صفحه 96 از 100 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899100 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 1000

موضوع: تحصیل در بلاروس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

دوستان من میخوام برا بلاروس اقدام کنم میشه نظرتون بگید که بنظر شما سال اینده وضعیت تایید دانشگاهش چیه؟ در ضمن مدرکش تو کشورهای دیگه معتبره یا نه؟ نهایتش بی خیال ایران میشم و میرم کشورا دیگه

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط ummm نمایش پست ها
    دوست عزیز آقای مهرزاد یه سری نکات هست!

1= اینا برای همین اصلا دانشگاه بین الملل رو آوردن،که ارز خارج نشه ولی خب وقتی از اون طرف میان پذیرشش رو کم میکنن + شرایط خیلی سخت میزارن چه فایده داره؟ دوستی دارم که میگه کلاس هایی که با سراسری ها یکی هست استادا به کسایی که مال بین الملل هستن اصلا توجهی ندارن و خیلی بین اونا و سراسریا فرق میزارن (راست یا دروغش رو taha میتونه بگه که خودش داره بین الملل میخونه)

2=
    اونها با سرمایه شما کار دارن. اول اینکه شما ارز مملکت رو توی این بحران اقتصادی داری هدر میدی شما اینجا اینو فرمودی -- شاید کسی به پزشکی علاقه داشته باشه ولی وقتی پذیرشش کم -بسیار سخت هست چیکار کنه؟

وقتی طرف زیست رو 60 میزنه و شیمی رو 40 ولی نمیتونه ادبیات -عربی -ریاضی و زمین دینی و .. رو بزه! ونمیتونه وارد رشته پزشکی (رشته ای که فردا عربی -ریاضی -ادبیات و .. هیچ کاربردی توش ندارن بشه )بهترین تصمیم همین هست که از این مملکت بره!! درسته؟

بله من با نظرات شما کاملا موافقم
    درمورد این جمله " اونها با سرمایه شما کار دارن. اول اینکه شما ارز مملکت رو توی این بحران اقتصادی داری هدر میدی شما اینجا اینو فرمودی -- شاید کسی به پزشکی علاقه داشته باشه ولی وقتی پذیرشش کم -بسیار سخت هست چیکار کنه؟"
    فکرکنم سو تفاهم شده. من نمیگم ارز رو داری هدر میدی. نظر اوناست. از زبون اونها گفتم . اونا میگن داری ارز رو هدر میدی

نقل قول نوشته اصلی توسط hk138977 نمایش پست ها
    دوستان من میخوام برا بلاروس اقدام کنم میشه نظرتون بگید که بنظر شما سال اینده وضعیت تایید دانشگاهش چیه؟ در ضمن مدرکش تو کشورهای دیگه معتبره یا نه؟ نهایتش بی خیال ایران میشم و میرم کشورا دیگه
    اگه کسی افغانستان یا کانادا در خونده باشه هم برای کار در کشور دیگه باید امتحان کشور مقصد رو بده به جز کسایی که تو اتحادیه اروپا درس خونده باشه شرایطش برای کار تو اتحادیه اسون تره.بلاروس جز اتحادیه نیست ولی مجارستان هست و مدرک روسیه سفید برای روسیه و اکراین و لهستان و استونی و لتونی و استونی بهتره وگرنه برای بقیه جاها باید امتحان داد.

