صفحه 16 از 20 نخستنخست ... 67891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 191

موضوع: درجۀ علمی و نوع ایمیل نویسندۀ توصیه نامه

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درجۀ علمی و نوع ایمیل نویسندۀ توصیه نامه

دوستان یه سوال:
    من سابقه تدریس دروس تخصصی رشتمو به مدت 2 سال دارم و خوب میخوام ازین استفاده کنم در توصیه نامه ها.
    ولی نمیدونم که آیا اگه هر 3 توصیه نامه از درسم باشه (راهنما، مدیر گروه، و یه استاد خیلی گلم) بهتره یا اون استاد گله رو حذف کنم به جاش یه توصیه نامه کاری بگیرم؟ ناگفته نمونه که توصیه راهنما و مدیر گروه رو شدیدا لازم دارم. مدرک تحصیلی اون استاد خوبه و اون همکارم هر دو در یک سطحه. دو راهی موندم. چیکار کنم بهتره؟!

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

در مورد توصیه نامه، ایا تو ایران فرقی هست (برای اون وریا فرق داره؟) که مثلا من از اساتید دانشجوی دکتری پرسش نامه بگیرم یا مثلا بره علامه، به استاد XXXکه فوقشو توی شیکاگو خونده؟
    یا مثلا بین YYYY که دکتری داخل خونده یا مثلا یه تازه استاد که تازه دکتریش تموم شده!
    بین اینا فرقه در توصیه نامه گرفتن؟
    یه چیز دیگه اینکه مثلا استاد تویه یه بانک ریئیسش باشه ولی تو ایران درس خونده باشه، ولی زیاد علمی نباشه!!! مثلا این چی؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    در مورد توصیه نامه، ایا تو ایران فرقی هست (برای اون وریا فرق داره؟) که مثلا من از اساتید دانشجوی دکتری پرسش نامه بگیرم یا مثلا بره علامه، به استاد XXXکه فوقشو توی شیکاگو خونده؟
    یا مثلا بین YYYY که دکتری داخل خونده یا مثلا یه تازه استاد که تازه دکتریش تموم شده!
    بین اینا فرقه در توصیه نامه گرفتن؟
    یه چیز دیگه اینکه مثلا استاد تویه یه بانک ریئیسش باشه ولی تو ایران درس خونده باشه، ولی زیاد علمی نباشه!!! مثلا این چی؟
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما باز نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    کلا توصیه نامه فلسفه ش مهم تره تا خودش دیتیل داستانش
    فلسفه توصیه نامه (توی فضای آکادمیک غرض میکنم..فضای کاری شاید پر رنگ تر باشه بعضی وقت ها) اینه که یه آدم آکادمیک یا غیر آکادمیک شما رو و رفتار و نحوه کار و اخلاق کاریتونو تایید کنه.
    حالا این کسی که میتونه توصیه نامه بده میتونه هر کسی باشه. ولی خب ببینید مثلا یه مثال ساده میزنم: اگه یه استاد دانشگاه با یه کرسی خیلی خفن شما رو تایید کنه و بگه اخلاق کاری و علمی این آقا رو من تایید میکنم خب ارزشش خیلی شاید بالاتر باشه تا یه دانشجوی دکترا. منظورم از ارزش اینه که اون خواننده ای که میخواد توصیه نامه رو بخونه میتونه با دل مطمین تری به شما اعتماد کنه
    حالا چیزی که من میدونم اینه که دو حالت وجود داره (برای اون ور آبی ها معمولا) یا اینکه اون کسی که شما رو تایید میکنه خیلی خفنه و یه کرسی خوبی داره و همه میشناسنش و توصیه نامشون میتونه نکته مثبتی باشه یا اینکه به اون حد و اندازه ها نیست.
    در مورد دوم دیگه خیلی فرق نمیکنه که طرفتون استاد تازه باشه یا قدیمی...دانشجو دکترای خارج باشه یا ایران....رییس بانک باشه یا استاد دانشگاه و ....منظورمو متوجه شدین؟
    یعنی اگه به اون حد و اندازه ای بزرگ نباشه اسم که همه بشناسن دیگه باقی موارد تقریبا (عرض کردم تقریبا) توی یه سطخ میمونه
    نکنه دیگه اینکه توصیه نامه هدفش چیه؟؟
    هدف اینه که یه کسی که شما رو میشناسه و باهاتون کار کرده شما و اخلاق کاری و توانایی هاتونو تایید کنن. منظورم اینه به هر حال ته داستان باز خودتونید و خودتون. یعنی با داشتن و نداشتن یه توصیه نامه خیلی خفن بعید میدونم زندگی کسی زیر و رو بشه یا اینکه به فنا بره
    ولی درکل خلاصه کنم:

