صفحه 12 از 19 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 190

موضوع: غذا

Junior Member savama آواتار ها

پیش فرض پاسخ : غذا

راستی ترکها قیمشون بهتره از عربها مثلا گوشت مال ترکها از عرب ها بهتره و ارزونتر..همینطور سوسیس و کالباس ترک ها ارزونتره
    عرب ها یه ذره گرون میدن
    ولی ایرانی ها از هر دو گرونتر میدن
    پفک چی توز از مغازه ایرانی خریدم یک اویر و 20
    از عربها خریدم 80 سنت

ترکها همه چیز دارن از دل و جیگر مرغ و گوساله و گوسفند بگیر تا کله پاچه و مغز و زبان و ......

راستی دوستی که گفتن کوارک به جاش کشک !!!! کوارک که دوغه بعد مزه آش دوغ رو میگیره که
    ما یه بار گرفتیم انقدر بد مزه شد اش که کسی لب نزد..در هر حال سلیقه ها متفاوته

راستی کسایی که براشون حلا ل و غیر حلال مهم نیست
    میتونین تو تمام فروشگاهها مثل نتو و آلدی و لیدل و ....... یه سری سوسیس هست ماله پرنده ها روش نوشته geflügel wurst
    یعنی سوسیس پرنده
    به نسبت بقیه سوسیس ها مزه اش بهتره و شبیه مزه سوسیس های ایرانیه

Member
    رشته و دانشگاه
    Urbanism/Bauhaus Uni-Weimar

قیمت گوشت ومرغ حلال از مغازه عربها توی شهر ارفورت، بقیه قیمتها از آلدی:
    یک کیلو گوشت گوساله: 9 یورو/چرخ کرده: 6 یورو

یه دونه مرغ: 4 یورو/ران مرغ: 5یورو/فیله: 7یورو
    یک کیلو گوشت بوقلمون: 5 یورو
    یه بسته نون تست: 60سنت/یه دونه نان ساندویچی کوچک: 13سنت/یه بسته نون نیمه آماده ساندویچی:39سنت/نان کنکه: 49 سنت
    یه بطری شیر یک لیتری3.5درصد: 60سنت
    یک ونیم کیلو سیب زمینی و همینطور پیاز: حدود 70-80 سنت
    یک کیلو نارنگی: حدود 1.10 یورو
    یک کیلو موز: 1.10
    ده عدد تخم مرغ: 1.20
    یک لیتر روغن: 1.20
    پنیر frische kaese (تقریبا مثل پنیر کاله) : 90 سنت

زینب جان
    فیمتهاتون یا قدیمیه و یا شهرتون کوچیکه اینجوریه
    اینجا تو دوسلدورف هر یک کیلو نارنگی رو ما حدود 1اویرو و 99 سنت میخریم
    سیب زمینی هم بیشتر از اینی که نوشتین
    همینطور باقی چیزها

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    کدوم سوپرمارکت های آلمانی گوشت حلال و مواد غذایی گوشتی حلال هم عرضه می کنند؟ منظورم از حلال فقط بدون گوشت خوک نیست، منظورم ذبح اسلامیه.
    شانس بیارین تو کافلند من کالباس سوسیس حلال دیدم اما گوشت نه... گوشت رو فقط مغازه ترک ها یا عرب ها

Junior Member

کسی تا حالا توی آلمان، ماهی خریده؟ ماهی قزل آلا یا شور یا ماهی سفید؟ این ماهی قرمزها چطورن و قیمت ماهی ها کلا چقدره؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash60 نمایش پست ها
    کسی تا حالا توی آلمان، ماهی خریده؟ ماهی قزل آلا یا شور یا ماهی سفید؟ این ماهی قرمزها چطورن و قیمت ماهی ها کلا چقدره؟
    والا من تا حالا اسم ماهی ها رو ترجمه نکردم که ببینم شور و سفید و این چیزا کدومه. ما بر اساس قیمت می خریم ولی کلا از کیلویی 4.5 یورو هست تا 30 یورو (البته دقت کنین من قیمت کیلویی رو گفتم ها). چون اینجا مثلا برای مقایسه قیمت کیلویی هر چیز رو زیرش می زنن. وگرنه مثلا اون 30 یورویی یه بسته ی 200 گرمی هست که میدن 6 یورو.
    ضمنا شاید بیشتر از سی یورو هم باشه ولی من دقت نکردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash60 نمایش پست ها
    دوست عزیز من ماهی پاک شده تازه خریدم از کافلند کیلویی حدود 10 یورو که خیلی بهتر از قزل آلا هست. اینجا همه چی هست و تنوع در کیفیت و قیمت خیلی بیشتر از اون چیزیه که میشه فکرش رو کرد. خوشحال میشم اگه especial عزیز بگه از کجا میشه اونقدر ارزون گیر آورد.
    من نظر شخصیم رو میگم و اون چیزی که تجربه کردم. اگه بسم الله قبل از کندن کله مرغ براتون مهم نیست به نظرم بهتره اون رو از سوپر مارکت های بزرگ و برند های خوب بخرید. من یه بار مرغ و جگرش رو از سوپر مارکت ترک ها خریدم، هم بیشتر پول دادم و هم کیفیتش افتضاح بود. من تو ایران دیدم مرغ ها رو چطوری قربانی میکنن، چیز خاصی رو رعایت نمیکردن که بگی این حلال شد یا حروم. اگه مهم هست میتونید بسم الله رو قبل از طبخ یا قبل از خوردن بگید، همون تاثیر رو خواهد داشت.

آلدی یه ماهیالاهایی داره که رو کارتونش عکس ماهی قرل هم کشیده معمولا 5.6 داخلش داره قیمتش هم حدود 5 یورو هست قرل آلا اگه اشتباه ننویسم روش نوشته regen bogen همین رو نتو میده 8 یورو پس سعی کنین از آلدی بخرین هر شهر بزرگی معمولا یه خیابون داره واسه مغازه های ترک و عرب که میتونین گوشت حلال و خیلی خوراکی های شبیه ایران توش پیدا کنین تو مغازه های ترک از کله پاچه و دل و جیگر مرغ تا جیگر گاو گوساله و مغز و زبان و .......... مرغ هم تیکه ای و درسته و پوست کنده و پوست نکنده ......همه چیز دارن

Junior Member aaydaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT-Security / Rub

قیمت های آلدی و لیدل و پنی مناسبتر از بقیه فروشگاه هاست البته کافلند هم همینطور!من خودم معمولا سعی میکنم از کافلند خرید کنم چون تنوع جنسشم خیلی زیاده در مقایسه با اون یکی فروشگاه ها!

کافلند جنس هایی که با برند خودش به فروش میرسونه معمولاً از آلدی هم ارزونتره. تو کافلند یه جنس رو میشه تو برندهای مختلف و با/بدون استاندارد BIO پیدا کرد (البته اغلب برند کافلند این استاندارد رو نداره). من مرغ رو از کافلند میگیرم که 1200 گرمیش کمتر از 3 یورو هست. مرغ های تیکه شده و پاک شده هم بسته به برند حدوداً 6-7 یورو میشه هر کیلوش. تو اینجا آلدی خیلی کوچیکه ولی قیمت هاش واسه سبزی و میوه از کافلند یکم بهتره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)