صفحه 57 از 100 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

ببخشید یه سوال دیگه از شما kvenusعزیزدارم,خیلی این سوال رو پرسیدم ولی کسی جواب نداد, اینکه سیستم نمره دهی اونجا بااینجا چه فرقی داره ؟من شنیدم از ده نمرست می خوام بدونم مثلأکسی که یه درسی رو از ده نمره هشت میشه مثلأدر ایران چه نمره ای براش درنظرمی گیرن؟

دوستان احتمالا به خاطر ددلاینا نتونم اونجایی که میخواستم برم، ب خاطر همین دوست داشتم امسال بیام مینسک ی سال برا کورس زبان روسی یا همون پیش دانشگاهیش که زبان و اینا تدریس میکنن.
    ی خورده توی سایتش گیج شدم برا ددلاین کورس، هنوز وقت هست برای اقدام کردن این کورس تو BSU؟
    Never Give UP

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazaleh1993 نمایش پست ها
    خانم kvenusعزیز,من فقط ازشمایه سوال دارم اونم اینکه اگه واقعأدرس بخونیم وتلاش کنیم وپشتکارفراوان داشته باشیم,می تونیم باسطح آموزشی پزشکی بلاروس یه پزشک عمومی باسوادباشیم ؟؟!چون من می خوام فقط عمومی رو اونجابخونم,
    سلام دوست عزیز
    ببینید اگر واقعا تصمیمتون برای اینجا قطعی هست اول پیشنهاد می کنم که کورس روسی را بخوانید چون اساتید اینجا زیاد به زبان انگلیسی مسلط نیستند و هم چنین کتابهایی که در اختیار کورس انگلیسی گذاشته میشه پر از غلط هست هم اینکه مطالبش کاملا قابل فهم نیست
    اما اگر کورس انگلیسی می خواهید بخوانید بهتر از اول کتابهای مرجع دنیا برای هر درس را بخوانید همزمان با دروس هر ترم که هر موقع خواستید انتفالی بگیرید یا امتحان علوم پایه در ایران بدید کمتر دچار مشکل بشید و اینکه سطح علمی قابل قبولی داشته باشید
    ولی در کل پیشنهاد می کنم قبل از شروع واحدهای کلینیکی برای یادگیری بهتر انتقالی بگیرید اما در هر صورت تلاش و پشتکار و غلاقه و انگیزه مهمترین تاثیر برای ادامه راهتون را داره و پزشکی واقعا سخته هرچقدر هم الان در تصورتان سنگین هست وارد کورس که شدید متوجه می شید که کاملا سختیشو درک نکرده بودید پس اگر توان و انگیزه و پشتکارش دارید پزشکی را انتخاب کنید
    موفق باشید

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

ببخشید یه سوال دیگه از شما kvenusعزیزدارم,خیلی این سوال رو پرسیدم ولی کسی جواب نداد, اینکه سیستم نمره دهی اونجا بااینجا چه فرقی داره ؟من شنیدم از ده نمرست می خوام بدونم مثلأکسی که یه درسی رو از ده نمره هشت میشه مثلأدر ایران چه نمره ای براش درنظرمی گیرن؟
    ببینید سیستم نمره دهی اینجا از 10 نمره هست و برای ایران وقتی می خواهید انتقالی بگیرید یا حتی مدارکتون را تایید کنید همه نمرات در 2 ضرب میشه در اینجا چیزی به عنوان صدم نمره وجود نداره مثلا فرض کنید اینجا نمره شما 9 شده باشه در واقع شما باید 19 بشید موقع تبدیل نمرات اما وزارت بهداشت چون نمرات را در 2 ضرب میکنه 18 میشید اینجا 9.5 یا 9.25 و کلا صدم نمره حساب نمیشه همه نمرات به صورت عدد صحیح گذاشته میشه و اینکه اینجا نمره 10 در بعضی دروس کمتر داده میشه مگر اینکه خیلی عالی باشید یا معلومات خیلی بالا تر از سطح کتاب داشته باشید
    حداقل نمره قبولی برای پاس شدن 4 هست اما اگر شما نمره 4 بگیرید موقع تبدیل کردن نمراتتون در واقع 8 شدید از لحاظ وزارت بهداشت قبول نشدید و باید علاوه بر شرایطی که وزارت بهداشت برای تایید مدارک می گذارد اون درس را هم مجددا در ایران بگذرونید
    اینجا هر ترم دانشگاه برای شما یک تعداد دروس در نظر می گیره که باید اون را بگذورنید اینجا دروس براساس تعداد واحد نیست تمام دروس براساس ساعت هست مثلا فرض کنید که یک درس مثل لاتین برای یک ترم 50 ساعت باشه شما علاوه بر قبولی در امتحان اون درس باید 50 ساعت اون درس را کاملا گذرونده باشید وگرنه استاد نمره شما را ثبت نمی کنه در حالیکه توی ایران سیستم انتخاب واحد براساس واحد هست مثلا درس وصایا امام 2 واحد در نظر گرفته میشه
    اگر بخواهم در مورد سیستم نمره دهی و اینکه چجوری ثبت میشه بیشتر توضیح بدهم سردرگم میشید فقط این چیزایی را که گفتم کلیت نمره دهی اینجا هست
    موفق باشید

