صفحه 11 از 65 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 646

موضوع: در خواست راهنمايي و كمك در نوشتن Resume

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمايي و كمك ار همه دوستان و صاحب نظران در نوشتن Resume

نقل قول نوشته اصلی توسط shamim65 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از دوستان با تجربه مخصوصا countDown
    یه سوال در مورد نوشتن پایان نامه ها ی دوره کاردانی و کارشناسی برام پیش اومده.
    تحصیلاتمون رو که توی قسمت education می نویسیم.پایان نامه هر مقطع رو هم زیرش بنویسیم؟توی یه نمونه رزومه دیدم که یه قسمت جدا به نام thesis پایان نامه رو نوشته بود،این کار قشنگ و اصولیه یا نه؟؟
    و دیگه اینکه تا چه حد در مورد پایان نامه توضیح بدیم خوبه؟؟و توی کدوم قسمت؟؟
    و مثلا واسه پروژه کاردانی بنویسیم : Associate thesis درسته؟؟
    البته بیشتر از یه سوال شد که ممنون میشم جواب بدین.
    1. همونطور که شما گفتید دو تا رویه برای نوشتن عنوان پایان نامه وجود داره.. یکیش اینه که توی educations زیر هر مقطع عنوان پایان نامه رو درج کنید و البته اگر نمره ی خوبی هم ازش گرفتید پیشنهاد میکنم که نمره تون رو هم جلوش بنویسید.
    2. روش دوم رو من خیلی کم دیدم... و تا جایی که الان ذهنم یاری میکنه فقط در مورد کسانی که چندین مقطع تحصیلی رو گذروندن صدق میکنه... به شخصه پیشنهاد میکنم اگر رزومه ی خیلی حجیم و سنگینی ندارید (خصوصاً در بخش publications) همون روش اول رو انتخاب کنید.
    3. معمولاً توی رزومه توضیحی در مورد پایان نامه نمیدن. البته در کل رزومه (مثل professional experiences یا research experiences) در صورتی که عنوان تحقیق یا محل کار نیاز به توضیحی داشته باشه، در خط بعدی با فونت متفاوت و حداکثر به طول یک خط توضیح لازم رو ارائه میدن. در مورد پایان نامه هم فکر میکنم همین روش مناسب باشه. ولی معمولاً توضیح اجمالی در مورد پایان نامه معمولاً توی cover letter یا proposal نوشته میشه.
    4. در مورد کاردانی هم ما چند مدل داریم: Associate of Arts Degree, Associate of Applied Science Degree, Associate of Science Degree ببنید مال شما کدومشه و همون رو به کار ببرید.
    Winners are simply willing to do what losers won't

ApplyAbroad Superstar Countdown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical-Georgia Inst. of Technology

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمايي و كمك ار همه دوستان و صاحب نظران در نوشتن Resume

نقل قول نوشته اصلی توسط siavashvahidi نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان
    سوال من راجع به بخش References هست که انتهای بعضی از رزومه ها به چشم می خوره. می خواستم ببنیم فلسفه وجودیش چیه و من که الان recommendation ندارم چه باید بکنم. صبر کنم تا بگیرم یه می تونم شروع کنم میل زدن رو.
    فلسفه وجودیش اینه که اونا به نوعی معرف ها هستند- اسمش هم که رووش هست-
    اما فعلا فرستادن ایمیل به اساتید هیچ ربطی به ریکام نداره و میتونی شرووع کنی- تنها چیزی که گیر میکنه ادم نداشتن یه رزومه کامله مثل نبودن تاقل ار پی جی (جی ار یی) و معدل و..............

ApplyAbroad Guardian
    shamim65 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science-NMSU

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    1. 4. در مورد کاردانی هم ما چند مدل داریم: Associate of Arts Degree, Associate of Applied Science Degree, Associate of Science Degree ببنید مال شما کدومشه و همون رو به کار ببرید.
    سلام
    خیلی ممنونم.پاسختون باعث شد که من یه جستجویی در مورد انواع associate بکنم.می ذارم اینجا شاید به درد بقیه هم بخوره:
    AA (Associate of Arts)
    AS (Associate of Science)
    APS (Associate of Public Service)
    AAB (Associate of Applied Business)
    AAS (Associate of Applied Science; or in some cases, Associate of Arts and Sciences)
    AIT (Associate of Industrial Technology)
    AOS (Associate of Occupational Studies)
    ABA (Associate of Business Administration)
    AAT (Associate of Arts in Teaching)
    AF (Associate of Forestry)
    AT (Associate of Technology)
    AE (Associate of Engineering; or, in some cases, Associate in Electronics Engineering Technology)
    AET (Associate in Engineering Technology)
    AN (Associate of Nursing)
    AGS (Associate of General Studies)
    ADN (Associate Degree in Nursing)

