. من دانشجوی رشته مهندسی هستم در ایران در مقطع کارشناسی . میخوام درسم رو ول کنم برم بلاروس ادامه بدم کارشناسی رو از اول.
    1. من میخوام توی رشته های مهندسی یا رشته های ورزشی تحصیل کنم توی بلاروس . به نظرتون کدوم بهتره توی بلاروس ؟
    2. چند روز پیش با یکی از موسسات حرف زدم گفت شما اصلا نیاز ندارید که هیچ زبان روسی بلد باشید. اما من توی بعضی از سایتا دیدم که نوشته یه مقدار باید بلد باشی . درسته یا نه ؟
    3. مدرک زبان مورد نیاز بلاروس چی هست ؟ آیا نیاز به داشتن تافل یا آیلتس یا مدارک مشابه است ؟
    4. بهترین دانشگاه مهندسی بلاروس کجاست ؟
    5. وضعیت کار پیدا کردن توی بلاروس در سال اخیر چطوره ؟
    6. توی سایت های موسسات که نگاه کردم دیدم رشته مهندسی شیمی رو زدن دانشگاه BSU داره اما توی سایت خود دانشگاه که رفتم اصلا نبود این رشته. چرا ؟؟
    لینک سایت :
    http://www.study2000.com/%D8%AF%D8%A...1%D9%88%D8%B3/
    دقت کنید که توی سایت BSU من حتی رشته مهندسی هم ندیدم چه برسه به مهندسی شیمی !!
    آیا من دارم اشتباه میکنم یا این موسسه دروغ میگن ؟
    7. به نظر شما اسلواکی بهتر است یا بلاروس ؟
    8. در نهایت اینکه اگر بخوام برای پذیرش اقدام کنم از کجا شروع کنم و چه مدارکی را باید آماده کنم ؟
    ممنون و بی نهایت سپاسگزارم و ببخشید طولانی شد...
    سلام دوست عزیز
    اول اینکه مهمتر از همه این هست چرا می خواهید درستون رو دوبار مجددا از اول دوباره شروع کنید چون مسلما ایران هزینه های کمتری برای دانشگاه و زندگی دارید
    1.اگر قصد جدی دارید مهندسی گزینه بهتری هست چه شاخه ای از مهندسی می خواهید بخونید تا بهتر بتوانم راهنماییتون کنم؟
    2.اگر زبان روسی بلد باشید زودتر در طول دوره پادفک پیشرفت می کنید و برای برقراری ارتباطتون با مردم کمتر دچار مشکل هستید
    اما در هر صورت این قضیه اجباری نیست چون در هر صورت برای مهندسی ،در طول دوره پادفک روسی زبان را فرا می گیرید.
    3.شما نیاز به مدرک زبان خاصی ندارید
    4.اول شما رشته مورد نظرتون را مشخص کنید https://en.belstu.by http://en.bntu.by http://www.bsu.by http://www.bsuir.by
    (این دانشگاه ها که گفتم جزو دسته خوب برای ارزشیابی وزارت علوم هست.
    5.دنبال اینکه کار پیدا کنید اینجا نباشید چون به سختی می توانید کار پیدا کنید (در مورد این قضیه توی تاپیک های قبلی کاملا گفته شده از اونجا مطالعه بفرمایید)
    6.http://www.chemistry.bsu.by
    7.این بسته به هزینه و نظر شخصی شما و هدفتون و رشته مورد نظر شما داره.
    8.ترجمه همه مدارکتون(تحصیلی -پاسپورت و....) و گواهی سلامت و آزمایش HIV ,....اخذ پذیرش و اخذ ویزا و......
    شما چون تمام سایت های این دانشگاه ها را که بهتون دادم خودتون مطالعه بغرمایید حتی مستقیما می توانید مکاتبه کنید و پذیرش بگیرید بدون نیاز به موسسات!
    موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان و ممنون بابت جواب سوال قبلی...یه سوال دیگه ایا اینجا کسی هست که پزشکی بلاروس تو کورس روسی درس بخونه؟میخواستم بدونم مثلا برای کسی ک الان هیچی از روسی نمیدونه چه قدر طول میکشه تا با این زبون راه بیوفته؟البته میدونم که ممکنه بعد یه مدت کوتاه بتونه مکالمات روز مره رو انجام بده اما مثلا برای گوش دادن به استاد تو کلاس و یا خوندن کتت درسی و امتحانات دچار مشکل نمیشه؟ممنون.

