صفحه 5 از 15 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 145

موضوع: کار و تحصیل پزشکان در سوئد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc

پیش فرض پاسخ : کار و تحصیل پزشکان در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_mohammad نمایش پست ها
    سلام ممنون که اطلاع رسانی می کنید
    من فارغ التحصیل پزشکی عمومی پنج سال قبل هستم و نامه از سوشال استریلسن دریافت کردم که اپرو شده و مرحله بعد گفته مدرک زبان نیاز دارم به نظر شما از چه راهی اقدام کنم برای زبان که بخوام تو سوئد بخونم ؟ امتحان تئوری و عملی که گفتید سخته؟ و دوره امادگی برای این امتحان تو سوئد برگزار میشه؟
    اگه توی نامه شمانوشته که اپرو approved شده مسیرتون راحتتره، درواقع خیلی راحتتره نسبت به کسایی که قانون جدید به آنها خورده. شما بایدمدرک زبان بیارید تیسوس یا سوئدکس سطح سی ،وسطح سی راحتتره ،میتوانید بافولک یونیورشیتت شهرلوند بصورت غیرحضوری کورسهای زبان بردارید بهتره که معلم آنیکا هلاندر باشه چون خوب راهنمایی میکنه وقبلا به داوطلب ایرانی مدرک داده.بستگی به سطح زبانت ازپایین شروع کن بعدچندماه به بی و سی میرسی وهرچقدرطول بکشه مدرک اپرو شما بجای خودش هست چون توی قانون جدیدنوشته آنهایی که قبلااپرو گرفتن میتونن امتحان ندهند و دوره آزمایشی پروشنست یورینگ رو بروند. بایدببینی توی بسلوت یا دسیژن سوسیالاستیرلسن شماچی نوشته

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc

نقل قول نوشته اصلی توسط Elahe_rashidi نمایش پست ها
    سلام ببخشيد ميشه در مورد كار داروسازي در سوئد توضيح بدين؟ مدرك دكتراي عمومي داروسازي ايران رو قبول دارند؟
    سه تاراه گذاشته برای بدست آوردن پروانه کارداروسازی درسوئد، برای داوطلبین خارج اتحادیه اروپا .لینک زیر
    اگه شما این لایسنس روبگیرین متیونین برای کاریاتحصیلات تکمیلی اقدام کنین

https://legitimation.socialstyrelsen...tain-a-licence

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc

نقل قول نوشته اصلی توسط doctocanada نمایش پست ها
    زبان که باید تا ب 2 بدونید فکر کنم امتحانش ایران برگزار میشه خییلیی هم گرونه. کتاب rivstart رو باید بخونید برا زبان.
    سختو اسونش با خودتون تعیین کردنش اما برای قبولی در امتحان کتبی باید هر درس رو 65 درصد بزنید .امتحان پرکتیکال هم خیلیی خیلیی سویدی براشون مهمه درست حرف بزنید. دوره امادگی هم نداره اما سطح امتحان پرکتیکال زیاد بالا نیست نیاز به دوره نیست اما زبان خیلی بااید خوب بدونید.
    درامد نسبت به سختی و استرس کار خوب نیست سوید چند تا خبر خوندم خودشون میرن استرالیا برای کار . زیاد گزینه مناسبی نیست به نظر من البته!
    نه،مدرک تاسطح c میخواد نه B.
    درموردسختی نسبت به المان وامریکا راحتتره چون مثلادرامریکاپزشک دردوره تخصص ممکنه یک هفته پشت سرهم کشیک بده وخونه نیاد ودرامدپزشکی، اینجاسوئد پزشکی خوبه ودرامدیه پزشک عمومی حدود۳۰ هزارکرونه که به نسبت میشه زندگی راحتی داشت البته توی شهربزرگ مثلا استهکلم بصورت هیرا لکاره تا ۱۰۰هزارکرون درامددارند ‌.اما دوره تخصص ازهمون شروع دانشجویی درآمد حدود ۴۰ هزارکرونه .این حداقل هستش وکمونهای دیگه بالاتره برای همین خیلی ازپزشکهای اروپای شرقی مثلا یونانی ومجاری ولهستانی وبلغاری اومدندسوید.

