صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 56789101112131415
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 145 , از مجموع 145

موضوع: کار و تحصیل پزشکان در سوئد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار و تحصیل پزشکان در سوئد

سلام تا جایی که من اطلاع دارم کلیه رشته های پزشکی و زیر گروههای اون باید امتحان معادل سازی که به زبان سوئدی برگزار میشه و شامل مرحله امتحان تئوری و عملی هست رو پاس بشن تا بتونن در سوئد کارکنن.البته چندین دوره کارورزی و اشنایی باقوانین هم هست که نیازه بگذرونید ولی مرحله سخت همین دو ازمون بالا هستن که به دانش تخصصی و همینطور تسلط به زبان سوئدی نیاز داره.

Junior Member

درود، من متخصص قلب هستم 47 ساله با 12 سال سابقه... ما اینجا از وکلا شنیدیم که میشه مدارک رو فرستاد و بعد از اوکی شدن اولیه ، یک یا دو سال اقامت گرفت برای یاد گیری زبان سوعدی در اونجا. . و بعد معادل سازی. آیا این درسته؟ و اگه اینطور است از کجا باید شروع کنیم؟
    نیز آیا در مورد فنلاند و نروژ هم چنین مسیری وجود داره؟ پیشاپیش از توجه شما متشکرم
    ویرایش توسط ehs714 : March 31st, 2020 در ساعت 06:01 PM دلیل: غلط چاپی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehs714 نمایش پست ها
    درود، من متخصص قلب هستم 47 ساله با 12 سال سابقه... ما اینجا از وکلا شنیدیم که میشه مدارک رو فرستاد و بعد از اوکی شدن اولیه ، یک یا دو سال اقامت گرفت برای یاد گیری زبان سوعدی در اونجا. . و بعد معادل سازی. آیا این درسته؟ و اگه اینطور است از کجا باید شروع کنیم؟
    نیز آیا در مورد فنلاند و نروژ هم چنین مسیری وجود داره؟ پیشاپیش از توجه شما متشکرم
    با سلام. تا جایی که بنده اطلاع دارم قادر نخواهید بود از مدرک تخصصتون استفاده کنین. گذارندن دوره های معادل سازی چندان هم ساده نیست. شما باید مسلط به زبان سوئدی و آماده کار کردن در محیط کلینیکال باشین که چندین سال زمان میبره. بسیاری از دروس پایه رو باید مجدد امتحان بدین. در انتها هم تضمین کاری اونطور که شاید خیلی ها تصور میکنند وجود نداره. در این لینک مسیر ها مشخص شده

https://legitimation.socialstyrelsen...ide-eu-and-eea

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Management Engineerig @ Polimi

سلام
    وقتتون بخیر
    ممنون از توضیحات کاملتون. مدارک همسرم توسط سوسیال استیرلسن تایید شد و برای معادل سازی باید ویزا بگیره و بره سوئد. اما مساله نحوه رفتنشه که راهنمایی کردن با دوره یادگیری زبان به صورت فول تایم میشه رفت. شما موسسه ای میشناسید که پذیرش بده برای دوره آموزش زبان؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Management Engineerig @ Polimi

