صفحه 60 از 100 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazaleh1993 نمایش پست ها
    جناب newhelixفکرکنم منظورتون از اون کسی که میگه دانشجوی بلاروسم ولی درمشخصاتش نوشته روسیه عدنان طاهریان باشه،اتفاقأمنم تعجب کردم میگه من عدنان هستم دانشجوی پزشکی دردانشگاه علوم پزشکی بلاروس بعد از اونور نوشته روسیه واسه من جای تعجب بود,حالاشایدمنظورشما اون فرد نبود, درهرصورت چه بلاروس چه روسیه چه آلمان مارفتیم که درس بخونیم آدمی هم که اهل درس باشه درسشو باهرشرایطی می خونه حتی اگه افغانستان باشه ,آدم اگه هارواردهم باشه ,انیشتین هم استادش باشه ولی خودش اهل درس نباشه هیچی نمی شه من اینارو ازبرادرم یادگرفتم که بااون همه شرایط سخت سوریه تونست موفق باشه,اصولأ کسایی که در ایران اهلدرس خوندن نباشه اونورم معجزه ای نمیشه,ولی خداییش دیگه شماهاهم خیلی پیازداغشو زیادکردید البته می دونم حقیقته ولی اینجوریاهم نیست یعنی چی بلاروس درحدشهرستانه ؟!آیاواقعأمیشه بلاروس رو بایکی از شهرستانای ایران مقایسه کرد؟به خدادانشگاه های پزشکی ایران هم اونقدرکه میگین گل وبلبل نیست البته دانشگاش خوبه ولی باورکنیدهمه کسایی که توش درس می خونن نامبروان نیستن نمونش پسرخاله خودم که گیلان می خونه ولی همشنمراتش لب مرزه یه ترم هم تاحالامشروط شده کلی ازدرساشو تاحالا افتاده نتها اون دوستاشم همینطور کسی که رتبه ۷۰۰آورده بود,حالامابایدبگیم دانشگاه پزشکی گیلان بده؟نخیربدنیست ,دانشجو خودش مشکل داره,یه پزشکی توی شهرماهست عمومی روتاجیکستان خونده الان بهترین جراح عمومیه شهرمونه همه روی سرش قسم می خورن انگارمی خوایم پروفسوربشیم واسه همین بلاروس واسمون کمه,منم گفتم خودم مایل به بلاروس رفتن نیستم ولی دیگه انقدراهم سخت نمی گیرم ,بالاخره آخرش همشون پزشکن دیگه حالا یکی بلاروس یکی فرانسه یکی از آلمان دراصل قضیه که فرقی نمی کنه,دکترجوادتقدیسی که درتقویم پزشکی مجارستان ازش تقدیرشده فارغ التحصیل ازموسکوی روسیه هست همین دانشگاهی که الان درایران اعتبارنداره,کلی دندونپزشک ازفیلیپین داریم که الان دانشگاهشون اعتبارنداره,چرا؟چون قدیما کمبودپزشک داشتیم واسه همین ازفیلیپین تأمین می کردیم ولی حالا نزدیک ۵۰تادانشگاه پزشکی داریم که کلی دکتر ازش فارغ التحصیل می شن درنتیجه این دانشگاه ها دیگه به کلاسمون نمی خوره, چندروزه پیش توی سایتی دیدم یه دکتردندانپزشک خیلی مطرح درتهران تخصص ارتودنسیشو ازاکراین گرفته وتخصص ریشه رو از آلمان,حالاهمین اکراینی که سالانه صدهانفرایرانی میرفتن دیگه اعتبارنداره اصولأبرنامه وزارت بهداشت طوریه که اگه یه دانشگاه زیاد متقاضی داشته باشه از اعتبارمی ندازنش به خاطرعدم خروج ارز ازکشور بعدشم میان میگن ال بود بل بود کیفیت نداشت چطورتا ده سال پیش کیفیت داشت؟جالبه که بدونید دلیل ساقط شدن اعتباردانشگاه umمالزی اینه که وزیربهداشت مالزی گفته بود من ازدانشگاه های ایران فقط تهران رو قبول دارم ایرانم ازاعتبارانداختش تا روشو کم کنه بخدا خودمعاون وزیربهداشت عیننأ همین جمله روگفت خودمم تعجب کردم,زیادحرفیدم ببخشیدسرتونو دردآوردم
    سلام دوست عزیز
    ببینید قصد من ترسوندن شما نیست اره قبول دارم هرکسی هرجا بخونه میتواند خودش هم موفق باشه
    اما متاسفانه بچه هایی هم اینجا هستند و واقعا خوب درس می خونند اما موقع انتقالی با اینکه نمراتشون خیلی خوب بود وزارت بهداشت بنابر شنیده هاش اولین حرفی که بهشون زد این بود که نمراتتون را خریدید در حالیکه واقعا درسخون بودند اما منظور هم من هم دوست دیگه واسه این بود که در شرایط بهتری قرار بگیرید سیستم درس دادن اینجا کلا به این صورت هست که شما فقط توی یک لکچر حضور پیدا می کنید که استاد از اول تا اخر فقط داره از روی یک کامپیوتر حرف به حرف را توی اسلاید می خونه و هرجلسه این خود شما هستید که باید سخت تلاش کنید تا درس را یاد بگیرید خود من چون اینجا اکثر کتابهاش تقریبا مطالب جامع ومفیدی نداره و کتابها مثل این هست کتاب را زده باشند تو گوگل ترجمه کرده باشند هر روز بعد از کلاس باید یا با کتابهای که خودم از ایران خریدم یا مطالب اینترنت مطلب را یاد بگیرم واسه همین چندین ساعت هم وقت برای مطلب پیدا کردن میگذره بارها هم از اساتید وقتی می پرسم میگم خب این مطلب اصلا تو کتاب نیست یا درست توضیح داده نشده یک طوری استاد مطلب را جمع می کنه که خودشم می فهمه پیچوندت اما در کل من تجربیات خودم را در اختیارتون گذاشتم سعی کنید از اول همراه دروس مطالب بیشتر و خارج از کتاب را مطالعه کنید که بعدا بعد ار اتمام درستان راحتتر باشید و پزشک خوبی بتوانید بشید

