صفحه 74 از 100 نخستنخست ... 24646566676869707172737475767778798081828384 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

Banned

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin222 نمایش پست ها
    واقعا خود دوستان قضاوت کنند این آقایی که تخصص از بلاروس گرفته دو سال استادیار دانشگاه بلاروس بوده ولی حتی یک مقاله ثبت شده هم به اسم این آقا وجود نداره. در حالیکه تو هر دانشگاه دنیا اسم یه استاد رو سرچ میکنی حداقل دهها مقاله ازش پیدا میکنی تو سایت ژورنالهای مختلف. ببینید همه بچه های اینجا بخطر هزینه پایین اومدن بلاروس هیچکدوم هم تو ایران هیچ دانشگاهی نه آزاد نه پردیس ها قبول نشدند. یکی از مشکلات اینجا هم وجود اساتید کم سواد هست هیچ وقت گول تبلیغات شبکه های مجازی رو نخورید. جامعه پزشکی ایران خیلی از فارغالتحصیلان بلاروس و ارمنستان و آذربایجان و .. گلایه واعتراض دارن. من خودم قصد انتقال به ایران رو دارم امسال. اینها سیاه نمایی نیست متاسفانه این مشکلات وجود داره تو بلاروس. اینجا بیمار نمیدن معاینه کنی بچه ها خودشون همکلاسی هاشون رو معاینه میکنن. بعد عکس میذارن شبکه های اجتماعی که داریم مثلا بیمار معاینه میکنیم. من خودم عکسمو دوستم گذاشته تو ایناستاگرام و فیس بوک و نوشته من در حال معااجه بیمار.
    انتقال باید از اول شروع کنیدا
    بعد واحدها هم تطبیقش احتمالش کمه میندازن دست دانشگاهها اونام برای اینکه پول بگیرن میگن واحد قبول نمیکنیم.
    خب بلاروس چون هم پذیرشش قطعیه هم سختگیری های روسیه رو نداره میرن. روسیه امسال دانشگاهاش که فقط هم دوتا هستند توی کل کشور روسیه! تا حد بینهایت سختگیری کردند سال بعد بیشترم میشه.+ وضعیت خوابگاهها بده و خونه هم که خب روسیه یکی از گرون ترین و مسکو در اون بالاهای گرون ترین شهرهای دنیاست. اکثریت نمیتونن روسیه رو انتخاب کنن یا پذیرش نمیده روسیه
    الان همین امسال چندین نفر در دانشگاههای روسیه رو من دیدم ریجکت شدند به دلیل>>>>>> گپ تحصیلی دانشگاه به هیچ صراطی براشون مستقیم نشد! که قبول کنه اینا این چند سال وقفه تحصیلی چرا افتاده و چیکار میکردن آخر سرم گفت اینا هدفشون درس خوندن نیست و ریجکت.
    ولی همین افراد خیلی راحت بلاروس پذیرش میگیرند دیگه

