صفحه 17 از 20 نخستنخست ... 7891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 191

موضوع: درجۀ علمی و نوع ایمیل نویسندۀ توصیه نامه

Junior Member akbar_saeedi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    food sciense

پیش فرض پاسخ : درجۀ علمی و نوع ایمیل نویسندۀ توصیه نامه

سلام دوستان
    یه دانشجوی دکترای سن بالا در زمان ارشد من با من کار میکرد که یجورای مشاور من هم بود و بسیار انسان دلسوز و با اطمینانیه..الان استادیار تحقیقاتی یه مرکزه ولی هنوز ایمیل آکادمیک نداره ..و برا 2 دانشگاه برا من با یاهو آنلاین رو پر کرد..مشکلش چقدره؟
    اگه تو سیستم آنلاین به یکی دو تا از اساتید بگم شاید قبول کنن ایمیل یوزر پسورد رو برا من فوروارد کنن...خودم برم پر کنم..به نظرتون مشکل خاصی ممکنه پیش بیاد؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar_saeedi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه دانشجوی دکترای سن بالا در زمان ارشد من با من کار میکرد که یجورای مشاور من هم بود و بسیار انسان دلسوز و با اطمینانیه..الان استادیار تحقیقاتی یه مرکزه ولی هنوز ایمیل آکادمیک نداره ..و برا 2 دانشگاه برا من با یاهو آنلاین رو پر کرد..مشکلش چقدره؟
    اگه تو سیستم آنلاین به یکی دو تا از اساتید بگم شاید قبول کنن ایمیل یوزر پسورد رو برا من فوروارد کنن...خودم برم پر کنم..به نظرتون مشکل خاصی ممکنه پیش بیاد؟
    متاسفانه قبول نمی کنند یا باید روی سربرگ دانشگاه باشد و مهر و موم پست بشود و یا ایمیل اکادمیک
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

سلام دوستان
    به نظر شما یه توصیه نامه قوی از یک استاد معمولی بهتره ، یا یه توصیه نامه معمولی از یک استاد شناخته شده؟
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SkyTree نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به نظر شما یه توصیه نامه قوی از یک استاد معمولی بهتره ، یا یه توصیه نامه معمولی از یک استاد شناخته شده؟
    با تشکر
    توصیه نامه قوی کلا خوبه. توصیه نامه معمولی تمیدونم منظورتون چی هست. چون خیلی از اساتیدی که ما میگیم شناخته شده نهایت تو ایران شناخته شده هستند. من خودم توصیه نامه قوی یک استاد معمولی رو ترجیح میدم چون از شما تعریف شده در اون.

Junior Member

سلام
    من میخواستم حدود 6 تا دانشگاه 2 تا امریکا و 4 تا کانادا اپلای کنم ولی الان به استادایی که فکر نمیکردم اینطوری جواب بدن میگم ریکام بدین ناز میکنن میگن ما 3 4 تا بیشتر نمیدیم و چند نفر دیگه هم هستن که باید ریکام بنویسیم و... اخه چرا اینا اینکارو میکنن !؟؟! من از هیچ کدوم از استادای اونور جواب قطعی نشنیدم که آره ما تو رو میگیریم بیا اپلای کن ولی حدود 10 تا بودن که تشویق به پلای کردند و نمیدوونم سی وی قوی هست و اینا ... حالا من میخوام حدود 5 6 تا از اونا اپلای کنم ولی.... (سوال اول اینه که اگه اپلای کنم یا بیخیال شم چون هیچ کدوم صد در صد جوابمو ندادن و... )

راستی ، ببینم میتونم از دانشجوی دکترا هم ریکام بگیرم ؟ دانشجوی دکترا تو دانشگاه خودمونه که تقریبا پروژه کارشناسیمو زیر نظر اون که استادم معرفی کرده بود انجام دادم و خیلی خوب میشناسه منو ...

