صفحه 78 از 100 نخستنخست ... 28686970717273747576777879808182838485868788 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 771 تا 780 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

Banned

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

نقل قول نوشته اصلی توسط hawx نمایش پست ها
    سلام کسی از دوستان که در رشته دندانپزشکی یا پزشکی تحصیل کرده میتونه دانشگاه بلاروس رو با دانشگاه های داخلی مقایسه کنه؟منظورم مقایسه با دانشگاه تهران نیست
    مقایسه با دانشگاه های مثل شهید چمران اهواز یا دانشگاه های آزاد
    پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و چابهار هست اگر اشتباه نکنم صدها برابر بهتر از ر وسیه و بلاروس!!!
    عزیز من چی رو با چی مقایسه میکنی؟
    دانشگاه شهید چمران نه و دانشگاه علوم پزشکی اهواز (یا به عبارتی همون جندی شاپور) با چ رتبه ای قبول میشی؟ با چه درصدی از زیست شناسی؟ با چه درصدی از فیزیک؟ با چه درصدی از ریاضی؟ شیمی؟؟؟؟ زبان انگلیسی(کلا توی بلاروس و روسیه آدمی تونستید پیدا کنید در حد بچه دبیرستانی ایران انگلیسی حرف بزنه سلام منم بهش برسونید!) بهشون میگی هاو ماچ! ایز ایت؟ انگار میگی نظریه نسبیت رو شرحش بدین واسم!
    خب اون افراد با توانایی علمی مذکور و درصدایی که میتونی بری توی سایت کانون پیدا کنی و رتبه ها با رتبه هایی که به هیچی!!! توجه کن هیچی! نه علوم پزشکی اهواز! هیچی یعنی جیرفت! چابهار و....... نخورده بلاروس و روسیه میرن! آقای دکتر خانوم دکتر بشن !)
    آدم نشونت بدم دیپلم خیاطی دانشگاه علوم پزشکی توی بلاروس بهش پذیرش داده؟؟؟؟؟؟؟
    آزاد نهایت با چه رتبه ای قبول میشن؟
    پس قیاس اصلا قیاس معالفارغ هست! و ابدا موضوعیتی نداره قیاس ژیان با بی ام دبلیو!
    موفق باشید!
    +این حرفا برای خیلیا سنگینه چون عادت داریم به نگفتن همه واقعیت به دیگران!
    +خواهشا از این فکرای هری پاتری هم نکنید میرم بلاروس و روسیه بعدش میرم آمریکا))
    یا میرم آلمان! یا ........................
    یکی از کاربران همین سایت ماجرای جالبی از سطح سواد یک نفری که ترمهای بالی داروسازی بوده توی یکی از همین بلوک شرقی ها ی سابق و رفته آلمان به هزار ماکافات و بدبختی سر کلاس داره بخونیدش حتما! ینی اینقد داغون که ترم یک و دوی اونا نمیتونستن باور کنن این تا الان دارو میخونده!!!
    ویرایش توسط epistem : October 23rd, 2015 در ساعت 01:38 AM

Moderator
    dariush81 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهری

کمی دیر گذاشته شد ولی خوب رسمی هستش همش پول نیست.
    قابل توجه داوطلبان تحصیل رشته های پزشکی در بلاروس - September 20, 2015 4:52 PM

بنام خدا
    به عنوان یادآوری مهم و ضروری به داوطلبان عزیز تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی و والدین محترم ایشان به اطلاع می رساند؛ ظرفیت پذیرش در این رشته ها بسیار محدود است و تعداد کثیری که احتمالاً به قصد فراگیری زبان روسی و ورود به این رشته ها عازم بلاروس (مینسک) خواهند شد بواسطه محدودیت ظرفیت امکان ورود به دوره پس از آزمون دوره زبان مقدماتی را نخواهند داشت.
    این مسئله در سال گذشته تحصیلی موجب اتلاف وقت و هزینه تعداد قابل توجهی از عزیزان گردید.
    لازم است داوطلبان گرامی با دقت و توجه کافی همه جوانب امر را بررسی و سپس اخذ تصمیم نمایند.
    با تشکر
    رایزن علمی در روسیه و کشورهای مشترک المنافع ​

