صفحه 62 از 100 نخستنخست ... 12525354555657585960616263646566676869707172 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 611 تا 620 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

نقل قول نوشته اصلی توسط ashnani نمایش پست ها
    ونوس عزیز ممنون بابت وقت و راهنماییتان
    اما اینطوری که در سایت دانشگاه هست کسانی که برای سال اول دندان یا پزشکی اقدام میکنند براشون دعوتنامه میاید و وقتی وارد بلاروس شدند اینترویو یا امتحان می دهند. و امتحان هم انگار توی آگوست هستش پس چگونه فرمودید که نتایج کورس انگلیسی معلوم شده و .... لطفا راهنمایی بفرمایید.
    سلام ببینید طبق ظرفیت دانشگاه برای رشته دندان پزشکی تا الان ظرفیت تکمیل شده چون امتحان توی ماه jun برگزار شد(که شرکت کننده ها ایرانی ها بودند) اما هر ساله توی آگوست هم امتحان برگزار میشه
    یک امتحان برای دوره پادفک دانشگاه واسه کسایی که می خواهند توی پادفک دانشگاه درس بخونند و یک امتحان برای اشخاصی که دوره پادفک را گذرونده باشند امتحان ورودی هست برای دانشگاه که بیشتر برای تکمیل ظرفیت هست چون کورس انگلیسی اینجا دیگه کمتر متقاضی غیر از ایرانی داره مثلا پارسال برای رشته دندان پزشکی هیچ دانشجوی خارجی وارد نشده و برای پزشکی هم 7 نفر فقط خارجی هستند اما اینکه امسال بخواهد باز هم این امتحان برگزار بشه برای رشته دندان پزشکی با قطعیت مشخص نشده و احتمالش بتا به گفته خودشان کم هست اما برای رشته پرشکی قرار هست که امتحان مجدد برگزار بشه برای اشخاصی که قبول نشدند
    ویرایش توسط kvenous : August 5th, 2015 در ساعت 04:41 AM

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    دوستان کسی اگر اطلاع داره جواب بده لطفا .
    ممنون
    زمان شروه کلاس ها در دانشگاه هر ساله اول سپتامبر هست

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط jahan96 نمایش پست ها
    سلام دوستان .....با داشتن لیسانس حقوق از ایران دانشگاهی معتبر میشه برای ارشد پذیرش گرفت؟

بلاروس وضعیت بازار کاری و پیدا کردن شغل چه برای دانشجویان چه برای کسانی که برای شغل به این کشور میان چطوریه ؟(چه کار مرتبط چه میخواد کار غیر مرتبط باشه صرفا شاغل بدون مهمه) هزینه های زندگی به چه صورته برای یه زندگی ساده مجردی؟
    سلام قبلا هم توی پست های قبلی اشاره کردم که اینجا برای کار کردن به دانشجو اجازه کار داده نمیشه حتی خارج از دانشجو بودن هم کار به خارجی به سختی پیدا میشه نه اینکه بخواهم نا امیدتون کنم اما واقعیت موجود را براتون دارم بیان میکنم اما اولین اولویت برای کار پیدا کردنتون مسلط بودن شما به زبان روسی هست و اینکه واقعا شاید اگه صبور و تلاشگر باشید بتوانید موفق بشید کار پیدا کنید
    اما باز هم ذکر میکنم کار پیدا کردن اینجا راحت نیست
    هزینه زندگی معمولی هم بین 250 تا 500 دلار بسته به خود شخص متغیر هست

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط omega88 نمایش پست ها
    من دانشجو دندان در مینسک هستم!

همین امسال2015 از 260 ایرانی شرکت کننده در امتحان ورود 31 نفر در دندان و 37 نفر در پزشکی پدیرفته شدن

جالبه بدونید که برای دندون باید حداقل نمره 19 در جمع سه درس میاوردین یعنی حداقل دوتا 6 و یک 7 که این اعداد به حرف گفتنش ساده است ولی در عمل کلا معادلات فرق می کنه

برای پزشکی هم جمع 14 بود یعنی دوتا 4 و یک 6 یا هر جوری که به 14 برسین!

