صفحه 12 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 191

موضوع: درجۀ علمی و نوع ایمیل نویسندۀ توصیه نامه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درجه و ایمیل Recommender

با اجازه سایر دوستان با تجربه من هم به نوبه خود در این بحث شرکت می کنم.

نامه از اساتیدی توصیه میشه که باهاشون مسأله ی مشترکی رو گذروندین مثل امور مربوط به پایان نامه و یا مقالات علمی. ترجیعاً اگر می بینید اساتیدتون خیلی درگیر کارهای علمی نیستند، از اساتیدی که اشاره کردید نامه ای دریافت کنید و توش ذکر کنند که شما را مثلاً در فلان قسمت پایان نامه راهنمایی کردن و شما رو فعال ارزیابی کردند. همینطور نامه از اساتید راهنما و مشاورتون (با هر سطح علمی و تحقیقاتی) رو فراموش نکنید.

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahhhsaaa نمایش پست ها
    ممنون. اما داخل دانشکده ما استاد های زیادی اهل تحقیق کردن نیستن. شاید فقط یکی دو تا باشن. سوال من این بود که مثلا چند تا درجه داریم از نظر اینکه استاد تمام باشن یا استاد یار یا اینجور چیزا. آیا مهمه که کسی که ازش نامه میگیری دکترا داشته باشه یا مثلا عضو هیات علمی باشه یا استاد موقت باشه؟
    بله مهمه
    اما به اين معني نيست كه اگه استاد تمام نشد ديگه هيچ ارزشي نداره.
    در كل، بهتره استاد تمام باشه، نشد دانشيار، نشد استاديار. بهتره استاد راهنما باشه، نشد استاد درس، نشد استادي كه كار متفرقه باهاش انجام دادي (مثلا حل تمرينش بودي). بهتره عضو هيات علمي دانشگاه باشه، نشد ميشه از صنعت يا محل كارت كسي را انتخاب كني.
    چيز مهمي كه همه بر اون اتفاق نظر دارند اينه كه همه درجات و نام و نشان كسي ميخاد ريكام بده ي طرف، خوب و مفصل توصيه كردن ي طرف. مثلا استاديار تمام جوانب شما را خوب شرح و تعريف كنه بهتر از يكي 2خط نوشتن ي نفر با ي مرتبه بالاتره
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط ariyana1988 نمایش پست ها
    بچه ها من همه استادای سابقم الان تو دانشگاهای دیگه درس میدن
    گفتن بیا برات ریکام میدیم ولی دانشگاه خودم سربرگ و پاکت نمیده و میگه چون اونا الان اینجا نیستن نامشون رو هم مهر نمیکنه.به نظرتون اگه ریکام ها با سربرگ و مهر دانشگاه فعلی استادا باشه و توش قید بشه استاد سابق فلان دانشگاه مشکلی هست؟
    مشکل دیگم هم اینه که استادی که پروژه باهاش بوده گم و گور شده،هیچ کسی هم ازش خبری نداره
    نه مشکلی نیست بنظرم، فقط بشون بگو تو ریکامشون بنویسن من تو فلان دانشگاه فلان سال با این دانشجو آشنا شدم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MSC student. Sharif University of technology

پیش فرض پاسخ : درجۀ علمی و نوع ایمیل نویسندۀ توصیه نامه

سلام، من یکی از اساتیدی که میخواد واسم ریکام بنویسه ایمیل آکادمیک اون دانشگاه رو نداره چون تازه به عنوان استادیار استخدام شده، ولی ایمیل فارغ التحصیلی شریف رو داره، به نظرتون میتونم از ریکامش استفاده کنم؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط henamas نمایش پست ها
    سلام، من یکی از اساتیدی که میخواد واسم ریکام بنویسه ایمیل آکادمیک اون دانشگاه رو نداره چون تازه به عنوان استادیار استخدام شده، ولی ایمیل فارغ التحصیلی شریف رو داره، به نظرتون میتونم از ریکامش استفاده کنم؟
    سلام

ترجیحا این کار رو نکنید بهتر هست... مخصوصا اگر اون ایمیل فارق التحصیلی چیزی مغایر با domain ایمیل اساتید دانشگاه مثلا sharif.ac.ir@ باشه اون وقت ممکن هست توی دردسر بیفتید...
    تا جایی که امکان داره صبر کنید تا email آکادمیک جدید استادتون آماده بشه و بدون حرف و حدیث کار LOR فیصله پیدا کنه...