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN120 نمایش پست ها
    تشکر از شما بخاطر وقتی که برای شر کردن اطلاعاتتون با توجه به دروس سنگین و زمان محدودتون میزارین!
    احتمالا سوتفاهم شده دوست عزیز چون منظور دوست خوبمون در بالا هم تایید بخش اعظمی از صحبت های شما بود!ما فقط میخوایم بگیم این مسائلی رو که موسسات عنوان میکنن مثل بورس اونم برای کورس های پزشکی یا انتقالی یا بحث خوابگاه با شرایط سوئیت های ........ جنبه اغوا کنندگی دارن تا عمل و دوستان دقت کنن خدای نکرده دچار مشکلات عدیده بعدی نشن چون پزشکی همینجوری هم یعنی تحمل مشقات بسیار وای بحال اینکه با یک مشاوره نا بجا این پروسه مشکل دچار پیچیدگی های ناخواسته هم بشه!
    ممنون از لطف شما دوست عزیز
    من فقط قصدم از باز کردن مطالب این هست که دوستان واقعا گول موسسات را نخورند و هزینه های الکی متحمل نشوند چون همین امسال بچه هایی را که تو امتحان قبول شدند اما دانشگاه قبولشان هنور نکرده دیدم که بعد از اینهمه هزینه تازه باید بلاتکلیف باشند که اینا همش مقصر موسسات هستند که از اول شفاف سازی نمی کنند

Junior Member

سلام دوستان دو تا سوال داشتم ممنون راهنمایی کنین.
    من امسال مدرک کاردانیم رو میگیرم و همین امسال میرم برای کارشناسی.
    1- سول اول من اینه که اگه بخام برای کارشناسی به بلاروس برم و در انجا تحصیل کنم شرایطش چیه یعنی یعنی برای رفتن چه مراحلی رو طی کنم و در مورد سربازی هم معافیت تحصیلی دارم و رشتم هم نرم افزار کامپیوتر هست.
    2- حالا اگه از بحث تحصیل خارج بشیم و بخوام برای یه مدتی مثلا یه ماه در حین تحصیل در ایران تفریحی برم بلاروس باید چکار کنم (با همون معافیت تحصیلی).
    لطفا مراحل . شرایط و کارهایی که باید انچام بدم رو برام توضیح بدین.
    ممنون.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام دوستان

برای رشته ی پزشکی BSMU ، ددلاین برای نزدیک ترین ترم کی هست؟تو سایت دانشگاه نوشته :
    The documentsare accepted at the Dean’s Office of the Medical Faculty for International Students from 25 August to 15 October.

15 اکتبر تازه ددلاین؟ کی شروع میشه کلاس ها پس؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member

ونوس عزیز ممنون بابت وقت و راهنماییتان
    اما اینطوری که در سایت دانشگاه هست کسانی که برای سال اول دندان یا پزشکی اقدام میکنند براشون دعوتنامه میاید و وقتی وارد بلاروس شدند اینترویو یا امتحان می دهند. و امتحان هم انگار توی آگوست هستش پس چگونه فرمودید که نتایج کورس انگلیسی معلوم شده و .... لطفا راهنمایی بفرمایید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

دوستان سلام من الان دانشجوی لیسانسم و بنا به دلایلی تصمیم دارم سال اینده برای کارشناسی اپلای کنم ولی چون معدل دیپلمم 15/30 و خیلی پایینه کمی نگرانم به نظر شما با این معدل میشه تو رشته های فنی و یا پایه تو شهری مثل مینسک پذیرش گرفت ممنون

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ahad116 نمایش پست ها
    دوستان سلام من الان دانشجوی لیسانسم و بنا به دلایلی تصمیم دارم سال اینده برای کارشناسی اپلای کنم ولی چون معدل دیپلمم 15/30 و خیلی پایینه کمی نگرانم به نظر شما با این معدل میشه تو رشته های فنی و یا پایه تو شهری مثل مینسک پذیرش گرفت ممنون
    بله مشکلی ندارید ولی بریدجای بهتری برای رشته های فنی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc Physics

ممنون دوست عزیز راستش رشته مورد علاقم فیزیک از سطح علمی تو این رشته اطلاعی ندارید ؟

Banned

سلام دوستان .....با داشتن لیسانس حقوق از ایران دانشگاهی معتبر میشه برای ارشد پذیرش گرفت؟

بلاروس وضعیت بازار کاری و پیدا کردن شغل چه برای دانشجویان چه برای کسانی که برای شغل به این کشور میان چطوریه ؟(چه کار مرتبط چه میخواد کار غیر مرتبط باشه صرفا شاغل بدون مهمه) هزینه های زندگی به چه صورته برای یه زندگی ساده مجردی؟

Junior Member

بچها من امسال واسه دندون میرم بلاروس اگه کسی میاد امسال پ خ بده باهم کارامونو انجام بدیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)