صفحه 9 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 191

موضوع: درجۀ علمی و نوع ایمیل نویسندۀ توصیه نامه

Member l0st_l0rd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

پیش فرض پاسخ : درجه و ایمیل Recommender

دوستان سلام
    منم مشکلاتی مشابه داشتم اما یه سری از مشکلات دیگه آخرشه !!!
    مثلا این استادی که من می خوام ازش نامه بگیرم و رتبه دانشیاری داره
    1- انگلیسی بلد نیست
    2- سالی ماهی یه بار ایمیلشو چک نمی کنه
    3- چک هم بکنه نمی فهمه داستان چیه !!!
    من موندم اگه استاد همون نامه رو امضا کنه با مهر دانشگاه بره بس نیست ؟

نکته دیگه اینکه یکی از اساتید من فوق لیسانس هستش اما چون با سابقه هست و همچنین رئیس نیروگاه هستش میشه از اون نامه بگیرم ؟ یا اینکه ایمیلشو بدم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط l0st_l0rd نمایش پست ها
    دوستان سلام
    منم مشکلاتی مشابه داشتم اما یه سری از مشکلات دیگه آخرشه !!!
    مثلا این استادی که من می خوام ازش نامه بگیرم و رتبه دانشیاری داره
    1- انگلیسی بلد نیست
    2- سالی ماهی یه بار ایمیلشو چک نمی کنه
    3- چک هم بکنه نمی فهمه داستان چیه !!!
    من موندم اگه استاد همون نامه رو امضا کنه با مهر دانشگاه بره بس نیست ؟

نکته دیگه اینکه یکی از اساتید من فوق لیسانس هستش اما چون با سابقه هست و همچنین رئیس نیروگاه هستش میشه از اون نامه بگیرم ؟ یا اینکه ایمیلشو بدم ؟
    اگر براتون مهم هستش که از اون استاد اول حتما ریکام داشته باشین اهمیت کار رو براش توضیح بدین و خواهش کنین کمکتون کنه.
    برای استاد دوم به نظر من حتما ازش بگیرید چون اولا توی ریکام که مدرک رو نمی زنن و عنوان طرف زده می شه و هر چه ارتباط شما با اون فرد نزدیکتر باشه و شما رو بهتر بشناسه تاییدی که می ده قابل پذیرش تره. بارها گفته شده متن خوب و ساپورت کننده از استاد درست، از مدرک بالای طرف بهتره. البته به دانشگاه مقصد و مقطع هم بستگی داره ولی خب وفتی مجبور باشید کاریش نمی شه کرد ومشکل بزرگی هم نیست.به این تاپیک هم سری بزنید:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...A7%D9%86%D8%B3
    «دانش چيز شگفت انگيزى است، مشروط بر آنكه كسى مجبور نباشد از طريق آن امرار معاش كند.» آلبرت اینشتین

با دادن امتیاز + به دوستانی که به ما کمک میکنند ، روحیه همکاری و دوستی را در فروم ترویج کنیم