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط taha96 نمایش پست ها
    شما نگران خروج ارز از این مملکت نباش چون دزد ها کار خودشون رو میکنند و یقینا نمیتونن به طور رسمی بلاروس و روسیه رو از تایید در بیارن فقط میخوان کاریی کنند که افراد کمتری اقدام به پذیرش کنن. و آموزش پرورشی که هر سال 12 میلیون از اولیا برای مدارس خصوصی میگیره تعهدی نداره بلکه از خداشه یه نون خور ازش کم بشه!
    شما به فکر خودت باش نمیخواد کاسه داغ تر از اش بشی.
    من نگران خروح ارز از ممللکت نبستم شما بد متوجه شدی دوست عزیز. من از دید مسئولین گفتم : داری ارز رو هدر میدی. وگرنه پول داری دوست داری بری بخونی به بقیه چه؟!
    درمورد آموزش و پرورش هم شما دچار اشتباه شده و بد متوجه شدید. طرف بعد از فارغ التحصیلی داره میره کشور دیگه چه ربطی یه این داره که نون خورش داره کم میشه؟نون رو خورده توی 12 سال! خروج دانشجو از کشور بعد از دیپلم و موندن فرد توی همون کشور تو تمام جای به ضرر کشور مبدا هستش.چرا که 12 سال هزینه تحصیل داده. مثل اینه که شما 12 سال به یه درخت برسی و زمانی که میخوای ازش بهره برداری کنی بهرشو یکی دیگه ببره.مثلا دانشجوهای دانشگاه شریف. مسئولین از دانشگاه شریف دل خوشی ندارن. چون که دولت هزینه تحصیل رو از دوران ابتدایی تا دبیرستان داده و وقتی که طرف توی دانشگاه شریف میره دیگه نظام نمیشناسه.میره خارح از کشور. اصلا خارحیا رو هوا میزننش و این برای هرکشوری بده.الان شما یه اشنا پیدا کن تو شریف. همه سودای رفتن دارن و این برای کشور خوب نیست.
    ( کلیه این حرفهایی که زدم دیدگاه مسئولین مملکته نه من که بخوام کاسه داغ تر از آش بشم دوست عزیز!)

نقل قول نوشته اصلی توسط taha96 نمایش پست ها
    اگه کسی افغانستان یا کانادا در خونده باشه هم برای کار در کشور دیگه باید امتحان کشور مقصد رو بده به جز کسایی که تو اتحادیه اروپا درس خونده باشه شرایطش برای کار تو اتحادیه اسون تره.بلاروس جز اتحادیه نیست ولی مجارستان هست و مدرک روسیه سفید برای روسیه و اکراین و لهستان و استونی و لتونی و استونی بهتره وگرنه برای بقیه جاها باید امتحان داد.
    شما جای برادر بزرگتر بنده هستید و قطعا درک وفهمتون از زندگی از من بیشتره من به همه همینو میگم که هر طور شده تو هر سنی که هستید برای تحصیل تو رشته های علوم پزشکی مخصوصا پزشکی دندون دارو فیزیوتراپی اقدام کنید. حالا چه ایران چه خارج.
    جالبه بدونید که از ده رشته پردرآمد شش تاش از شاخه های پزشکی هستند.در امریکا.
    واسه انتخاب رشته هم میگم همون سال اول هر جا شده بریدو طمع نداشته باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadjentel نمایش پست ها
    من نگران خروح ارز از ممللکت نبستم شما بد متوجه شدی دوست عزیز. من از دید مسئولین گفتم : داری ارز رو هدر میدی. وگرنه پول داری دوست داری بری بخونی به بقیه چه؟!
    درمورد آموزش و پرورش هم شما دچار اشتباه شده و بد متوجه شدید. طرف بعد از فارغ التحصیلی داره میره کشور دیگه چه ربطی یه این داره که نون خورش داره کم میشه؟نون رو خورده توی 12 سال! خروج دانشجو از کشور بعد از دیپلم و موندن فرد توی همون کشور تو تمام جای به ضرر کشور مبدا هستش.چرا که 12 سال هزینه تحصیل داده. مثل اینه که شما 12 سال به یه درخت برسی و زمانی که میخوای ازش بهره برداری کنی بهرشو یکی دیگه ببره.مثلا دانشجوهای دانشگاه شریف. مسئولین از دانشگاه شریف دل خوشی ندارن. چون که دولت هزینه تحصیل رو از دوران ابتدایی تا دبیرستان داده و وقتی که طرف توی دانشگاه شریف میره دیگه نظام نمیشناسه.میره خارح از کشور. اصلا خارحیا رو هوا میزننش و این برای هرکشوری بده.الان شما یه اشنا پیدا کن تو شریف. همه سودای رفتن دارن و این برای کشور خوب نیست.
    ( کلیه این حرفهایی که زدم دیدگاه مسئولین مملکته نه من که بخوام کاسه داغ تر از آش بشم دوست عزیز!)
    ب
    ونه اینجا چیکار?! فوقش تو سطل اشغال جنازش پیدا میشه.کخ خودکشی کرده.
    بره اونجا به بشریت خدمت کنه خیلی بهتره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    (Information Technology (IT

سلام،
    چند سالی هست که در بلاروس هستم و فراز نشیب های تائید و رد دانشگاه های بلاروس رو از نزدیک مشاهده و رصد کردم.