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط rezaramona نمایش پست ها
    دوستان احتمالا به خاطر ددلاینا نتونم اونجایی که میخواستم برم، ب خاطر همین دوست داشتم امسال بیام مینسک ی سال برا کورس زبان روسی یا همون پیش دانشگاهیش که زبان و اینا تدریس میکنن.
    ی خورده توی سایتش گیج شدم برا ددلاین کورس، هنوز وقت هست برای اقدام کردن این کورس تو BSU؟
    سلام
    منظورتون کدوم دانشگاه هست؟اگر منظورتون برای پادفک دانشگاه پرشکی هست وقت دارید

نقل قول نوشته اصلی توسط kvenous نمایش پست ها
    سلام
    منظورتون کدوم دانشگاه هست؟اگر منظورتون برای پادفک دانشگاه پرشکی هست وقت دارید
    نه منظورم Belarusian state university هستش، برای دانشگاه پزشکی نمیخوام.
    Never Give UP

ونوس عزیزممنون,میشه انتقالی به کشورهای دیگه گرفت؟شدنی هست؟مثلأشماچه کشورهایی رو پیشنهادمی کنیدکه شدنی باشه,؟خواهشأراهنماییم کنید

یه سوال دیگه:کتاب های مرجع دنیا رو ازکجاگیربیاریم

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

یه سوال دیگه:کتاب های مرجع دنیا رو ازکجاگیربیاریم
    سلام کتابهای مرجع هر درس را شما می توانید حتی از کتابفروشی های مخصوص پزشکی توی ایران سوال بفرمایید اکثر کتابهایی که توی دانشگاه های پزشکی ایران تدریس میشه ترجمه شده رفرنس جهانی هست مثل اناتومی گری یا اناتومی اسنل و......

سلام ممنون ازلطفتون,فقط نگفتید ازانتقالی منظورتون به کدوم کشورهاست؟؟ من خب تصمیم قطعی گرفتم برای اومدن به بلاروش درسم هم خوبه مشکلی ندارم فقط شما خیلی نسبت به بلاروس بدبینم کردیدالبته شماداریدحقیقتومی گید ومن ممنونم ازشماکه انقدردلسوزانه جواب می دید ولی خب من فقط می خوام یه مدرک پزشکی عمومی اونجابگیرم وبس, وواسه تخصص جاهای بهتری تصمیم دارم برم ,برادرمن سالهاپیش دردمشق سوریه پزشکی خوند الان داره آمریکاتخصص می گیره وبااینکه دمشق دانشگاهاش به عربی بود وخیلی هم تاپ نبود وبلاروس صددرجه ازاون بهتره ولی بااین شرایط تونست موفق بشه وusmleهارو بانمرات بالاپاس کنه پس بیشترازدانشگاه خودفردمهمه که خودشماهم بارهااینو گفتید ,متم مجبورم باخوب وبدبلاروس بسازم چون ره دیگه ای واسم نیست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)