صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18

موضوع: فرستادن مدارک چند دانشگاه فقط با یکبار پست کردن(کمک گرفتن از اقوام خارج از کشور)

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرستادن مدارک چند دانشگاه فقط با یکب

نقل قول نوشته اصلی توسط Bushwhack
    مشکل هم اینه که بیشتر  دانشگاهایی که میخوام مدارک بفرستم  دو تا Application package می خوان یکی برای دپارتمان و یکی برای graduate office بنابراین هزینه پست خیلی زیاد میشه.
    مشکلی نیست هر package رو بذارید تو 1 پاکت جدا و روش بنویسید هر کدوم مال کدوم قسمت هست و بعد هر دو رو بذارید تو 1 پاکت بزرگ و بفرستیدش مثلا به آدرس دپارتمان. اونا خودشون package مربوط به graduate office رو تحویلشون میدن. فقط قبل این کار با منشی دپارتمان هماهنگ کنید. همه همین کارو میکنن. من خودم پارسال واسه 6-5 تا دانشگاه همین کارو کردم و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرستادن مدارک چند دانشگاه فقط با یکبار پست کردن(کمک گرفتن از اقوام خارج از کشور)

نقل قول نوشته اصلی توسط saheb
    اگرچه شما مي تونيد بريد پست ولي عصر كه نمايندگي اين دو پست را داره و با يارانه دولتي به نصف قيمت براتئن مي فرستند من پارسال اين كار را كردم
    کجای ولیعصره؟
    خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرستادن مدارک چند دانشگاه فقط با یکبار پست کردن(کمک گرفتن از اقوام خارج ا

بالای میدان سمت چپ دقیقا

Senior Member emperial آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرستادن مدارک چند دانشگاه فقط با یکبار پست کردن(کمک گرفتن از اقوام خارج از کشور)

نقل قول نوشته اصلی توسط Voyager
    برای من هر بسته حدود 350 گرم در میومد (با هزینه 23500 تومان) که اگر دو تا میشد هزینه اش میشد 32000 تومان.
    اینطور نیست. این کار که چند تا پاکت رو با هم بفرستید کاملاً مقرون به صرفست. اگر 7 تا پاکت رو تو یه پاکت کنید و به TNT بدید در صورتی که زیر 1 کیلو باشه قیمتش 31000 تومن در میاد . داخل آمریکا هم اینطور که من از بچه ها شنیدم بین ایالت ها با پستی که اونجا معمول هست هر بسته 2، 2.5 $ در میاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself
    سلام ..
    این موضوع برای دانشگاه های اروپایی هم امکان پذیره ؟؟؟ .. یعنی :

تمام مدارک لازم برای دانشگاه های مد نظر (مثلآ 15 تا دانشگاه توی اروپا) رو آدم بفرسته به یه آدرس توی اروپا و اون شخص برامون هر بسته رو بفرسته به آدرس خودش ... ؟!؟! ... البته به نظر من یه ذره لقمه رو دوره دهن چرخوندنه اما بهرحال اینم یه روشه ... هزینه ارسال 15 تا بسته از ایران به کشورهای مختلف مثل فنلاند، هلند، فرانسه و اتریش و .... بیشتر می شه؟؟ یا اینکه همه رو به یه جایی مثلآ لندن یا پاریس بدیم و از اونجا به اون دانشگاه ها بفرستیم !! ...

این داستان یکی نبودن آدرس ایران و آدرس واقعی فرستنده مطمئن هستین که مشکلی نداره ؟!؟ .. آدرس برای ایران باشه اما پست کشور ثالث (مثلآ انگلیس باشه) مشکلی نداره!
    اگر مطمئناً بسته به دست دانشگاه برسه آدرس فرستنده مهم نیست چون دانشگاه به مدارک شما کار داره نه آدرس روی پاکت. ولی اگر قرار باشه بسته برگشت بخوره دیگه مشکل پیش میاد چون هزینه پستی بابت پست خارجی نبوده.