قبل از هر چیز نکاتی رو خدمت دوستان عرض میکنم، بنده قصد تائید یا رد هیچ دانشگاه و کشوری رو ندارم فقط قصدم ارائه اطلاعات بیشتر و روشن تری هست.

در کشورهای تازه استقلال یافته شوروری سابق (***=CIS) سه تا کشور از توسعه یافتگی بیشتری نسبت به بقیه برخوردار هستند و شاخص توسعه یافتگی منابع انسانی و سطح تحصیلات عالیه اجتماعی از سطح توسعه یافتگی خود آن کشور بالاتر است و این یعنی وجود نیروی کار متخصص و ماهر در این کشور ها 1-روسیه 2-اوکراین 3-بلاروس

در ابعاد کلی تا بیست اندی سال پیش این کشور ها و دانشگاه ها همه زیر یک پرچم بودند به نام اتحاد جماهیر شوروی اگر از دوستانی که به این کشور ها سفر کرده اند سوال بفرمائید، از معماری شهری تا فرهنگ مردم و حتی ذائقه مردم و طبخ غذا یکسان هست و تفاوت چندانی وجود ندارد فقط پس از فروپاشی اسم این مناطق عوض شده ، شده قزاقستان، شده اوکراین و بلاروس ...

نکته مهم: سیستم آموزشی این کشور ها اکثرا از همان سیستم آموزشی شوروی سابق تبعیت می کند، در این کشور ها سیستم آموزشی و منابع آموزشی تقریبا یکسان است! مسئله ای که از لحاظ اعتباری این دانشگاه ها را از یکدیگر متمایز میکند و به قول معروف اعتبارشان را نشان میدهد افتخاراتی هست که این دانشگاه ها کسب نموده اند، اساتیدی که آموزش میدهند و دانشجویانی که تربیت کرده اند.

نکاتی در حوزه پزشکی و نظام سلامت و مراقبت های پزشکی بلاروس

درمان در کشور های شوروی سابق اعم از بلاروس، روسیه و اکراین و ... رایگانه! تمام هزینه های درمانی از مالیاتی که شهروند پرداخت میکنه کسر میشه و دولت هم یارانه اندکی تخصیص داده. بیمار (شهروند این کشور ها) برای ویزیت پزشک و حتی جراحی از هر نوع وجهی رو پرداخت نمی کنند. هر شخص در محلی که زندگی میکنه با مراجعه به پلی کلینک محل خودش به طور رایگان مورد درمان قرار میگیره (در موارد بسیار معدودی هزینه بسیار ناچیزی رو بیمار پرداخت میکنه) و در صورت نیاز به خدمات تخصصی و اضطراری به بیمارستان منتقل میشه. البته هستند کلینک های خصوصی ای که هزینه دریافت می کنند در مقابل خدمات با کیفیت بالاتر.
    یکی از عوامل کاهش شور و نشاط در بین جوامع پزشکی این کشور ها عدم دریافت حقوق های بالا و ویزیت پزشک هست.

علت توسعه نیافتگی در سطح آموزش های تخصصی پزشکی بلاروس و کشورهای مشترک المنافع نسبت به کشورهایی نظیر فرانسه،انگلستان، آلمان، سوئد و آمریکا و کانادا سطح پایین علمی پزشکان و اساتید نیست بلکه علت همین مسئله خدمات درمانی رایگان و عدم پرداخت ویزیت و هزینه اندکی هست که به عنوان مالیات مردم بابت خدمات درمانی پرداخت می کنند و به تبع بودجه بالایی برای توسعه وجود ندارد اگر سطح علمی پزشکان پایین بود که تا حالا می بایست جمعیت کثیری از مردم این کشور ها از بین میرفتند یا تبدیل می شدند به یکی از کشور های افریقای از لحاظ سطح بهداشت و درمان، ولی مشاهده می شود که شاخص های بهداشت و درمان در این کشورها بسیار بالاست. اگر قدمی در سطح همین شهر مینسک بزنید متوجه می شوید که مردم چقدر به بهداشت محیط زیست خود اهمیت می دهند و محیط شهری بسیار پاکیزه هست.

دوستانی که اروپای غربی زندگی می کنند بهتر مطلع هستند که اگر کسی شاغل نباشد و بیمه های درمانی مخصوص آن کشور را دریافت نکرده باشد اصلا نباید بیمار بشود چون از پس هزینه های سنگین درمانش بر نخواهد آمد.

