صفحه 81 از 100 نخستنخست ... 31717273747576777879808182838485868788899091 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 801 تا 810 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

نقل قول نوشته اصلی توسط taha96 نمایش پست ها
    رتبه دانشگاه های علوم پزشکی ایران در مقایسه با مجارستان و بلاروس دردنیا :

ایران:
    ۱-تهران ۸۹۲
    ۲-شهید بهشتی ۱۲۰۶
    ۳-شیراز ۱۶۹۹

مجارستان:
    ۱-ملی بوداپست ۲۸۹
    ۲- پچ مجارستان ۶۸۲

بلاروس
    ۱-آکادمی میسنک ۱۲۰۸

منابع WUR,EU MEDICAL COLLEGE RANKING
    خواهشا برای پزشکی نرید این جور جاها، بلاروس کجاست آخه، WUR اصلا کیه؟ من اولین باره اسمش رو میشنوم، این اگه EU RANKING هست پس چرا ایرانو هم داره ؟ دانشگاه های پزشکی ایران هزار شرف دره به این جور جاها. شما اگه واقعا دنبال مدرک پزشکی هستید، پس کنکور پزشکی نباید کار خیلی سختی براتون باشه، عمومی خیلی مهم نیست کجا باشید، برای تخصص بخونید که بیفتید تهران (یا جاهای مشابه).

پی نوشت: از این هم ناراحت نباشید که چندین سال عقب افتادید از بقیه، خیلی ها اینگونه اند، اصلا بهتره که اینگونه باشید، این رو هم ببینید: https://www.youtube.com/watch?v=OJQ7Hv3L8y8
    ویرایش توسط ehsan4medicine : April 12th, 2016 در ساعت 07:51 PM دلیل: PS
    یاد خدا در همه حال، همه مسائل را حل میکند.
    Every single choice you have ever made in your life, has brought you to this exact moment, reading this exact sentence. Have a good day
    اللهم أدر الحق معه حيث دار. (; I went my own way

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan4medicine نمایش پست ها
    خواهشا برای پزشکی نرید این جور جاها، بلاروس کجاست آخه، WUR اصلا کیه؟ من اولین باره اسمش رو میشنوم، این اگه EU RANKING هست پس چرا ایرانو هم داره ؟ دانشگاه های پزشکی ایران هزار شرف دره به این جور جاها. شما اگه واقعا دنبال مدرک پزشکی هستید، پس کنکور پزشکی نباید کار خیلی سختی براتون باشه، عمومی خیلی مهم نیست کجا باشید، برای تخصص بخونید که بیفتید تهران (یا جاهای مشابه).

پی نوشت: از این هم ناراحت نباشید که چندین سال عقب افتادید از بقیه، خیلی ها اینگونه اند، اصلا بهتره که اینگونه باشید، این رو هم ببینید: https://www.youtube.com/watch?v=OJQ7Hv3L8y8
    داداش اینو دیگه همه دنیا میدونن که رشته های علوم پزشکی ایران مفت نمیارزن
    QS رو هم همه قبول دارن برو ببین دانشگاه های اسراییل و عربستان و ترکیه کجان...ایران کجاست!

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan4medicine نمایش پست ها

در مورد قبولی چه ربطی داره!!!
    الان بازرسی گوشت زابل هم کنکور داره این یعنی الان خیلی سطحش بالاست.
    این دید غلط مردم ایرانه که همه افتادن دنبال پزشکی و دندون و دارو وگرنه تو اروپا وآمریکا تاپ هاشون دنبال رشته های نظری میرن نه تجربی.
    در ضمن افغانستان هم کنکور داره حتما اونم رنکینگش بالاست.

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

سلام دوستان یه سوال دارم،برای تحصیل در مقطع دندان پزشکی شما بلاروس رو به من توصیه میکنید؟ خوب هست ؟ خواهشا جواب بدید ،حس میکنم اصلا توی این انجمن پست هام ثبت نمیشه

Junior Member

سلام بفرمایید از چ لحاظش

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

از نظرهمه چیز،آخه من نمیتونم بیشتر از سالی 40 ملیون برای تحصیل نه (مخارج) خرج کنم،چه کشوری رو پیشنهاد میکنید شما؟با این وضعیت من؟ متشکرم.