۱. توصیه نامه در زمینه کاری و هدفتون باشه بهتره. اگه بحثتون آکادمیکه اگه فرد آکادمیکی شما رو تایید کنن خیلی بهتره
    ۲. توصیه نامه و توصیه نامه دهنده هر دو مهم هستن. شخصیت و جایگاه توصیه نامه دهنده هم مهمه. ولی این اهمیت اون قدری نیست که تمام دنیای کسی رو زیر و رو کنه ولی به هر حال مهمه
    ۳. هدف از توصیه نامه یه تاییدیه بر خود واقعی شماست و در نهایت کنار هر توصیه نامه ای خود واقعیتون مورد ارزیابی قرار میگیرید. اینجا برای خیلی از استادها خیلی مهم نیست که کی داره توصیه نامه میده. چون به اصل صداقت ایمان دارن و میگن اگه کسی شما رو تایید کنه حتما داره راست میگه. در مورد ایران چون فضا فرق میکنه و استاد ها همو میشناسن بعضا خب ممکنه مهم تر باشه که مثلا استاد فلانی به شما توصیه نامه داده یا نه. ولی اینور آبی ها خیلی از استادهای ما رو نمیشناسن!!! البته هستن استادهایی هم که توی همه دنیا قبولشون دارن

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    دوستان یه سوال:
    من سابقه تدریس دروس تخصصی رشتمو به مدت 2 سال دارم و خوب میخوام ازین استفاده کنم در توصیه نامه ها.
    ولی نمیدونم که آیا اگه هر 3 توصیه نامه از درسم باشه (راهنما، مدیر گروه، و یه استاد خیلی گلم) بهتره یا اون استاد گله رو حذف کنم به جاش یه توصیه نامه کاری بگیرم؟ ناگفته نمونه که توصیه راهنما و مدیر گروه رو شدیدا لازم دارم. مدرک تحصیلی اون استاد خوبه و اون همکارم هر دو در یک سطحه. دو راهی موندم. چیکار کنم بهتره؟!
    من نظر خودمو میدم دوست عزیز نظر دوستان رو هم بگیرید
    به نظر من اگه بحثتون اپلای آکادمیکه توصیه نامه هاتون آکادمیک باشه بهتره
    مخصوصا استاد مستقیمی که باهاتون کار کرده خب خیلی مهم میشه
    میتونید سابقه کاریتون رو توی رزومه تون ذکر کنید

موفق باشید

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما باز نظر باقی دوستان رو هم بگیرید
    کلا توصیه نامه فلسفه ش مهم تره تا خودش دیتیل داستانش
    فلسفه توصیه نامه (توی فضای آکادمیک غرض میکنم..فضای کاری شاید پر رنگ تر باشه بعضی وقت ها) اینه که یه آدم آکادمیک یا غیر آکادمیک شما رو و رفتار و نحوه کار و اخلاق کاریتونو تایید کنه.
    حالا این کسی که میتونه توصیه نامه بده میتونه هر کسی باشه. ولی خب ببینید مثلا یه مثال ساده میزنم: اگه یه استاد دانشگاه با یه کرسی خیلی خفن شما رو تایید کنه و بگه اخلاق کاری و علمی این آقا رو من تایید میکنم خب ارزشش خیلی شاید بالاتر باشه تا یه دانشجوی دکترا. منظورم از ارزش اینه که اون خواننده ای که میخواد توصیه نامه رو بخونه میتونه با دل مطمین تری به شما اعتماد کنه
    حالا چیزی که من میدونم اینه که دو حالت وجود داره (برای اون ور آبی ها معمولا) یا اینکه اون کسی که شما رو تایید میکنه خیلی خفنه و یه کرسی خوبی داره و همه میشناسنش و توصیه نامشون میتونه نکته مثبتی باشه یا اینکه به اون حد و اندازه ها نیست.
    در مورد دوم دیگه خیلی فرق نمیکنه که طرفتون استاد تازه باشه یا قدیمی...دانشجو دکترای خارج باشه یا ایران....رییس بانک باشه یا استاد دانشگاه و ....منظورمو متوجه شدین؟
    یعنی اگه به اون حد و اندازه ای بزرگ نباشه اسم که همه بشناسن دیگه باقی موارد تقریبا (عرض کردم تقریبا) توی یه سطخ میمونه
    نکنه دیگه اینکه توصیه نامه هدفش چیه؟؟
    هدف اینه که یه کسی که شما رو میشناسه و باهاتون کار کرده شما و اخلاق کاری و توانایی هاتونو تایید کنن. منظورم اینه به هر حال ته داستان باز خودتونید و خودتون. یعنی با داشتن و نداشتن یه توصیه نامه خیلی خفن بعید میدونم زندگی کسی زیر و رو بشه یا اینکه به فنا بره
    ولی درکل خلاصه کنم:

