صفحه 50 از 100 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

سلام دوست عزیز
    به شما پیشنهاد میکنم داخل کشور تحصیل کنید اگه تصمیم داری تو ایران کار کنی چون اولویت با فارغالتحصیلان داخله.
    در مورد بلاروس من تو این کشور تحصیل نمیکنم ولی قصد دارم برم خارج از کشور اگه بشه کشورهای اسکاندیناوی انشالله. برای فوق لیسانس
    ولی میدونم بلاروس کشور خیلی فقیریه و امریکا و غرب تحریمش کردند حتی روسیه هم تحریمش کرده نه شرقی نه غربی احتمالا. دستمزد اونجا خیلی کمه و باور کنید واحد پولش ارزشش از پول ما هم کمتره. در حد یه روستا هست. مطمئنن مدارکشم تو کشورهای دیگه ارزشی نداره. چون غرب و شرق اصلا حسابش نمیکنن. دانشجوهای خارجی اونجا هم یا لبنانی فلسطینین یا افریقایی.
    بهتون پیشنهاد میکنم یا نرید خارج یا برید یه کشوری که ادم روش بشه بگه کجا رفتم. ایرانی ها قاچاقی حاضرن برن استرالیا ولی اینجاها نمیان.

Junior Member

امیدوارم طرز فکرتون عوض شه چون مشخصه خبر ندارین از چیزی...بلاروس کشور فقیری نیس..2تا از فامیلامون که اونجا پزشکی و دندان خوندن الان در کانادا و آمریکا مشغول به تحصیلن.مردم اونجا سطح فکری و رفتاری بالایی دارن..شهر تمیزیه و دانشگاش تو اروپا هم معتبره.یکی از دانشگاه هایی که از بلاروس ایران تایید نکرده رنکینگش خیلی بالاتر جاهای دیگس...
    لطفا با مطالعه راهنمایی کنین تا بهره ببریم.ممنون[/QUOTE]

با سلام. اینها رو دوستم که اقواممون هم هست و اونجا در حال تحصیله میگفت. اخه خودش هم میخواد انتقالی بگیره بره کشور دیگه. منظورم پاسخ دوستی بود که پرسیده بود وضعیت کار چطوره. بله مطمئنا مردم با فرهنگ و ارومی داره و امنیتش از ایران هم بهتره.

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط command19 نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون...اما یه موضوعی ..
    اینکه زمانی من کل این تاپیک رو خوندم خیلی نکات منفی دیدم. خیلیا نظرات شدیدا منفی نسبت به بلاروس داشتن و ابراز نارضایتی کردن. در دوستان من هم همینطوره. خیلی ها میگن خوبه خیلی ها میگن بلاروس افتضاحه...نظر شما چی هست ؟
    1. مهندسی شیمی (با شیمی محض متفاوته- در واقع مهندسی شیمی یه چیزی تو مایه های مهندسی مکانیکه)
    2. اگر بخوام انگلیسی درس بخونم تا چه حد انگلیسی باید بلد باشم ؟ چون من الان آیلتس 6 دارم.
    3. با یه موسسه حرف زدم گفت واسه کارشناسی بلاروس دیگه به انگلیسی نداره. درسته آیا ؟
    4. مدارک تحصیلی و گواهی آزمایش HIV باید به روسی ترجمه بشه یا انگلیسی؟
    5. برای HIV آزمایشگاه خاضی باید برم یا هرجا شد قبوله ؟ (چون سفارت خیلی از کشورا پزشک معتمد دارند)
    6. رشته مهندسی هم بعد از پادفک امتحان ورودی دانشگاه داره آیا ؟
    7. یکی از دوستانم که قبلا بلاروس بوده میگفت الان جدیدا امتحانای ورودی سخت شده و خیلیا مخصوصا توی رشته های پزشکی امتحان بعد پادفک ورودی دانشگاه رو قبول نمیشن و دوباره یه سال دیگه میخونن. این درسته ؟ اگر درسته برای رشته های مهندسی هم همیجوریه ؟
    ممنون ازینکه وقت گذاشتید و جواب میدید به سوالات
    سلام
    1.از لحاظ رشته های مرتبط با شیمی کلا کشورهای روس زبان سطح نسبتا خوبی دارند،اما دنبال آینده شغلی اینجا نباشید سطح درامد اینجا خیلی پایین هست.(اما در کل فکر می کنم این رشته را می توانید توی ایران با هزینه خیلی پایین تر تمام کنید)
    2.بله اگر بخواهید به انگلیسی درس بخونید این سطح زبان می تواند برای شما کافی باشه.
    3.در مورد این قضیه اطلاعی ندارم می توانید با خود سایت دانشگاه مکاتبه کنید.
    4.به زبان روسی باید ترجمه شده باشه البته اگر از طریق موسسات اقدام کنید خودشان کارهای لازم را براتون انجام می دهند.
    5.نه جای خاصی مطرح نیست حتی می توانید توی سازمان انتقال خون بگید براتون انجام بدهند که رایگان هم هست.(البته تمام آزمایشات مجددا اینجا دوباره انجام میشه اما شما باید در هر صورت ایران انرا انجام بدهید.
    6.بله امتحان ورودی داره اما قبول میشید
    7.برای رشته های پزشکی صدق میکند جون تعداد متقاضی هر ساله داره زیاد میشه بعضی افراد پارسال برای شاخه های پزشکی پارسال اینطور شدند اما امسال قطعا خیلی زیاد خواهند بود (متقاضی خارجی بخصوص ایرانی توی این کشور برای رشته های مهندسی کم هست)

