صفحه 17 از 22 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 215

موضوع: مباحث مربوط به تائید و ترجمه مدارک برای ویزای فرانسه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronique@ Polytech Nantes & Grenoble INP

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به تائید و ترجمه مدارک برای ویزای فرانسه

ترجمه اكثر مدارك فقط نياز به تاييد دادگستري و خارجه داره كه بايد از خود دارالترجمه بخواهيد و براتون انجام ميدهند، مداركي كه تاييد سفارت هم مي خواهند، براي من فقط مدرك ليسانس بود، بايد بريد سفارت بگيد تاييد مدرك دارم، معمولا تو صف هم نياز نيست بياستيد، ميريد تو خانم كنسول يك مهر ميزنه پشت ترجمه اش (كه قبلاتاييد دادگستري و خارجه رو داره)، فقط چيزي كه خوب يادم نيست اين بود كه از قبل بايد وقت گرفت يا نه!

نقل قول نوشته اصلی توسط arenere نمایش پست ها
    ترجمه اكثر مدارك فقط نياز به تاييد دادگستري و خارجه داره كه بايد از خود دارالترجمه بخواهيد و براتون انجام ميدهند، مداركي كه تاييد سفارت هم مي خواهند، براي من فقط مدرك ليسانس بود، بايد بريد سفارت بگيد تاييد مدرك دارم، معمولا تو صف هم نياز نيست بياستيد، ميريد تو خانم كنسول يك مهر ميزنه پشت ترجمه اش (كه قبلاتاييد دادگستري و خارجه رو داره)، فقط چيزي كه خوب يادم نيست اين بود كه از قبل بايد وقت گرفت يا نه!
    واسه تاییدیه مدرک توسط سفارت نیاز به وقت قبلی نیست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط popof نمایش پست ها
    واسه تاییدیه مدرک توسط سفارت نیاز به وقت قبلی نیست
    سلام دوست عزیز

تاییدیه مدرک توسط سفارت چقدر زمان میبره؟؟ تلفنی به من گفتن 24 تا 48 ساعت!! یکی از دوستان گفت نیم ساعته انجام شده! من تهران نیستم میخوام بدونم دقیقا چه زمانیو در نظر بگیرم برای این کار؟ میتونم صبح همون روزی که بخش فرهنگی وقت دارم مدرکمو بدم برای تایید؟؟

مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط farnazm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

تاییدیه مدرک توسط سفارت چقدر زمان میبره؟؟ تلفنی به من گفتن 24 تا 48 ساعت!! یکی از دوستان گفت نیم ساعته انجام شده! من تهران نیستم میخوام بدونم دقیقا چه زمانیو در نظر بگیرم برای این کار؟ میتونم صبح همون روزی که بخش فرهنگی وقت دارم مدرکمو بدم برای تایید؟؟

مرسی
    سلام، اگه مدارکتون رو ترجمه کردین کار تایید مدرک اصلا وقتتون رو نمیگیره، مهم اینکه بتونید وارد سفارت بشین. اگه صبح دم در سفارت باشین میتونین سریع تر انجام بدین کارتون رو. داخل که شدین دم در ازتون می پرسن کارتون چیه؟ میگین تایید مدرک و بعدش میرید داخل منتظر میشین یه خانمی می آید و صداتون می کنه. کارش یک ربع بیشتر طول نمی کشه. فقط یورو فراومش نشه.

