صفحه 8 از 19 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 190

موضوع: غذا

پیش فرض پاسخ : غذا

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    بنده خوشبختانه از این لحاظ بسیار انسان خرسندی هستم!
    کار نمی کنم، فاند کامل دارم، دانشجوی دکترام و ساعت کاری مشخص و اجباری هم ندارم. همیشه خونه ام و کارام رو از تو خونه انجام میدم، چون کارم با برنامه نویسی و این حرفاست! برای همین راحت میرسم غذا درست کنم.
    عملا هم کار کردن هم غذا درست کردن واقعا درد سره ولی بچه هایی رو که میشناسم که ساعت کاری دارن و میرن آزمایشگاه معمولا شبا درست می کنن و می برن سر کار، اونجا گرم میکنن.
    یه راهشم اینه که یه آخر هفته باید چندین نوع غذا درست کنین، بذارین فریزر، هر روز یکی رو ببرین سر کار و گرم کنین.
    عزیزم من تو ایران که خوابگاهی بودم، همیشه مواد غذایی رو میریختم تو آرامپز و بعدش میرفتم دنبال کارم، 4 ساعت بعدش هم یه غذای خیلی خوشمزه واسه خوردن داشتم (مثل قیمه، قورمه سبزی، خوراک مرغ و ...). میخواستم ببینم تو آلمان هزینه برق چه جوریه؟ نکنه آرامپز برق زیاد مصرف میکنه. آخه نمیدونم تعرفه های اونا چه جوریه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط elham-sh نمایش پست ها
    عزیزم من تو ایران که خوابگاهی بودم، همیشه مواد غذایی رو میریختم تو آرامپز و بعدش میرفتم دنبال کارم، 4 ساعت بعدش هم یه غذای خیلی خوشمزه واسه خوردن داشتم (مثل قیمه، قورمه سبزی، خوراک مرغ و ...). میخواستم ببینم تو آلمان هزینه برق چه جوریه؟ نکنه آرامپز برق زیاد مصرف میکنه. آخه نمیدونم تعرفه های اونا چه جوریه؟
    هزینه ی برق کلا زیاده. خیلی هم زیاد. حالا میاین اینجا می بینین که مردم با شمع زندگی می کنن. اکثر آلمانی ها شب ها با نور شمع یا چراغ مطالعه درس می خونن و مثل ما ایرانی ها خونه رو چراغونی نمی کنن!
    نمی دونم مصرف برق آرامپز چطوریه ولی میدونم مثلا فر و اینجور چیزا رو بهتره مدت طولانی روشن نگه ندارین. حتی من از یکی که چند ساله اینجاست شنیدم میگفت خیلی از آلمانی ها اگه بخوان شام بپزن، بعد از ساعت 9 می پزن که قیمت برق کمتره. البته این نکته هم نباید فراموش بشه که آلمانی ها یه مقدار خیلی اقتصادی اند (من این واژه رو به خسیس ترجیح میدم، چون واقعا درست مصرف می کنن، نه کم). ما ایرانی ها کلا این طوری نیستیم. ما اینجا آبگوشتم بار می ذاریم از صبح تا ظهر!! ولی اگه میخواین هر روز از آرامپز استفاده کنین، به هیچ وجه بهتون توصیه نمی کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط elham-sh نمایش پست ها
    هزینه ی برق کلا زیاده. خیلی هم زیاد. حالا میاین اینجا می بینین که مردم با شمع زندگی می کنن. اکثر آلمانی ها شب ها با نور شمع یا چراغ مطالعه درس می خونن و مثل ما ایرانی ها خونه رو چراغونی نمی کنن!
    نمی دونم مصرف برق آرامپز چطوریه ولی میدونم مثلا فر و اینجور چیزا رو بهتره مدت طولانی روشن نگه ندارین. حتی من از یکی که چند ساله اینجاست شنیدم میگفت خیلی از آلمانی ها اگه بخوان شام بپزن، بعد از ساعت 9 می پزن که قیمت برق کمتره. البته این نکته هم نباید فراموش بشه که آلمانی ها یه مقدار خیلی اقتصادی اند (من این واژه رو به خسیس ترجیح میدم، چون واقعا درست مصرف می کنن، نه کم). ما ایرانی ها کلا این طوری نیستیم. ما اینجا آبگوشتم بار می ذاریم از صبح تا ظهر!! ولی اگه میخواین هر روز از آرامپز استفاده کنین، به هیچ وجه بهتون توصیه نمی کنم.
    جواب را به طور کامل داده اند. ولی من میخوام یه چیزی اضافه کنم: اینجا توی خونه خبری از گاز نیست! یعنی شما برای پخت هر گونه غذایی نهایتا نیاز به مصرف برق دارید. اجاق های اینجا برقیه و شبیه هیترهای ایرانه. یعنی اگه روی اجاق هم بخواهید غذا درست کنید باز باید برق مصرف کنید.
    کوچ تا چند؟ مگر می شود از خویش گریخت؟
    بال، تنها غم غربت به پرستوها داد.

