صفحه 6 از 19 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 190

موضوع: غذا

پیش فرض پاسخ : غذا

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    چند سوال در مورد خوارکی ها:

1. در آلمان سبزی خوردن پیدا میشه؟ طعم و عطر سبزی خوردن ایران را داره؟ احتمالا باید در مغازه های ترک ها یا ایرانی سبزی خوردن با طعم مال خودمون پیدا بشه نه؟
    2. سیب شیرین در آلمان یافت میشه؟ چون تو اون کشور بغل آلمان (همون برادر کوچیکه آلمان)، سیب ها همه ترش بودند؛ هم اون بسته بندی های سبز رنگ یک اندازه، هم سیب های جنگلی قرمز و ...، هر چی سیب بنده خوردم ترش بودند. سیب شیرین قرمز (یا حتی از سین گلاب خودمون) پیدا نمیشه؟
    3. کلا میوه ها و سبزیجات چندان طعم دلپذیر میوه ها خودمون را ندارند نه؟ البته بعد یک مدت عادت میشه خوب.
    در مورد میوه خیالتون راحت. سیبها هم همه خوبن مثل ایران خودمون.در مورد سبزی فقط ممکنه یه کم قضیه فرق کنه. خیلی از سبزی های ما رو ندارن. خیلی وقت ها هم سبزی رو تو گلدون می فروشن. حالا ما که سبزی خور نیستیم زیاد اما دوستام هر ۵-۶ ماه که میرن ایران انواع سبزیجات خشک رو برا خودشون میارن. اینکه تو مغازه های ترک یا ایانی ببتونین عین هون سبزی تازه خودمون رو پیدا کنید زیاد در جریان نیستم.

Junior Member

1. در آلمان سبزی خوردن پیدا میشه؟ طعم و عطر سبزی خوردن ایران را داره؟ احتمالا باید در مغازه های ترک ها یا ایرانی سبزی خوردن با طعم مال خودمون پیدا بشه نه؟
    2. سیب شیرین در آلمان یافت میشه؟ چون تو اون کشور بغل آلمان (همون برادر کوچیکه آلمان)، سیب ها همه ترش بودند؛ هم اون بسته بندی های سبز رنگ یک اندازه، هم سیب های جنگلی قرمز و ...، هر چی سیب بنده خوردم ترش بودند. سیب شیرین قرمز (یا حتی از سین گلاب خودمون) پیدا نمیشه؟
    3. کلا میوه ها و سبزیجات چندان طعم دلپذیر میوه ها خودمون را ندارند نه؟ البته بعد یک مدت عادت میشه خوب.
    وای نه من به هرچی عادت کنم به سیب ترش نمیتونم عادت کنم،،کلان به چیزای ترش ،،زود ضعف میکنم،،امیدوارم سیب شیرین پیدا بشه ،،،
    ا

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها
    در مورد میوه خیالتون راحت. سیبها هم همه خوبن مثل ایران خودمون.در مورد سبزی فقط ممکنه یه کم قضیه فرق کنه. خیلی از سبزی های ما رو ندارن. خیلی وقت ها هم سبزی رو تو گلدون می فروشن. حالا ما که سبزی خور نیستیم زیاد اما دوستام هر ۵-۶ ماه که میرن ایران انواع سبزیجات خشک رو برا خودشون میارن. اینکه تو مغازه های ترک یا ایانی ببتونین عین هون سبزی تازه خودمون رو پیدا کنید زیاد در جریان نیستم.
    من تو هلند هر چی سیب از هر کجا (در هلند علاوه بر سوپرمارکت های خودشون، هم Aldi و Lidl و هم plus شعبه دارند) خریدم ترش بودند. فکر کردم احتمالا اصلا اینها از سیب شیرین اطلاع ندارند. علاوه بر میوه ها که ویتامین و فیبر و آنتی اکسیدان دارند، خوردن سبزی خوردن کلا برای بدن مفیده، مثلا با آبگوشت!
    inactive account