سلام دوست عزیز

مرسی

ببینید بذارید من یه سری توضیحات به شما بدم
    من چون خودمم تهران نبودم و باید از شهرستان میومدم این راهو رفتم ایشالا که واسه شما و دوستان دیگه مفید باشه.....
    واسه تأیدیه مدرک (دقت کنید منظور از مدرک در اینجا نسخهٔ ترجمه شده توسط مترجم امین سفارت هست و کاری به خود مدرک اصلی‌ نداریم) شما بدون هیچ گونه وقت قبلی‌ میری سفارت (صبحای روز یکشنبه تا پنجشنبه بین ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱:۳۰). میگی‌ واسه تأئید مدرک اومدم و وقتی‌ رفتی‌ داخل اونجا مدرکتو (باز هم میگم نسخهٔ ترجمه شده به فرانسوی) میدی به یه خانم و اون نیم ساعته کارتو انجام میده فقط باید اون ۱۸ یورو رو همونجا بش بدی...
    مدرکت که تأئید شد اگه سایر مدارک دیگرت هم کامل بود زنگ میزنی‌ به خانم زندی ازش واسه فردا صبح وقت میگیری(بخش فرهنگی‌ سفارت) اونجا اگه همه مدارکت کامل باشه یه مصاحبهٔ خیلی‌ معمولی‌ در حد ۱۵ دقیقه بات انجام میدان که سوالاش در تاپیک مصاحبه هست. اگه این مرحله هم به سلامتی‌ رد کنی‌ واسه یه هفته دیگه از سفارت واست وقت رزرو میکنن و شما باید یه هفته بعد بری اونجا واسه انگشت نگاری و پرداخت اون ۹۹ یورو.
    در کّل اگه همه مدارکت کامل باشه ۸ روز بیشتر تهران نمیخواد باشی‌ که من چون اقواممون تهران زندگی میکنن مشکلی‌ در این باره نداشتم ولی‌ فک کنم میشه این زمانو از اینم کمتر کرد.....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronique@ Polytech Nantes & Grenoble INP

سلام دوست عزیز

مرسی
    همونطور كه بقيه دوستان هم گفتن ، نيم ساعت بيشتر وقت نميبره،البته به شرطي كه همه چيز خوب پيش بره، اما به نظر من اصلاً ريسك نكنيد، انجام دو كار سفارتي( تاييد مدرك+مصاحبه) تو يك روز احتمالش كمه برسيد. روز قبل مصاحبه تون بريد براي تاييد مدرك، احتمالاً هم لازم نيست تو صف وايستيد،
    فقط يك نكته اي، زمان من، بعد مصاحبه فرهنگي ،خودم رفتم پايين مدارك و دادم آقاي ملك ارا، ديگه براي بخش كنسولي نياز به وقت گرفتن دوباره نبود، اگه اينطور باشه، (احتماله ديگه) هزينه درخواست ويزا رو هم ببريد(فكر كنم ١٠٠يورو بود)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry-Razi University

نقل قول نوشته اصلی توسط linda2012 نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من بلافاصله بعد از دفاع دکترام میخوام برم دنبال ویزا برای Post-Doc. با توجه به اینکه من از کارشناسی تا دکتری همشو دانشگاه دولتی خوندم و تا این مدارکو نخرم بهم ریز نمره نمیدن تکلیفم چیه؟
    سفارت گفته ترجمه آخرین مدرک تحصیلیرو میخواد (یعنی دکترای من). با توجه به اینکه خریدن این مدرک خیلی گرونه، گواهی موقتو ازم قبول میکنن؟ اصلا گواهی موقت قابل ترجمه کردن هست؟
    مرسی
    سلام دوستان- اتفاقا منم دقیقا همین سوال رو دارم -گواهی موقت رو برا دکتری قبول میکنن؟ اگه پرسیدید به منم بگید جواب چی بوده خواهشاً

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi1432 نمایش پست ها
    سلام دوستان- اتفاقا منم دقیقا همین سوال رو دارم -گواهی موقت رو برا دکتری قبول میکنن؟ اگه پرسیدید به منم بگید جواب چی بوده خواهشاً
    به نظرم با گواهی موقت کارت میشه........فرومو که نگاه میکردم خیلی ها بودن که با این گواهی کارشونو راه مینداختن..........
    واسه اینکه مطمین شی به این شماره زنگ بزن مسول بخش فرهنگی سفارته ازش بپرس : 09334546853
    لطفا جوابشو اینجا هم بنویس تا بقیه دوستانی هم که مشکل شما رو دارند بدونن باید چیکار کنن

حواست باشه فقط صبح زنگ بزنی بقیه ساعات خاموشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemistry-Razi University

من تماس گرفتم با سفارت-در مورد مدرک دکتری (برای دوره های Post-doc) گفتن همون ترجمه مدرک موقت کفایت میکنه

Junior Member

دوستان من تیر امسال تازه پایان نامه رو دفاع کردم و برای دانشنامه و خرید مدرک باید یک ماه تا 40 روز صبر کنم. اما گواهی اشتغال به تحصیل دارم چون هنوز کارای فارغ التحصیلیم تموم نشده. دارالترجمه مدرک موقت لیسانس رو ترجمه میکنه؟ و اینکه سفارت گواهی اشتغال به تحصیل قبول میکنه؟ من برای دکترا پذیرش دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)