صفحه 7 از 19 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 190

موضوع: غذا

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

پیش فرض پاسخ : غذا

دوستان من تازه رسیدم بخوم. نزدیک خوابگاهی که گرفتم یه مغازه ترک ها هستش که خیلی از مواد غذایی مطابق با ذائقه ایرانی ها رو داره. حتی دیدم کنسرو دیزی هم داره(ایرانی بود). خلاصه خیلی نگران نباشید. گوشت هاش هم همه حلال بود و انواع پنیرهایی که توی ایران هستن رو هم داشت. تازه دیروز با یه ایرانی آشنا شدم که آدرس یه مغازه ایرانی رو بهم داد و گفت اونجا می تونم با خیال راحت فارسی حرف بزنم و دیگه مجبور نیستم با ترک ها به آلمانی سرو کله بزنم.البته بهتره هرچه زودتر به آلمانی عادت کنیم. گفت که توی مغازه ایرانیه همه چیز هست و حلال هم هستن، حتی سوسیس و کالباس هاش هم حلاله. باز هم میگم، من هم بی خودی نگران بودم و شما هم نگران نباشید. خیلی زود همه چیز دستتون میاد. من الان 2 روزه که رسیدم. دیگه مشکل خاصی ندارم(البته این به خاطر لطف دوستان با تجربه در این تالار هم بود). فقط حتما با خودتون یه پلو پز برقی یه نفره(اگه یک نفر هستید) + یه کتری برقی و چندتا غذای آماده برای روزهای اول که هنوز توی شوک هستید با خودتون بیارید. بعد دیگه همه چیز درست میشه.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط aramas نمایش پست ها
    دوستان من تازه رسیدم بخوم. نزدیک خوابگاهی که گرفتم یه مغازه ترک ها هستش که خیلی از مواد غذایی مطابق با ذائقه ایرانی ها رو داره. حتی دیدم کنسرو دیزی هم داره(ایرانی بود). خلاصه خیلی نگران نباشید. گوشت هاش هم همه حلال بود و انواع پنیرهایی که توی ایران هستن رو هم داشت. تازه دیروز با یه ایرانی آشنا شدم که آدرس یه مغازه ایرانی رو بهم داد و گفت اونجا می تونم با خیال راحت فارسی حرف بزنم و دیگه مجبور نیستم با ترک ها به آلمانی سرو کله بزنم.البته بهتره هرچه زودتر به آلمانی عادت کنیم. گفت که توی مغازه ایرانیه همه چیز هست و حلال هم هستن، حتی سوسیس و کالباس هاش هم حلاله. باز هم میگم، من هم بی خودی نگران بودم و شما هم نگران نباشید. خیلی زود همه چیز دستتون میاد. من الان 2 روزه که رسیدم. دیگه مشکل خاصی ندارم(البته این به خاطر لطف دوستان با تجربه در این تالار هم بود). فقط حتما با خودتون یه پلو پز برقی یه نفره(اگه یک نفر هستید) + یه کتری برقی و چندتا غذای آماده برای روزهای اول که هنوز توی شوک هستید با خودتون بیارید. بعد دیگه همه چیز درست میشه.
    موفق باشید
    سلام دوست عزیز.
    من اگه این وسایلی که شما گفتینو بیارم، کلی از لباسامو باید بذارم بمونه ایران.
    در مورد ینکه شما جدیدا رفتین میشه بگین از کدوم شهر ایران هستین و اب هوای آلمان و بخوم رو چه جوری ارزیابی میکنین؟ راستش با توجه به نکات تو فروم و گفته های دوستام، من یه دست لباس پشمی سفارش دادم بدوزن...اینجا که همه میخندن بهم و فکر میکنن دارم میرم به سیبری...به نظرتون لباش پشمی مناسب هوای زمستونی آلمان باشه؟؟؟
    ضمنا میشه بگین تو زمستونا وسیله گرمایشی خوابگاه به حد کافی اتاق رو گرم میکنه که بشه با یه بلوز معمولی بدون احساس سرما زندگی کرد یه باید موقع خواب جوراب پشمی و 2 تا لحاف داشته باشیییییییم؟؟؟
    یه سوال دیگه اینکه من نمیدونم این ادویه ها یا سبزی خشکا رو با خودم بیارم؟
    رب. از ادویه ها: زردچوبه، سماق، دارچین، آویشن، فلفل،... عرق نعنا...
    سبزی مثل: تره، اسفناج، گشنیز جعفری نعنا ریحان و ....؟؟؟
    قند نبات زعفران چای معمولی مثل مریم، جهان، دوغزال و....؟؟؟

