صفحه 7 از 22 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 215

موضوع: مباحث مربوط به تائید و ترجمه مدارک برای ویزای فرانسه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط banafsheh_001 نمایش پست ها
    سلام. قابل توجه دوستان من به ملک آرا زنگ زدم و گفت یک نسخه کافیه کلا. دوستان هزینه ترجمه نسخه دوم ندن.

ببخشید آقای ملک آرا همهی مدارک رو گفتن که یک سری لازمه؟؟!

Junior Member

سلام.
    کسی اطلاع داره تائید مدارک در سفارت چند روز طول می کشه؟ من 5 شنبه وقت فرهنگی دارم. علاوه بر این، اگر صبح خیلی زود نریم هم ممکنه؟ من ساعت 9 تازه می تونم مدارکم رو از دارالترجمه بقل سفارت بگیرم. علاوه بر این، اگر زود بریم، کلا پروسه صف کشیدن و اینا چقدر طول میکشه و میشه کسی رو جای خودم بفرستم. من خودم شیراز هستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirest نمایش پست ها
    سلام.
    کسی اطلاع داره تائید مدارک در سفارت چند روز طول می کشه؟ من 5 شنبه وقت فرهنگی دارم. علاوه بر این، اگر صبح خیلی زود نریم هم ممکنه؟ من ساعت 9 تازه می تونم مدارکم رو از دارالترجمه بقل سفارت بگیرم. علاوه بر این، اگر زود بریم، کلا پروسه صف کشیدن و اینا چقدر طول میکشه و میشه کسی رو جای خودم بفرستم. من خودم شیراز هستم.
    سلام. اولا از قدیم گفتن سحر خیز باش تا کامروا باشی. خوب شما صبح زود برو تو صف نوبت بگیر . بعد از اطرافیان اجازه بگیر برو تا دارالترجمه و برگرد تو صف. این از این. بستگی به این داره که کی مدارکتو بدی برای تایید. مثلا اگه 5 شنبه مدارکتو بدی 1 شنبه ی بعد بهت میدن. شما اگه فردا مدارکتو بدی 3 شنبه بهت بر می گردونن. البته اگه کم و کسری ایشالا نداشته باشه. اگه کسی رو هم بفرستی قبول میکنن. دفه اول بهش یه رسید میدن که دفه بعد همونو نشون میده دم در میره صندوق رسید رو میده مدارک رو میگیره. برای هر مدرک هم حدود 29 هزار تومن پول یا چک پول با خودش ببره .کارت عابر بانک قبول نمی کنن. پولها هم همه گوشه داشته باشه لطفا . برای پروسه صف کلا یه سه ساعتی وقت در نظر بگیری خوبه.
    ویرایش توسط newid : June 23rd, 2012 در ساعت 02:52 PM

Junior Member

سلام دوستان..

راستش خونه ی والدین من دو تا سند داره. یعنی 3 دانگ بابم و 3 دانگ به اسم مامانمه......

حالا من که میخوام اینا رو ترجمه و تایید کنم, هر دو تا سند رو بدم ترجمه و تایید؟؟!؟!؟!آخه کلی هزینه نمیشه!؟!؟!؟!!

نقل قول نوشته اصلی توسط abol123456 نمایش پست ها
    سلام دوستان..

راستش خونه ی والدین من دو تا سند داره. یعنی 3 دانگ بابم و 3 دانگ به اسم مامانمه......

حالا من که میخوام اینا رو ترجمه و تایید کنم, هر دو تا سند رو بدم ترجمه و تایید؟؟!؟!؟!آخه کلی هزینه نمیشه!؟!؟!؟!!
    اگه بتونی این هزینشو قبول کنی بهتر از اینه که یه موقع خدای نکرده ویزاتون به خاطر اینطور موارد کوچیک رد بشه بعد غصه بخورین. چون خونه که سه دونگش به نام ضامن شما باشه با خونه 6 دانگ فرق می کنه. مگه اینکه از طرف پدر و مادر ضمانت نامه محضری برای ساپورت مالی بگیرین که در اون صورت خرج ترجمش همون میشه.

