صفحه 55 از 100 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

ولی برام جالبه شما خیلی اطلاعاتتون زیاده دراین زمینه ها مگه خودتون اونورید,؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazaleh1993 نمایش پست ها
    جناب newhelix دراین مورداطمینان کامل دارم,که این هزینه دیگه گرفته نمیشه,یکی ازدوستام پارسال ازدندونپزشکی فارغ التحصیل شد و آزمون ملی شرکت کرد خیلی سخت بوده ظاهرأ ولی قبول شد مرحله عملیش هم قبول شدوالان داره به مدت شش ماه درکلینیک دوره فیلد در رشته دندونپزشکی یعنی همون ارایه خدمات رو می گذرونه این دوستم ورودی ۲۰۰۹ بودوپارسال تموم کرد هیچ پولی هم به اون صورت نداد فقط ۲۹۰۰۰۰تومن بابت ثبت نام نظری داد و تقریبأسه تومن واسه عملی, من خودم الان واسه بلاروس اقدام کردم ماه پیش ثبت نام کردم واسه پزشکی وقتی مطمین شدم دیگه پولی نمی دیم تصمیم گرفتم برم
    شما در این مسیر نبودید نمیدونید جریان چیه دوستتون هم همه اطلاعات رو بهتون نداده. وقتی خوندید و برگشتید متوجه میشید جریان از چه قراره. تشریف ببرید دانشگاه شهید بهشتی قشنگ متوجه میشید.
    +بلاروس امتحان داره و رقابت برای ورود به پزشکی حواستون باشه. 150 نفری حدودا ریجکت شدن!!!

می دونم جدیدأبلاروس رقابتی شده,ولی ایناهمه کسایی هستن که فرق دست چپ وراستشونم نمی دونن چه برسه به اینه که بخوان پزشکی بخونن,اونایی میرن بالاکه خوبدرس بخونن که اتفاقأتعدادشونم کمه ,آقای دکترسلیمان احمدی رییس مرکزخدمات وآموزش پزشکی خودش گفته که دیگه هزینه سنگین ومضاعفی که قبلأ می گرفتیم را دیگه نمی گیریم فامیلمونم که وزارت بهداشته همیشه بااین آقادرارتباط وازاین بابت مطمینم دوستمم پارسال همینقدرکه بهتون گفتم پول داده بود,شماازکجامی دونیدکه ۱۵۰نفر ریجکت شدن؟

هنوزکه امتحان پادفکت گرفته نشده چه جوری ریجکت شدن؟؟؟

Banned

می دونم جدیدأبلاروس رقابتی شده,ولی ایناهمه کسایی هستن که فرق دست چپ وراستشونم نمی دونن چه برسه به اینه که بخوان پزشکی بخونن,اونایی میرن بالاکه خوبدرس بخونن که اتفاقأتعدادشونم کمه ,آقای دکترسلیمان احمدی رییس مرکزخدمات وآموزش پزشکی خودش گفته که دیگه هزینه سنگین ومضاعفی که قبلأ می گرفتیم را دیگه نمی گیریم فامیلمونم که وزارت بهداشته همیشه بااین آقادرارتباط وازاین بابت مطمینم دوستمم پارسال همینقدرکه بهتون گفتم پول داده بود,شماازکجامی دونیدکه ۱۵۰نفر ریجکت شدن؟
    انشا الله اطلاعات دادن ایشونم مثل خانوم فغانی نباشه.
    پیروز باشید و این پستها رو زمان ارزشیابی مدرک به دقت دوباره بخونید.
    وزارت بهداشت درست میگه پولی نمیگرفت و قرار هم نبوده بگیره!!!
    اما دانشگاههای علوم پزشکی راسا میگرفتن بدون هیچ کونه فاکتور و فیشی فقط به عنوان کمک ها داوطلبانه مردمی!
    من واقعا حوصله سروکله زدن ندارم و حضورم در این جا فقط جهت کمک به سایر کاربران هست. اگر به شما اینطور گفتند قطعا همینطور درست فرض کنید و دنبال اطلاعات دیگر نروید .الان حرص پزشکی مثل خون جلوی چشم شما و امثال شما رو گرفته من هم هرچی بگم بیفایدست. موفق باشید.
    150 نفر ریجکت شدند! امسال هم تعدا بیشتری میشوند. اتفاقا فرق دست چپ و راست هم خوب میدونند.

جناب newhelix چراناراحت میشید ؟اگه ناراحتتون کردم غذرخواهی می کنم ببخشید ..من همیشه پست های شمارو خوندم وخیلی از نوشته های شما بهره بردم وخیلی کمکم کرد خلاصه غذرمی خوام,ولی ناراحت شدم که گفتید حرص پزشکی دارم من حرص ندارم من خودم رتبم درکنکور ۹۲شد۱۴۰۰وعقده پزشکی ندارم ولی چون منطقه ۳بودم فیزیوتراپی قبول شدم,الانم می خوام برم بلاروس و انشالله اگه شد بعد دوسال انتقالی به یه کشوردیگه بگیرم البته اگه بشه. درهرصورت غذر منو بپذیرید نمی خواستم ناراحتتون کنم.حالا به هرحال معلوم میشه که این پول رو می گیرن یانه,من فقط ازطریق اون فامیلمون ودوستم به این نتیجه رسیدم که نمی گیرن حالاشایدحق باشماباشه.