من اگه بخوام 10 تادانشگاه تو آمريکا apply کنم مدارک هر کدوم رو ميذارم توي يک پاکت بعد همشونو مي ذارم توي يک پاکت بزرگ و اونرو مي فرستم براي فاميلم. پس داخل اون پاکت 10 تا پاکت مدارکم هست که هر کدوم قرار توسط فاميلم براي يک دانشگاه خاص پست یشه پس آدرس گيرنده روي هر کدوم همون دانشگاه مربوط به اون پاکته.

حالا آدرس فرستنده پاکت داخلي ها رو چکار کنم اگه آدرس خودم رو بنويسم آيا پست داخلي آمريکا اصلا قبول مي کنه؟ (يعني پاکتي که داره از آمريکا پست مي شه آدرس فرستندهش از يک کشور ديگه مثلا ايران باشه؟)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرستادن مدارک چند دانشگاه فقط با یکبار پست کردن(کمک گرفتن از اقوام خارج از کشو

من یه پیشنهاد دارم واسه بچه ها که همه ی مدارکتون رو توی یه سبد نزارید چون ممکنه اگه خدای نکرده اتفاق بدی قرار باشه واسه یه بسته ی آدم بیفته اینجوری واسه ی همشون بیفته...مثلا اینکه هواپیما بره تو دره :d
    (شانسه دیگه...من که خودم زیاد رو نیمه های پر لیوان حساب نمی کنم )
    قابل نوجه اونایی که با من مخالفن : این یک پیشنهاد کاملا غیر علمی و احساسی بود . منو نزنید.

پیش فرض پاسخ : فرستادن مدارک چند دانشگاه فقط با یکبار پست کردن(کمک گرفتن از اقوام خارج از کشو

نقل قول نوشته اصلی توسط green_34 نمایش پست ها
    من اگه بخوام 10 تادانشگاه تو آمريکا apply کنم مدارک هر کدوم رو ميذارم توي يک پاکت بعد همشونو مي ذارم توي يک پاکت بزرگ و اونرو مي فرستم براي فاميلم. پس داخل اون پاکت 10 تا پاکت مدارکم هست که هر کدوم قرار توسط فاميلم براي يک دانشگاه خاص پست یشه پس آدرس گيرنده روي هر کدوم همون دانشگاه مربوط به اون پاکته.

حالا آدرس فرستنده پاکت داخلي ها رو چکار کنم اگه آدرس خودم رو بنويسم آيا پست داخلي آمريکا اصلا قبول مي کنه؟ (يعني پاکتي که داره از آمريکا پست مي شه آدرس فرستندهش از يک کشور ديگه مثلا ايران باشه؟)
    فکر کنم پست آمریکا قبول نکنه ، چون به هر حال با پست داخل یک کشور نمی شه بسته ای رو فرستاد که مبداءش خارج از اون کشور باشه ، فکر کنم اگر مدارک رو برای همون شخص تو آمریکا بفرستین و ازش بخوای که آدرس خودش رو به عنوان مبدا روی پاکت ها بنویسه بهتره چون بعدا i-20 هم برای همون شخص ارسال می شه و مطمئنا به دستت می رسه

براي حسن ختام:
    من پاکت تمام دانشگاه ها رو گذاشتم توي يک بسته و پست کردم. بعد اون فاميلمون هر کدوم رو جداگانه پست کرد و آدرس خودش رو هم به عنوان فرستنده نوشت. (همونطور که يکي از دوستان گفته بود، اصلا براشون مهم نيست که چه کسي پست کرده مدارک داخلش مهمه، و پاکت رو همون اول يه منشي پاره مي کنه و ميندازه دور)
    بعضي از دانشگاه ها هم که يک سري مدرک براي دانشگاه مي خواستن و يک سري ديگه براي دانشکده، تو دوتا پاکت مجزا گذاشتم که فاميلمون زحمتشونو کشيد و 2 بار پست کرد!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)