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2015 نمایش پست ها
    جناب kvenous کلا شما ک خیلی راضی نیستی چون سطح اموزشی پایینه؟یا سطح اجتماعی مردم خیلی خوب نیست؟و مثلا شما چ کشور های بهتری رو برای پزشکی عمومی پیشنهاد میکنید که از نظر هزینه ها هم خیلی با بلاروس متفاوت نباشه؟(مورد تایید بودن یا نبودن هم فرقی نداره)ممنون.
    من خودم چون از اول قرار بود برم یک کشور دیگه و به دلایلی نتوانستم برم و اجبارا اومدم اینجا زیاد راضی نیستم و اینکه سطح امورشی و امکانات در مقابل کشورهای پیشرفته خیلی پایین تر هست اما من به شخصه چون خودم سعی می کنم مطالعه بیشتر داشته باشم زیاد مشکلی با آمورش ندارم.
    مردم اینجا کلا فوق العاده ارام و ساکت هستند کشور آرام و امنی هست اما متاسفانه دانشگاه های پزشکی کورس انگلیسی جو ریاد خوبی نداره و دقیقا متل دانشگاه ازاد هست 90% افراد ایرانی هستند به ندرت خارجی سر کلاس ها هست و افرادی که اومدند خیلی شخصیت cheap دارند و بیشتر دنبال خوش گذرونی هستند جو رقابتی تحصیلی کم پیدا میشه
    کلا درس خوندن اینجا جای پیشزفت زیادی نداره باید بعد ار یک یا دوسال برای بازدهی بهتر انتقالی بگیرید.
    ویرایش توسط kvenous : April 19th, 2015 در ساعت 09:01 PM

