صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: فرستادن مدارک چند دانشگاه فقط با یکبار پست کردن(کمک گرفتن از اقوام خارج از کشور)

پیش فرض فرستادن مدارک چند دانشگاه فقط با یکبار پست کردن(کمک گرفتن از اقوام خارج از کشور)

من می خوام برای 7 تا دانشگاه آمریکا apply کنم. سوالم اینه که آیا می تونم برای اینکه هزینه پست مدارکم زیاد نشه، همه فرم ها رو بذارم تو یک پاکت و برای یکی از اقوام که اونجاست پست کنم، بعد اون از داخل آمریکا جداگانه هر کدوم رو بفرسته به دانشگاه مربوطه؟
    اینکه آدرس فرستنده که من هستم و روی پاکت ها می نویسم مربوط به ایرانه اما یکی از آمریکا اون رو برای دانشگاه پست می کنه، اشکالی نداره؟ ???

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فرستادن مدارک چند دانشگاه فقط با یکبار پست کردن(کمک گرفتن از اقوام خارج از کشور)

در وهله اول شما باید حتما به اون آشناتون اطمینان کامل داشته باشید که یهو بیخیال نشه! ضمنا اگر با پست DHL ارسال می کنید هزینه اش از ایران میشه 23500 تومان که خیلی به صرفه است. به نظرم اگر 7 تا با DHL بفرستی میشه 164500 و اگر همه را با هم بفرستی فرض کنیم بشه 100000 تومان (بسته به وزنش حساب میشه) و هر بسته تو آمریکا را هم دوباره پست کنی و ... خیلی به ریسکش نمی ارزد. اما اگر مثل بعضی از دوستان 15 جا اپلای می کردی اونوقت شاید بد نبود.
    یک گزینه دیگه هم هست برای کسانی که اهل ریسکن، با پست سفارشی بفرستی کلا میشه حدود 40000 تومان و معمولا 20 روزه می رسه. من یک دونه از بسته هایم را این جوری فرستادم و بقیه را با DHL. و شدیدا DHL را پیشنهاد می کنم تا بتونید بسته تان را رهگیری کنید.

پیش فرض پاسخ : فرستادن مدارک چند دانشگاه فقط با یکبار پست کردن(کمک گرفتن از اقوام خارج از کشور)

مگه DHL تا زیر 500 گرم رو همون 23500 تومان نمی گیره؟ (بعید می دونم 7 سری کاغذ و فرم و پاکت بیشتر از نیم کیلو بشه )

من شدیدا tnt رو پیشنهاد میکنم، حرف نداره ، هر لحظه قابل پیگیری هست/
    2 تا سرویس 23 تومنی و 47 تومنی داره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط green_34
    مگه DHL تا زیر 500 گرم رو همون 23500 تومان نمی گیره؟ (بعید می دونم 7 سری کاغذ و فرم و پاکت بیشتر از نیم کیلو بشه )
    برای من هر بسته حدود 350 گرم در میومد (با هزینه 23500 تومان) که اگر دو تا میشد هزینه اش میشد 32000 تومان.

سوال من بیشتر در مورد این بود که اگر روی یک پاکتی نوشته باشه که فرستنده از ایرانه، اما از طریق پست داخلی آمریکا برای دانشگاه فرستاده بشه مشکلی پیش نمیاد؟
    کسی از دوستان نظری نداره؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط green_34
    سوال من بیشتر در مورد این بود که اگر روی یک پاکتی نوشته باشه که فرستنده از ایرانه، اما از طریق پست داخلی آمریکا برای دانشگاه فرستاده بشه مشکلی پیش نمیاد؟
    کسی از دوستان نظری نداره؟
    به نظر من كه مشكلی پيش نمياد چون دليلی نداره. در ضمن بسته ها رو يه منشی باز ميكنه نه گروه تصميم گيرنده
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

سلام ..
    این موضوع برای دانشگاه های اروپایی هم امکان پذیره ؟؟؟ .. یعنی :

تمام مدارک لازم برای دانشگاه های مد نظر (مثلآ 15 تا دانشگاه توی اروپا) رو آدم بفرسته به یه آدرس توی اروپا و اون شخص برامون هر بسته رو بفرسته به آدرس خودش ... ؟!؟! ... البته به نظر من یه ذره لقمه رو دوره دهن چرخوندنه اما بهرحال اینم یه روشه ... هزینه ارسال 15 تا بسته از ایران به کشورهای مختلف مثل فنلاند، هلند، فرانسه و اتریش و .... بیشتر می شه؟؟ یا اینکه همه رو به یه جایی مثلآ لندن یا پاریس بدیم و از اونجا به اون دانشگاه ها بفرستیم !! ...

این داستان یکی نبودن آدرس ایران و آدرس واقعی فرستنده مطمئن هستین که مشکلی نداره ؟!؟ .. آدرس برای ایران باشه اما پست کشور ثالث (مثلآ انگلیس باشه) مشکلی نداره!

Bushwhack
    Guest

من میخوام اروپا و کانادا و آمریکا اپلای کنم. مشکل هم اینه که بیشتر دانشگاهایی که میخوام مدارک بفرستم دو تا Application package می خوان یکی برای دپارتمان و یکی برای graduate office بنابراین هزینه پست خیلی زیاد میشه.

دو تا از دوستای من دارن تا چند روزه دیگه میرن (یکی اروپا و دیگری کانادا) . می خواستم ببینم اگه من مدارکم رو بدم اونا از اروپا یا کانادا برام پست کنند هزینه ها چقدر میشه.
    کسی میدونه هزینه پست تو اروپا واز کانادا به آمریکا چقدره؟ یا اگر لینکی دارین که هزینه پست رو در جاها مختلف بده . ممنون میشم راهنمایی کنید.
    به امید موفقیت همتون.

Senior Member saheb آواتار ها

خوب خيلي آسونه بريد سايت dhl يا tnt قيمت ها را جستجو كنيد يا در گوگل سرچ كنيد
    اگرچه شما مي تونيد بريد پست ولي عصر كه نمايندگي اين دو پست را داره و با يارانه دولتي به نصف قيمت براتئن مي فرستند من پارسال اين كار را كردم
    HAPPINESS

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)