صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

موضوع: داشتن PhD از ایران و مشکل قانونی برای اپلای کردن دوباره !

Member
    رشته و دانشگاه
    Goetechnical Engineer

پیش فرض پاسخ : داشتن PhD از ایران و مشکل قانونی برای اپلای کردن دوباره !

نقل قول نوشته اصلی توسط matin56
    من هم شرايط شما رو دارم. از تربيت مدرس دكتري دارم و الان در يك دانشگاه استاديارم. ولي چون مي خوام در يك كشور ترجيحا اروپايي موقعيت كاري دانشگاهي گير بيارم به نتيجه رسيدم دوباره بايد دكتري (ترجيحا تو يه رشته نزديك ولي دانشكده متفاوت) بخونم. در كمال تعجب با تافل 108 و دو مقاله ISI و 8 مقاله كنفرانس و كلي سابقه پ‍ژوهشي و تدريس دانشگاهي، از دانشگاه موناش استراليا كه تازه خيلي هم درجه بالايي نداره ريجكت شدم. نتيجه گرفتم كه به خاطر داشتن مدرك Phd بوده. لطفا منو راهنمايي كنين. نبايد بگم PHD دارم؟ اين 5-6 سالي كه تمام مقاله هام تو اين مدت چاپ شده رو چه توجيهي كنم؟ بگم تو دانشگاه كار پژوهشي مي كردم؟ اصولا اينكه راستشو نگم اشكالي نداره؟ لطفا كمكم كنيد! برام خيلي مهمه كه از دانشگاه خوبي پذيرش بگيرم. تا الان از چند استاد تاييد نسبي گرفتم. ولي اين نتيجه ردي موناش (ولو اينكه اصلا روش حسابي هم باز نكرده بودم چون براي دانشگاه هاي بهتري مي خوام اپلاي كنم ) خيلي نگرانم كرده.
    والا اینجور که شما نوشتید به نظر مشکل از اینکه شما می خواهید تغییر رشته بدین. ولی نگفتن دکترا هم بد ایده ای نیست. راستی رشته شما موقعیت دوره های فوق دکترا نداره؟! برای اونها اقدام کنید. تو استرالیا من چند تا تو رشته عمران برخورد کردم.
    فقط 5% انسان های موفق نابغه اند، بقیه پشت کار دارند

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

tavakol:

اولا نگو که دکتری داری- و اگه بگی هم مطمئن باش این دلیل ریجکتی نیست
    در مورد رنک دانشگاه هم نگران نباش- شما شرایطتت خیلی عالیه- و اون رد شدن یه اتفاق بوده فقط
    بدترین چیزی که گریبان بچه ها رو میگیره و اونها رو میترسونه و از رقیب ها عقبشون میندازه اینه: رد شدن تو یه دانشگاه رنک پایین و نا امیدی از اپلای به رنک بالاترها
    اتفاقا هر وقت رنک پایینی ها من رو دو در کردند یه گوشه نگاهی با بالاتری ها داشتم-

Junior Member

متشكر از راهنمايي دوستان. در زمينه تغيير رشته چيزي كه من از پرس و جوها دستم آمده اينه كه اگه دقيقا بخواي براي همون رشته اي كه الان PHDشو داري اپلاي كني خيلي كمتر قابل قبوله. چون ميگن در اين دوره جديد چيزي بهت اضافه نميشه و اين حرفا. ولي من ميخوام برم تو يه دانشكده ديگه و در زمينه مشابه تز دكتري قبليم كار كنم (در مورد دانشگاه موناش براي بورس اصلا شرط گذاشته بود كه نبايد PHD داشته باشين مگه اينكه بخواين تو يه زمينه كاملا متفاوت كار كنين). ممنون ميشم اگه كسي رو مي شناسين كه براي PHD دوم پذيرش گرفته راهنمايي كنين.

من یک نفر رو میشناسم که یه phd فیزیک از چین و یه phd مکانیک از امریکا داره. البته همونطور که بابک گفت این موضوع دانشگاه به دانشگاه فرق داره.