بعدشم اگه با یه استادی 3 تا درس داشتم دوتای اول الف شدم (17 و 18.25 که جزو نمرات بالای اون درس و اون کلاس استاد بودند )ولی سومی گند زدم! :| آیا برم بهش بگم ریکام بده یا نه ... چون بخاطر این نمره میترسم یه چیزی بنویسه که هر چی رشته بوده پنبه شه ... ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک/آزاد تهران پزشکی

سلام دوستان
    من چند سال پیش فارغ التحصیل شدم و رشته ام هم بدون پایان نامه بوده حالا الان برای اپلای ارشدم سه تا ریکام میخوام از کجا بیارم خب؟
    یکی از آشناهام تو دانشگاه تورنتو دانشجوی phd و TA هست به نظرتون از اون میشه گرفت؟ یا مسخره ست؟ چون فقط یه آشنای دوره!
    دوتای دیگرو چیکار کنم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saharrahas نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من چند سال پیش فارغ التحصیل شدم و رشته ام هم بدون پایان نامه بوده حالا الان برای اپلای ارشدم سه تا ریکام میخوام از کجا بیارم خب؟
    یکی از آشناهام تو دانشگاه تورنتو دانشجوی phd و TA هست به نظرتون از اون میشه گرفت؟ یا مسخره ست؟ چون فقط یه آشنای دوره!
    دوتای دیگرو چیکار کنم؟
    کسی که با شما کار نکرده نمیتونه بصرف آشنایی به شما توصیه نامه بده. از استادهای سابقتون توصیه نامه بگیرید و اگر کم آوردید از محل کار (رییس تون).

Junior Member

سلام
    دوستان کسی میدونه که من برای پذیرش گرفتن از دانشگاههای کانادا برای مقطع دکترا میتونم از استادهای دانشگاه لیسانسم ریکام بگیرم یا باید از استادهای دانشگاه مقطع فوق لیسانسم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member odesa1988 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای عمران گرایش سازه دانشگاه ایالتی آریزونا (ASU)

با سلام خدمت دوستان،

من فکر میکنم چندتا مطلب کلی راجع به توصیه نامه اینجا بگم بد نباشه. مطالبی که میگم فقط حاصل تجربه خودم نیست بلکه نتیجه بیش از 3 سال تحقیق قبل از اپلای کردن هست.

1- در ابتدا باید بگم توصیه نامه کلا دو حالت داره یا خوب یا خوب نیست ما چیزی به نام توصیه نامه متوسط نداریم. دلیلش هم ساده است اون هم اینه که یا شما به درد درس خوندن میخورید یا نمیخورید دیگه حد وسطی نداره که بشه بگی من نصفه نیمه به درد درس خوندن میخورم. به همین دلیل در مورد گرفتن توصیه نامه همیشه توجه کنید که توصیه نامه خوب از یک استادیار حتا که کسی هم نمیشناسه به مراتب بهتر از یک توصیه نامه ناخوب از یک استاد بسیار سزشناس هست. چند دلیل برای این مطلب وجود داره. اول اینکه احتمال اینکه اون استاد سرشناس شما رو توی کشور مقصد بشناسن زیاد نیست بنابراین تأثیری بر توصیه نامه شما نداره. دوم اینکه اصلا ممکن استاد شما انقدر سرشناس باشه که دنیا بشناسه توی زمینه مخصوص به خودش، در اینصورت گرفتن یک توصیه نامه ناخوب داره نشون میده که شما توی اون زمینه بخصوص بدرد نمیخورید چون دیگه این استاد سرشناس از دید اونا بعد از این همه سال قابلیت تشخیص خوب و ناخوب رو پیدا کرده و این توصیه نامه رو هم اونا میقهمن زوری و با اصرار برای اینکه از شر شما خلاص بشه داده، پس هیچوقت این اشتباه رو نکنید که اسم استاد گولتون بزنه. اینم یک مثال که بفهمید منظورم چیه: من عمران-سازه دانشگاه علم و صنعت خوندم و استاد مشاور من دکتر کاوه بود. ایشون از اساتید بسیار نام در سطح بین المللی و داخلی، شاگرد اول دانشگاه امپریال کالج لندن (جزو 5 تا اول در عمران-سازه) در ارشد و دکترا و فوق دکترا، اولین چهره ماندگار و اولین استاد تمام عمران در ایران و همینطور استاد یک دانشگاه دیگه در اتریش و عضو ارشد موسسه علوم و فنون اروپا و دارای نشان لیاقت از دولت انگلستان و اتریش با بیش از 700 مقاله و کتاب ISI و کنفرانس و ژورنال هست. حالا ببینید با این همه طول افتخارات من با ایشون پایان نامه انام دادم و مقاله ژورنال دادم و از آخرین الگوریتم ابدایی ایشون هم استفاده کردم. ایشون به من گفت که برای توصیه نامه می نویسم ولی نه توصیه نامه قوی چون کلا بقول خودش به 3 نفر کلا توی ایران داده در کل این 35 سال سابقش. بعد با یکی از دانشجوهای دکترای دانشگاه که داشتم صحبت می کردم راجع به توصیه نامه کاوه به من گفت نکنی اینکارو که قبلا هم یکی از دانشجوهای خوبش ازش توصیه نامه خواست یک توصیه نامه متوسط داد و اون دانشجو با اینکه شاگرد اول هم بوده با نمرات زبان خوب و موافقت اولیه استاد اون دانشگاه پذیرش نگرفته و خودش میگفت که دانشگاه تو لفافه بهش گفته که ما از اضهارات اساتید و اسنادی که شما برای ما فرستادید متوجه شدیم که شما برای کار تحقیقاتی مناسب نیستید. ممکن بگید خوب شاید مشکل از جای دیگه ای بوده ولی نه در مکاتبات بعدی با استادش در اون دانشگاه مقصد مشخص شد که چون دکتر کاوه رو دنیا میشناسه و بسیار سرشناس این توصیه نامه ناخوب نه اینکه بی اثر یاشه بلکه کلا نتیجه برعکس داشت.