جدأ مریض نمی دن واسه معاینه؟؟جسدچی؟جسدمیارن واسه تشریح؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin222 نمایش پست ها
    واقعا خود دوستان قضاوت کنند این آقایی که تخصص از بلاروس گرفته دو سال استادیار دانشگاه بلاروس بوده ولی حتی یک مقاله ثبت شده هم به اسم این آقا وجود نداره. در حالیکه تو هر دانشگاه دنیا اسم یه استاد رو سرچ میکنی حداقل دهها مقاله ازش پیدا میکنی تو سایت ژورنالهای مختلف. ببینید همه بچه های اینجا بخطر هزینه پایین اومدن بلاروس هیچکدوم هم تو ایران هیچ دانشگاهی نه آزاد نه پردیس ها قبول نشدند. یکی از مشکلات اینجا هم وجود اساتید کم سواد هست هیچ وقت گول تبلیغات شبکه های مجازی رو نخورید. جامعه پزشکی ایران خیلی از فارغالتحصیلان بلاروس و ارمنستان و آذربایجان و .. گلایه واعتراض دارن. من خودم قصد انتقال به ایران رو دارم امسال. اینها سیاه نمایی نیست متاسفانه این مشکلات وجود داره تو بلاروس. اینجا بیمار نمیدن معاینه کنی بچه ها خودشون همکلاسی هاشون رو معاینه میکنن. بعد عکس میذارن شبکه های اجتماعی که داریم مثلا بیمار معاینه میکنیم. من خودم عکسمو دوستم گذاشته تو ایناستاگرام و فیس بوک و نوشته من در حال معااجه بیمار.
    ببینید من حرف های شمارو قبول دارم ,می دونم همه این مشکلات وجود داره من چون هنوزخودم نرفتم شاید اونجورکه باید حرف های شمارو درک نمی کنم ولی مطمنم که درست می گید چون شماکه ازاین حرفا سودنمی برید,ولی آخه حرف من اینه که واسه کسی که چاره ای جز بلاروس رفتن نداره ,وبه عنوان گزینه آخرانتخابش می کنه آیابده؟می دونم که اکثردانشجوهاش زرنگ نیستن ولی من بایکی ازبهتربن دانشجوهای اونجاحرفزدم گفت که ازنظرعلمی قابل قبوله نه خیلی بالا ونه خیلی پایین درحد نرمال هستش.این آقای دکتری هم که اسمشو بهتون گفتم الان به عنوان یه دندانپزشک موفق داره درایران کارمی کنه وخیلی هم راضی هستش و استا دیارهم بود حالامن ازمقاله هاش خبری ندارم که داره یانه, ولی مهم اینه که الان موفقه. من کاری ندارم به اینکه اونایی که میرن اونور حتی توانایی بین الملل قبول شدن هم ندارن ولی من خودم وقتی رفتم یه موسسه ای واسه ثبت نام دیدم که دختری اومده بود واسه ثبت نام بلاروس که در ایران دانشجوی روانشناسی شهیدبهشتی بود ورتبه منطقه یکش شده بود 2300 یه خانم دیگه ای هم بودکه فوق لیسانس میکروبیولوژی داشت ومی خواست بره دندون بلاروس بخونه پس همه مثل هم نیستن,قرارنیست چون یکی نتیجه نگرفت پس بقیه هم اونجوری باشن,من اصلأ ازبلاروس انتظارکشوری مثل آلمان وانگلیس اصلأحتی ایران رو ندارم ولی می تونم به عنوان یه گزینه آخربهش فکرکنم,فقط گزینه آخر همین.

Member Reza323 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pavlov First Saint Petersburg State Medical University

دوستان چرا اینقدر خودتون رو اذیت می کنید سر سطح علمی و فلان و بلان هر جا شد برید شروع کنید تموم شه دیگه الان همین گزینه ها با این هزینه و شرایط مونده برید بخونید و کاری به این حرف ها نداشته باشید من به عنوان کسی که زیاد با جماعت دکاتر (دکتر ها ) ارتباط دارم قویا می تونم بگم که موفق شدن تو رشته های از این دست فقط و فقط به تلاش و همت خود شخص بستگی داره نه سطح دانشگاه و از این دست مسائل الان یعنی به جز 3-4 تا دانشگاه خوب کشور بقیه همه سطح علمی بالا دارن ؟ برید ببینید کل فکر و درگیری همین دانشجو های تو ایران چیه ؟ همش ........
    الان 2 ساله برید ببنید نفر اول جراحی فک صورت از کدوم دانشگاه بوده
    در نهایت هم واسه کسی که می خواد درس بخونه و موفق بشه چه تو امریکا باشه چه افغانستان موفق میشه
    اون کسی هم که فقط دنبال خوش گذرونیه همین ایران بساطش محیاست اتفاقا من جایی بهتر و بی دردسر تر و مفت تر از ایران ندیدم اگه کسی واقعا به خاطر این مسائل می خواد بره خیلی ..... 1/10 اون پول رو به من بده من کاملا راهنمایش می کنم ****تضمینی****
    The only thing that overcomes hard luck is hard work

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza323 نمایش پست ها
    دوستان چرا اینقدر خودتون رو اذیت می کنید سر سطح علمی و فلان و بلان هر جا شد برید شروع کنید تموم شه دیگه الان همین گزینه ها با این هزینه و شرایط مونده برید بخونید و کاری به این حرف ها نداشته باشید من به عنوان کسی که زیاد با جماعت دکاتر (دکتر ها ) ارتباط دارم قویا می تونم بگم که موفق شدن تو رشته های از این دست فقط و فقط به تلاش و همت خود شخص بستگی د