۱. توصیه نامه در زمینه کاری و هدفتون باشه بهتره. اگه بحثتون آکادمیکه اگه فرد آکادمیکی شما رو تایید کنن خیلی بهتره
    ۲. توصیه نامه و توصیه نامه دهنده هر دو مهم هستن. شخصیت و جایگاه توصیه نامه دهنده هم مهمه. ولی این اهمیت اون قدری نیست که تمام دنیای کسی رو زیر و رو کنه ولی به هر حال مهمه
    ۳. هدف از توصیه نامه یه تاییدیه بر خود واقعی شماست و در نهایت کنار هر توصیه نامه ای خود واقعیتون مورد ارزیابی قرار میگیرید. اینجا برای خیلی از استادها خیلی مهم نیست که کی داره توصیه نامه میده. چون به اصل صداقت ایمان دارن و میگن اگه کسی شما رو تایید کنه حتما داره راست میگه. در مورد ایران چون فضا فرق میکنه و استاد ها همو میشناسن بعضا خب ممکنه مهم تر باشه که مثلا استاد فلانی به شما توصیه نامه داده یا نه. ولی اینور آبی ها خیلی از استادهای ما رو نمیشناسن!!! البته هستن استادهایی هم که توی همه دنیا قبولشون دارن

موفق باشید

مچکرم از پاسختون
    ولی یه سوال، کسی که دانشجوی سال اخر دکتری هست، میتونه توصیه نامه بده؟؟؟؟؟ چونبعضی از اساتیدم دانشجوی دکتری بودن! گرچه شاید الانم تموم کرده باشن. ولی با فرض اینکه تموم نکرده باشه دکتریشو میتونه توصیه نامه بده؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    مچکرم از پاسختون
    ولی یه سوال، کسی که دانشجوی سال اخر دکتری هست، میتونه توصیه نامه بده؟؟؟؟؟ چونبعضی از اساتیدم دانشجوی دکتری بودن! گرچه شاید الانم تموم کرده باشن. ولی با فرض اینکه تموم نکرده باشه دکتریشو میتونه توصیه نامه بده؟

خواهش میکنم
    بله میتونن بدن. کلا قانون خاصی وجود نداره در حالت عمومی
    ولی بعضی وقت ها توی اپلای رسمی دانشگاه ها ذکر میشه که مثلا از سه نفری که میخوان ریکام بدن دو تاشون باید پوزیشن استادی داشته باشن (حتی بعضی دانشگاه ها ملزم میکنن یکیشون حتما استاد پایان نامه تون باشه) و نفر سوم میتونه همکار یا استاد و یا کسی دیگه باشه (مثلا رییستون سر کار یا همکارتون و ...).
    بنابراین اگه اینا ذکر شده باشه که خب باید همین کارو انجام بدید و اونوقت دانشجوی دکترا رو نمیتونید ازش ریکام بگیرید
    ولی در حالت کلی مثلا برای اپلای کردن برای وکنسی ها و پوزیشن های خالی دکترا توی اروپا یا کشورهای دیگه که بعضا چیزی نمینویسن و محدودیتی نمیذارن شما میتونید از دانشجوی دکترا هم ریکام بدی بهشون به عنوان همکار و ریسرچری که باهاش کار کردید

اینم بگم بعضی دانشگاه ها ریکام های آنلاین رو فقط و فقط برای ایمیل های دانشگاهی میفرستن و خب اونجا مثلا شما نمیتونید از کسی بخوایید براتون ریکام پر کنه که جی میل یا یاهو داره و ایمیل دانشگاهی نداره

خلاصه کنم:
    کلا باید ببینید شرایط اون دانشگاه و جایی که از شما ریکام میخواد چیه
    در حالت کلی شما میتونید از همه ریکام داشته باشین (کاری با ارزشمند بودن و غیر ارزشمند بودنشون ندارم)

موفق باشید

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

سلام دوستان عزیز مخصوصا
    ali728 عزیز
    ایا توصیه نامه بنده که یکیش به تازگی توسط رییس دانشگاه با سمت chancellor است و دانشیار اند ایشون و محتوای بسیار قوی تنظیم شده است جز توصیه نامه های قوی و دارای وزن میباشد. چون خود ایشون مشهور بین المللی نیستند در حد داخل فقط .

