صفحه 3 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 109

موضوع: آرشیو شده: توصیه نامه (Recommandation Letter) برای پذیرش از سوئد (تا پایان 2009)

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز پذیرش از سوئد(Recommandation Letter)

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedking
    بنابراین چون تقریبا هیچ کدوم از دانشگاههای سوئد rec letter نمی خواد یا اگر خواسته اجباری نیست بهتره نفرستیم ؟؟
    اگه نخواسته اصلا لازم نيست كه بفرستيد؛ اكثرا هم نوشتن كه هيچ تاثيري نداره
    ولي اگه دانشگاه KTH اپلاي كردي حواست باشه كه براي اكثر رشته هاش Rec let الزامي هست.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

تو قسمت Supporting documentation تو سایت Studera به طور واضح نوشته
    Please, only submit the required documents that are listed here above, and do not send letters of recommendation unless they are specifically required by the university to which you are applying.

بعدشم گفت
    Furthermore, concerning the time factor, an excess of documents only delays the evaluation of your application.
    بنابراین چون تقریبا هیچ کدوم از دانشگاههای سوئد rec letter نمی خواد یا اگر خواسته اجباری نیست بهتره نفرستیم ؟؟
    chalmer و KTH که میخوان ! بسته به دانشگاهتون و رشتتون داره دیگه ، اگه نمیخواد نفرستین ، اگه میخوادم بفریتین فکر نکنم خیلی نا مفهوم باشه این موضوع
    امضا

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng. Oil and Gas, MUN

من آخرش نفهمیدم یعنی رو پاکت بنویسیم این مال kth?
    وقتی به بیشترین نا امیدی رسیدم ,به هدفم هم رسیده بودم
    t

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza2020
    من آخرش نفهمیدم یعنی رو پاکت بنویسیم این مال kth?
    آره بنويس؛ من هم نوشتم. تازه مهم هم نيست چون اينا پاكت رو باز مي كنند و نامه رو اسكن مي كنند؛ بعد همه دانشگاهها مي بينند ولي چون فقط KTH خواسته بوده؛ اون توي پذيرش لحاظش مي كنه
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

من می خواستم بدونم وقتی یه دانشگاهی تو سوئد غیر از مدرک تحصیلی - مدرک زبان - ریز نمرات و اینجور چیزها مدرک دیگه ای نخواسته یعنی اگه مدرک دیگه ای بفرستیم تاثیری تو پذیرش نداره .. مثلا من که 5 سال سابقه کار مرتبط به رشته تحصیلیم و 5 تا Certificate دوره خارج از کشور و سمینار و مقاله دارم و می تونم یه rec-Letter خوب از محل کارم بگیرم اینارو بفرستم یا نفرستم تاثیری نداره ???
    حالا اومدیم نخواستیم برای KTH و Chalmers اپلای کنیم برای بقیه دانشگاهها این مدارکو چجوری بفرستیم که تاثیرگذار باشه ؟ میخوام بدونم Studera همه مدارکو اسکن میکنه و به دانشگاهها میفرسته یا خودش جدا می کنه و اونایی که لازم نیست بر می داره ؟؟؟
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

من می خواستم بدونم وقتی یه دانشگاهی تو سوئد غیر از مدرک تحصیلی - مدرک زبان - ریز نمرات و اینجور چیزها مدرک دیگه ای نخواسته یعنی اگه مدرک دیگه ای بفرستیم تاثیری تو پذیرش نداره .. مثلا من که 5 سال سابقه کار مرتبط به رشته تحصیلیم و 5 تا Certificate دوره خارج از کشور و سمینار و مقاله دارم و می تونم یه rec-Letter خوب از محل کارم بگیرم اینارو بفرستم یا نفرستم تاثیری نداره ???
    حالا اومدیم نخواستیم برای KTH و Chalmers اپلای کنیم برای بقیه دانشگاهها این مدارکو چجوری بفرستیم که تاثیرگذار باشه ؟ میخوام بدونم Studera همه مدارکو اسکن میکنه و به دانشگاهها میفرسته یا خودش جدا می کنه و اونایی که لازم نیست بر می داره ؟؟؟
    اگر در سايت دانشگاه ننوشته كه مثلا سابقه كار مرتبط تاثير مثبت داره؛ مطمئن باش كه هيچ تاثيري نخواهد داشت، من يك مورد رو ايميل زدم پرسيدم كه اگه سابقه كار بفرستم تاثير داره؛ جواب داد چون در سايت ما ننوشتيم نمي تونيم به اين جور مدارك هيچ گونه اثري بديم و اصلا اونها ملاحظه نمي شوند.
    خود Studera هم نوشته كه مدارك اضافه هيچ تاثيري در افزايش شانس شما براي پذيرش ندارند؛ پس هموني كه توي فيلم بود رو بگو

