صفحه 4 از 19 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 190

موضوع: غذا

پیش فرض پاسخ : غذا

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    آقا شما چی و چقدر میخوری روزانه؟ برنامه هفتگی غذاییت چیه؟ تا ما بدونیم کم یا بیش خوراکتر از تو هستیم و خرجمون دستمون بیاد!
    من فقط صبحونه ام رو میگم:

1- دو عدد Brötchen ............................... قیمت 0.80 € (بروتشن های 15 سنتی که تو ALDI میفروشن به درد ته کفش هم نمیخورن! من 40 سنتی Bäckerei میخرم!)
    2- 1/4 از کره 250 گرمی .................................. 0.30 € ( کره حیوانی منظورمه از مارگارین حالم بهم میخوره!)
    3- 1/3 از شیشه مربا (اینجا شیشه ها کوچیکه) ...0.90 € ( مربا ارزوناش آشغاله... )
    4- یک جرعه چای ... ( بنا به پست قبلیم مفت! )
    -----------------------------------------------------------------
    جمع کل ............ ...........................................2.00 €

حالا این رو در 30 روز ضرب کن که میشه 60 €

یعنی اگه نهار و شام هم همین رو بخورم بازم از اون 150 یورو که دوستان میگن بیشتر میشه!

یه وقت به کسی بر نخوره و فکر کنه دارم مث بچه مایه دارا فخر فروشی میکنما. من گوشی موبایلم از این 30 تومنی های سامسونگه! لپ تاپم هم 7 ساله دارمش و عوضش نکردم! اما چیزی که میخواد بره توی شکمم باید قبلش جلوی دهنم درخواست کتبی بده تا ببینم میشه با ویزاش موافقت کنم یا نه!
    ویرایش توسط oranus : August 17th, 2012 در ساعت 07:20 PM
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    من فقط صبحونه ام رو میگم:

1- دو عدد Brötchen ............................... قیمت 0.80 € (بروتشن های 15 سنتی که تو ALDI میفروشن به درد ته کفش هم نمیخورن! من 40 سنتی Bäckerei میخرم!)
    2- 1/4 از کره 250 گرمی .................................. 0.30 € ( کره حیوانی منظورمه از مارگارین حالم بهم میخوره!)
    3- 1/3 از شیشه مربا (اینجا شیشه ها کوچیکه) ...0.90 € ( مربا ارزوناش آشغاله... )
    4- یک جرعه چای ... ( بنا به پست قبلیم مفت! )
    -----------------------------------------------------------------
    جمع کل ............ ...........................................2.00 €

حالا این رو در 30 روز ضرب کن که میشه 60 €

یعنی اگه نهار و شام هم همین رو بخورم بازم از اون 150 یورو که دوستان میگن بیشتر میشه!

یه وقت به کسی بر نخوره و فکر کنه دارم مث بچه مایه دارا فخر فروشی میکنما. من گوشی موبایلم از این 30 تومنی های سامسونگه! لپ تاپم هم 7 ساله دارمش و عوضش نکردم! اما چیزی که میخواد بره توی شکمم باید قبلش جلوی دهنم درخواست کتبی بده تا ببینم میشه با ویزاش موافقت کنم یا نه!
    شما شیر یا شیر میوه مثل شیر موز نمیخورین؟؟
    میشه قیمت شیر 3.2% رو بگین؟
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط sorahi نمایش پست ها
    شرمنده من آنزیم لاکتوز ندارم! ولی اون 0.2 % ات تو حلقم!!!
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

ApplyAbroad Superstar

برای پاسخ به دوستمون oranus میخوام بگم ما چه سنگ هایی می بندیم به شکممون!!:

صبحانه: نون بربری ترک ها، (1/4) (قیمت یه نون 1 یورو، دو تاش 1.5، اینی که من میگم یه نوع نون درازه و با اون گردای کوچولوی کافلند که 99 سنت هست خیلی فرق داره، و مثل بربری های ایران هم نیست که نیم ساعت بمونه دیگه خورده نشه): 25 سنت
    پنیر Kiri ( قیمتش 2.3 ایناست فکر کنم، شش قطعه داره فک کنم، من یه قطعه اش رو میخورم): 38 سنت
    خیار (40 سنت)، من 1/4 خیار میخورم، خودتون خیارای اینجا رو دیدین دیگه!!): 10 سنت
    گوجه (کیلویی 1.40 سنت، خودم تازه خریدم، 11 دونه توش داره، من یه دونه میخورم): 13 سنت