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

سلام
    اگر استادی به هر دلیل ایمیل آکادمیک نداشته باشه برای ارسال توصیه نامه چه کاری رو باید انجام بدیم ؟
    مرسی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط fdcsgroup نمایش پست ها
    سلام
    اگر استادی به هر دلیل ایمیل آکادمیک نداشته باشه برای ارسال توصیه نامه چه کاری رو باید انجام بدیم ؟
    مرسی
    سلام

با دانشگاه مقصد هماهنگ کنید و LOR به صورت hard copy براشون ارسال کنید...
    (در سربرگ و در پاکت مهر و موم دانشگاه با امضای استاد)

براتون آرزوی موفقیت دارم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

با دانشگاه مقصد هماهنگ کنید و LOR به صورت hard copy براشون ارسال کنید...
    (در سربرگ و در پاکت مهر و موم دانشگاه با امضای استاد)

براتون آرزوی موفقیت دارم
    البته این مشکل زمانی پیش میاد که دانشگاه مقصد LoR رو به صورت ایمیل بخواد و امکان پر کردن به صورت آنلاین نباشه.
    حالا با این وضعیت، امکانش هست که LoR نوشته و امضا شده توسط استاد رو با مهر و سربرگ دانشگاه اسکن کنم و با هماهنگی با دانشگاه براشون با ایمیل بفرستم ؟ کلا امکان چنین کاری هست یا فقط با هماهنگی با دانشگاه میشه انجام داد.

مرسی

Junior Member

سلام دوستان.
    دانشگاه UBC سه تا ریکام میخواد و من فقط یه استاد راهنما داشتم و یه مشاور. به نظرتون سومی رو از یه استادیار تازه کار دانشکده (که میدونم بهم ریکام میده و در ضمن تا حد کمی هم در شغل فعلیم همکارمه) بگیرم یا از یکی دیگه که یه درس 3 واحدی تو همین ارشدم باهاش داشتم اما سابقه اش بیشتر از اولیه؟
    یا اصلا برم از یه استاد از دوره لیسانسم ریکام بگیرم؟آخه اونا دیگه ما رو یادشون نمیاد و منم روم نمیشه برم رو بزنم بهشون!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sm2015 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    دانشگاه UBC سه تا ریکام میخواد و من فقط یه استاد راهنما داشتم و یه مشاور. به نظرتون سومی رو از یه استادیار تازه کار دانشکده (که میدونم بهم ریکام میده و در ضمن تا حد کمی هم در شغل فعلیم همکارمه) بگیرم یا از یکی دیگه که یه درس 3 واحدی تو همین ارشدم باهاش داشتم اما سابقه اش بیشتر از اولیه؟
    یا اصلا برم از یه استاد از دوره لیسانسم ریکام بگیرم؟آخه اونا دیگه ما رو یادشون نمیاد و منم روم نمیشه برم رو بزنم بهشون!
    اگر شناخته شده نیستند واقعا فرقی نمیکنه از چه کسی بگیرید.
    رکامندیشن اگر کسی که مینویسه شناخته شده نباشه تاثیر انچنانی نداره و در واقع پر کردن مدارک اپلیکیشن هست. (هر چند بعضی ها میگن نحوه نوشتن مهمه ولی به نظر من نه به اندازه فرد نویسنده) من باشم از اونی که حداقل سابقه بیشتری داره همون که 3 واحد داشتین در ارشد. فقط محتواش خوب باشه دیگه چون ubc هم غول کش هست!

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)