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam1986 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    من اگه این وسایلی که شما گفتینو بیارم، کلی از لباسامو باید بذارم بمونه ایران.
    در مورد ینکه شما جدیدا رفتین میشه بگین از کدوم شهر ایران هستین و اب هوای آلمان و بخوم رو چه جوری ارزیابی میکنین؟ راستش با توجه به نکات تو فروم و گفته های دوستام، من یه دست لباس پشمی سفارش دادم بدوزن...اینجا که همه میخندن بهم و فکر میکنن دارم میرم به سیبری...به نظرتون لباش پشمی مناسب هوای زمستونی آلمان باشه؟؟؟
    ضمنا میشه بگین تو زمستونا وسیله گرمایشی خوابگاه به حد کافی اتاق رو گرم میکنه که بشه با یه بلوز معمولی بدون احساس سرما زندگی کرد یه باید موقع خواب جوراب پشمی و 2 تا لحاف داشته باشیییییییم؟؟؟
    یه سوال دیگه اینکه من نمیدونم این ادویه ها یا سبزی خشکا رو با خودم بیارم؟
    رب. از ادویه ها: زردچوبه، سماق، دارچین، آویشن، فلفل،... عرق نعنا...
    سبزی مثل: تره، اسفناج، گشنیز جعفری نعنا ریحان و ....؟؟؟
    قند نبات زعفران چای معمولی مثل مریم، جهان، دوغزال و....؟؟؟
    سوالتون برای این تاپیک یه کم زیاده. من مشکلی توی جواب دادن ندارم، فقط میترسم مدیر تالار ناراحت بشه. حالا می گم:
    من نمی دونم کار درستی کردم یا نه ولی با خودم 80 کیلو بار آوردم!!!
    اینکه چطوری تنهایی تونستم از فرودگاه دوسلدورف تا درب خوابگاه اونم با قطارهای شهری این همه چمدون و بار رو حمل کنم یه تراژدی وحشتناکه که اصلا دوست ندارم دربارش حرف بزنم.
    اما چیزهایی که خیلی از آوردنشون خوشحالم اینها بودن(شاید بعدا که بیشتر با محیط آشنا بشم، برعکس پشیمون بشم، ولی فعلا که خیلی مفید بودن):
    1- پتوی از جنس الیاف دولایه که خیلی گرم هستن(من یه مدل ترکیه ای اش رو بدون روکش خریدن 40 هزار تومان). این پتو وقتی که دیدم سیستم شوفاژ خوابگاه قرار نیست به این زودی ها روشن بشه به دردم خورد. اینجا سرما بخورید و بیمه تون آماده نشده باشه و بخواهید آزاد حساب کنید،حداقل یه 50 یا 60 یورو توی خرج می افتید.
    2- چندتا بسته قرص جوشان مولتی ویتامین+ویتامین سی(برای جلوگیری از سرما خوردگی)
    3- کاپشن و لباس گرم (اینجا الان دمای هوا 11 درجه هستش. جوراب ضخیم پشمی هم خیلی خوبه که چندتا بیارید بیارید. شال گردن هم حتما بیارید.
    4-پلوپز و کتری برقی هم که گفتم(پلوپز یه نفره پارس خزر خیلی سبکه، همچنین یه کتری برقی مولینکس هم گرفتم که نهایتا 600 گرم وزن داشت)
    5-آجیل و توت خشک و کشمش. اینجا قیمت اینها فضاییه!
    6-غذاهای آماده دارای تاریخ مصرف طولانی و عدم نیاز به یخچال(مثل هانی) هرچقدر تونستید بیارید.
    7-انواع کفش گرم (همون پوتین یا ساق دار(کیکرز کفش ملی برای اقایان)) و ورزشی و معمولی
    8-یه فلاکس خوب 1.5 لیتری که وقتی آب رو با کتری گرم کردید، بتونید توش برای یه روز نگه دارید.
    9-یه مقدار برنج(به اندازه 2 یا 3 وعده)
    10-نمک و ادویه هایی که فکر می کنید مصرف می کنید. قند و شکر و نبات هم حتما بیارید ولی نه خیلی.
    11- نیازی به سبزیجات تازه نیست. فکر کنم منظورتون خشک بود که اگه به کارتون میاد بیارید. من فقط نعنا و شوید خشک آوردم.
    12-قرص های مفید برای سرما خوردگی و چرک گلو هم بیارید ولی بذاریدش توی چمدون و یه نسخه از پزشک هم کنارش بذارید. کمک های اولیه هم بیارید برای روز مبادا.
    13- کیف کمری خیلی به کار میاد. همچنین کوله.
    14 چندتا بیسکویت هم برای روز اول و دوم تا به خودتون بیاید.
    15- یه مقدار کم پودر رخت شویی و اتوی برقی کوچولو هم آوردم ولی فعلا استفاده نداشته. ازنظر قیمت فکر کنم بهتره اتو رو ایران بخرید.
    16- یه بسته دستمال توالت و جا صابونی و جا قاشق و چنگال+ قاشق و چنگال و سینی کوچک و چاقوی بزرگ و کوچک و قاشق چای خوری و یه بشقاب غذاخوری و آبکش کوچیک. همچنین یه بسته پد های کاغذی آماده که روی توالت فرنگی میذارن(اسمش رو نمی دونم).اینجا بیاید حسرت دستشویی رفتن ایران به دلتون میمونه.شرمنده این رو گفتم ولی واقعا برای من اعصاب خورد کن بود.ببخشید. از همه دوستان معذرت می خوام. من همینطوری رک هستم.
    دیگه چیز خاصی یادم نمی یاد.
    فعلا همین ها برای اول کار مفید بودن.
    این پیام رو توی وسایل لازم برای سفر هم میذارم. فکر کنم برای اونجا بهتر بود تا اینجا.
    در آخر لازمه بگم که با بد شانسی 30 کیلو اضافه بار خوردم که کیلویی 12 هزار تومان حساب کردن.(هواپیمایی ماهان). اما به نظرم ارزششو داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    کسی از محصولات این شرکت در آلمان دیده؟ یا خرید کرده؟ این شرکت غذاهای حلال تولید می کنه و یک برندش Mekkafood ه. خود شرکت هم در شهری در آلمان قرار داره.
    مثلا در این لینکی که دادم دونر کبابش را می بینید.
    من تو یخچال دوستم دیدم!!!!
    کوچ تا چند؟ مگر می شود از خویش گریخت؟
    بال، تنها غم غربت به پرستوها داد.