Junior Member

در ایمیل اولیه برای استاد بگم که Phd دارم و به چه دلایلی می خوام یکی دیگه بگیرم؟ توی فرم آنلاین اپلای هم؟ خیلی از نقاط باارزش رزومه م در این دوره به دست اومده. راست نگفتن اگه بعدا بفهمن یه جوری نگرانم می کنه. اصولا دروغ گفتن رو تو این نوع رابطه مناسب نمی دونم. ولی ریجکت شدن از یه دانشگاه متوسط هم بدجوری رو اعصابم رفته.

Junior Member

با استادي كه از مقاله ش توي تز دكتريم خيلي استفاده كرده بودم و در واقع الگوريتمم رو با روش پيشنهادي اون مقايسه كردم (الان توي Rutgers هست) (و از قبل باهاش تماس داشتم و راهنمايي گرفته بودم) تماس گرفتم. خيلي تحويلم گرفت و اصرار شديد كه بدو اپلاي كن. وقتي بهش گفتم كه ددلاين پاييز 2009 گذشته و ميشه براي بهار اپلاي كنم يا نه، جواب داد كه بي خيال ددلاين تو اپلاي كن. همين جمعه هم زنگ مي زنم باهات مصاحبه كنم. جلبش اينه كه خودش يه phd از ايتاليا و دوميشو از Gatech داره و من اصلا ايميل زده بودم كه نظرشو براي شرايط خودم بپرسم! به نظرتون بعد از 20 روز از گذشتن ددلاين منطقيه اپلاي كنم؟ اين چي ميگه كه بي خيال؟ بي خود پول پست و Application fee ندم!

Senior Member saheb آواتار ها

به نظر من اپلای کنید ضرری نداره !!!
    HAPPINESS

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

درود
    شک نکن و اپلای کن.
    اگر اینقدر استاده باهات کنار اومده ناشکری نکن.
    شما برای یه جا دودلی، بقیه که باید پول 12-13 تا دانشگاه رو بدن چی بگن؟
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

Junior Member

به نظر من اپلای کردنش ضرر نداره، فقط در مورد گرفتن ویزا یه مقدار سخت می گیرند مخصوصا چند سال اخیر، چون دلایل شما برای ورود به خاکشون باید از نظر اونا 100% مطمئن باشه. حالا که یک مدرک داری و دوباره هم می خوای برای همون مدرک اقدام کنی خوب مسلما براشون جای سوال داره. ولی همونطور که دوستان هم گفتن امتحانش ضرر نداره. موفق باشید...

نقل قول نوشته اصلی توسط matin56
    با استادي كه از مقاله ش توي تز دكتريم خيلي استفاده كرده بودم و در واقع الگوريتمم رو با روش پيشنهادي اون مقايسه كردم (الان توي Rutgers هست) (و از قبل باهاش تماس داشتم و راهنمايي گرفته بودم) تماس گرفتم. خيلي تحويلم گرفت و اصرار شديد كه بدو اپلاي كن. وقتي بهش گفتم كه ددلاين پاييز 2009 گذشته و ميشه براي بهار اپلاي كنم يا نه، جواب داد كه بي خيال ددلاين تو اپلاي كن. همين جمعه هم زنگ مي زنم باهات مصاحبه كنم. جلبش اينه كه خودش يه phd از ايتاليا و دوميشو از Gatech داره و من اصلا ايميل زده بودم كه نظرشو براي شرايط خودم بپرسم! به نظرتون بعد از 20 روز از گذشتن ددلاين منطقيه اپلاي كنم؟ اين چي ميگه كه بي خيال؟ بي خود پول پست و Application fee ندم!
    پول پست و اپلای شما برای این دانشگاه چندان زیاد نیس. ارزشو داره.
    معمولا بیشتر بچه ها ۵-۶ دانشگاه اپلای‌ می‌کنن. شما توقع دارید که طرف چی‌ بهتون بگه که اپپلای کنید!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)