اره نه سطح دانشگاه و از این دست مسائل الان یعنی به جز 3-4 تا دانشگاه خوب کشور بقیه همه سطح علمی بالا دارن ؟ برید ببینید کل فکر و درگیری همین دانشجو های تو ایران چیه ؟ همش ........
    الان 2 ساله برید ببنید نفر اول جراحی فک صورت از کدوم دانشگاه بوده
    در نهایت هم واسه کسی که می خواد درس بخونه و موفق بشه چه تو امریکا باشه چه افغانستان موفق میشه
    اون کسی هم که فقط دنبال خوش گذرونیه همین ایران بساطش محیاست اتفاقا من جایی بهتر و بی دردسر تر و مفت تر از ایران ندیدم اگه کسی واقعا به خاطر این مسائل می خواد بره خیلی ..... 1/10 اون پول رو به من بده من کاملا راهنمایش می کنم ****تضمینی****

آقا دم شماگرم,منم همش دارم همینومیگم دیگه,همچین بلاروس رو می کوبن انگاردیگه جهنمه آخردنیاست,ول کنید این حرفارو تا اعتبار داره ازش استفاده کنید,بعدأ همینم میشهه آرزوتون.

Junior Member

سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون اگه راهنمایی کنین
    من امسال برای مقطع کارشناسی میخام رشته IT رو انتخاب کنم و برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد به خارج از کشور برم.
    میخاستم بدونم ایا این رشته بدردبخور هست و ایا در خارج از کشور برای ادامه تحصیل این رشته رو قبول میکنن و مشکلی نیست؟ و کدوم کشور بهتره برم؟
    ممنون.

Junior Member

برای ورود به دانشگاه های بلاروس شرط معدل هست یا نه و اینکه تفاوت مورد تایید بودن کامل با مشروط چیه

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط arefff2 نمایش پست ها
    برای ورود به دانشگاه های بلاروس شرط معدل هست یا نه و اینکه تفاوت مورد تایید بودن کامل با مشروط چیه
    مشروط یعنی معدل دیپلم و پیش هردو بالای 14 و میانگینشون بالای 16. معتبر بدون قید مشروط دیگه شرط معدل رو نداره برای تایید. در زمان دکتر لنکرانی قرار بود هر کسی معدل دوره پزشکیش بالای 15 بود دیگه شرط معدل رو نداشته باشه دکتر طریقت بخشنامه رو باطلش کرد. و بازم شرط معدل برقرار شد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazaleh1993 نمایش پست ها
    ببینید من حرف های شمارو قبول دارم ,می دونم همه این مشکلات وجود داره من چون هنوزخودم نرفتم شاید اونجورکه باید حرف های شمارو درک نمی کنم ولی مطمنم که درست می گید چون شماکه ازاین حرفا سودنمی برید,ولی آخه حرف من اینه که واسه کسی که چاره ای جز بلاروس رفتن نداره ,وبه عنوان گزینه آخرانتخابش می کنه آیابده؟می دونم که اکثردانشجوهاش زرنگ نیستن ولی من بایکی ازبهتربن دانشجوهای اونجاحرفزدم گفت که ازنظرعلمی قابل قبوله نه خیلی بالا ونه خیلی پایین درحد نرمال هستش.این آقای دکتری هم که اسمشو بهتون گفتم الان به عنوان یه دندانپزشک موفق داره درایران کارمی کنه وخیلی هم راضی هستش و استا دیارهم بود حالامن ازمقاله هاش خبری ندارم که داره یانه, ولی مهم اینه که الان موفقه. من کاری ندارم به اینکه اونایی که میرن اونور حتی توانایی بین الملل قبول شدن هم ندارن ولی من خودم وقتی رفتم یه موسسه ای واسه ثبت نام دیدم که دختری اومده بود واسه ثبت نام بلاروس که در ایران دانشجوی روانشناسی شهیدبهشتی بود ورتبه منطقه یکش شده بود 2300 یه خانم دیگه ای هم بودکه فوق لیسانس میکروبیولوژی داشت ومی خواست بره دندون بلاروس بخونه پس همه مثل هم نیستن,قرارنیست چون یکی نتیجه نگرفت پس بقیه هم اونجوری باشن,من اصلأ ازبلاروس انتظارکشوری مثل آلمان وانگلیس اصلأحتی ایران رو ندارم ولی می تونم به عنوان یه گزینه آخربهش فکرکنم,فقط گزینه آخر همین.

