صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: کنفرانس سالانه مهندسی برق ایرانIEEE است یعنی چه؟

پیش فرض کنفرانس سالانه مهندسی برق ایرانIEEE است یعنی چه؟

سلام
    یه بار یکی از بچه ها یه پست داده بود که کنفرانس سالانه مهندسی برق ایرانIEEE است.من رشته ام برق و کامپیوتر نیست ولی توی این کنفرانس مقاله داشته ام.حالا سوالم اینه که آیا این کنفرانس مثل کنفرانسهای جهانیه IEEE معتبره؟ مثلا جز بخش خاورمیانه IEEE حساب می شه ؟ تو رزومه مثلا بنویسیم که این کنفرانس IEEE هست؟
    پیشاپیش ممنون
    علی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کنفرانس سالانه مهندسی برق ایرانIEEE است یعنی چه؟

(Institute of Electrical and Electronics Engineers ) یا IEEE eye-triple-e. تا اونجا که اطلاع دارم هر کنفرانسی که عنوان IEEE رو یدک می کشه باید مستقیما زیر نظر IEEE Conferences Committee باشه و اکثر reviewer هاش مورد تایید کمیته ieee هستند. کنفرانس برق ایران زیر نظر این کمیته نیست و متاسفانه کنفرانس برق ایران با وجود بعضی مقاله های خوبش, یک کنفرانس بین المللی هم محسوب نمی شه. ولی یک ضرب المثل قدیمی میگه مقاله داشتن حتی تو روزنامه بهتر از نداشتن.

Junior Member

Institute of Electrical and Electronics Engineers ) یا IEEE eye-triple-e
    نه دوست من!
    IEEE رو این طوری بخون: "I,Three per E "

Senior Member

tmsarc درست خونده.
    گرچه فکر نميکنم ALI-ALI مشکلي با تلفظش داشته باشه. اصل سوال يک چيز ديگست.
    شما منظورتون ICEE هست؟ (Iranian Conference on Electrical Engineering) (کنفرانس مهندسي برق ايران)اگه اين کنفرانس رو مي گين، من الان بولتن ICEE2008 رو باز کردم و اصلا ننوشته که بين الملليه.

آره niva شما راست می گي.من اصلان دقت نکرده بودم این کنفرانسهای ICEE حتی بین المللی هم نیست چه برسه به IEEE ;D ولی یه چیزی رو دقت کردی دانشگاه تربیت مدرس برداشته آرم IEEE رو گذاشته بالای web page کنفرانس ICEE. این چيه قضیش؟
    http://icee2008.modares.ac.ir/index_f.php
    اشکالی نداره این مقاله های ما حالا اگر در حده کیهان بچه ها نباشه ، در حد ICEE هست.

Senior Member

شما حق دارين که اينجوري فکر کردين. چون معمولا توي دهن خود بچه ها کلمه بين المللي رو من هم شنيدم!!
    معمولا توي بولتن ها آرم اسپانسرها يا جاهاي وابسته رو مي گذارن. مثلا يه کنفرانسي، يک سري موسسه يا نهاد حامي کننده يا ... داره.
    ولي اينجا رو ... راست ميگين. منم نميدونم! يعني مي دونم چرا، ولي خوب بهتره قضاوت رو بگذاريم واسه بقيه!

m_reza_kh
    Guest

همونطور که دوستان اشاره کردن کنفرانسهای مهندسی برق ایران با اینکه لفظا بین المللی نامیده می شن، اینطور نیستند.

من سوال دیگه ای دارم.
    داشتن مقاله در کنفرانسهای واقعی IEEE چقدر در پروسه ی پذیرش تاثیر داره؟ از دوستان کسی این تاثیر رو در پذیرش دیده؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط m_reza_kh
    همونطور که دوستان اشاره کردن کنفرانسهای مهندسی برق ایران با اینکه لفظا بین المللی نامیده می شن، اینطور نیستند.

من سوال دیگه ای دارم.
    داشتن مقاله در کنفرانسهای واقعی IEEE چقدر در پروسه ی پذیرش تاثیر داره؟ از دوستان کسی این تاثیر رو در پذیرش دیده؟
    من این موضوع رو قبلا هم گفته بودم. ببینید صدها کنفرانس وجود دارند که هم‌شون کنفرانس‌های IEEE هستند ولی اعتبارشون با هم دیگه خیلی فرق می‌کنه. بعضا کنفرانس‌های IEEE وجود دارند که داشتن مقاله توشون واقعا ارزش علمی چندانی نداره، اما به هر حال داشتن مقاله برای دانشجویان لیسانس و حتی فوق لیسانس مهمه و هر مقاله‌ای ولو در کنفرانس‌های نه چندان معتبر می‌تونه شانس گرفتن پذیرش شما رو زیاد کنه. داشتن مقاله در کنفرانس‌های معتبر و اسم و رسم‌دار بین‌المللی هم که جای خود داره و می‌تونه شانس گرفتن پذیرش رو به مراتب افزایش بده.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

کنفرانسهایی که آرم IEEE رو توش می بینید، دو حالت بیشتر نداره یا توسط یکی از society خود IEEE برگزار میشه و یا نه IEEE فقط جزو اسپانسرهای اون

کنفرانسه. برای ICEE هم IEEE کمک مالی می کنه و حتی هر چندسال نمایندگان IEEE در ایران از طریق رای گیری مشخص می شوند. ولی مقالات پذیرفته

شده وارد کتابخانه دیجیتال IEEExplor نمی شن به همین خاطر فکر می کنید بین المللی نیست و انصافا هم درست فکر می کنید چون کسی از خارج نمیاد

پروسیدینگهای این کنفرانس رو بخونه.

سلام
    داشتن یک مقاله در ژورنال معتبر خیلی مثبت داره

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)