صفحه 18 از 20 نخستنخست ... 891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 191

موضوع: درجۀ علمی و نوع ایمیل نویسندۀ توصیه نامه

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : درجۀ علمی و نوع ایمیل نویسندۀ توصیه نامه

سلام قاعده بر این است که هر چه استاد توصیه کننده پایگاه علمی بالاتر و قوی تری داشته باشند اثر نامه بیشتر است. ولی من فکر میکنم اگر دانشگاه هدف شما جزو مثلا ۶۰- ۷۰ دانشگاه برتر در رشته مورد نظر نیست تاثیر قدرت توصیه کننده به نسبت دیگر فاکتورها مثل معدل و نمره زبان و... خیلی پایین تر باشد.

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط kianjan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس گرفتن توصیه نامه از استادی که فوق لیسانس داره مشکلی نداره؟ یعنی حتما نباید دکترا داشته باشه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

گرفتن ریکام از استاد لیسانس برای مقطع دکتری

من میخوام یکی از 3 توصیه نامه‌ای که باید بفرستم رو بدم یکی از اساتید لیسانس من که پست دکترا از فرانسه دارن بنویسن ، ایشون از من شناخت کامل تو حوزه تخقیقات و درسی دارن ولی ایشون رشتشون فیزیک هست و من دارم برای مدیریت اقدام میکنم ، این مغایرت مشکلی ایجاد میکنه یا اصلن فیلد کاری ایشون به کار من ارتباطی نداره ؟

ApplyAbroad Superstar

سلام یکی از اهداف توصیه نامه این است که استاد به دانشگاه هدف بگویند شما از دید ایشان به چه دلایلی برای رشته هدف مناسب هستید. معمولا یک بخش از این نامه علمی است یک بخش در مورد شخصیت و توانایی شماست یک بخش مربوط به توان شما با کار دیگران و ...
    با این صغری استاد دوره کارشناس شما در بخش ارتباط تحصیلات سابق شما با پروژه دکتری مدیریت نمیتوانند کبری علمی توصیه نامه را بنویسند (مگر اینکه به شکلی پروژه دکتری شما با درس این استاد مرتبط باشد). ولی ایشان حتما میتوانند در مورد پشتکار / توان کار تیمی/توان زبان انگلیسی؟ فرانسه؟/ قدرت استنباط/ فعالیت در کلاس الخ.... بنویسند.

با تمام اینها چون ایشان فقط یکی از سه نفر هستند به نظرم ایرادی نداشته باشد.

و شاید حتی از جهتی خوب هم باشد که دانشگاه هدف هم از شما در دوره ارشد و هم از دوره کارشناسی تصویری داشته باشد.

با این وجود اگر دانشگاه مقصد رده بالا و گرفتن پذیرش در آن خیلی رقابتی است سعی کنید از سه نفر استاد مرتبط که همه میتوانند توان علمی شما را به دکتری پیوند بزنند استفاده بفرمایید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط gidoon نمایش پست ها
    گرفتن ریکام از استاد لیسانس برای مقطع دکتری

من میخوام یکی از 3 توصیه نامه‌ای که باید بفرستم رو بدم یکی از اساتید لیسانس من که پست دکترا از فرانسه دارن بنویسن ، ایشون از من شناخت کامل تو حوزه تخقیقات و درسی دارن ولی ایشون رشتشون فیزیک هست و من دارم برای مدیریت اقدام میکنم ، این مغایرت مشکلی ایجاد میکنه یا اصلن فیلد کاری ایشون به کار من ارتباطی نداره ؟
    ویرایش توسط susighton : October 31st, 2018 در ساعت 05:11 PM

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام،
    من از یکی از اساتیدم که میخوام ازش ریکام بگیرم، استاد مدعو بود تو دانشگاهمون و دانشجوی پی اچ دی هم بود اونموقع ها. ظاهرا الان پی اچ دی ایش رو ول کرده و رفته تو یک کالج تو مونترال کانادا داره دوره ی تکنیکال پروگرم میگذرونه. میخواستم بدونم من اگه از این استاد ریکام بگیرم ممکنه برام تاثیر منفی بذاره. بیشتر بخاطر اینکه رفته داره کالج درس میخونه میگم. و دانشگاهی ک میخوام اپلای کنم در مورد ریکام هم چیز خاصی نگفته فقط گفته 2 تاش حتما آکادمیک باشن که دارم و یکی رو میتونی از محیط کار بگیری.