ببینید من فکر میکنم بعضی از بچه ها در این فروم دنبال اثبات تفکرات و علایق خود هستند یعنی بیشتر از اینکه بدنبال کسب اطلاعات صحیح باشند دنبال راضی کردن خودشون برای انجام تصمیمی که گرفته اند و البته در ان مرددند ،هستند نمونه اون هم غزاله خانم و اقا یا خانم سلیمانی هستند که مدام سعی در توجیه صحبتهای دوستان هستند و هر پیامی که حاوی درج مشکلات کشور بلاروس باشه را با حساسیت بالا پاسخ میدهند من تعجب میکنم از غزاله خانم که میگه اگه باباتون بخواد پول بدهد شما برید کشور بلاروس شما مخالفت میکنیداین چه صحبتی است خانم محترم .مهمتر از پول پدر شما جوانی شماست که هدر میرود هر چیزی یک بهایی دارد شما هیچوقت برای یک کبریت پول یک ماشین را نمی دهید لطفا به چندنکته زیر دقت کنید
    1- امکان انتقال به ایران بعد از دوسال تحصیل در کشورهای خارجی برابر بخشنامه اخیر وزارت بهداشت از سپتامبر 2015 به بعد منتفی است یعنی شما بایستی در صورت موفقیت در در ورود به این کشورها تا پایان دوره تحصیل انجا بمانید
    2-با توجه به افزایش تعداد دانشجویان ایرانی در کشور بلاروس امکان قبولی در آزمون پاتفک کاهش پیدا کرده و در صورت عدم قبولی بایستی مجددا دوره پاتفک طی شود
    3-با توجه به کیفیت پایین تحصیل در بلاروس و مسایل زیاد حاشیه ای ان مثل تقلب ،پول دادن و... امکان خروج این کشور از لیست کشورهای مورد تایید هست در این صورت و طی مدتی که شما مشغول تحصیل در پاتفک هستید اگر این دانشگاه از لیست خارج شد دست شما به جایی بند نیست
    4-با توجه به تغییرات مکرر بخشنامه های ایران هیچ تضمینی نیست که پس از طی دوره تحصیل تکلیف شما در ایران چیست پذیرش میشوید نمی شوید با آزمون بدون آزمون با پول هنگفت بدون پول هنگفت اصلا کسی جواب سلام شما را در وزارت میدهد نمی دهد صد تا مانع و دست انداز دیگه برای شما تعریف میشود نمی شودو.......
    5-پذیرش مدرک کشور بلاروس در اروپا و امریکا ؟؟؟؟؟؟؟؟ چه کسی میداند ؟خدا داند
    چند پیشنهاد
    1- اگر عاشق رشته های پزشکی هستید توصیه می کنم یکسال دیگر تلاش کنید تا به خواسته خودتون در ایران برسید خانم غزاله خانم که اینقدر بر نقش خود فرد در درس خواندن تاکید دارید و می گویید اگر در جهنم هم باشید ولی خودتون درس بخونید موفقید و مثال برادرتان در سوریه را میزنید خوب چهار تا کتاب زیست و شیمی و... را نه به زبان روسی و انگلیسی و ان هم در غربت بلکه به زبان شیرین فارسی و در اغوش گرم خانواده اتان بخوانید و مطمین باشید حداقل در پردیس قبول میشوید البته اگر اون اراده ای که میگویید در شما باشد
    2-اگر به هر دلیل که من نمی دانم عشق مهاجرت دارید و فکر می کنید اون طرف خبریه پیشنهاد من کشور های خوبی مثل المانه که هیچوقت اگر و اما نداره /// تحصیلش رایگانه و هزینه هاش هم قابل کنترل اگر زحمتی میکشید ارزش داره و هیچوقت دلسرد و نگران نمی شوید
    3-به نظر من ماندن در ایران و درس خواندن در رشته هایی مثل بینایی سنجی، فیزیو ،شنوایی سنجی،عمران ،معماری،مهندسی شیمی و.... بسیار با ارزشتره مخصوصا اگر هدف داشته باشید و تازه همین پولی که می خواهید برای بلاروس هزینه کنید نیز سرمایه کارتون بشه مطمین باشید موفق هستید ضمن اینکه مشکلات غربت را ندارید انتظارات دوستان و فامیل را جوابگو نیستید.همینجا امکان کار دارید ،شرایط ازدواج براتون مهیا میشه و .....
    خسته شدم دیگه بقیه اش باشه برای بعد
    حاجی راه گم کرده ای ور نه کعبه و بتخانه همین جاست همین جاست

Junior Member

با ۱۲۰ تا ۱۳۰ برای دندانپزشکی به جز بلاروس و هند کجا رو پیشنهاد میکنید که مورد تایبد هم باشه
    اگه کسی معدلش خوب نباشه به کلا تایید نمیکنند
    و اگه اینطوره پس بهتره ادم جایی بره که مورد تایبد کامل هست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)