صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: کنفرانس سالانه مهندسی برق ایرانIEEE است یعنی چه؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : کنفرانس سالانه مهندسی برق ایرانIEEE است یعنی چه؟

چون الان خیلی بیشتر از تعداد مقاله به کیفیت اون با توجه به این معیار که چندبار مورد reference واقع شده توجه میشه پس
    به طور کلی مقاله های کنفرانس IEEE نسبت به کنفرانسای دیگه ارزش بالاتری داره و کنفرانسای معتبرش طبیعیه که جزو معتبرترین کنفرانسای دنیاست.
    از طریق وبسایت IEEE.org بخش مربوط به کنفرانسا میشه فهمید یه کنفرانس IEEE هست یا نه.

Junior Member

سلام، من خودم دانشجو برق ارشد هستم. کنفرانس سالیانه ایران از لحاظ علمی از خیلی از کنفرانسهای ieee بالاتر هستش. اما به علت مسائل سیاسی و غیره اجازه چاپ در سایتieee را نداره. مثلا امثال یک کنفرانس ieee تو مالزی برگذار شد که بعضی از مقالاتش خیلی ضعیف بود. شاید در حد یک پروژه درسی هم نمیشد. اما از انجایی که تو سایت ieee چاپ میشه اعتبار بیشتری داره. اما تجربه من اینه که کنفرانسهای ieee که تو آسیا برگذار میشه البته بجز ژاپن سطح پایین تری نسبت به جاهای دیگه دارند. مثلا پارسال امارات کنفرانس ieee برگذار کرد ....

Senior Member

حقیقت اینه که قبول شدن مقاله تو کنفرانس سالانه برق یا کامپیوتر یا مهندسی پزشکی ایران از خیلی کنفرانس های IEEE که حتی تو اروپا و آمریکا هم برگزار می شه سخت تره. دلیلش هم سیل عظیم مقالاتیه که فرستاده می شه به این کنفرانس ها. مثلا کنفرانس انجمن کامپیوتر پارسال که تو کیش برگزار شد من هر کی رو می دیدم مقاله فرستاده بود. به خاطر اینکه خیلی از اساتید پول ثبت نام کردن و حضور در کنفرانس های خارجی رو ندارن و هر کسی تو ایران تو برق و کامپیوتر هر تحقیقی می کنه سعی می کنه حتما به این کنفرانس ها بفرسته. ولی سخت تر بودن پذیرش لزوما به معنای بالاتر بودن سطح علمی کنفرانس نیست. قطعا داشتن مقاله تو هر کنفرانس IEEE خارجی حتی اونا که تو امارات و ترکیه برگزار می شه ارزش بیشتری از نظر اساتید خارجی داره.

Senior Member

به صحبتهای Mahin جان اضافه کنم که وقتی کنفرانس IEEE باشه داوراش هم مطمئن ترند و در نهایت مقاله در
    معرض کل محقق های دنیا قرار میگیره و بعدش هم با اون اعتبار میتونید مقاله رو برای ژورنال بفرستید و اصلا با ICEE قابل مقایسه نیست

Junior Member

سلام
    کنفرانس های IEEE دو نوع هستند 1- IEEE اسپانسر اون کنفرانس است 2-IEEE برگزار کننده اون کنفرانس است به هر حال مقالات پزیرفته شده در یک کنفرانس IEEE پس از مدتی حدود 6 ماه یا کمی بیشتر در IEEEexplore قرار می گیرد. معمولا در تبلیغات کنفرانس این موضوع ذکر می شود که مقالات پذیرفته شده در IEEEexplore قرار می گیرند. مقالات پذیرفته شده در کنفرانس هایی که در ایران برگزار می شوند فقط به درد ایران می خورند.