ایمیل های دانشگاه ما چند روزه خرابه و من حتما باید ریکام بفرستم دو را دارم

1- استفاده از Gmail
    2- استفاده از ایمیل دانشگاه محل تحصیلشون

کدام بهتراست؟

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

دوستان خيلي بهتره که ايميل آکادميک باشه. ولي اگه نشد نگران نباشيد. تمام اساتيد من با ميل ياهو ريکام فرستادن يا تو مشخصاتشون ميل ياهو نوشتن. هيچجا هم به اين مسئله گير ندادن و نگفتن با اين ايميل ها مشکل دارن (اينم بگم که اسم و فاميل اساتيد تو ميلشون بود). معمولا به شما اعتماد مي کنن . همونطور که مي دونيد تو ايران ميل آکادميک و اين حرفا براي استادا مرسوم نيست. ميل ياهو يا جي ميل براي ما قابل دسترس تره و استادا بيشترشون اين ميلوهارو چک مي کنن.
    حتي يکي از استادام که تو زمينه کاري خودش تو کل ايران و خارج از ايران مطرحه ايميلش ياهو بود. جالبه که اين استاد از کار فوق دکتراش يه مقاله با impact بالاي 7 تو يه ژورنال عالي داره که اونجا Corresponding author مقالست و ايميل ياهو داده.
    يکي ديگه از اساتيد من ميلش مال يه مرکز تحقيقاتي بزرگ و معروف وابسته به وزارت علوم تو ايرانه. ولي ريکام هايي که با اون ميلش مي فرستاد برگشت مي خورد. بعدا شنيدم براي اساتيد ديگه اين مرکز هم اين مشکل پيش مي يومد. من دقيقا دليلشو نمي دونم، شايد مشکل از ايميل بوده يا مسئله تحريم يا ... (احتمالا بچه هاي اهل فن بهتر مي دونن دليلش چي مي تونست باشه) .پس لازم نيست براي ميل غير آکادميک استادتون توضيح بدين و اگه ازتون پرسيدن مي تونين بگين ميل آکادميکش مشکل داره يا ميل هارو deliver نمي کنه و در نتيجه ايشون بيشتر با ايميل غيرآکادميکش کار مي کنه.
    يادم رفت اينو بگم که من تا حالا نشنيدم کسي بخاطر اين مسئله ريجکت شده باشه. اگه کسي غير از اين اطلاع داره لطفا با ارائه مدرک و نه فقط با حرف و حديث بما هم بگه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط SIG نمایش پست ها
    دوستان خيلي بهتره که ايميل آکادميک باشه. ولي اگه نشد نگران نباشيد. تمام اساتيد من با ميل ياهو ريکام فرستادن يا تو مشخصاتشون ميل ياهو نوشتن. هيچجا هم به اين مسئله گير ندادن و نگفتن با اين ايميل ها مشکل دارن (اينم بگم که اسم و فاميل اساتيد تو ميلشون بود). معمولا به شما اعتماد مي کنن . همونطور که مي دونيد تو ايران ميل آکادميک و اين حرفا براي استادا مرسوم نيست. ميل ياهو يا جي ميل براي ما قابل دسترس تره و استادا بيشترشون اين ميلوهارو چک مي کنن.
    حتي يکي از استادام که تو زمينه کاري خودش تو کل ايران و خارج از ايران مطرحه ايميلش ياهو بود. جالبه که اين استاد از کار فوق دکتراش يه مقاله با impact بالاي 7 تو يه ژورنال عالي داره که اونجا Corresponding author مقالست و ايميل ياهو داده.
    يکي ديگه از اساتيد من ميلش مال يه مرکز تحقيقاتي بزرگ و معروف وابسته به وزارت علوم تو ايرانه. ولي ريکام هايي که با اون ميلش مي فرستاد برگشت مي خورد. بعدا شنيدم براي اساتيد ديگه اين مرکز هم اين مشکل پيش مي يومد. من دقيقا دليلشو نمي دونم، شايد مشکل از ايميل بوده يا مسئله تحريم يا ... (احتمالا بچه هاي اهل فن بهتر مي دونن دليلش چي مي تونست باشه) .پس لازم نيست براي ميل غير آکادميک استادتون توضيح بدين و اگه ازتون پرسيدن مي تونين بگين ميل آکادميکش مشکل داره يا ميل هارو deliver نمي کنه و در نتيجه ايشون بيشتر با ايميل غيرآکادميکش کار مي کنه.
    يادم رفت اينو بگم که من تا حالا نشنيدم کسي بخاطر اين مسئله ريجکت شده باشه. اگه کسي غير از اين اطلاع داره لطفا با ارائه مدرک و نه فقط با حرف و حديث بما هم بگه.
    منم نشنیدم کسی ریجک بشه. فقط برای دانشگاه ولونگنک استرالیا دیدم نوشته بود حتما باید با ایمیل آکادمیک پرسش ها رو پر کنه

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

سلام
    دوستان می خواستم بپرسم که مشکلی پیش می یاد اگر استاد فوق لیسانس رو داخل ریکامندیشن بنویسم دکتر؟؟
    مرسی

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان می خواستم بپرسم که مشکلی پیش می یاد اگر استاد فوق لیسانس رو داخل ریکامندیشن بنویسم دکتر؟؟
    مرسی
    کلا یه نکته ای رو من باید مطرح کنم. ببین کسی که از ایران دکترا گرفته و جوون هست و مقاله زیاد نداره و آدم معروفی نیست با یه فوق لیسانس فرق نخواهد داشت برای توصیه نامه نوشتن. شما میتونی بنویسی دکتر اما امتیازی گیرت نمیاد. اونایی که از خارج و دانشگاه های معتبر دکترا میگیرن تا اسمشونو بزنی تو نت سریع میگه که مثلا طرف کمبریج خونده. و مقاله هم زیاد داره. همچین کسی توصیه نامش با ارزشه. در غیر این صورت شما اسم هرکسی رو میتونی بزنی و بگی دکتره... و از ایران مدرک گرفته...بی ارزش خواهد بود و برای دانشگاه های معتبر امتیازی گیرت نمیاد...

من 3 گزینه برای ریککام دارم: 1.مدیر گروهمون که استادمم بوده و دکترا هست از دانشگاه شیراز.2.استاد بعدی هم دکترای دانشگاه شیراز و استادم بوده 3.فوق لیسانس از امیرکبیر که بازم استادم بوده

اما با توجه به بی در و پیکری اوضاع همه شون جیمیل دارن.البته همیشه اکتیو هستن و فعالن.

فقط من توی نوشتن رتبه شون کمی مشکل دارم.چجوری بنویسم؟؟

اگه چند مقاله ی فارسی معتبر هم دارن میخواد بنویسم یا نه؟؟

ممنون

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

سلام دوستان
    می خوام خواهش کنم بفرمایید که به چه صورتی میشه تعداد مقالات یک استاد رو در بیارم؟ چون روم نمی شه بپرسم که چند تا مقاله دارید؟!!! برای مثال آقای دکتر سید محمد حسن حسینی چند تا مقاله دارند؟
    دوستان شدیدا به راهنمایی شما نیاز دارم..
    متشکرم

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

یک سوال فوری
    استادی که خودش یک دانشگاه دیگه دانشجوی دکترا هست Senior Lecturerمی‌شه?

یکم فوری نیاز دارم
    مرسی‌

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)