ApplyAbroad Superstar

1- یه سری سبزی مبزی دارن که فکر کنم ما نداریم! چون برای من مزه اشون ناآشنا بود. سبزی های مشابه ایرانی هم تو مغازه ی ترک ها پیدا میشه. مغازه های ایرانی ای که من تا حالا دیدم چیز تازه نمی آرن، یعنی مثلا سبزی و گوشت و این چیزا، ولی ترکا میارن.
    2- به نظر من که سیب هایی که اینجا میخرم شیرین ان! شاید تعریفامون از شیرین فرق داشته باشه.
    3- میوه ها رو اگه از آلدی و لیدل و کافلند خرید کنین، مزه ی درست و حسابی ندارن، ولی REWE واقعا یه چیز دیگه است، البته خب قیمتشم خیلی فرق داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    1- یه سری سبزی مبزی دارن که فکر کنم ما نداریم! چون برای من مزه اشون ناآشنا بود. سبزی های مشابه ایرانی هم تو مغازه ی ترک ها پیدا میشه. مغازه های ایرانی ای که من تا حالا دیدم چیز تازه نمی آرن، یعنی مثلا سبزی و گوشت و این چیزا، ولی ترکا میارن.
    2- به نظر من که سیب هایی که اینجا میخرم شیرین ان! شاید تعریفامون از شیرین فرق داشته باشه.
    3- میوه ها رو اگه از آلدی و لیدل و کافلند خرید کنین، مزه ی درست و حسابی ندارن، ولی REWE واقعا یه چیز دیگه است، البته خب قیمتشم خیلی فرق داره.
    عجب ببببببب اونجا میوه هام مارک دارن... ها ها ها ان شا ا... ویزام به زودی بیادددددددددددددد و بتونم منم اون دنیای عجیب غریبو تجربه کنم....

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam1986 نمایش پست ها
    عجب ببببببب اونجا میوه هام مارک دارن... ها ها ها ان شا ا... ویزام به زودی بیادددددددددددددد و بتونم منم اون دنیای عجیب غریبو تجربه کنم....
    میوه ها مارک دار نیستن، REWE اسم یه فروشگاه زنجیره ایه! میوه هایی که این فروشگاه میاره خوشمزه تره. کلا هم جنساش گرون تره. اتفاقا در زمینه ی میوه همون ایرانو بچسبین! اینجا میوه هایی که مزه ی خوب و درست و حسابی دارن، میوه های ترکیه و اسپانیا و ایران (من یه بار یه میوه ی ایرانی دیدم، ولی یادم نیست چی بود!!) و این جور جاهان. میوه ای که مال آلمان باشه به درد نمی خوره، از بس رو نژادش کار کردن. تو میوه خریدن باید نگاه کنین هر کدوم مال کشور درب و داغون تری بود، همونو بخرین!!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    میوه ها مارک دار نیستن، REWE اسم یه فروشگاه زنجیره ایه! میوه هایی که این فروشگاه میاره خوشمزه تره. کلا هم جنساش گرون تره. اتفاقا در زمینه ی میوه همون ایرانو بچسبین! اینجا میوه هایی که مزه ی خوب و درست و حسابی دارن، میوه های ترکیه و اسپانیا و ایران (من یه بار یه میوه ی ایرانی دیدم، ولی یادم نیست چی بود!!) و این جور جاهان. میوه ای که مال آلمان باشه به درد نمی خوره، از بس رو نژادش کار کردن. تو میوه خریدن باید نگاه کنین هر کدوم مال کشور درب و داغون تری بود، همونو بخرین!!
    در واقع اونجا بیشتر چیزها مهندسی شده. از درخت گرفته تا آدم و جامعه و ...
    فکرمیکنم بعضی محصولات غذایی اونجا اصلا با ذائقه ما ایرانی ها نمیخوره، چون ما غداهامون خیلی چربتر و خوش مزه تر هستند. مثلا تن ماهی فکر می کنم از این قلم کالاها باشه، یا این پیتزاها آماده. من یکبار تن ماهی گرفتن در هلند اصلا نمیشد خورد. یک بار پیتزای حاضری خریدم از سوپرمارکت ار این نیمه حاضری ها،مارک معروفی هم بود ، نوع پیتزاش هم معمولی بود چیز خاضی نبود. بعد که تو ماکروویر رفت و خواستم بخورم طعمش در حد مزخرف!!! فرض کنید به پیتزاهای خودمون شکر بزنیم، یَک چیزه شیریت بد طعمی که یک تکه اش را خوردم و بقیه اش را انداختم دور.
    اما در عوض دونر کباب های ساندویچی هاش بیست بود. یک مارک غذاهای گوشتی حلال آماده هم بود به اسم MeccaFood که اون هم غذاهاش خیلی خوب بود.
    inactive account