Dear friends,

I am going to buy

a Polopaz which can be also Bokharpaz

in Germany.

I am so pelased id you kindly hel me telling me where I can buy and which mark I should buy?

thanks in advance
    هیچ وقت به پایان نیندیش، بگذار تا پایان مانند آغاز تو را غافلگیر کند. " دکتر علی شریعتی"

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط amir13842010 نمایش پست ها
    Dear friends,

I am going to buy

a Polopaz which can be also Bokharpaz

in Germany.

I am so pelased id you kindly hel me telling me where I can buy and which mark I should buy?

thanks in advance
    از مغازه ی ترک ها، ایرانی ها یا عرب ها. کیفیت کدوم مارک بهتره رو نمی دونم.

is it more economic asking my family to send it for me from Iran?
    95000 toman was its price
    a Polopaz which can be also Bokharpaz at the same time
    ?

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    از مغازه ی ترک ها، ایرانی ها یا عرب ها. کیفیت کدوم مارک بهتره رو نمی دونم.
    هیچ وقت به پایان نیندیش، بگذار تا پایان مانند آغاز تو را غافلگیر کند. " دکتر علی شریعتی"

ApplyAbroad Superstar

?
    من پلوپز (rice cooker) ای که بخارپز باشه رو نمی دونم ولی کلا فکر نمی کنم ارزش اینو داشته باشه که از ایران بفرستن، چون اگه با دی اچ ال بفرستن باید یه 70 80 تومنی هم احتمالا اونجا بدن (قیمتو مطمئن نیستما). ولی یه سرچ بکنین تو اینترنت فکر میکنم قیمتا دستتون بیاد، تو amazon.de سرچ کنین. بعد ببینین می ارزه براتون بفرستن یا نه.

Junior Member

?

من اصلا فکر نمیکنم که اگر از ایران بفرستن به صرفه باشه ،،من الان یک پولوپز بخار پز دیدم لینکشو میزارم که ۳۰ یورو ،مطمینا این خیلی ارزون تر از اونی که از ایران پست بشه تازه معلوم نیست تو راه خراب بشه یا نه

http://www.amazon.de/Clatronic-RK-33...8075270&sr=8-6

I am worried as one of my friends told me that polopaz in Germany is something differnt from what we have in Iran, it makes rice not siutable?

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak_e نمایش پست ها
    من اصلا فکر نمیکنم که اگر از ایران بفرستن به صرفه باشه ،،من الان یک پولوپز بخار پز دیدم لینکشو میزارم که ۳۰ یورو ،مطمینا این خیلی ارزون تر از اونی که از ایران پست بشه تازه معلوم نیست تو راه خراب بشه یا نه

http://www.amazon.de/Clatronic-RK-33...8075270&sr=8-6

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)