صفحه 5 از 11 نخستنخست 1234567891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 109

موضوع: آرشیو شده: توصیه نامه (Recommandation Letter) برای پذیرش از سوئد (تا پایان 2009)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : يافتن و انتخاب رشته در Studera (پذيرش از سوئد)

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran61
    دوست عزیز حقیقتش من برای 3 تا دانشگاه KTH,Chalmers, Lund دارم اپلای میکنم

اولا من موردی به اسم thesis proposal تو KTH ندیدم(چی هست؟)واسه رشته من فقط A letter of motivation که یه جورایی فکر کنم همان SOP fhai , Recommendation ,CV میخواست.ولی در مورد دانشگاه Chalmers من واسه رشته ام چیز خاصی ندیدم گفته باشه خود دانشگاه(حقیقتش یه مقدار شک کردم اینم لینکشhttp://www.chalmers.se/en/sections/e...ks-distributed)و همچنین برای Lund که آدرسش http://www.lu.se/o.o.i.s?id=10886&lukas_id=TAWIR هست.
    اینجور که من فهمیدم فقط KTH یه سری مدارک اضافه میخواد, درست میگم؟؟؟؟؟؟؟؟

سوال دومم هم اینه که من 2 تا رشته در KTH انتخاب کردم و هر کدام از این دو رشته یه سری مدارک یکسان میخواند(مثلا هر کدام گفتند 2 تا Recommendation ,یه رزومه و ...)با این حساب من باید 4 تا REC ,و 2 تا رزومه بفرستم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سوال آخرم هم :من کارشناسی ناپیوسته خوندم برای ترجمه ریز نمرات فقط باید ریز نمرات کارشناسیم را بدم یا کاردانی هم لازمه؟؟؟؟؟؟

ممنون از جوابهای دوستان
    جواب اكثر مشكلاتتون قبلاً توسط دوستان پاسخ داده شده.
    در مورد مدارك مورد نياز، اكثراً به 2 قسمت بايد دقت كنيد: General admission requirements & Specific admission requirements. مثلاً در مورد KTH يكسري مدارك در قسمت Specific admission requirements براي هر رشته خواسته شدن كه مسلماً اين مدارك بايد به مداركي كه در قسمت General admission requirements نامبرده شدند، اضافه بشن. پس اگر در قسمت Specific admission requirements، براي رشته مورد نظر شما Thesis proposal خواسته نشده، پس نبايد بفرستيد. اما اگر مي خوايد بدونيد كه thesis proposal چي هست، من توضيح خود KTH را قبلاً اينجا نوشتم.
    احتياجي به چند برابر كردن تعداد مدارك نداريد. همان تعداد كه خواسته شده بفرستيد.

Junior Member

سلام
    من بالاخره نفهمیدم
    1) که باید ریز نمراات کاردانی هم ترجمه بشه یا نه؟
    2)یعنی من که 2 تا رشته از KTH انتخاب کردم و در specific requirement هر کدام از آنها نوشته 2 تا RECOMMENDATION من کلا 2 تا RECOMMENDATION بفرستم؟یا 4 تا؟ چند برابر نکردم , هر کدام 2 تا RECOMMENDATION خواستند.

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran61
    سلام
    من بالاخره نفهمیدم
    1) که باید ریز نمراات کاردانی هم ترجمه بشه یا نه؟
    2)یعنی من که 2 تا رشته از KTH انتخاب کردم و در specific requirement هر کدام از آنها نوشته 2 تا RECOMMENDATION من کلا 2 تا RECOMMENDATION بفرستم؟یا 4 تا؟ چند برابر نکردم , هر کدام 2 تا RECOMMENDATION خواستند.
    1. به نظر من بفرست؛ چون ممكنه درس هايي كه بخوان چك كنند رو در كارداني پاس كرده باشي؛ منطقي به نظر مي آد كه بايد فرستاد، فقط يادت باشه همونطور كه در Studera هم گفته ريز نمره ليسانس رو روي ريز نمره كارداني بگذاري
    2. من شخصا Recommendation Letter اي كه گرفتم چون توش ننوشته بود براي چه رشته اي و چه دانشگاهي؛ يك سري كلا فرستادم؛ اونا اسكن مي كنند و هر دانشگاهي كه لازم داره مي تونه مشاهده كنه
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

پیش فرض پاسخ : مدارک مورد نیاز پذیرش از سوئد(Recommandation Letter)