هر چند اظهار نظردر باره سطح علمی کشور ها از صلاحیت اینجانب خارج است لذا فقط در حد اطلاع شخصی مواردی را به اطلاع دوستان میرسانم.

تاریخچه مختصری از روابط پزشکی ایران و شوروی

سایق بر این در زمان شوروی سابق پس از خروج آلمانی ها از ایران آموزشگاهی در تهران توسط شوروی جهت آموزش دوره های پزشکیاری و مامایی تاسیس شد که پس از گذراندن دوره دوساله در ایران دانشجویان جهت تکمیل تحصیلات و اخذ درجه دکتری تا راه اندازی آن رشته در ایران راهی مسکو می شدند و پس از اتمام تحصیلات در همان بیمارستان مشغول به کار می شدند. ای همکاری به دلیل مسائل سیساسی فقط دو دوره همکاری داشت و پس از آن همکاری متوقف شد ولی بیمارستان تا سال 58 به فعالیت های خودش ادامه داد.
    لینک منبع اینجا

دوستان میفرمایند سطح پزشکی ایران بالاست که درست هم می گویند و سطح پزشکی بلاروس پایین هست که این مطلب هم از برخی جهات درست هست که بنده علتش را عرض کردم.
    اما باید میزانی وجو داشته باشد برای سنجش که سطح دانش و آموزش پزشکی نسبت به چه چیزی، نسبت به چه معیار و استانداری بالاست یا پایین است؟ باید دقیق صحبت کرد.

بله سطح علم پزشکی ایران و آموزش پزشکی ایران در بین کشورهای خاورمیانه بالاتر است ولی اگر بخواهیم یک گام فراتر برویم و بگوئیم آیا در آسیا بالاست؟ در دنیا بالاست .... اینطور نیست چون کشورهایی مثل ژاپن، چبن، هند، روسیه کشورهایی عنوان دار در عرصه پزشکی هستند. وضع در بلاروس هم به همین ترتیب هست.

مشکل اصلی بلاروس و کشورهای مشترک المنافع در کجاست

این کشور ها روسی زبان هستند دانشجویی که میخواهد در این کشورها تحصیل کند بهتر است به زبان مردم و اساتید همان کشور تحصیل کند به این ترتیب می تواند به منابع آموزشی بیشتر و رایگانی در این کشورها دسترسی داشته باشد و بیشترین بهره را از محیط دانشگاهی و اساتید ببرد. به علاقمندان توصیه می شود زبان روسی را جهت تحصیل در کشور های روسی زبان به خوبی فرابگیرند.
    علت اصلی ناکامی های تحصیلی دانشجویان خارجی در این کشور ها سختی کم تلاش نمودن در جهت و فراگرفتن زبان روسی است. بنده نیز همین مشکل را داشتم و حتی در مقطعی تصمیم گرفتم از بلاروس به کشور دیگری بروم با دوستانی که در کشور های اروپایی و آمریکایی بودند مشورت کردم نهایتا به این نتیجه رسیدم زبان تخصصی سخت است حال هر زبانی که می خواهد باشد آلمانی، انگلیسی و فرانسه ... زبان روسی هم سخت است و تلاش بیشتری می طلبد.

تحصیل در بلاروس برای چه کسانی مناسب است

در گرو های مهندسی:

دانشگاه های کشور بلاروس در رشته های فنی و مهندسی بسیار شناخنه شده هستند رشته های مهندسی مکانیک، فناوری اطلاعات (IT)، هوافضا، نانو تکنولوژی، بایو تکنولوژی علوم هسته ای و مهندسی لیزر و اپتیک و ساخت مترو، طراحی ماشین آلات سنگین و راه سازی،مهندسی شیمی و مهندسی فیزیک ... برای مقاطع تحصیلی کارشناسی و مخصوصا کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان توصیه می شود. گواه بر این ادعا خارج نشدن نام دانشگاه های فنی بلاروس از لیست وزارت علوم تحقیقات و امضا تفاهم نامه های همکاری بین دانشگاه ها و ارگانهای علمی و تحقیقاتی ایران و بلاروس می باشد.

گروه پزشکی:

دوستان که دغدغه آموزش اصولی و صحیح را دارند بهترین و پیشرفته ترین نظام آموزشی دنیا را کشور فنلاند دارد.