Junior Member

با سلام
    من دندانپزشک با ۱۰ سال سابقه هستم،چطور میتونم مدرکم رو معادل کنم؟آیا ازینجا باید مدرک زبان تهیه و ارایه بدم یا بعد از ورود به سوید کلاس آموزش زبان دارن؟اصلا مدرک دندانپزشکی ایران رو قبول میکنن اونجا برای کار یا خیر؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc

نقل قول نوشته اصلی توسط sa_mi نمایش پست ها
    با سلام
    من دندانپزشک با ۱۰ سال سابقه هستم،چطور میتونم مدرکم رو معادل کنم؟آیا ازینجا باید مدرک زبان تهیه و ارایه بدم یا بعد از ورود به سوید کلاس آموزش زبان دارن؟اصلا مدرک دندانپزشکی ایران رو قبول میکنن اونجا برای کار یا خیر؟
    https://legitimation.socialstyrelsen...l-practitioner

Junior Member

سلام
    از دوستانی که در سوید داروساز هستن ،من روند معادل سازی و به دست آوردن پروانه کار رو مطالعه کردم ولی میخواستم بپرسم آیا میشه راحت نظام پزشکی رو دریافت کرد یا سخت هست فرآیندش و حدودا چقدر طول میکشه؟
    و بازار کارش چطوره از نظر پیدا کردن کار و حقوق ؟
    و سوال دیگه اینکه بعد از درخواست و ارزیابی مدارک اقامت دایم میدن و شما وارد سوید میشی یا اینکه بعد با مدتی کارکردن؟
    ممنونم

Junior Member

با سلام .ميخواستم در مورد شرايط ورود به سوئد و مشغول شدن در رشته جراحي عمومي اطلاعاتي بگيرم.

با سلام خدمت دوستان عزيز ميخواستم بدونم كه امتحان تئورى و عملى كه اخيرا براى معادلسازى مدارك پزشكان گرفته ميشه چقر احتمال قبولى داره چقدر براى آمادگى براى اين امتحان بايد وقت بگذاريم و آيا رفرنسى براى خوندن و آمادگى معرفى شده و اين رفرنس ها چى هستند؟ من چون قصد معادلسازى و انجام پروسه گرفتن اقامت كارى در اروپا دارم بين ٤-٥ كشورى كه اين پروسه قابل انجامه ترجيحا سوئد و دانمارك مد نظرم هست (بيشتر سوئد) كل دوره از زمان شروع كالج زبان در سوئد تا گرفتن مدرك نظام پزشكى سوئد حدودا چقدر طول ميكشه؟ ممنون ميشم اگه دوستان راهنمايي كنند. ( درضمن من متخصص بيهوشى هستم به همراه خانواده٤ نفرى)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc

نقل قول نوشته اصلی توسط Efaryar نمایش پست ها
    با سلام .ميخواستم در مورد شرايط ورود به سوئد و مشغول شدن در رشته جراحي عمومي اطلاعاتي بگيرم.
    سلام. جراحی عمومی تخصص هست. یعنی ST لذا اول باید AT که پزشکی عمومی هست اگه قبلا ایران گرفتین چون خارج اتحادیه اروپاست مسیر راحت نیست وبایدبه تایید وزارت بهداشت سوئدبرسه بعد از اینکه دوره عمومی تایید شد تازه باید بفکرتخصص جراحی باشیداما مراحل تاییدیامعادلسازی دوره پزشکی عمومی ایران طبق سایت وزارت بهداشت سوئد بشرح زیره :
    https://legitimation.socialstyrelsen...or-of-medicine

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc

نقل قول نوشته اصلی توسط arashdr2002 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزيز ميخواستم بدونم كه امتحان تئورى و عملى كه اخيرا براى معادلسازى مدارك پزشكان گرفته ميشه چقر احتمال قبولى داره چقدر براى آمادگى براى اين امتحان بايد وقت بگذاريم و آيا رفرنسى براى خوندن و آمادگى معرفى شده و اين رفرنس ها چى هستند؟ من چون قصد معادلسازى و انجام پروسه گرفتن اقامت كارى در اروپا دارم بين ٤-٥ كشورى كه اين پروسه قابل انجامه ترجيحا سوئد و دانمارك مد نظرم هست (بيشتر سوئد) كل دوره از زمان شروع كالج زبان در سوئد تا گرفتن مدرك نظام پزشكى سوئد حدودا چقدر طول ميكشه؟ ممنون ميشم اگه دوستان راهنمايي كنند. ( درضمن من متخصص بيهوشى هستم به همراه خانواده٤ نفرى)
    امتحان معادلسازی درحد امتحان جامع هست 3 ساعت صبح و3ساعت بعدازظهر. هم تئوری و هم عملی .نمونه سوال توی گوگل هست اسم امتحانش kunskapprov هست وباارزیابی اولیه مدرکتون وزارت بهداشت سوئدسوسیال استیرلسن یه حکم یامعرفی نامه میده وبا آون تا3بارمیتونین درامتحان درصورت قبول نشدن شرکت کنین امتحان بزبان سوئدی هست امامدرک زبان سی برای امتحان نمیخواد و آخرین مرحله هست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)