http://srir.ru/mtpersian/2015/09/post_917.html

Junior Member aCeFire آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush81 نمایش پست ها
    کمی دیر گذاشته شد ولی خوب رسمی هستش همش پول نیست.
    قابل توجه داوطلبان تحصیل رشته های پزشکی در بلاروس - September 20, 2015 4:52 PM

بنام خدا
    به عنوان یادآوری مهم و ضروری به داوطلبان عزیز تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی و والدین محترم ایشان به اطلاع می رساند؛ ظرفیت پذیرش در این رشته ها بسیار محدود است و تعداد کثیری که احتمالاً به قصد فراگیری زبان روسی و ورود به این رشته ها عازم بلاروس (مینسک) خواهند شد بواسطه محدودیت ظرفیت امکان ورود به دوره پس از آزمون دوره زبان مقدماتی را نخواهند داشت.
    این مسئله در سال گذشته تحصیلی موجب اتلاف وقت و هزینه تعداد قابل توجهی از عزیزان گردید.
    لازم است داوطلبان گرامی با دقت و توجه کافی همه جوانب امر را بررسی و سپس اخذ تصمیم نمایند.
    با تشکر
    رایزن علمی در روسیه و کشورهای مشترک المنافع ​

http://srir.ru/mtpersian/2015/09/post_917.html
    من منظور این متن رو نمیفهمم یعنی چی؟ یعنی مراجعه کننده زیاده ؟ و احتمال پذیرفته شدن پایینه ؟ اگه زحمتی نیست متن رو به زبان ساده و روان توضیح بدین

Moderator
    dariush81 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهری

بله معنی واضح داره .دوره زبان همه می تونن شرکت کن ولی بعد اون ظرفیت برا پذیرش کمه. مثل اینکه متقاضی زیاده که نمایندگی علمی هم به دانشجوها اطلاع رسانی کرده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط aCeFire نمایش پست ها
    من منظور این متن رو نمیفهمم یعنی چی؟ یعنی مراجعه کننده زیاده ؟ و احتمال پذیرفته شدن پایینه ؟ اگه زحمتی نیست متن رو به زبان ساده و روان توضیح بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush81 نمایش پست ها
    بله معنی واضح داره .دوره زبان همه می تونن شرکت کن ولی بعد اون ظرفیت برا پذیرش کمه. مثل اینکه متقاضی زیاده که نمایندگی علمی هم به دانشجوها اطلاع رسانی کرده.
    ممنون پس متاسفانه درست گفتم
    خب میشه بپرسم برای بالا بردن درصد قبولی توی این آزمون چیکار باید بکنیم ؟ چه کسایی قبول میشن اونا که روسی بهتر یاد میگیرن یا انگلیسی ؟ یا دروس تخصصی آزمون رو ؟!

دوستانی که بلاروس در حال تحصیل هستن اگه باشن ممنون میشم خصوصی پیام بدن یا همینجا اعلام حضور کنن چندتا سوال داشتم از کسایی که الان در حال تحصیل هستن

با تشکر

سلام دوستان
    من برای دوره پاتفک دانشگاه پزشکی مینسک الان حدود 25 روز هست که بلاروس هستم
    چون خودم خیلی اذیت شدم و تازه خیلی شانس آوردم خواستم تجربه هام و در اختیارتون بگذارم چون قبل از اومدن یکی از ج
    منابعی که خیلی ازش استفاده کردم همین سایت بود امیدوارم کمک کنه به شما هم