جمع کل: 86 سنت

به همین منوال شام رو بگیر 1 یورو
    ناهار رو بگیر 1.5 یورو

86 * 30 = 25.80
    1 * 30 = 30
    1.5 * 30 = 45
    جمع کل ماه 100.8

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1111 نمایش پست ها
    آقا چایی و کافی و اینا رو هم بی زحمت بگین . من چای نخورم میمیرم
    من چای احمد خریدم، هم قیمت ایرانه، یا اگر هم تفاوت داره اصلا فاحش نیست.
    قهوه رو من خودم نمی خورم اصلا، ولی الان اتفاقی توی یکی از خریدای خیییییلی گذشته ام نگاه کردم دیدم نوشتم یه بسته قهوه 1.79 ولی اصلا یادم نیست این بسته چقدری بوده.

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط sorahi نمایش پست ها
    شیر پاکتی 39 سنت در Aldi (کم چرب و پرچرب یک قیمتن)
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    برای پاسخ به دوستمون oranus میخوام بگم ما چه سنگ هایی می بندیم به شکممون!!:

صبحانه: نون بربری ترک ها، (1/4) (قیمت یه نون 1 یورو، دو تاش 1.5، اینی که من میگم یه نوع نون درازه و با اون گردای کوچولوی کافلند که 99 سنت هست خیلی فرق داره، و مثل بربری های ایران هم نیست که نیم ساعت بمونه دیگه خورده نشه): 25 سنت
    پنیر Kiri ( قیمتش 2.3 ایناست فکر کنم، شش قطعه داره فک کنم، من یه قطعه اش رو میخورم): 38 سنت
    خیار (40 سنت)، من 1/4 خیار میخورم، خودتون خیارای اینجا رو دیدین دیگه!!): 10 سنت
    گوجه (کیلویی 1.40 سنت، خودم تازه خریدم، 11 دونه توش داره، من یه دونه میخورم): 13 سنت

جمع کل: 86 سنت

به همین منوال شام رو بگیر 1 یورو
    ناهار رو بگیر 1.5 یورو

86 * 30 = 25.80
    1 * 30 = 30
    1.5 * 30 = 45
    جمع کل ماه 100.8
    نوش جانت برادر ولی یک چند تا نکته!

نون بربری ترکها که اینجا شعاعش 15 سانتیمتر هم نیست تو چجوری با 1/4 اش سیر میشی؟ بعد اونوقت پنیر "روم به دیوار" همش یک قطعه ش رو میخوری؟ بابا سو تغذیه میگیری اون که یک قطعه ش اصلا نون رو نمیگیره! من اگه بخوام پنیر بخورم زیر دو سه تا قطعه نمیشه! واسه همین اصلا از اون پنیرا نمیگیرم چون گرونه و نمی صرفه واسه من!

راستی یک نکته در مورد خیار! اینجا خیار ایرونی هم هست اسمش Mini Gurke است. تو امریکا بهش میگن Persian Cucumber خیلی بهتر از اون بلانسبت های دراز و بی قواره ست. فک کنم بسته سه تاییش 1.8 یورو باشه.

ضمنا یک لطفی بکن مخلفات نهار 1.5 یورویی و شام 1 یورویی ات رو اینجا ننویس! همین الان اشک تو چشمام حلقه زده... دارم هق هق گریه میکنم
    ویرایش توسط oranus : August 18th, 2012 در ساعت 12:17 PM

ApplyAbroad Superstar

نون بربری ترکها که اینجا شعاعش 15 سانتیمتر هم نیست تو چجوری با 1/4 اش سیر میشی؟ بعد اونوقت پنیر "روم به دیوار" همش یک قطعه ش رو میخوری؟ بابا سو تغذیه میگیری اون که یک قطعه ش اصلا نون رو نمیگیره! من اگه بخوام پنیر بخورم زیر دو سه تا قطعه نمیشه! واسه همین اصلا از اون پنیرا نمیگیرم چون گرونه و نمی صرفه واسه من!

راستی یک نکته در مورد خیار! اینجا خیار ایرونی هم هست اسمش Mini Gurke است. تو امریکا بهش میگن Persian Cucumber خیلی بهتر از اون بلانسبت های دراز و بی قواره ست. فک کنم بسته سه تاییش 1.8 یورو باشه.