جناب newhelix چراناراحت میشید ؟اگه ناراحتتون کردم غذرخواهی می کنم ببخشید ..من همیشه پست های شمارو خوندم وخیلی از نوشته های شما بهره بردم وخیلی کمکم کرد خلاصه غذرمی خوام,ولی ناراحت شدم که گفتید حرص پزشکی دارم من حرص ندارم من خودم رتبم درکنکور ۹۲شد۱۴۰۰وعقده پزشکی ندارم ولی چون منطقه ۳بودم فیزیوتراپی قبول شدم,الانم می خوام برم بلاروس و انشالله اگه شد بعد دوسال انتقالی به یه کشوردیگه بگیرم البته اگه بشه. درهرصورت غذر منو بپذیرید نمی خواستم ناراحتتون کنم.حالا به هرحال معلوم میشه که این پول رو می گیرن یانه,من فقط ازطریق اون فامیلمون ودوستم به این نتیجه رسیدم که نمی گیرن حالاشایدحق باشماباشه.
    ببینید بنظرم شما هنوز مکاتباتتون رو شروع نکردین بعنوان کسی که ماه هاس همراه با چند نفر دیگه این پروسه طولانی رو شروع کردیم دارم عرض میکنم:
    1-خیلی در قید و بند حرف موسسات نباشین!حرف های ضد و نقیض و بی سند زیاد میزنن سعی کنین خودتون کارهاتون رو انجام بدین!
    2-به فکر خوندن جایی که پذیرش راحت تری داره و بعدش انتقالی به جایی مثل آلمان(با کورس آلمانی) نباشین اگر هم هستین این رو در نظر بگیرین که تنها بخش اندکی از واحدهاتون در خوش بینانه ترین حالت ممکنه تطبیق بشه!
    3-با توجه به پست بالا سعی کنین جایی رو انتخاب کنین که تمام دوره رو همونجا بگذرونین(بخاطر مشکلات به مراتب کمتر نسبت به چیزی که تو ذهنتون هست)
    4-یه نگاهی به شرایط بچه های پزشکی و بخصوص عمومی ها و شرایط جدید تحریم های دانشجویی گرایش های پزشکی بخصوص تاییدیه ECFMG و USMLE بندازین و ببینید بعد از یک دهه درس خوندن چه شرایطی دارن و در مورد رشته خودتون هم تحقیق کنین بخصوص اگه خارج از کشور مد نظرتونه به همین راحتی قید فیزیوتراپی رو نزنین که اینده ش در حال حاضر بمراتب روشنتر از پزشکی هست حتی تو همین ایرانش!تنها دندان بحثش نسبت به رشته خودتون متفاوت هست که اونم میشه بحث انتخاب بین علاقه و درامد!
    موفق و موید باشین!

دوستان امکان انتقالی گرفتن طی تحصیلات (Exchange) هستش تو دانشگاه Belarus state university به دانشگاه های دیگه اروپا؟ یعنی همکاری داره؟ چون دانشگاه بدی هم نیست.
    * البته منظورم رشته پزشکی نیست و سایر رشته هاست.
    Never Give UP

فکرکنم بشه به عنوان exchange student بادانشگاه های دیگه ی اروپا تبادل اطلاعات کرد چون توی سایت خود دانشگاه بلاروس نوشته امکان مبادله با کشورهایی مثل آلمان,لهستان و۰۰۰۰وجود داره حالااینکه تاچه حدصحت داره این موضوع نمی دونم ولی دانشگاه های پزشکی سوریه تا چندسال پیش یادمه با انگلیس و آمریکا و,,,, امگان exchange داشت وبرادرم همیشه این کارو می کرد حالا بلاروس که دیگه به هرحال اروپاست.

فکرکنم بشه به عنوان exchange student بادانشگاه های دیگه ی اروپا تبادل اطلاعات کرد چون توی سایت خود دانشگاه بلاروس نوشته امکان مبادله با کشورهایی مثل آلمان,لهستان و۰۰۰۰وجود داره حالااینکه تاچه حدصحت داره این موضوع نمی دونم ولی دانشگاه های پزشکی سوریه تا چندسال پیش یادمه با انگلیس و آمریکا و,,,, امگان exchange داشت وبرادرم همیشه این کارو می کرد حالا بلاروس که دیگه به هرحال اروپاست.
    دوست عزیز مشکل از اطلاعات شما نیست مشکل دامنه اطلاعات هست!بنظر شما بلاروس اروپایی تر هست یا مجارستان(به عنوان کشور عضو شنگن و واحد پولی یورو؟؟؟)
    توی همین فروم دوست عزیزمون هستن که بعد از 2 سال تحصیل در یکی از معتبرترین دانشگاه های این کشور وقتی در آزمون IMAT قبول شدن دانشگاه ناپولی واحدهاشون رو قبول نکردن!حالا خودشون هم هستن میتونن بهتر راهنمایی کنن منتها چیزی که بین دوستان میبینم این هست که گرایش های پزشکی رو با رشته های دیگه اشتباه گرفتن!الان براحتی توی رشته های فنی و علوم انسانی میشه با 2تا ایمیل پذیرش گرفت و به همون راحتی هم انتقالی و ...... اما آیا این رشته ها برای تایید یا تطبیق یا مجوز کار آزمونی مثل usmle دارن؟؟!!وقتی اسم پزشکی میاد وسط قاعده بازی به کل تغییر میکنه پس خواهشا قیاس مع الفارق نفرمایین!هدف ما هم دادن اطلاعات هست ولی اینکه فردی بخواد با اطلاعات غلط بره جلو فقط به ضرر خودش خواهد بود!قبلا هم گفتم بهترین راه مکاتبه هست شما مثلا به دانشگاه نورنبرگ تو المان میل بزنین بگین دانشجوی ترم فلان مینسک هستین ببینین چه جوابی میدن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)