Junior Member

با سلام
    دوستان عزیز به راهنمایی تون نیاز دارم و خوشحال میشم اگر کمکم کنید
    من داوطلب کنکور 94 بودم اما رشته ی دامپزشکی قبول نشدم و رشته هایی که دوست نداشتم قبول شدم ؛ نرفتم و موندم پشت کنکور برای امسال 95
    اما متاسفانه دروس اصلی و منابع آموزشی تغییر کرد و من رو به کل از شرکت در کنکور 95 منصرف کرد و برای تحصیل در رشته دامپزشکی خارج از کشور تحقیقاتی کردم و تا قبل از آشنا شدن با فروم شما کاملا از تصمیم ام مطمئن بودم اما الان با خوندن صحبت بعضی دوستان کاملا شک کردم و بسیار بسیار نگرانم

برای رشته دامپزشکی دانشگاه Vitebsk State Academy of Veterinary Medicine را پیدا کردم که بهترین دانشگاه دامپزشکی بلاروس هست و با تعدادی مکاتبات متوجه شدم که :
    1- ابتدا یه دوره ی 9 ماهه برای دروس زیست و شیمی و روسی دارند که اگر در آزمون نهایی دوره پذیرفته بشید امکان ادامه تحصیل دارید
    2- دانشگاه از سپتامبر 2016 امکان تحصیل در رشته دامپزشکی به زبان انگلیسی رو فراهم میکنه و هزینه سالانه حدود 2300 دلار هست
    3- تقریبا میشه گفت هزینه زندگی و تحصیل با ایران برابر هست و اگر در ایران بمونم و دانشگاه برم ، هزینه ها تفاوت چندانی ندارند
    4- با اشخاصی در بلاروس مکاتبه داشتم و گفتن که امکان کار قانونی برای دانشجو ها هست اما با محدودیت ساعت کار ( نمیدونم تا چه حد صحت داره )
    5- از نظر امنیت اجتماعی و محیط زندگی تا الان تعریف مخالفی نشنیدم اما این که تا چه حد صحت دارد رو نمیدونم

معدل دیپلم و پیش ام 15,16 هست ، زبان انگلیسی ام در سطح متوسط هست و با زبان روسی آشنایی ندارم
    خانواده درجه ی دو در پرت استرالیا دارم و دانشگاه Murdoch دامپزشکی دارد اما فارغ از اینکه مدرک آیلتس میخواد ، هزینه زندگی و شهریه برای دانشجو بین المللی بسیار بسیار بالاست و از توان من خارج

تقریبا از تحصیل در بلاروس مطمئن بودم و طی مکاتباتی که با دانشگاه داشتم گفتن باید برای دوره 9 ماهه ابتدا اقدام کنم که زمان شروع پذیرش
    از 12 خرداد 95 هست و باید تا اون موقع صبر کنم و بعد از اینکه تایم پذیرش شد ، تازه معلوم میشود که پذیرش میگیرم یا نه
    اما تعداد زیادی از دوستان اینجا گفتید که سطح علمی و تدریس در انجا بالا نیست و احتمال ارزیابی نکردن مدارک بلاروس توسط وزارت بهداشت بالاست

پس از 5 سال تحصیل در این رشته مدرک
    Undergraduate معادل کارشناسی رو دریافت میکنم ، حال :
    1- آیا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های بهتر در کشور های دیگه وجود داره ؟ (مدرک معتبر هست که من بتونم در جایی بهتر مثل استرالیا ادامه تحصیل بدم ؟ )
    2- بنظرتون تکمیل تحصیلات میتونه ضعف علمی رو جبران کنه ؟

من اگر بخوام ایران بمونم چون حتی کنکور ثبت نام هم نکردم ناچارم رشته های بدون کنکور و چیزی که دوست ندارم بخونم و احتمالا(!) تا ابد از رشته مورد علاقه ام دامپزشکی دور میشم و با توجه به اینکه امکان خوندن رشته مورد علاقه ام رو در بلاروس دارم ، بنظر شما با توجه به مدرکی که میگیرم ارزش رفتن و سختی های جانبی را دارد ؟
    مدرک الکی نمیخوام و قصد ندارم وقتم رو تلف کنم و قطعا باید امکان کار با مدرکم فراهم باشه پس مهمه که معتبر و قابل قبول باشه چه در ایران و چه کشور های دیگر
    بسیار ممنون میشم اگر راهنمایی ام کنید دوستان

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

دوستان واقعا امکانش زیاده وزارت بهداشت بلاروس رو در بیاره امسال؟ بعد روسیه رو چطور؟ روسیه هم شرط معدل داره؟ خوااهشا میدونید کمک کنید مرسی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط atlasii نمایش پست ها
    سلام بفرمایید از چ لحاظش
    برا کل مخارج سالانه تحصیل پزشکی در بلارس یه حدود میشه بگی؟
    سالانه کفش چقدره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi_am نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان عزیز به راهنمایی تون نیاز دارم و خوشحال میشم اگر کمکم کنید
    من داوطلب کنکور 94 بودم اما رشته ی دامپزشکی قبول نشدم و رشته هایی که دوست نداشتم قبول شدم ؛ نرفتم و موندم پشت کنکور برای امسال 95
    اما متاسفانه دروس اصلی و منابع آموزشی تغییر کرد و من رو به کل از شرکت در کنکور 95 منصرف کرد و برای تحصیل در رشته دامپزشکی خارج از کشور تحقیقاتی کردم و تا قبل از آشنا شدن با فروم شما کاملا از تصمیم ام مطمئن بودم اما الان با خوندن صحبت بعضی دوستان کاملا شک کردم و بسیار بسیار نگرانم