ضمنا یک لطفی بکن مخلفات نهار 1.5 یورویی و شام 1 یورویی ات رو اینجا ننویس! همین الان اشک تو چشمام حلقه زده... دارم هق هق گریه میکنم
    در مورد نون بربری واقعا خدا رو شکر میکنم که توضیح دادم، تازه اینا رو می پرسین! این نونی که میگم درازه، اصلا شعاع نداره، طولش چیزی حدوده 70 سانته (چون اینو قبلا با وجب اندازه گرفتم میگم)، عرضش هم 25 یا شایدم 30 سانته تقریبا، قطرشم فکر کنم 3 سانتی هست. میخواین آدرس دقیق بدم یا عکسشو بذارم که باورتون بشه؟ خب حتما میخرم که میگم.
    از اون پنیرا هم خب من به عنوان مثال گفتم، خودم همیشه از اون نمیخرم، یه پنیری هست به اسم Ghazi، اونم خوبه، خیلی هم ارزونه 70 سنت ایناست، که هر دفعه نصفشم بخوری قیمتش چیزی نمی شه. من اینجا پنیر زیاد تست کردم، اینو پسندیدم، یه پنیر هم هست توی Penny، که فکر کنم روش مثل بقیه نوشته Frischkase اونم خوبه، اون که خیلی ارزونه 39 سنته (عین همون پنیر توی کافلند هست ولی بسیار چربه و اصلا قابل قیاس با پنی نیست).
    در مورد خیار شخصا حاضر نیستم برای سه عدد خیار کوچیک 1.8 یورو پول بدم (البته تا حالا هم ندیدم از این خیارایی که میگین) ! همون جور که به ازای یه بادمجون حاضر نیستم 2.99 یورو پول بدم! این قیمتی که شما میگین تقریبا هم قیمت یه دونه مرغ یه کیلوئیه. دقت کرده بودین؟

برای ناهار و شام هم قبلا گفتم من همه رو با احتساب اینکه خودتون درست کنین گفتم.

پی نوشت 1: آقا اصلا هرچی قیمت من گفتم برای هرچیزی شما 3 برابر برای خودتون حساب کنین. من واقعا میترسم ملت به هوای حرف من بیان، بعد از من بقیه ی پول غذاشونو بخوان!! من چیزی که واقعا خرج میکردم رو گفتم، ولی مثل اینکه این چیزایی که ما میخوریم به نظر یه عده احتمالا یا باد هواست، یا چیزای به درد نخور، یا شایدم کسی فکر کنه من دارم دروغ میگم.
    پی نوشت 2: پی نوشت 1 به هیچ کس برنخوره لطفا، هیچ کس به من توهین نکرده و همه محترمانه نظرشونو گفتن، ولی چون بیشتر پست ها رو من گذاشتم و بین همین چند نفر انگاری من جزو خواص هستم، اون پی نوشت 1 رو نوشتم که بقیه که جزو عوام هستن و آدم عادی هستن و مثل من خاص و منحصر به فرد نیستن، براشون مشکلی پیش نیاد.

سلام دوستان

این گفتگوهای باحالتون رو که دیدم ، گفتم منم آمار و اطلاعاتم رو بذارم:
    1- من تو همین مملکت داغون خودمون هم دوستانی دارم که خرج ماهیانه غذاشون روی 100 هزار تومن بسته میشه. از نظر خودشون هم لردی زندگی میکنن. اما من زیر 300 هزار تومن عمرا بتونم خرج غذا رو بیارم. این خیلی به ذائقه بستگی داره!
    2- من از دوستام که توی آلمان هستن و حدودا ذائقه غذاییشون مث منه پرسیدم، قیمت غذا رو در ماه بین 100 تا 250 یورو گفتن. پس من مطمئنم هم Especial هم Oranus درست میگن.
    3- برای دوستانی که قصد عزیمت به آلمان رو دارم میگم که بهتره جانب احتیاط رو در سفر به یه مملکت دیگه رعایت کنند و همه چیز رو روی حداقل ها نبندند. خود من که کلی مشکل مالی داشتم ، رفتم 2 3 سالی عسلویه کار کردم که الان بتونم با خیال راحت برم. در هر تغییری بالاخره باید ریسک رو پذیرفت ، اما ریسک مهندسی، نه ریسک بازاری.
    نه تو می مانی و نه اندوه ..و نه هیچیک از مردم این آبادی...به حباب نگران لب یک رود قسم، و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت، غصه ها هم می گذرد، آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند... لحظه ها عریانند. به تن لحظه خود، جامه اندوه مپوشان هرگز. (سهراب)