Junior Member

سلام
    نه icee و نه csicc که معتبر ترین کنفرانس های ایران توی زمینه برق و کامپیوتر هست به وسیله ieee-explore ایندکس نمیشه. در حالی که باید بگم این کنفرانسای ما از بعضی کنفرانس های در پیت ieee نسبتا بهتره (حداقل متمئنم اگر ایندکس میشد خیلی بهتر می شد). این رو به عنوان آدمی که توی هر دو سه تای این کنفرانس ها مقاله داشته میگم.
    این که چرا آرم ieee بالای icee هست فکر میکنم به خاطر اینه که این کنفرانس به وسیله ieee iran section حمایت میشه. رئیس بخش ایران ieee یه آقای دکتر از دانشگاه تهرانه (بچه های دانشگاه تهران برسونن کیه ) که یه بار بنده خدا 2 ساعت برای ما صحبت کرد ولی من اسمشو یادم نمیاد. به هر حال این بخش ایران ieee خیلی داره تلاش میکنه، هر چند به خاطر مسئله تحریم و این حرفا نمی تونه خیلی کار زیادی انجام بده ولی خوب جدیدا یک نتایجی گرفتن (البته گرفتیم). مثلا تحریم چاپ مقالات رو جدیدا برداشتن. پارسال یه کنفرانسی هم توی مرکز تحقیقات مخابرات برگزار کردن که بازم اسمشو یادم نمیاد و گمان کنم اولین کنفرانس ایرانی بود که به وسیله ieee-explore ایندکس می شد.
    این پست منم همش شد حدس و گمان و یادم نمیاد. ببخشید بالاخره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CA

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenmm
    رئیس بخش ایران ieee یه آقای دکتر از دانشگاه تهرانه (بچه های دانشگاه تهران برسونن کیه ) که یه بار بنده خدا 2 ساعت برای ما صحبت کرد ولی من اسمشو یادم نمیاد.
    فکر کنم منظورت دکتر فرجی دانا باشه! ;D

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fpoursafaei
    فکر کنم منظورت دکتر فرجی دانا باشه! ;D

آره فکر کنم. مخ من هم تعطیله ها!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Power Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط samira نمایش پست ها
    نه دوست من!
    IEEE رو این طوری بخون: "I,Three per E "
    (Institute of Electrical and Electronics Engineers ) یا IEEE eye-triple-e. تا اونجا که اطلاع دارم هر کنفرانسی که عنوان IEEE رو یدک می کشه باید مستقیما زیر نظر IEEE Conferences Committee باشه و اکثر reviewer هاش مورد تایید کمیته ieee
    سلام دوستان، بهتره دوستان در صورت نداشتن اطلاعات راهنمایی نفرمایند:
    IEEE= I Triple E به معنای I و سه تا E
    موفق باشید

INGWAY
    Guest

برقی های عزیز! من یه خبر خوب دارم که البته قدیمیه ولی ظاهرا شما اطلاع ندارین! ICEE'2010 که در دانشگاه سابق بنده صنعتی اصفهان برگزار شد الان مدت هاست روی Xplore هستش که این به همت اساتید دانشگاه ما و مکاتبات بی پایانشون بوده! حال هی بگین شریف شریف!

پس بی خودی جو سازی نکنین کار علمی به سیاسی هیچ ربطی نداره، از مهمانان و presenter های این کنفرانس پروفسور رضوی بودن که فکر کنم همه برقی جدا از گرایششون باید بشناسنش!

در مورد کیفت مقالات نظری نمی دم چون کنفرانسایی که تا حالا دیدم چیزای مثل EuCAP و ICEAA بوده! که خب اصلا تو زمینه کاری من از خیلی خیلی از ژورناهای به اصطلاح ISI هم یک 4 صفحه مقالش معتبرتره و اصلا کنفرانس با عنوان برق یه کم مسخرس چون شما نمی تونی اسمشو بذاری تخصصی و علم! اما جدا از این حرفا خودم اگه بودم به خاطر Xplore هم که شده سعی می کردم یه چیزی بدم!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)