من این سوالو فقط برای اینکه مطمئن بشم می پرسم کسی اطلاع داره بگه درسته یا نه
    شما هر مدرکی که برای Studera بفرستی شامل مدارکی که همه دانشگاهها میخوان مثل مدرک تحصیلی - زبان و ... و مدارکی که بعضی دانشگاهها می خوان مثل Recommandation--SOP-CV ... همه رو اسکن میکنه و میزاره یه جا که همه دانشگاهها بتونن ببینن ( یعنی اونها رو برای دانشگاهها نمی فرسته یعنی خودش ممیزی نمی کنه که برای هر دانشگاه هرچی که لازمه بفرسته !! )
    بنابراین اگه یه دانشگاهی تو سوئد رزومه و سابقه کار نخواسته ولی من میخوام که رزومه منو ببینه می تونه اینکارو انجام بده ؟ چون به همه مدارک اسکن شده من دسترسی داره ( کاری ندارم که اینو تو پذیرش تاثیر میده یا نه ) یا اینکه اینارو مستقیم به دانشگاه بفرستیم ( مثلا یه جایی تو سایت دانشگاه Lund یا Umea بود دیدم که نوشته بود اینارو به دپارتمان خودش بفرستید ! )
    و نکته آخر اینکه Studera هر Optional Document که بفرستی رو اسکن میکنه یا نه ؟ مثل Certificate - مقاله - سمینار و ...
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

همه رو اسكن مي كنه و دانشگاه هايي كه اپلاي كردي همه مداك اسكن شده رو مي بينند
    البته تمامي مداركت بايد توسط notary public تاييد شده باشه
    يعني بايد ببري دارالترجمه؛ همينجوري نمي توني يك مدرك بفرستي

در ضمن اينقدر دانشگاه ها متقاضي دارند كه به مداركي كه اضافي باشه و توي ليست درخواستي شون نباشه نگاه نمي كنند
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member

چالمرز بعضی رشته هاش Rec letter می خوان؟
    چون رشته هایی که من نگاه کردم گفته بود اجباری نیست. اگه می خواهید بذارید...
    A Journey of a Thousands miles Begins with A SINGLE step<br />http://www.applyabroad.org/forum/index.php/topic,19693.0.html

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

درود
    طبق سياست كاري جديدي كه در پيش گرفته ايم؛ از اين پس سوالات تكراري و نامربوط در تاپيك ها بدون اطلاع قبلي حذف خواهند شد و كاربران خاطي با محدوديت و محروميت مواجه خواهند شد.
    از اين پس تمام مطالبي كه در ويكي موجود باشد و صريحا پاسخ داده شده باشد، ديگر به هيچ عنوان اجازه مطرح نمودن آن ها در فروم داده نخواهد شد و از بحثهاي تكراري قويا جلوگيري خواهيم كرد.

اين نوشته در اين تاپيك براي اطلاع رساني همه دوستان مي باشد و بزودي حذف خواهد شد.
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

سلام، من یه سئوال داشتم که شاید به نظرتون یکم مسخره و پیش پا افتاده بیاد ولی از اونجاییکه lor ها معمولا توی پاکت های مهر و موم شده هستند، ولی توی سایت studera گفته که مدارک رو به ترتیب ذکر شده توی application pack بذارید، آیا بازم باید lor ها توی پاکت جداگانه داخل application pack اصلی باشن؟
    یعنی در واقع میشه پاکت توی پاکت؟! یا اینکه lor ها رو بدون پاکت بذاریم توی application pack؟

ApplyAbroad Veteran
    Spiro آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza1111
    سلام، من یه سئوال داشتم که شاید به نظرتون یکم مسخره و پیش پا افتاده بیاد ولی از اونجاییکه lor ها معمولا توی پاکت های مهر و موم شده هستند، ولی توی سایت studera گفته که مدارک رو به ترتیب ذکر شده توی application pack بذارید، آیا بازم باید lor ها توی پاکت جداگانه داخل application pack اصلی باشن؟
    یعنی در واقع میشه پاکت توی پاکت؟! یا اینکه lor ها رو بدون پاکت بذاریم توی application pack؟
    درود
    دوست عزيز توصيه نامه و پاكت مهر موم شده، دو جزء جدانشدني هستن پس توصيه نامه يعني نامه اي كه توسط استاد شما در پاك در بسته Sealed شده .
    شما با پاك به همون صورتي كه از استاد ميگيريد با همون ترتيب ذكر شده در Package خود قرار بديد.

موفق باشيد.
    دوستان عزيز لطفا سوالات خود را بروي فروم مطرح كنيد و در صورت تمايل فقط لینک سوال را براي من بفرستيد.

Junior Member

سلام
    زودی یکی جواب بده لطفا.سوال من اینه که برایfall 2009 . تا کی وقت داریم مدارکمونو بدستشون برسونیم !؟! بعد راجع به Recommendation می خواستم بدونم سربرگ دانشگاه آزادرو از خود واحدمون باید بگیرم یا از اداره فارغ التحصیلان تهران هم میشه گرفت ؟! بعد باید بدم دارالترجمه دوباره ؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)