درسا هم شیمی ، زبان انگلیسی و زیست هستن که البته کلن با هرچی توی ایران خوندی فرق داره!!!
    بله دوست عزیز
    قبول دارم که توی نمرات واقعا اجحاف شد و حتی شاید به موارد الکی موقع تصحیح برگه باعت شد این اتفاقات بیوفته
    اما از اونجایی که با مسئولشان صحبت کردم در اول کار این شرایط جمع نمره 19 عنوان شد اما در آخر اکثر کسایی که قبول شدند وارد شدند حتی من خودم در جریان این وارد شدن به طور کامل بودم و قرار شده برای بچه هایی پزشکی هم یک امتحان مجدد برای اونهایی که قبول نشدند بزارند
    در مورد دروس هم چون به شخصه با این دروس امتحان پادفک و چند تا از اساتید امتحان را به طور کامل می شناسم و حتی منابع را کاملا دیدم نمیشه کاملا بگید متفاوت هست قبول دارم امسال به خاطر تعداد متقاضی سوالات سختتر طراحی شد اما بهرحال اگر کسی از اول خونده بود موفق میشد
    زبان انگلیسی اگر شما تا حدودی کتاب مورفی تسلط داشته باشد می تواند منبع خوبی باشه
    در مورد شیمی یک مقداری متفاوت هست
    اما در مورد زیست اگر کسی پایه خوبی از ایران داشته باشه می تواند کاملا بهش کمک کند

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin222 نمایش پست ها
    بنده دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه مینسک هستم. تمام این اطلاعات که بعضی دوستان فرمودند در مورد 300 شرکت کننده ایرانی و فقط قبول شدن تعداد کمی از بچه ها کاملا اشتباهه و با عرض معذرت دروغ محضه. امسال حدود 180 نفر امتحان ورودی دادند که ظرفیت دانشگاه 80 نفر بود. دانشگاه اولش یکم ناز میکرد که فقط 80 نفر میپذیریم بعدش بوی پول کم کم وسوسشون کرد و متاسفانه 130 نفر رو امسال پذیرش کرد. نتیجه اولیه 4 هفته پیش اعلام شد که فقط حدود 80 نفر قبول شده بودند ولی تا 2 هفته پیش اضافه ظرفیت دانشجو گرفت فقط بخاطر پول. این در حالی که مسئولان وزارت بهداشت گفته بودن اگه دانشجو زیادتر بگیره از اعتبار خارج میشه. من مطمئنم سال دیگه بیشتر هم میگیره . متاسفانه کشورهایی مثل اکراین و بلاروس فقط پول و میشناسن. 4 تا استاد ندارن به انگلیسی مسلط باشه ولی میان 130 دانشجو میگیرن. من واقعا دلخوشی از درس خوندن تو بلاروس نداشتم با اینکارشون امسال واقعا دارم از بلاروس و دانشگاش متنفر شدم. در ضمن شهریه ها هیچ تغییری نکرده فقط پادفک 100 دلار گرونتر شده الان 3100 دلاره. فقط ماشالله تعداد دانشجو زیاد شده.
    بله متاسفانه اولش این شایعه را توی دانشگاه پخش کردند بعد گفتند یونیت دندان پزشکی کم داریم یکم ناز کردند جند تا یونیت آقای مهین راد و بقیه موسسات از متقاضی ها بگیرند بعد اکثریت را وارد کردند حتی برای رشته پزشکی امتحان مجدد می خواهند بگیرند قبول دارم یک سری از بچه ها پارسال قبول نشدند رفتند ویتبسک ،حتی امسال هم یک تعدای می خواهند هم اینکا را کنند
    من هم به همه دوستان گفتم که اینجا واقعا بعد از یک مدت به خاطر اساتید و قوانین مسخره و درهم برهمش ادم از درس خوندن دلزده میشه کاملا با شما موافقم