2- اینکه استاد شما ایمیلش مال دانشگاه باشه قطعا اولویت داره برای اونها تا صحتش رو بسنجن ولی موارد زیادی هم بودند که از طریق ایمیل های متفاوت مثل گوگل و یاهو فرستادن و دانشگاه مقصد یه بررسی کرده توی اینترنت و صحتشون رو تأیید کرده پس بهتر اینه که ایمیل دانشگاه باشه ولی اگر نبود هم مشکل نداره. همینطور احتمال داره اصلا توصیه نامه شما رو رییستون و یا مدیر عامل شرکتتون ارسال کرده باشه که خوب اونا لزوما ایمیل دانشگاهی ندارن پس این مسیله رو بزرگش نکنید.

3- برای توصیه نامه های کاغذی و یا اون توصیه نامه هایی که باید آپلود باشن توی حالت اینترنتی خیلی مهمه که توصیه نامه روی سربرگ معتبر دانشگاه یا اون شرکتی که توش کار میکردید (اگر دارید از محل کارتون توصیه نامه میگیرید) باشه و قابل verify کردن چون در غیر اینصورت میتونه موجب ایجاد شک بشه و یا حتا قبول نکنن ازتون پس ریسک نکنید به هیچ وجه.

4- شما برای دانشگاههای آمریکا بسته به دانشگاه بین حداقل 2 (مثل NYU) تا حداکثر 4 (مثل Harvard که البته 3 تا اجباریه و یکی اختیاری) توصیه نامه نیاز دارید (ولی بطور میانگین اکثرا 3 تا میخوان) که میتونن هم از اساتید و هم از روسای شرکتی که توش کار میکردید باشن. اینکه از کدوم استادتون میگیرید اصلا مهم نیست. میتونه از لیسانس، ارشد، و یا دکترا هرکدوم یک باشه و یا اینکه هر سه از ارشد باشه. ولی خیلی مهم هست که استاد روی شما شناخت داشته باشه چون در غیر اینصورت میتونه بعنوان فریب مطرح بشه چون ممکنه بعدا با استاد شما مکاتبه داشتن و همینطور از استاد شما میپرسن که این شاگرد رو از کجا میشناسی که اون باید جواب بده. ولی از بین 3 تا اگر بتونید یکیش رو از دوره قبلیتون بیارید خیلی خوب که نشون بده شما در هر دوره ای که با استادی کار کردید کارتون خوب بوده و فقط توی یک دوره بخصوص نبوده مخصوصا برای بچه های ارشد که میخوان برای دکترا برن و معدل لیسانسشون هم پایین بوده این میتونه مثل یک مرهم عمل کنه.