برای رشته های پزشکی رو توضیح میدم چون خودم درگیرش بودم
    اینجا شما باید صرفا و صرفا در دانشگاه ب گ م او درس بخونید تا مورد تایید ایران باشه دانشگاه کوچیکی هست
    پذیزش به این صورته که شما از ایران برای دوره پ
    پاتفک یا همون پیش دانشگاهی خودمون پذیرش میگیرید و بر اساس نمره ای که در امتحان خرداد یا تیر سال بعدش گرفته میشه میتونید تعیین رشته کنید
    تا چند سال پیش متقای کم بود و شرایط به این صورت نبود اما الان اینجوری هست
    چون که برای دوره پیش دانشگاهی پذیرش میگیرید پس میتونید برای کالج های غیر از خود دانشگاه هم برید و بعد از یک سال در امتحان کالج دانشگاه شرکت کنید
    و چون که کالج خود دانشگاه ظرفیت محدودی داره در نتیجه موسسات اکثرا کالج های بیرون رو پیشنهاد میدن
    باد به چند تا نکته توجه کرد:
    1.خوابگاه های کالج دانشگاه افتضاحه و خوابگاه های بیرون خیلی خوبه
    2.کسانی که در کالج خود دانشگاه هستن اقلا 50 درصد شانس قبولی بیشتری دارن و حتی اگر قبول نشن مثل پارسال ممکنه امتحان دباره براشون برگذار کنن
    3.برای این که زبان انگلیسی بخونید باید امتحان زبان بدید و در اون قبول بشید.امتحانش به خاطر تعداد زیاد متقاضی یک کم سخته و شنیدم که سووات بیشتر مجهوله ولی خوب این برای کالج خود دانشگاهه و کالج های بیرون امتحان ندارن
    4.اگر زبان روسی بخونید بازم شانس قبولی خیلی بااتر میره به علاوه این که اینجا مردمش انگلیسی بلد باشن هم محاله حرف بزنن.خیلی به ندرت ممکنه پیش بیاد بتونید با انگلیسی کار خودتدن و راه بندازید و این که از سال 2015 انتقالی کورس انگلسی به ایران ممنوع شده پس باید خود7 سال و اینجا باشید و در نتیجه باید لزوما روسی یاد بگیرید.گرچه انتقالی کورس روسی هم تقریبا محاله.با این اوصاف من کورس روسی خود دانشگاه و توصیه میکنم
    5.کسی که قصد داره بیاد یه کتاب روسی در سفر بگیره حروف الفبا شو با چند تا جمله اولیه بخونه خیلی کمک میکنه
    6.حواستون باشه اینجا موسسات از بی اطلاعی دانشجو سو استفاده میکنن و تا چند برار هزینه کالج و ازشون میگیرن توصیه میکنم دوستانی که تهران هستن یک سر به سفارت خونه بزنن و ازشون ادرس سایت دانشگاه و هزینه ها رو بخوان به من خیلی کک کردن
    7.حتما با موسسه ای بیایید که ترانسفر داشته باشه و اینجا لیدر داشته باشد البته بازم میگم حواستون به هزینه ای که میگیرن باشه
    8.توصیه اکیدم دوره روسی و کالج خود دانشگاهه
    9.با ماهی 250 دلار میشه یه آپارتمان نسبتا مناسب پیدا کرد
    10.اگر اهل بریز و بپاش نباشید هزینه یه زندگی دانشجویی نسبتا خوب ماهی 350 تا بیشتر نیست
    11.خوراکی تقریبا هم قیمت ایرانه حتی گاهی ارزون تر.وسایل برقی ارزونتر از ایرانه
    12.مردم آرومی داره و شهر تمیزیه
    13.رشوه بگیر هستن اما چاره داره اونم فقط درس خوندن و تاپ بودنه
    14.میتونه پله ترقی باشه اینجا برای کشور های دیگه مخصوصا برای آلمان و اتریش اما باید خیلی درس بخونید
    15.زبان روسی اونقدری که میگن هم وحشتناک نیست واقعا شاید 10 درصد از انگلیسی سخت تره و اگر حروفشو یاد بگیرید کلی جلو می فتید
    16.هزینه معقولی که یک موسسه میتنه برای ثبت نام بگره باید بیشتر از 3800 تا نباشه واقعا.این جدا ار پول رجیستری و بلیط و پول خود موسسه هست
    امیدوارم مفید بوده باشه
    ویرایش توسط dariush81 : November 14th, 2015 در ساعت 10:54 PM