برای رشته دامپزشکی دانشگاه Vitebsk State Academy of Veterinary Medicine را پیدا کردم که بهترین دانشگاه دامپزشکی بلاروس هست و با تعدادی مکاتبات متوجه شدم که :
    1- ابتدا یه دوره ی 9 ماهه برای دروس زیست و شیمی و روسی دارند که اگر در آزمون نهایی دوره پذیرفته بشید امکان ادامه تحصیل دارید
    2- دانشگاه از سپتامبر 2016 امکان تحصیل در رشته دامپزشکی به زبان انگلیسی رو فراهم میکنه و هزینه سالانه حدود 2300 دلار هست
    3- تقریبا میشه گفت هزینه زندگی و تحصیل با ایران برابر هست و اگر در ایران بمونم و دانشگاه برم ، هزینه ها تفاوت چندانی ندارند
    4- با اشخاصی در بلاروس مکاتبه داشتم و گفتن که امکان کار قانونی برای دانشجو ها هست اما با محدودیت ساعت کار ( نمیدونم تا چه حد صحت داره )
    5- از نظر امنیت اجتماعی و محیط زندگی تا الان تعریف مخالفی نشنیدم اما این که تا چه حد صحت دارد رو نمیدونم

معدل دیپلم و پیش ام 15,16 هست ، زبان انگلیسی ام در سطح متوسط هست و با زبان روسی آشنایی ندارم
    خانواده درجه ی دو در پرت استرالیا دارم و دانشگاه Murdoch دامپزشکی دارد اما فارغ از اینکه مدرک آیلتس میخواد ، هزینه زندگی و شهریه برای دانشجو بین المللی بسیار بسیار بالاست و از توان من خارج

تقریبا از تحصیل در بلاروس مطمئن بودم و طی مکاتباتی که با دانشگاه داشتم گفتن باید برای دوره 9 ماهه ابتدا اقدام کنم که زمان شروع پذیرش
    از 12 خرداد 95 هست و باید تا اون موقع صبر کنم و بعد از اینکه تایم پذیرش شد ، تازه معلوم میشود که پذیرش میگیرم یا نه
    اما تعداد زیادی از دوستان اینجا گفتید که سطح علمی و تدریس در انجا بالا نیست و احتمال ارزیابی نکردن مدارک بلاروس توسط وزارت بهداشت بالاست

پس از 5 سال تحصیل در این رشته مدرک
    Undergraduate معادل کارشناسی رو دریافت میکنم ، حال :
    1- آیا امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های بهتر در کشور های دیگه وجود داره ؟ (مدرک معتبر هست که من بتونم در جایی بهتر مثل استرالیا ادامه تحصیل بدم ؟ )
    2- بنظرتون تکمیل تحصیلات میتونه ضعف علمی رو جبران کنه ؟

من اگر بخوام ایران بمونم چون حتی کنکور ثبت نام هم نکردم ناچارم رشته های بدون کنکور و چیزی که دوست ندارم بخونم و احتمالا(!) تا ابد از رشته مورد علاقه ام دامپزشکی دور میشم و با توجه به اینکه امکان خوندن رشته مورد علاقه ام رو در بلاروس دارم ، بنظر شما با توجه به مدرکی که میگیرم ارزش رفتن و سختی های جانبی را دارد ؟
    مدرک الکی نمیخوام و قصد ندارم وقتم رو تلف کنم و قطعا باید امکان کار با مدرکم فراهم باشه پس مهمه که معتبر و قابل قبول باشه چه در ایران و چه کشور های دیگر
    بسیار ممنون میشم اگر راهنمایی ام کنید دوستان

سلام، شما چجوری تحقیق کرده بودید که دارید سوالهای اینجوری میپرسید، شما باید به یکی از کاربرای سایت به نام sss666 پیام خصوصی بدید و از ایشون راهنمایی بخواید، موفق باشید.
    یاد خدا در همه حال، همه مسائل را حل میکند.
    Every single choice you have ever made in your life, has brought you to this exact moment, reading this exact sentence. Have a good day
    اللهم أدر الحق معه حيث دار. (; I went my own way

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)