5- حتا دیده شده که بچه ها میرن از عالم و آدمی که میشناسن توی فامیل، آشنا و غیره توصیه نامه میگیرن و اون هم به تعداد زیاد. دوستان اینکار یعنی بالابردن احتمال ریجکت تا مرز 99. دقت کنین اکثر دوستانی که میخوان برن توی رده سنی زیر 30 هستن. اونا هم میدونن که توی این نهایتا 30 سال که بقول خودشون 21 سالش بچه محسوب میشی، 9 سالش مفید بوده که مگه چند نفر میتونن شما رو انقدر خوب بشناسن که توصیه نامه های 4تا 5 تا میفرستن بعضی از دوستان (این امکان وجود داره که شما تا هرقدر دلت خواست بیشتر از 3 تا توصیه نامه بفرستی). در همون تعدادی که خواسته بفرستید کفایت میکنه و اصلا همون معقول و نه بیشتر که به حرفتون شک میکنن. مورد بعدی خواهشا نرید از فامیل نزدیک توصیه نامه بگیرید که احتمال اینکه ازتون قبول نکنن زیاد. بعنوان مثال یکی از دوستان خود من عموش استاد یک از دانشگاههای سراسری تهران بود و این دوست من هم توی همون دانشگاه زیر نظر عموش درس خوند از اتفاق توی رشته عمران و پدرش هم شرکت خیلی معتبر گرید 1 از خودش داشت و مدیر عاملش بود و دوست من پیش پدرش کار میکرد. این بنده خدا از هر جفت توصیه نامه گرفت ولی چون نسبت داشتن با هم ازش خواستن که یک نفر دیگه که آشنا نباشه رو معرفی کنه که بنده خدا هم اینکار رو کرد. حالا نه اینکه همیشه اینجوری باشه ولی خوب من میگم ریسک بیخود نکنید که فرایند ادمیشن شما الکی به تعویق بیفته.

6- یک مورد جالبی که یکی از دوستان که در دانشگاه بوستون درس میخوند به من گفت رو در ادامه میگم. شما وقتی دارید مشخصات توصیه کنندتون شامل ایمیل و اسم و آدرسشون رو میدید آخر سر از شما میپرسه که آیا میخواید از دیدن توصیه نامتون صرفنظر (Waive) کنید یا نه (البته توی اپلیکیشن فرم دانشگاههای آمریکا دیدیم این رو و نه توی اروپا و نمیدونم تونجا هم وجود داره یا نه چون توی 2- 3 تاش که من رفتن ندیدم هچین گزینه ای رو). که اگر بله رو انتخاب کنید بعدا نمیبینید که استادتون چه توصیه نامه ای برای شما فرستاده و اگر نه رو انتخاب کنید میبینید. این دوست من از قول استادش نقل کرد که اگر شما بله رو انتخاب کنید از دید اونا به این معنی هست که استاد شما کاملا اون چیزی که در مورد شما فکر میکرده رو ارسال کرده و توی باصطلاح خودمون توی رو دربایستی قرار نداشته که بخاطر اینکه شما بعدا میبینید و ممکن بهش ایراد بگیرید که این چیه رد کردید توصیه نامه خوب براتون نفرستاده، به همین خاطر به من گفت که حتما از حقم مبنی بر دیدن توصیه نامه اساتیدم چشم پوشی کنم و یا همون Waive رو بله کنم و یا تیک بزنم.

امیدوارم این مطالب تا حدود زیادی به سوالات پاسخ داده باشه.

Junior Member

سلام دوستان
    برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس گرفتن توصیه نامه از استادی که فوق لیسانس داره مشکلی نداره؟ یعنی حتما نباید دکترا داشته باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)