Junior Member

سلام من بلاروس هستم در خدمتم
    دوستان خیلی از بچه هایی ک اینجا هستن خصوصا اگه اشناتون باشن خیلی از واقعیت ها رو نمیگن البته نه ک نخان بگن چون نمیتونن بگن چون خجالت میکشن
    سطح علمی پایین تر از ایران واقعا پایین
    ازمون ورودی سخت ک ساید بعده یک سال موندن قبول نشید و بناچار برگشت
    با کلی هزینه کردن
    قبلا کم میومدن راحت وارد میشدن اما الان دوباره رقابت شده خواهشا نگین ما اینجا ایران دانش اموز خوبی بودیم میریم و قبول میشیم
    اما باز ب خودتون بستگی داره.
    همبن الان از دوستان من قراره دوتاشون برگردن وسطه سال هم هست
    باز سوالی بود در خدمتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط epistem نمایش پست ها
    شما مثل اینکه از تعاملات سازنده استاد و دانشجو در دانشگاههای ایران و بیمارستانهای آموزشی مخصوصا بیخبر هستید )
    نه اینکه همه اینطور باشند ولی این موارد همه جا هست. همه جا حتی امریکا. ولی خب این درسته که بلاروس عقبه ایرانم عقبه یه مقدار توی سالهاش فرق داره
    دیشب دکتری که خبرنگار صدا وس یما رو عمل کرده بود اینطوری میگفت تو صدا سیما
    من عصبهای چشم ایشونم نگاه کردم و خیلی سر در نیاوردم ) پزشک متخصص 20 سال جراح با سابقش اینطوریه وای به حال دانشجو ها و تازه فارغ التحصیلان.
    دوست گرامی همه جا ی درصدی هست ک بد باشن,اما ایران حداقل کتاب هاش کتاب هستن,خیلی از اساتیدشم باسوادن,ایران اگه بخای درس خون باشی میتونی,اما اینجا بلتروس اگه بخای هم خیلی سخته
    بخدا سطح علمیش از ایران پایین تره

نقل قول نوشته اصلی توسط atlasii نمایش پست ها
    سلام من بلاروس هستم در خدمتم
    دوستان خیلی از بچه هایی ک اینجا هستن خصوصا اگه اشناتون باشن خیلی از واقعیت ها رو نمیگن البته نه ک نخان بگن چون نمیتونن بگن چون خجالت میکشن
    سطح علمی پایین تر از ایران واقعا پایین
    ازمون ورودی سخت ک ساید بعده یک سال موندن قبول نشید و بناچار برگشت
    با کلی هزینه کردن
    قبلا کم میومدن راحت وارد میشدن اما الان دوباره رقابت شده خواهشا نگین ما اینجا ایران دانش اموز خوبی بودیم میریم و قبول میشیم
    اما باز ب خودتون بستگی داره.
    همبن الان از دوستان من قراره دوتاشون برگردن وسطه سال هم هست
    باز سوالی بود در خدمتم
    سلام دادا ممنون که راهنمایی میکنی
    ببخشید منظورت از آزمون ورودی سخت چیه ؟ آزمون ب زبان انگلیسی سخته؟یا منابعی که امتحان میدید سخته ؟ کلا چیه این وسط که باعث رد شدنمون میشه؟
    بلاخره آدم 6سال از عمرشو میخواد سپری کنه به نظر شما میشه از بلاروس به عنوان پل ـی به استرالیا و آمریکا استفاده کرد؟ (یعنی اگه درس خون باشیم آزمون هایی که برای تایید مدرک ازمون میگیرن توی این کشورها رو آسونتر می کنه؟)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)