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdii1992 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به شما پیشنهاد میکنم داخل کشور تحصیل کنید اگه تصمیم داری تو ایران کار کنی چون اولویت با فارغالتحصیلان داخله.
    در مورد بلاروس من تو این کشور تحصیل نمیکنم ولی قصد دارم برم خارج از کشور اگه بشه کشورهای اسکاندیناوی انشالله. برای فوق لیسانس
    ولی میدونم بلاروس کشور خیلی فقیریه و امریکا و غرب تحریمش کردند حتی روسیه هم تحریمش کرده نه شرقی نه غربی احتمالا. دستمزد اونجا خیلی کمه و باور کنید واحد پولش ارزشش از پول ما هم کمتره. در حد یه روستا هست. مطمئنن مدارکشم تو کشورهای دیگه ارزشی نداره. چون غرب و شرق اصلا حسابش نمیکنن. دانشجوهای خارجی اونجا هم یا لبنانی فلسطینین یا افریقایی.
    بهتون پیشنهاد میکنم یا نرید خارج یا برید یه کشوری که ادم روش بشه بگه کجا رفتم. ایرانی ها قاچاقی حاضرن برن استرالیا ولی اینجاها نمیان.
    سلام دوست عزیز
    از لحاظ سطح درآمد و کار حق باشماست جون تحریم شده و ارتباطش با کشورهای دیگه محدود هست به ندرت توریست اینجا می آید اما مدارکش برای کشورهای دیگه (حتی ایران هم به صورت مشروط ) معتبر هست
    اما نسبت به هزینه پایین تحصیل در شاخه های پزشکی گزینه مناسبی هست اما به شرطی که بعدش قصد انتقالی به کشور های بهتر یا ایران را داشته باشید.
    کلا کشور خیلی کوچکی هست انچنان پیشرفتی نداره اما برای هزینه های پایین رشته های پزشکی با تغییر نرخ دلار برای چندین سال اول گزینه مناسبی هست چون خیلی از بچه ها از مجارستان ، روسیه و.... به خاطر تغییر نرخ دلار و یورو مجبور شدند بیایند اینجا والان اینجا مشغول تحصیل هستند
    در کل هر شخصی باید اول شرایط را همه جانبه بسنجد بعد انتخاب کند.

Junior Member

دوستان سلام ممنون از وقتی که می گذارید
    1. شهریه سالانه روسیه حدود 1000 تا 1500 دلار در سال است درسته؟
    2. هزینه زندگی در دانشگاه مورد تآیید روسیه چقدر بیشتر است؟ کدوم دانشگاه و آیا دوره انگلیسی دارد؟
    راستی بحث تقلب بود مثلا چه جوری تقلب می کنند وارد میشن

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ashnani نمایش پست ها
    دوستان سلام ممنون از وقتی که می گذارید
    1. شهریه سالانه روسیه حدود 1000 تا 1500 دلار در سال است درسته؟
    2. هزینه زندگی در دانشگاه مورد تآیید روسیه چقدر بیشتر است؟ کدوم دانشگاه و آیا دوره انگلیسی دارد؟
    راستی بحث تقلب بود مثلا چه جوری تقلب می کنند وارد میشن
    چی؟؟؟؟
    به خدا اتفاق خاصی نمی افتاد اگر چند پست رو با دقت میخوندید!!!
    1. شهریه روسیه حدودا 7500 دلار هست!
    2. کلا همه چیه روسیه گرون تره! و صد البته بسیار بالاتر از نظر سطح علمی.
    3. تقلبب؟؟؟ شما از الان به این فکرایی چطور میخوای درس بخونی؟ بعد چطور میخوای مدرکتو تایید کنی؟ و چطور انتظار داری کسی به شما وقتی با تقلب بالا اومدی مراجعه کنه!
    به نظرم مسئولان وزارت بهداشت این دست پستها رو باید ببینند و کلا سطح امتحانات ارزیابی رو هرچی هست صد برابر سختتر کنند تا افرادی که هنوز وارد نشده به این فکرها هستند اجازه ورود بهشون داده نشه از همون اول و آبروی بقیه رو هم نبرند!
    خجالت داره واقعا.

Junior Member

با سلام . دوست عزیز kvenous مرسی بابت راهنمایی هات. با عرض معذرت میخواستم بپرسم دانشگاه پزشکی مینسک از لحاظ امکانات ورزشی واسه دانشجوها چه وضعیتی داره؟ (باشگاه بدن سازی ،سالن فوتسال ، استخر و ...‏)‏ و اینکه قیمت گوشی تلفن همراه اونجا نسبت ب ایران چطوره؟ با تشکر

Junior Member

سلام و تشکر از دوستانی که وقت می گذارند
    با توجه به اینکه منبع درس زیست شناسی برای آزمون ورودی خیلی گسترده هستش میشه لطفا بفرمایید بیشتر کدوم فصول و مباحث در امتحان ورودی مطرح می شود و باید بیشتر خوانده شود؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)