سپاس پیشاپیش
    رفتن هميشه رسيدين نيست اما براي رسيدن بايد رفت
    آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست، بلکه دشواری رسیدن به سهولت است

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shj90 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز مخصوصا
    ali728 عزیز
    ایا توصیه نامه بنده که یکیش به تازگی توسط رییس دانشگاه با سمت chancellor است و دانشیار اند ایشون و محتوای بسیار قوی تنظیم شده است جز توصیه نامه های قوی و دارای وزن میباشد. چون خود ایشون مشهور بین المللی نیستند در حد داخل فقط .

سپاس پیشاپیش
    دوست عزیز
    گفتن اینی که یه توصیه نامه قوی حساب میشه یا نه از پایه کلیشه ایه
    منظورم اینه که نمیشه چیزی گفت و معیاری نداره و اصولا شاید اهمیتی هم نداشته باشه
    توصیه نامه بیشتر ازینی که محتوا و فرد نویسنده ش مهم باشه خودش مهمه! (عرض کردم بیشتر و منظورم این نیست که اون دو مورد مهم نیستند)
    فلسفه ی توصیه نامه همینه که یه نفر شما و رفتار آکادمیک و احتماعیتونو در قالب یه محقق تایید کنه. این تایید کردنه مهمه و شاید نقطه پر رنگ داستان باشه
    استاد شما رو ممکنه کسی نشناسه ولی همینی که یه ادم اکادمیک که شما توی تیم تحقیقاتیشون بودید شما رو تایید میکنه خودش کفایت میکنه
    در موارد خاص هم که استاد خودش خیلی معروف و مهم باشه خب نویسنده توصیه نامه (یعنی همون استاد) هم نقش بازی میکنه
    در غیر این صورت مهم خود فلسفه ی وجودی توصیه نامه ست...
    متوجه منظورم شدید؟
    بعد از اون به نظرم متن توصیه نامه اهمیت داره و بعد از اون پوزیشن اون نویسنده مهمه (اینارو در مواردی عرض میکنم که استاد نویسنده خیلی معروف و جهانی نباشه)

خلاصه کنم:
    توصیه نامه شما مطمینا دارای وزن هست و براتون نکته مثبتی خواهد بود و به نظرم همینی که استادتون با یه پوزیشن خوب براتون یه متن مناسب رو نوشتن کافیه و نیاز شما رو (فارق از وزنش) به طور کامل بر طرف میکنه

اینا نظر منه البته شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان نمی دونم این فروم درست هست یا نه
    خیلی از پوزیشن ها فقط چند تا استاد برای مرجع می خوان که معرفی کنیم اگر تاکیدی به rec نداشته باشن می خواد خودمون بفرستیم به همراه رزومه یا نه
    سپاس

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa77 نمایش پست ها
    سلام دوستان نمی دونم این فروم درست هست یا نه
    خیلی از پوزیشن ها فقط چند تا استاد برای مرجع می خوان که معرفی کنیم اگر تاکیدی به rec نداشته باشن می خواد خودمون بفرستیم به همراه رزومه یا نه
    سپاس

دوست عزیز
    من نظر خودمو میدم شما نظر باقی دوستان رو هم بگیرید

برای اون جور پوزیشن ها معمولا گزینه ای وجود داره توی اپلای به نام ؛ مدارک متفرقه؛ و شما میتونید ریکام هاتونو به عنوان مدارک متفرقه اونجا آپلود کنید و بفرستید
    اگه اپلای به صورت ایمیلی هستش یا همچین گزینه ای هم وجود نداره شما میتونید موقع ایمیل زدن و وقتی مدارکتون رو زیپ میکنید توی یه فولدر به عنوان مدارک متفرقه یا ریکام یا هر اسمی که خودتون صلاح میدونید ریکام هاتون اتچ کنید و بفرستید
    به هر حال بودن ریکام ها از نبودنشون بهتره (به نظر من ؛خیلی بهتره؛ )

موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)