Junior Member

دانشگاه من ریزنمرات رو به دست خودمون نمیده و فقط برای جایی که بخوایم پست میکنه. تازه فارسی و انگلیسی هست و من نمیتونم به فرانسه ترجمه کنم! ریزنمراتی که بهمون تحویل میدن هم رو پس زمینه بزرگ نوشته غیررسمی و هیچ مهری هم نداره. من چیکار کنم؟ چه ریزنمراتی رو ببرم سفارت؟ آیا همین غیررسمی انگلیسی رو قبول میکنن؟

دانشنامه من چند ماه دیگه آماده میشه، و گواهی موقت دارم که ترجمه نمیشه و اگر بشه تایید دادگستری و خارجه نداره و سفارت تایید نمیکنه(ضمنا من این سوال رو تو فروم فرانسه دیدم ولی جواب داده بودن سخت نگیر یک چیزی میشه ولی من جواب درستی میخام که با مدارک کامل برم، لطفا پست رو پاک نکنید)- یعنی میتونم مثلا گواهی موقت رو بدم کاشیگر ترجمه کنه(که نیاز به تایید دادگستری نداره) و بدم سفارت برای تایید، دیگه مشکلی نیست؟اگر به مترجم دیگه ای بدم مشکل پیش میاد؟

فقط آخرین مدرک تحصیلی کافیه؟( برای دکترا پذیرش دارم)

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط khakestar نمایش پست ها
    دانشگاه من ریزنمرات رو به دست خودمون نمیده و فقط برای جایی که بخوایم پست میکنه. تازه فارسی و انگلیسی هست و من نمیتونم به فرانسه ترجمه کنم! ریزنمراتی که بهمون تحویل میدن هم رو پس زمینه بزرگ نوشته غیررسمی و هیچ مهری هم نداره. من چیکار کنم؟ چه ریزنمراتی رو ببرم سفارت؟ آیا همین غیررسمی انگلیسی رو قبول میکنن؟

دانشنامه من چند ماه دیگه آماده میشه، و گواهی موقت دارم که ترجمه نمیشه و اگر بشه تایید دادگستری و خارجه نداره و سفارت تایید نمیکنه(ضمنا من این سوال رو تو فروم فرانسه دیدم ولی جواب داده بودن سخت نگیر یک چیزی میشه ولی من جواب درستی میخام که با مدارک کامل برم، لطفا پست رو پاک نکنید)- یعنی میتونم مثلا گواهی موقت رو بدم کاشیگر ترجمه کنه(که نیاز به تایید دادگستری نداره) و بدم سفارت برای تایید، دیگه مشکلی نیست؟اگر به مترجم دیگه ای بدم مشکل پیش میاد؟

فقط آخرین مدرک تحصیلی کافیه؟( برای دکترا پذیرش دارم)
    بله میتونید به کاشیگر بدید که احتیاج به تایید دادگستری نداشته باشه، سفارت هم تایید میکنه. مترجمای دیگه، باید مهر داذگستری هم داشته باشن، وگرنه سفارت تایید نمیکنه. اگه توی سفارت زمان مصاحبه بهتون گیر دادن (به مدرک فارسی که مهر نداره)، واسشون توضیح بدین که شرایط چجوریه. ضمنا سفارت گواهی موقت رو هم قبول داره. اگه لیست مدارک رو نگاه کنید میبینید که نوشته دانشنامه یا گواهی موقت.
    در مورد آخرین مدرک تحصیلی هم فکر کنم اگه لیسانسو ببرید بهتر باشه. باز هم از سفارت بپرسید چون اینو مطمئن نیستم.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

اجاره نامه ما ثبتی نبوند و در نتیجه دادگستری ترجمه هاشونو تأیید نکرد. همون خودشون قابل قبوله؟ یا برم پیش کاشیگر که دادگستری نخواد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnamm1982 نمایش پست ها
    اجاره نامه ما ثبتی نبوند و در نتیجه دادگستری ترجمه هاشونو تأیید نکرد. همون خودشون قابل قبوله؟ یا برم پیش کاشیگر که دادگستری نخواد؟
    بله پیش کاشیگر ببرید مشکلی نداره اگر مالک وکالت اجاره دادن داشته باشه فقط همون وکالت + اجاره نامه کافیه

نقل قول نوشته اصلی توسط shadi5 نمایش پست ها
    بله پیش کاشیگر ببرید مشکلی نداره اگر مالک وکالت اجاره دادن داشته باشه فقط همون وکالت + اجاره نامه کافیه
    من الان ترجمه دارم. فقط تأیید دادگستری نداره. همینا کافیه؟
    راستی یه سؤال دیگه:
    چرا در فهرست مدارک لازم برای ویزا نوشته شده : گواهی ثبت نام یا پیش ثبت نام. همین پذیرشی که فرستادن مگه اعتبار نداره؟ ما که حالا نمیتونیم ثبت نام کنیم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)