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    در مورد نون بربری واقعا خدا رو شکر میکنم که توضیح دادم، تازه اینا رو می پرسین! این نونی که میگم درازه، اصلا شعاع نداره، طولش چیزی حدوده 70 سانته (چون اینو قبلا با وجب اندازه گرفتم میگم)، عرضش هم 25 یا شایدم 30 سانته تقریبا، قطرشم فکر کنم 3 سانتی هست. میخواین آدرس دقیق بدم یا عکسشو بذارم که باورتون بشه؟ خب حتما میخرم که میگم.
    از اون پنیرا هم خب من به عنوان مثال گفتم، خودم همیشه از اون نمیخرم، یه پنیری هست به اسم Ghazi، اونم خوبه، خیلی هم ارزونه 70 سنت ایناست، که هر دفعه نصفشم بخوری قیمتش چیزی نمی شه. من اینجا پنیر زیاد تست کردم، اینو پسندیدم، یه پنیر هم هست توی Penny، که فکر کنم روش مثل بقیه نوشته Frischkase اونم خوبه، اون که خیلی ارزونه 39 سنته (عین همون پنیر توی کافلند هست ولی بسیار چربه و اصلا قابل قیاس با پنی نیست).
    در مورد خیار شخصا حاضر نیستم برای سه عدد خیار کوچیک 1.8 یورو پول بدم (البته تا حالا هم ندیدم از این خیارایی که میگین) ! همون جور که به ازای یه بادمجون حاضر نیستم 2.99 یورو پول بدم! این قیمتی که شما میگین تقریبا هم قیمت یه دونه مرغ یه کیلوئیه. دقت کرده بودین؟

برای ناهار و شام هم قبلا گفتم من همه رو با احتساب اینکه خودتون درست کنین گفتم.

پی نوشت 1: آقا اصلا هرچی قیمت من گفتم برای هرچیزی شما 3 برابر برای خودتون حساب کنین. من واقعا میترسم ملت به هوای حرف من بیان، بعد از من بقیه ی پول غذاشونو بخوان!! من چیزی که واقعا خرج میکردم رو گفتم، ولی مثل اینکه این چیزایی که ما میخوریم به نظر یه عده احتمالا یا باد هواست، یا چیزای به درد نخور، یا شایدم کسی فکر کنه من دارم دروغ میگم.
    پی نوشت 2: پی نوشت 1 به هیچ کس برنخوره لطفا، هیچ کس به من توهین نکرده و همه محترمانه نظرشونو گفتن، ولی چون بیشتر پست ها رو من گذاشتم و بین همین چند نفر انگاری من جزو خواص هستم، اون پی نوشت 1 رو نوشتم که بقیه که جزو عوام هستن و آدم عادی هستن و مثل من خاص و منحصر به فرد نیستن، براشون مشکلی پیش نیاد.

بزارین من یه کمی شفافتر کنم بحث رو. اینجا همه چی امکان پذیره. مثلا خیلی ها مثل خود من عادت ندارند صبح ها صبحانه بخورن حالا یه به دلیل اینکه کلا میل ندارن یا مثل من که هر روز دیر از خواب پا می شم و به دلیل عجله وقت نمی کنم چیزی بخورم. می مونه ناهار و شام. من نه اونقدر مثل especial و oranus دقیق حساب کتاب می کنم و نه ولخرجی و نه .... اما خوب همیشه نمیشه خونه غذا خورد. و همیشه هم نمیشه یه رژیم تکراری داشت.
    بالاخره شما یه هفته که همش با نون و پنیر و سیب زمینی خودتونو سیر کنید دیگه میلی به خوردنش ندارین. من یه ماه تقریبا برای شب ها فقط 3 جور غذای خاص میخوردم (هم می تونید بزارید پای تنبلی و هم اینکه خوب کلا غذای دیگه ای بلد نیستم) املت، پیزا، ماکارونی. اما الان حالم بد می شه وقتی اسمشون میاد. ترجیح می دم گشنه بخوابم ولی دیگه از اینا نخورم.
    حالا منظورم اینه که بالاخره تنوع غذایی لازمه و برای تنوع هم باید یه کمی سر کیسه رو شل تر کرد. من دارم یه دوستی که فقط با ماهی 100 تا برای غذا زندگی می کنه (کلا ماهی 500یورو خرجشه). اما خوب روش فشار میاد واقعا و بعضی وقت ها که دعوتش میکنم خونه واقعا می شه دید که چه قدر خوشحال می شه وقتی چند نوع غذا مختلف می تونه بخوره.
    لپ کلام: از ماهی 100 یورو بگیر برو بالا ...همه جوره می شه زندگی کرد اما خوب هرچه کمتر سخت تر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)