ولی به نظر من این درست به نظر نمی رسه !!! این مدارک باید یه جایی بررسی بشه . پسر دایی خود من که چالمرز درس خونده می گفت خیلی موثره تو پذیرش آخه مگه میشه آدمی که rec-letter داره - سابقه کار داره - مقاله و ... داره بطور مساوی با بقیه ارزیابی بشه این عجیب نیست ؟؟؟
    من خودم mail میزنم اینو از دپارتمان اون دانشگاهها می پرسم ..
    واسه من که قبولش سخته یه کم
    اگه کسی اطلاعات موثقی داره به خصوص کسانی که پارسال اپلای کردن لطفا بگن .

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

ولی به نظر من این درست به نظر نمی رسه !!! این مدارک باید یه جایی بررسی بشه . پسر دایی خود من که چالمرز درس خونده می گفت خیلی موثره تو پذیرش آخه مگه میشه آدمی که rec-letter داره - سابقه کار داره - مقاله و ... داره بطور مساوی با بقیه ارزیابی بشه این عجیب نیست ؟؟؟
    من خودم mail میزنم اینو از دپارتمان اون دانشگاهها می پرسم ..
    واسه من که قبولش سخته یه کم
    اگه کسی اطلاعات موثقی داره به خصوص کسانی که پارسال اپلای کردن لطفا بگن .
    خودت هم داري مي گي چالمرزه؛ اينطور كه بچه ها قبلا نوشتن علاوه بر KTH، Chalmers هم Rec Letter مي خواد؛ خوب معلومه وقتي كه بخواد تاثير هم مي ده و موثر هست
    روي صحبت ما دانشگاه هايي است كه ننوشتند اين چيزا رو نياز دارند.

NB! There is no collation between the number of documents and your chances of being accepted. On the contrary, problems arise because required documents can be overlooked due to the number of pages that must be reviewed. Furthermore, concerning the time factor, an excess of documents only delays the evaluation of your application.

من امروز به دانشگاههای Lund - Uppsala- Stockholm و Umea میل زدم و همشون جواب دادند که این مدارک رو هم بفرستید ضرر نداره به خصوص work experience فقط Umea گفته بود که مستقیم بفرستید به admission office خود دانشگاه ولی روی rec-letter زیاد تاکید نداشتند مثل اینکه اونا هم میدونن که از این نامه ها هرچند تا بخوایید میشه اینجا به راحتی گرفت بنابراین ارزش چندانی نداره ولی هیچ کدوم نه نگفتن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای پذیرش از سوئد

تو studera یه جاش نوشته :
    If the specific entry requirements of a higher education institution and/or department include a dissertation or essay, send these directly to the HEI. The specific entry requirements are stipulated in the study programme descriptions.
    بعد دقیقا پاراگراف زیرش نوشته:
    Please, only submit the required documents that are listed here above, and do not send letters of recommendation unless they are specifically required by the university to which you are applying.

خب حالا اوون مدارکی که مختصه دانشگاهه، مثه CV و MLو RL که مثلا چلمرز مخوادو باید واسه خود چلمرز بفرستیم یا studera ؟
    اینم لینکشhttps://www.studera.nu/studera/1736.html

Hope is not a dangerous thing

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)