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2015 نمایش پست ها
    سلام دوستان و ممنون بابت جواب سوال قبلی...یه سوال دیگه ایا اینجا کسی هست که پزشکی بلاروس تو کورس روسی درس بخونه؟میخواستم بدونم مثلا برای کسی ک الان هیچی از روسی نمیدونه چه قدر طول میکشه تا با این زبون راه بیوفته؟البته میدونم که ممکنه بعد یه مدت کوتاه بتونه مکالمات روز مره رو انجام بده اما مثلا برای گوش دادن به استاد تو کلاس و یا خوندن کتت درسی و امتحانات دچار مشکل نمیشه؟ممنون.
    سلام من کورس انگلیسی پزشکی هستم اما می دونم که شما در طول دوره پادفک اگه خوب زبان و قواعدش را از اول یاد بگیرید و همراه با استاد پیش برید و سخت تلاش کنید کم کم زمانی که دروس غیر از زبان روسی شروع میشه راحتتر می توانید حرفهای استاداتون و هم چنین مطالب درسی را درک کنید، اما هستند بچه هایی که تنبلی کردند و از لحاظ گرامری با اینکه الان دانشجو هستند هنوز خیلی ضعیف هستند در کل همه چیز بستگی به استعداد و تلاش و علاقه خودتون داره.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط dynamic69 نمایش پست ها
    خیلی جالب و خنده داره واقعأ من موندم این new‎_helix بابت این شایعه ها و موج منفی ها که میفرسته حقوق میگیره یا نه کلأ نافشو با شایعه بریدن. عزیزم بسه دیگه. من بیشتر پستاشو خوندم انگاری تو همه کار و همه چیز ایشون سر رشته داره.احتمالأ پیشگویی چیزی باشه
    این پست رو خواهشا عکس بگیرید و همین دو ماه دیگه نتیجشو اعلام کنید : )
    عزیزم شما به 3 پست داری به من میگی؟؟؟؟
    این افراد نمراتشونو بسیار ضعیف بودند غیبتهای زیاد + عدم ظرفیت و اعزام بیش از اندازه موسسات! اعزام دانشجو با سرنوشت اینا بازی کرده! الان هم پارسال یه تعداد مرجوعی بودند! حدود 45 نفر امسال بیشتر میشن.

Junior Member

سلام جناب kvenous جسارتا شما الان سال چند هستین؟؟و نسبت به وضعیت الان بلاروس هزینه ها به پول ما برای شما سالی چه قدر در میان؟و در کل از اومدنتون به این کشور راضی هستین؟ممنون

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2015 نمایش پست ها
    سلام جناب kvenous جسارتا شما الان سال چند هستین؟؟و نسبت به وضعیت الان بلاروس هزینه ها به پول ما برای شما سالی چه قدر در میان؟و در کل از اومدنتون به این کشور راضی هستین؟ممنون
    سلام دوست عزیز
    هزینه هرکس متفاوت هست اما هزینه ماهیانه بین 250 الی 500 $ متغیر هست،واقعیت را بخواهم عرض کنم نه راضی نیستم و پیگیر انتقالی به کشورهای دیگه هستم(چون من به دلایلی مجبور شدم اینجا را انتخاب کنم مسلما اگر بتوانید از اول جاهای بهتری اقدام کنید بهتر هست).