دوستانی که تمایل دارند پزشکی را در خارج از کشور تحصیل کنند ابتدا بنده توصیه میکنم به دو گزینه تحصیلات رایگان در فرانسه و آلمان را بررسی بفرمایند.
    اگر قصد دارند در دانشگاه های غیر رایگان تحصیل کنند و در صورت وجود امکان اقتصادی ابتدا هزینه های دانشگاه فرانسه،آلمان،انگلستان ،سوئد، هلند و سایر کشور های مطرح و بدون پیش شرط از نگاه وزارت بهداشت را بررسی بفرمایند.
    از نظر وزارت بهداشت دانشگاه های مشروط تفاوت چندانی با هم ندارد خواه مجارستان، لهستان و چک ... دانشگاه هایی که مشروط هستند و در اتحادیه اروپا قرار دارند مزیتی برای دانشجو نسبت به و بلاروس و روسیه و ... ندارد فقط هزینه های دانشجو را افزایش می دهد. اگر امکان دریافت اقامت کاری پس از تحصیل بود مزیت داشت ولی این امکان وجود ندارد و شرایط دریافت اقامت کاری اروپا روند بسیار سخت وپیچیده ای دارد و نیاز هست که حقوق بالایی دریافت شود جهت تائید و اخذ اقامت که حقوق بالایی در ابتدای کار پرداخت نمی شود مواظب این ترفند های موسسات هم باید بود.
    کشورهایی که مشروط هستند چه در اروپا و چه در کشورهای مشترک المنافع مثل روسیه و بلاروس که از نظر هزینه تحصیل نسبت به کشورهای دیگه مناسب تر است به عنوان گزینه آخر دوستانی که تمایل دارند در گروه پزشکی تحصیل کنند توصیه می گردد.

بودن یا نبودن! تائید کردن یا نکردن دانشگاه پزشکی مینسک مسئله چیست؟

در طی ده سال اخیر بارها شایعات و واقعیات زیادی در باب این دانشگاه منتشر شد و با هر تغییری در ساختار مدیریت و نظام ارزشیابی دانشگاه های پزشکی و مخصوصا در حوزه پزشکی عده ای متنفع شدند و عده ای متضرر. بعید نیست متضرران اعزام پزشکی به اروپا تیشه به ریشه دانشگاه پزشکی مینسک زده باشند.
    آیا به نظر دوستان این مشکل از ارزشیابی ما نیست که یکسال یک دانشگاه تائید است و سال بعد نیست؟ و مجداد با تغییر مدیریت شرایط تغییر می کند؟ آیا این نشان از این نیست که شرایط ارزشیابی های ما شناور است؟ چون دانشجو زیاد بود معلق اعلام شد شما ببینید به این می گویند منطق محض! دانشگاه پزشکی مینسک را بنده سال هاست مشاهده میکنم، وضعیت و کیفیت آموزش بهبود یافته از هر لحاظ، گواهینامه های بین المللی مختلفی اخذ شده بهتر شده از زمان تائید ولی بدتر نشده است. تعدا دانشجویان بیشتر شده از نقاط مختلف و نه کمتر و نه فقط از ایران از همه جا و حتی چین.
    یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت...

تشکر.با تمام گفته هایتان موافقم به جز رتبه ایران
    در خاورمیانه به مراتب کیفیت آموزش پزشکی ترکیه و اسراییل و مصر بهتره و بعدش ایران هست.
    از لحاظ پزشکان باید گفت که عربستان و قطر با استخدام پزشکان خبره در دنیا در حال شهره شدن هستند و بزرگترین ورزشکاران دنیا در دوحه قطر عمل جراحی خود را انجام می دهند.

مختص رشته ریاضی نیست و ما دانشجویان رشته دندان و دوستانم در دارو تمایل وحشتناک بالایی به ادامه زندگی در غرب دارند.دو تا رفیق دارم دو سال بلاروس بودن انتقالی گرفتن اینجا وجدانا سطحشون خوبه ولی خیلی پشیمونن میگن هزینه هااونجا بهتر بود ومحیط شادتری داشتن و اینجا افسرده هستن.
    ویرایش توسط taha96 : July 24th, 2016 در ساعت 07:54 PM

Moderator
    ummm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Medicine

منم شندیم کسانی که میرن کشور هایی مثل بلاروس بعد انتقالی میگیرن درواقع اینکار رو برای فرار از کنکور انجام میدن فک کنم.
    زندگی مثل پانتومیم میمونه حرف دلت رو به زبون بیاری باختی!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)