صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 13 , از مجموع 13

موضوع: تحصيل در آلباني

پیش فرض پاسخ : تحصيل در آلباني

نقل قول نوشته اصلی توسط armanrahman نمایش پست ها
    سلام و تشکر از احسان عزیز. جهت تحصیل در آلبانی هم به دوستان توصیه میکنم که با زبان آلبانیایی آشنایی داشته باشند و بتوانند صحبت کنند و 2)باید مدارکشون را در ایران یا آلبانی تحویل بدند تا به زبان آلبانیایی ترجمه بشه .البته در مورد ویزا، ایران سفارتی بنام سفارت آلبانی ندارد و برای درخواست و دریافت ویزا باید به سفارت آلبانی واقع در ترکیه مراجعه کنید.ویزا از نوع ویزای دانشجویی. و داشتم یک وبسایتی بنام پ ر د ی س ت و ر یک مطالعه در مورد کشور آلبانی خواندم به اندازه ای که بیشتر مطالب ایشان خنده آور بود،و بویی از نژادپرستی در نوشته ها به مشامم آمد که نوشته بودند در آلبانی امنیت زیاد نیست و رفتن به آنجا توصیه نمیشه. من در تعجبم افرادی که در خود یک کشوری در مناطق مختلفی زندگی اگر نکنند،چطور دوست دارند اسم کشورها را فقط به مجرد اینکه ناشناخته هست را خراب کنند که این کار درستی نیست. در آلبانی، لازارات شهری بود پر از مواد مخدر و روان گردان و قاچاقچی که خودشان هم مسأله را پس از دستگیری روشن کردند و گفتند: ما برای کسب نان این کار را میکردیم نه غیر. . . این شهر مثلا خلاف سابق شهری پر از فساد به دلیل دولت سابق بود که یک ماه و نیم پیش با توجه به دولت جدید ریشه خلافکاران را از جا کندند و الأن در لازارات خبری نیست. در مورد بازدید به همه برای دیدار بقیه شهرها خصوصا دوروس و تیرانا بروند و شاهد مردمانی با فرهنگ مختلف،آثار زیبا و مناطق زیبا میشوند،امنیت هست،مردمان هم مهمان نواز و به خارجی ها احترام میگذارند.(به گفته یک بریطانیایی ساکن آلبانی:آلبانی مثل لندن 50سال پیش میباشد،دارای شهرهای زیبا و طبیعت و خانه های زیبا اما متأسفانه امروزه بعلت صنعت و فناوری این کشور روز به روز داره ساختمان های بزرگ میسازند) به گفته این بریطانیایی آب و هوا فوق العادست و زندگی در طبیعت کامل بهتراز ساختمان های بزرگ و بیش از حد مثل لندن الأن.البته به این معنی نیست که ساختمان های رنگارنگ و بزرگ الأن هم زیاد نداره،داره خوبش هم داره حتی اطراف ساحل زیبای دوروس و به هموطنان عزیز توصیه میشه.در کل افرادی هستند از ساختمان های آسمان خراش و مد و زیبا خوششون میاد و افرادی هستند که از آب و هوای معتدل و مرطوب و برای هر دو گزینه مناسب آلبانی میباشد . راههای مختلفی برای تحصیل در آلبانی وجود داره از جمله بورسیه،گرفتن ویزای دانشجویی و یا درخواست برای تحصیل در آنجا بعد از گرفتن اقامت هست اما یادتون نره که مدارک شما به زبان آلبانیایی باید ترجمه بشه و آشنایی کافی از این زبان داشته باشید. در مورد قوانین جدید مطالعه و تحصیل در این کشور هم باید بیشتر بپرسم چون در حال حاضر همه دارندگان مدارک عالی در آلبانی باید یک امتحان خاص بدهند و اگر قبول نشند دو فرصت امتحان به آن ها داده میشه که اگر قبول نشدند باید از مدارکشون خداحافظی کنند. قوانین به این حد (بعلت بی عنایتی و سهل انگاری وزیر سابق) سخت گیر شده که یک ماه پیش بیش از 40 دانشگاه آزاد ازجمله ویترینا یونیورسیتی بسته شد.خانم من دانشگاه ویترینا تدریس میکردند و ایشان از گندکاری های رئیس دانشگاه و وایس رکتر و غیر صحبت زیاد کردند که بماند. موفق باشید
    آلبانی یک کشور لیبرالی دموکراسیست و حکومت پارلمانی هست.عضو ناتو هم هست و قراره وارد اتحادیه اروپا بشه، ازش پرسیدم یک کشور زیبا و روز به روز در حال پیشرفته،آزادی هم همه جوره اونجا هست.عموی من اونجاست.چجوری میتونم اونجا تحصیل کنم؟ دوست دارم پایتختش تیرانا یا دوراس تحصیل کنم.این دو شهر واقعا زیبا هستند برای زندگی.لیسانس ادبیات دارم اونجا تحصیل کنم چه شرایطی میطلبه؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط samane0101 نمایش پست ها
    آلبانی یک کشور لیبرالی دموکراسیست و حکومت پارلمانی هست.عضو ناتو هم هست و قراره وارد اتحادیه اروپا بشه، ازش پرسیدم یک کشور زیبا و روز به روز در حال پیشرفته،آزادی هم همه جوره اونجا هست.عموی من اونجاست.چجوری میتونم اونجا تحصیل کنم؟ دوست دارم پایتختش تیرانا یا دوراس تحصیل کنم.این دو شهر واقعا زیبا هستند برای زندگی.لیسانس ادبیات دارم اونجا تحصیل کنم چه شرایطی میطلبه؟
    دوست عزيز
    تمام اطلاعات در وب سايت هاي دانشگاه ها موجوده و ميتونيد مطالعه كنيد.چون از كاربران اينجا كسي دانشجو در الباني نداريم.

موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

آلبانی بدلیل پایین بودن هزینه ها در مقابل بسیاری از کشورهای اروپای غربی و با توجه به وضعیت پول ملی ما میتونه گزینه قابل تاملی باشه از لحاظ مدیریت هزینه و اینکه در اروپا واقع شده ولی متاسفانه مشکل رنک دانشگاه های این کشور هستش که وزارت علوم هم احتمالا باش مشکل داشته باشه دیگه وای به حال وضعیت ارزشیابی زیرشاخه های پزشکی و سر و کله زدن با وزارت بهداشت!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)