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    این پست رو خواهشا عکس بگیرید و همین دو ماه دیگه نتیجشو اعلام کنید : )
    عزیزم شما به 3 پست داری به من میگی؟؟؟؟
    این افراد نمراتشونو بسیار ضعیف بودند غیبتهای زیاد + عدم ظرفیت و اعزام بیش از اندازه موسسات! اعزام دانشجو با سرنوشت اینا بازی کرده! الان هم پارسال یه تعداد مرجوعی بودند! حدود 45 نفر امسال بیشتر میشن.
    سلام دوست عزیزدر این مورد حق با ایشان هست همان طور که توی پست های قبلی خیلی مفصل توضیح دادم عرض کردم متاسفانه موسسات امسال خیلی بیشتر از حد ظرفیت دانشگاه متقاضی دوره پادفک آوردند حدودا 250 نفر ممکنه بشوند در حالی که ظرفیت برای هردو رشته حداکتر 80 نفر هست حتی اگر دانشگاه افزایش ظرفیت هم بده بیشتر از 100 نفر نمیشه وارد بشوند چون وزارت بهداشت 2 ماه پیش اعلام کردند که اگه بیشتر از 100 نفر وارد بشوند دانشگاه از اعتبار خارج میشه (توی این قضیه هم موسسات مقصر هستند که از اول به طور کامل شفاف سازی نکردند و هم چنین خود متقاضیانی که توی این مدت دوره پادفک برای امتحان خودشان را آماده نکرده باشند)
    هرچند تعدادی ار آنها متوجه قضیه شدند و برگشتند
    یک تعدای هم دانشجوی اخراجی خواهیم داشت که واقعا باید یک تعدادی اخراج بشوند تا بعضی ها به خودشان بیایند یکم درس خوندن را جدی تر بگیرند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kvenous نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اول اینکه مهمتر از همه این هست چرا می خواهید درستون رو دوبار مجددا از اول دوباره شروع کنید چون مسلما ایران هزینه های کمتری برای دانشگاه و زندگی دارید
    1.اگر قصد جدی دارید مهندسی گزینه بهتری هست چه شاخه ای از مهندسی می خواهید بخونید تا بهتر بتوانم راهنماییتون کنم؟
    2.اگر زبان روسی بلد باشید زودتر در طول دوره پادفک پیشرفت می کنید و برای برقراری ارتباطتون با مردم کمتر دچار مشکل هستید
    اما در هر صورت این قضیه اجباری نیست چون در هر صورت برای مهندسی ،در طول دوره پادفک روسی زبان را فرا می گیرید.
    3.شما نیاز به مدرک زبان خاصی ندارید
    4.اول شما رشته مورد نظرتون را مشخص کنید https://en.belstu.by http://en.bntu.by http://www.bsu.by http://www.bsuir.by
    (این دانشگاه ها که گفتم جزو دسته خوب برای ارزشیابی وزارت علوم هست.
    5.دنبال اینکه کار پیدا کنید اینجا نباشید چون به سختی می توانید کار پیدا کنید (در مورد این قضیه توی تاپیک های قبلی کاملا گفته شده از اونجا مطالعه بفرمایید)
    6.http://www.chemistry.bsu.by
    7.این بسته به هزینه و نظر شخصی شما و هدفتون و رشته مورد نظر شما داره.
    8.ترجمه همه مدارکتون(تحصیلی -پاسپورت و....) و گواهی سلامت و آزمایش HIV ,....اخذ پذیرش و اخذ ویزا و......
    شما چون تمام سایت های این دانشگاه ها را که بهتون دادم خودتون مطالعه بغرمایید حتی مستقیما می توانید مکاتبه کنید و پذیرش بگیرید بدون نیاز به موسسات!
    موفق باشید.
    ممنون از راهنماییتون...اما یه موضوعی ..
    اینکه زمانی من کل این تاپیک رو خوندم خیلی نکات منفی دیدم. خیلیا نظرات شدیدا منفی نسبت به بلاروس داشتن و ابراز نارضایتی کردن. در دوستان من هم همینطوره. خیلی ها میگن خوبه خیلی ها میگن بلاروس افتضاحه...نظر شما چی هست ؟
    1. مهندسی شیمی (با شیمی محض متفاوته- در واقع مهندسی شیمی یه چیزی تو مایه های مهندسی مکانیکه)
    2. اگر بخوام انگلیسی درس بخونم تا چه حد انگلیسی باید بلد باشم ؟ چون من الان آیلتس 6 دارم.
    3. با یه موسسه حرف زدم گفت واسه کارشناسی بلاروس دیگه به انگلیسی نداره. درسته آیا ؟
    4. مدارک تحصیلی و گواهی آزمایش HIV باید به روسی ترجمه بشه یا انگلیسی؟
    5. برای HIV آزمایشگاه خاضی باید برم یا هرجا شد قبوله ؟ (چون سفارت خیلی از کشورا پزشک معتمد دارند)
    6. رشته مهندسی هم بعد از پادفک امتحان ورودی دانشگاه داره آیا ؟
    7. یکی از دوستانم که قبلا بلاروس بوده میگفت الان جدیدا امتحانای ورودی سخت شده و خیلیا مخصوصا توی رشته های پزشکی امتحان بعد پادفک ورودی دانشگاه رو قبول نمیشن و دوباره یه سال دیگه میخونن. این درسته ؟ اگر درسته برای رشته های مهندسی هم همیجوریه ؟
    ممنون ازینکه وقت گذاشتید و جواب میدید به سوالات

Junior Member

جناب kvenous کلا شما ک خیلی راضی نیستی چون سطح اموزشی پایینه؟یا سطح اجتماعی مردم خیلی خوب نیست؟و مثلا شما چ کشور های بهتری رو برای پزشکی عمومی پیشنهاد میکنید که از نظر هزینه ها هم خیلی با بلاروس متفاوت نباشه؟(مورد تایید بودن یا نبودن هم فرقی نداره)ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)