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

من یه پیشنهادی دارم که بیشتر از این بحث های مطرح شده توسط دوستان می تونه کمک کنه و به این تاپیک هم خیلی میاد:
    بیاید همه با هم هر کسی هر چیزی که بلده و میشه با مواد غذایی موجود در آلمان و مطابق با ذائقه ایرانی هست رو اینجا بذاریم(مواد لازم و روش پخت). پیشنهادهای دانشجویی (با هزینه و صرف وقت حداقل) رو بیشتر تمرکز کنیم.
    از همه دوستانی که تجربه بیشتری در زندگی در آلمان رو دارند و بیشتر وعده های غذایی شون رو خودشون درست می کنند خواهشمندم بیشتر توی این همکاری شرکت کنن.
    اگه موافقید اعلام کنید تا شروع کنیم.
    قطعا چاره جز اینه که ناله شبگیر کنیم(منبع: رسانه استکبار جهانی)

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aramas نمایش پست ها
    من یه پیشنهادی دارم که بیشتر از این بحث های مطرح شده توسط دوستان می تونه کمک کنه و به این تاپیک هم خیلی میاد:
    بیاید همه با هم هر کسی هر چیزی که بلده و میشه با مواد غذایی موجود در آلمان و مطابق با ذائقه ایرانی هست رو اینجا بذاریم(مواد لازم و روش پخت). پیشنهادهای دانشجویی (با هزینه و صرف وقت حداقل) رو بیشتر تمرکز کنیم.
    از همه دوستانی که تجربه بیشتری در زندگی در آلمان رو دارند و بیشتر وعده های غذایی شون رو خودشون درست می کنند خواهشمندم بیشتر توی این همکاری شرکت کنن.
    اگه موافقید اعلام کنید تا شروع کنیم.
    قطعا چاره جز اینه که ناله شبگیر کنیم(منبع: رسانه استکبار جهانی)
    من خودم همیشه غذا درست می کنم ولی فکر نمی کنم بشه این طوری که شما گفتین کار رو ادامه داد. فقط به عنوان نمونه میگم. مثلا شما یه مرغو بذارین بپزه، می بینین که بعد از یه ساعت کاملا پخته، پس الکی نذارین از صبح بجوشه تا ظهر! یه ساعت به وقت خوردن درست کنین. انقدم الکی توش آب نریزین تا لبه ی قابلمه که دو ساعت الکی گازو روشن بذارین که این آب اضافی تموم بشه!!! واقعا سعی کنین فقط درست مصرف کنین. همین. غذاهای طولانی مدت و دیرپز رو هم به دلتون یاد بدین که دیر به دیر بخواد! یه روز در میون قرمه سبزی و آبگوشت نخواد!!

Junior Member

من خودم همیشه غذا درست می کنم ولی فکر نمی کنم بشه این طوری که شما گفتین کار رو ادامه داد. فقط به عنوان نمونه میگم. مثلا شما یه مرغو بذارین بپزه، می بینین که بعد از یه ساعت کاملا پخته، پس الکی نذارین از صبح بجوشه تا ظهر! یه ساعت به وقت خوردن درست کنین. انقدم الکی توش آب نریزین تا لبه ی قابلمه که دو ساعت الکی گازو روشن بذارین که این آب اضافی تموم بشه!!! واقعا سعی کنین فقط درست مصرف کنین. همین. غذاهای طولانی مدت و دیرپز رو هم به دلتون یاد بدین که دیر به دیر بخواد! یه روز در میون قرمه سبزی و آبگوشت نخواد!!
    میتونن از زود پز هم استفاده کنن،، که هم سریع میپزه ،،هم همچیو میتونن بپزن باهاش،،فقط باید جنسه خوب بخرن یک وقت خطر نداشته باشه،،که البته الان دیگه ۱۰ سال پیش نیست ومعمولا ندارن خطری ،،هرچی هم هوس کنن میتونن بپزن

Junior Member

به نظر خوب میاد یک نگاه بکنین

http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/10191476/

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak_e نمایش پست ها
    میتونن از زود پز هم استفاده کنن،، که هم سریع میپزه ،،هم همچیو میتونن بپزن باهاش،،فقط باید جنسه خوب بخرن یک وقت خطر نداشته باشه،،که البته الان دیگه ۱۰ سال پیش نیست ومعمولا ندارن خطری ،،هرچی هم هوس کنن میتونن بپزن
    مرسییی راه حل خیلی جالبیه...اما میشه بگین زودپز تو آلمان میشه پیدا کرد یا نه؟ راستش من وقتی گرسنم نیس اصلا به فکر غذا درس کردن نمی افتم..و وقتی گشنم میشه دوست دارم یه چیزی بذارم رو گاز 3 صوته آماده شه..زورپز گزینه جالبیه و کمتر از یه ساعت میشه آبگوشتم دریت کرد.... ای ول روشنک جان

Member aramas آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ruhr-Bochum, Materials science and simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط roshanak_e نمایش پست ها
    فکر عالی ایه ولی من امروز توی بازار دیدم یه زودپز رو حدود 250 یورو(اگه اشتباه نکنم اما حدود قیمتش همین ها بود) می فروشن!!!
    خیلی گرونه!
    حالا باز هم میرم قیمت دقیقش رو میبینم و اینجا می نویسم ولی همین حدود ها بود.

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam1986 نمایش پست ها
    مرسییی راه حل خیلی جالبیه...اما میشه بگین زودپز تو آلمان میشه پیدا کرد یا نه؟ راستش من وقتی گرسنم نیس اصلا به فکر غذا درس کردن نمی افتم..و وقتی گشنم میشه دوست دارم یه چیزی بذارم رو گاز 3 صوته آماده شه..زورپز گزینه جالبیه و کمتر از یه ساعت میشه آبگوشتم دریت کرد.... ای ول روشنک جان راستی زودپز به آلمانی چی میشه؟؟؟
    چی شد من گذرم به بخش آلمان و این تاپیک افتاد نمیدونم!
    اما بهترین مارک زودپر که مال خود آلمان هم هست WMFـه
    قیمتش شاید یه کم بالا باشه، ولی از نظر کارایی و ایمنی یه عمر واستون کار میکنه

http://www.wmf.com/index.php

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)