Junior Member

سلام.دوستان کسی اطلاع داره که معدل پادفک رو توی ایران چجوری معادل سازی میکنن؟؟؟مثلا معدل 16-17 ایران توی پادفک معادل چه نمره ای میشه؟؟؟به دست آوردن معدل بالا(معادل 18-19 ایران)توی دوره پادفک خیلی سخته؟؟؟

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط Ssoleymani نمایش پست ها
    سلام.دوستان کسی اطلاع داره که معدل پادفک رو توی ایران چجوری معادل سازی میکنن؟؟؟مثلا معدل 16-17 ایران توی پادفک معادل چه نمره ای میشه؟؟؟به دست آوردن معدل بالا(معادل 18-19 ایران)توی دوره پادفک خیلی سخته؟؟؟
    سلام اینجا نمرات از 10 حساب میشه هر نمره ای بگیرید هنگام معادل سازی در 2 ضرب میشه
    واسه معدل بالا توی پادفک مثلا باید نمرات شما باید 9 باشه توی 5 درس زبان انگلیسی و زیست و فیزیک و شیمی و روسی،اگر از اول تلاش کنید می توانید،البته پادفکی های که امسال و پارسال وارد شدند تعدایشان مشکل معدل داشتند برای مدرکشان اخرش 600 دلار ازشون اون موسسه ای که باهاشون اومده بودند ازشون گرفت و نمراتشون را درست کرد
    موسسه دیگه ای هم که متقاضی میاره، اونم از بچه هاشون امتحان مجدد گرفتند که البته امتحان فرمالیته بود چون راحت تقلب کردند نمراتشون خوب شد
    اما بهرحال پیشنهاد می کنم از اول خوتان بخونید که آخرش نخوایید پول بدید یا منتظر امتحان مجدد باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kvenous نمایش پست ها
    سلام اینجا نمرات از 10 حساب میشه هر نمره ای بگیرید هنگام معادل سازی در 2 ضرب میشه
    واسه معدل بالا توی پادفک مثلا باید نمرات شما باید 9 باشه توی 5 درس زبان انگلیسی و زیست و فیزیک و شیمی و روسی،اگر از اول تلاش کنید می توانید،البته پادفکی های که امسال و پارسال وارد شدند تعدایشان مشکل معدل داشتند برای مدرکشان اخرش 600 دلار ازشون اون موسسه ای که باهاشون اومده بودند ازشون گرفت و نمراتشون را درست کرد
    موسسه دیگه ای هم که متقاضی میاره، اونم از بچه هاشون امتحان مجدد گرفتند که البته امتحان فرمالیته بود چون راحت تقلب کردند نمراتشون خوب شد
    اما بهرحال پیشنهاد می کنم از اول خوتان بخونید که آخرش نخوایید پول بدید یا منتظر امتحان مجدد باشید.
    ممنون به خاطر پاسخ کاملت.
    فقط یه سوال دیگه،فیزیکش از چه مباحثیه؟؟؟مشابه ایرانه؟؟؟

Member kvenous آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    پزشکی BSMU

نقل قول نوشته اصلی توسط Ssoleymani نمایش پست ها
    ممنون به خاطر پاسخ کاملت.
    فقط یه سوال دیگه،فیزیکش از چه مباحثیه؟؟؟مشابه ایرانه؟؟؟
    تقریبا شبیه دبیر ستان و پیش دانشگاهی هست ،البته بازم بستگی به استاد داره ولی یکم مباحث متقاوت تر هست که البته توی دوره پادفک یاد می گیرید
    برای امتحان ورودی دانشگاهی شما فقط 3 تا درس زبان انگلیسی،زیست و شیمی را امتحان دارید

Junior Member

دوستان سلام
    من از دانشجوهای پارسال شنیدم که قیمت کتاب تو بلاروس خییلی گرونه
    به من گفتند واسه زبان پادفک کتاب New English File و گرامر مورفی رو از ایران بیار
    امسال کتاب New English File با یه چاپ جدید منتشر شده که کلمه ی New در چاپ جدید حذف شده
    حالا من موندم که ایا همون کتاب قبلی امسال تدریس خواهد شد یا کتاب چاپ جدید؟!
    خیییلی لطف میکنید اگر راهنمایی کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)