• Three (3) academic references are required from academic staff members capable of assessing the applicant's academic and research ability. At least two academic references are mandatory and a maximum of one (1) professional (work) reference is allowed. References are requested via the web application by the applicant and are uploaded directly to the application by the referee. No hardcopies are required

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

خوب در اینکه توصیه نامه از استاد قوی جایگاه دارد واقعا جای تردید نیست. با اینحال وقتی از استاتید صاحب نام بگذریم دیگر چندان تاثیر شگرفی بین بقیه اساتید برای توصیه نامه نیست. بنابراین اگر ایران تشریف دارید و جایگزین این استاد یکی از اساتید عادی در دانشگاه ایرانی هستند واقعا تفاوت معناداری شاید بین این اساتید نباشد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط asemanizady نمایش پست ها
    سلام،
    من از یکی از اساتیدم که میخوام ازش ریکام بگیرم، استاد مدعو بود تو دانشگاهمون و دانشجوی پی اچ دی هم بود اونموقع ها. ظاهرا الان پی اچ دی ایش رو ول کرده و رفته تو یک کالج تو مونترال کانادا داره دوره ی تکنیکال پروگرم میگذرونه. میخواستم بدونم من اگه از این استاد ریکام بگیرم ممکنه برام تاثیر منفی بذاره. بیشتر بخاطر اینکه رفته داره کالج درس میخونه میگم. و دانشگاهی ک میخوام اپلای کنم در مورد ریکام هم چیز خاصی نگفته فقط گفته 2 تاش حتما آکادمیک باشن که دارم و یکی رو میتونی از محیط کار بگیری.

• Three (3) academic references are required from academic staff members capable of assessing the applicant's academic and research ability. At least two academic references are mandatory and a maximum of one (1) professional (work) reference is allowed. References are requested via the web application by the applicant and are uploaded directly to the application by the referee. No hardcopies are required

Keep Calm and APPLY ON

نقل قول نوشته اصلی توسط asemanizady نمایش پست ها
    سلام،

می خواستم بگم، یه ضرب المثلی می گه : اگر بخوانت، با ریکام رد نمی شی، اگر نخوانت، با ریکام نمی گیرنت.

فقط صبر کردم یکی دیگه پاسخت را بده که یهو به خاطر من بی جواب نمونی.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    می خواستم بگم، یه ضرب المثلی می گه : اگر بخوانت، با ریکام رد نمی شی، اگر نخوانت، با ریکام نمی گیرنت.

فقط صبر کردم یکی دیگه پاسخت را بده که یهو به خاطر من بی جواب نمونی.
    بععلله، نکته ی خوبی بود

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

میخواستم بدونم در کل تاثیر ریکام و کیفیت آن در یک اپلیکیشن دانشگاهی مثلا در مقطع مستر چقدر هست؟ آخه به نظرم جعل کردن ریکام کار سختی نیست و کسی که دنبال اینجور کارا باشه به احتمال زیاد میتونه، البته جعل ریکام همون اساتید معمولی منظورم هست، مخصوصا اگر طرف به ساخت ایمیل توی سایت دانشگاه دسترسی داشته باشه اصلا کار سختی نیست.
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

Junior Member

ببخشید من زیاد در مورد ریکام نمیدونم به استادم گفتم برام بنویس گفت باید ایمیل منو بدی به عنوان رفرنس با من مکاتبه کنن آیا اینجوری درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Garibaldi نمایش پست ها
    میخواستم بدونم در کل تاثیر ریکام و کیفیت آن در یک اپلیکیشن دانشگاهی مثلا در مقطع مستر چقدر هست؟ آخه به نظرم جعل کردن ریکام کار سختی نیست و کسی که دنبال اینجور کارا باشه به احتمال زیاد میتونه، البته جعل ریکام همون اساتید معمولی منظورم هست، مخصوصا اگر طرف به ساخت ایمیل توی سایت دانشگاه دسترسی داشته باشه اصلا کار سختی نیست.
    مطمئنا زیاد است برای دانشگاه های با رنک بالا. چون نشان از قابلیت شما در همکاری با دیگران در انجام کارهای آکادمیک دارد.
    As a Mazani, I invite you to Enjoy & Get familiar with our vegetation, Hyrcanian forest, 1, 2, 3, 4, 5
    Others: a, b, c

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)