[QUOTE=nava_1986ir;2640589]
    نقل قول نوشته اصلی توسط Samiraaa9195 نمایش پست ها
    سلام من داروساز هستم با هشت سال سابقه کار. کسی از دوستان میدونه برای گرفتن اقامت سوئد جهت کار از کجا باید شروع کنم؟ برای گرفتن تاییدیه مدرک باید مدارک رو به سفارت بدم؟؟؟ بعد برای ویزای تحصیلی زبان سوئدی اقدام کنم ایا؟؟ خواهش میکنم اگه کسی قبلا این مراحل رو گذرونده راهنمایی کنه منو[/QUO
    سلام.
    به حرف موسسات زیاد گوش ندید، برای منافع خودشون شدیدا ایده آل بینانه با شما صحبت میکنن.
    دوست گرامی شما تا زمانی که امتحان معادلسازی مدارک رو پاس نکردید، کلا در سیستم درمانی نمیتونید کار کنید.
    در اولین قدم از همون ایران مدارکتون رو برای سوسیال استیرلسن بفرستید. اونا به شما جواب میدن.
    در تقریبا تمام موارد مدارک اکادمیک شما رو قبول میکنن، اما میمونه اجازه کار. برای اجازه کار نیاز به پاس کردن امتحان معادلسازی دارید، که دو بخش تئوری و عملي داره. امتحان به زبان سوئدی هست. شما با هر سطحی از زبان سوئدی مجازید در امتحان شرکت کنید، اما خب اگر به اندازه کافی مسلط نباشید، متوجه سوال نمیشید. امتحان عملي هم که مصاحبه ای هستش.
    بخش تئوری، از تمام مطالب دوره علوم پایه تا بالینی سوال میاد. و دسترسی به سوالات دوره های قبل هم وجود داره. بعد از پاس کردن این دو مرحله امتحان، از شما زبان سوئدی رو هم در سطح سی 1 میخوان که سطح خیلی بالایی هست. و اگر هیچ آشنایی با زبان سوئدی نداشته باشید، در بهترین حالت حداقل 1 سال یادگیریش طول میکشه.
    امکان اینکه برای دوره دانشگاهی زبان سوئدی ویزا بگیرید تا 2016 وجود داشت (که خودم اقدام کردم) اما با توجه به اضافه شدن سیستم مصاحبه به کارهای سفارت نمیدونم الان شدنیه یا نه.
    اگر امتحانات پزشکی و زبان رو پاس کردید، باید یه دوره پرکتیک بگذرونید. این دوره رو خودتون باید پیدا کنید، یعنی باید کسی رو پیدا کنید که حاضر باشه شما رو برای این دوره بپذیره، هدف هم اشنایی با سیستم و قوانین و روتین هاست. این دوره ممکنه با حقوق یا بی حقوق باشه. بستگی داره از کجا و چه جوری پیدا کنید. منابع چقدر باشه، چه قراردادی باهاتون ببندند و....
    بعد از گذروندن این دوره میتونید برای گرفتن پرکتیک لایسنس درخواست بدید. که اونم معمولا چند ماه طول میکشه. ولی خب میتونید در همون پوزیشن پرکتیک که هستید قراردادتون رو تمدید کنید. (کاملا بستگی به کارفرماتون داره)
    بعد از گرفتن پرکتیک لایسنس، شما میتونید به عنوان پزشک کار کنید یا باز دنبال کا. معادلسازی لایسنس برای تخصص باشید.
    مسیر طولانیه. خیلی ها تونستن بگذرونن. اما توجه داشته باشید که امتحان فقط 3 بار در سال برگزار میشه. در تمام مدت طی این مسیر، شما به یک ويزاي معتبر نیاز دارید که بتونید داخل خاک سوئد قانونی زندگی کنید.
    و صرف اینکه میخواید امتحان بدید، یا پرکتیک میگذرونید، در بسيارى موارد به شما رزیدنت پرمیت داده نمیشه.
    اگر متاهل هستید، شاید کار ایده ال این باشه که همسرتون ويزاي دانشجویی برای یک رشته ای (هر چیزی) بگیرن و شما به عنوان همراه، در اون مدت این مسیر رو طی کنید. که خب راههایی برای تمدید ويزاي دانشجویی برای ایشون هم وجود داره که استرس و فشار زمان رو از بین میبره.
    اگر هم مجرد هستید، با توجه به اینکه تحصیلات اکادمیک شما رو قبول دارند، توصیه من اینه که برای یک پی اچ دي اپلای کنید، که کار اضافه ای هم نبوده، چون اغلب پزشکان سوئدی، یک پی اچ دي هم در کنار تخصصشون دارند.
    در تمام مدت تحصیل پی اچ دي، حقوق هم دارید.
    سوالی داشتيد در خدمتم.

سلام
    وقتتون بخیر
    ممنون از توضیحات کاملتون. مدارک همسرم توسط سوسیال استیرلسن تایید شد و برای معادل سازی باید ویزا بگیره و بره سوئد. اما مساله نحوه رفتنشه که راهنمایی کردن با دوره یادگیری زبان به صورت فول تایم میشه رفت. شما موسسه ای میشناسید که پذیرش بده برای دوره آموزش زبان؟

صفحه 15 از 15 نخستنخست ... 56789101112131415

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)