در واقع اونجا بیشتر چیزها مهندسی شده. از درخت گرفته تا آدم و جامعه و ...
    فکرمیکنم بعضی محصولات غذایی اونجا اصلا با ذائقه ما ایرانی ها نمیخوره، چون ما غداهامون خیلی چربتر و خوش مزه تر هستند. مثلا تن ماهی فکر می کنم از این قلم کالاها باشه، یا این پیتزاها آماده. من یکبار تن ماهی گرفتن در هلند اصلا نمیشد خورد. یک بار پیتزای حاضری خریدم از سوپرمارکت ار این نیمه حاضری ها،مارک معروفی هم بود ، نوع پیتزاش هم معمولی بود چیز خاضی نبود. بعد که تو ماکروویر رفت و خواستم بخورم طعمش در حد مزخرف!!! فرض کنید به پیتزاهای خودمون شکر بزنیم، یَک چیزه شیریت بد طعمی که یک تکه اش را خوردم و بقیه اش را انداختم دور.
    اما در عوض دونر کباب های ساندویچی هاش بیست بود. یک مارک غذاهای گوشتی حلال آماده هم بود به اسم MeccaFood که اون هم غذاهاش خیلی خوب بود.
    تن ماهی چندین نوع داره. مثلا یه مدلش با روغن زیتون قاطی شده و من اصلا نمی تونم بخورم.اما الان یه تن می خرم که الان اسمش یادم نیست اما دقیقا مثل ایرانه. در مورد پیتزای آماده هم بگم که اشتباه کردین گذاشتین تو مایکروفر. اونها رو باید تو فر معمولی رو درجه 200 به بالا یه 20 دقیقه ای بزارین باشه و درست کنین. خیلی هم خوشمزه می شه. از پیتزای سبزیجات بگیرین تا پیتزای مرغ و گوشت و .... دونر ها که خیلی خوشمزه اند. رستوران های ترک ها برین غذا های خیلی خوشمزه ای دارند. مامان بزرگ من استاد تاس کباب و دلمه است. اینجا من 2-3 بار یه غذایی تو رستوران ترک ها خوردم که با تاس کباب و دلمه مامان بزرگم ذره ای فرق نداره البته 7 یورو هم قیمتشه. شهر های بزرگ هم که همه رستوران ایرانی داره. من یه بار رفتم اشتوتگارت که تا شهر ما 30 دقیقه فاصله داره و جاتون خالی چلوکباب خوردم خیلی هم خوشمزه بود فلافل و شوارمای عرب ها هم خیلی خوشمزه است. خلاصه من به جز کله پاچه که هنوز نتونستم بخورم (اینم گذاشتم تو برنامه برم برلین آخر هفته بخورم) تقریبا هیج مشکلی از بابت غذا نداشتم. حتی یه بار رفتم رستوران آفریقایی ها. خودم رو آماده کرده بودم که سالم بر نگردم خونه اما یه چیزی برام آورد مثل قورمه سبزی با گوشت بره که می خواستم انگشت هامم بخورم. تازه همون جا بعدش هم جاتون خالی یه قلیون زدیم به یاد ایران. خلاصه اگه چایی نبات هم می داد که دیگه تموم می کرد مرام و معرفت رو

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

نقل قول نوشته اصلی توسط genius نمایش پست ها
    . خلاصه من به جز کله پاچه که هنوز نتونستم بخورم (اینم گذاشتم تو برنامه برم برلین آخر هفته بخورم)
    آخ یادش بخیر گفتی‌ کله پاچه ما تو خوابگاه درست میکردیم، کلی‌ این آلمانی‌‌ها رو هم اذیت میکردیم. عربا و ترکها تمیز کردشو دارن. الان دیگه تو خونه نمی‌شه!
    کم رنگ باش ولی‌ دو رنگ نباش

ApplyAbroad Hero

کسی از محصولات این شرکت در آلمان دیده؟ یا خرید کرده؟ این شرکت غذاهای حلال تولید می کنه و یک برندش Mekkafood ه. خود شرکت هم در شهری در آلمان قرار داره.
    مثلا در این لینکی که دادم دونر کبابش را می بینید.
    inactive account

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)