حالا کاردانی کامپیوتر میشه AE (Associate of Engineering؟؟؟؟
    ویرایش توسط shamim65 : September 23rd, 2009 در ساعت 11:09 PM

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

سلام دوستان

من رزومه رو که می نوشتم به چند تا مشکل برخورد کردم :

1) توی نوشتن یک کتاب جزو گروه نویسندگان بودم و کتاب آماده چاپ هست . اما هنوز ناشرش معلوم نیست . چطور این رو ذکر کنم؟عبارت "زیر چاپ" رو با چه عبارتی بیارم؟

اگه بخوام بگم مثلا " تا march2010 چاپ میشه " چی بنویسم ؟

2) یک کتاب دیگه هم دارم که اونم زیر چاپه و ناشرش هم معلوم هست ،اما ISBN اون معلوم نیست
    چطور ذکرش کنم ؟ لازمه بگم زیر چاپه یا بگم مثلا published by *** , 2009

3) من لیسانس دارم و برای Master میخوام اقدام کنم . اشکالی نداره دز قسمت research interests فیلد هایی رو که ذکر میکنم به هم ربطی نداشته باشن؟!

4)چند تا سمینار یک روزه present کردم و توی چند تا سمینار یک روزه هم شرکت کردم که موضوعاتشون خیلی مهم هست . اونا رو بیارم؟ اگه پاسخ مثبته کجا و به چه صورتی ؟

5) در قسمت Hobbies and Interests نوشتم Movies and music همین خوبه یا تغییرش بدم به Watching Movies and listening music ؟

6)من چون امتحان TOEFL رو 5december میدم ، قسمتLanguage Skills رو نیاوردم ! به نظرتون اشکالی داره؟

7)در قسمت references حداقل و حداکثر اسم چند عدد استاد رو باید بیارم ؟

8) آیا اسم استادهای که توی قسمت references میان باید با اون هایی که ازشونRecommendation Letter دارم یکسان باشه؟

9)( مهمترین سوالم ) من از یکی استادهام یک Recommendation Letter خوب گرفتم ، اما متاسفانه الان ایشون فوت کردن آیا اسم ایشون رو هم میتونم توی references ذکر کنم؟
    یا شاید بهتره سوالم رو اینطور مطرح کنم که اگه اسم استادی توی references بیاد بعد بهش ایمیل بزنن و جواب نده ، چه اتفاقی میفته ؟!!!

از همه دوستان عاجزانه درخواست کمک می کنم

جواب هر سوالی رو که میدونید بگید

ممنون از همه بزرگواران
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

Member vtmesx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Texas A&M University

[QUOTE=7para2x;144352]سلام دوستان

سلام
    1) to be published in march 2010 یا soon to be published
    2)to be published by... press
    3) ترجیحاً این کارو رو نکنید ( برای هر دانشگاه اگه با استادیش در ارتباط بودید یا از استادی خوشتون اومده زمینه های مورد علاقه او رو که با شُمُ مشترک است رو بنویسید)
    4) presentations که حتماً و بقیه هم مطمئناً آوردنشون بهتره: Research Experiences
    5) خیلی سخت می گیری کاکو: Watching Movies and listening music
    6) خیر
    7)سه یا چهارتو منطقیه
    8) بنظر من نه بیشتر به استادُی که ریکام میدن توجه دارن
    9) بنظر من نه و مواظب باش Recomm. اش هم احتمالاً فایده نداره چون بعداً به استادو برای confirm کِردن ریکامش ایمیل می زنن که ایشون عمرشو داده به شُمُ

موفق باشید

Junior Member

سلام، من یه مقاله واسه یه ژورنال ISI فرستادم که هنوز تو مرحله داوريه و هنوز accept نشده و یه مقاله قوی ديگه هم دارم مي نویسم که داره تموم ميشه ولي ديگه حدود 2 ماه بعد می فرستم واسه ژورنال. چطور اينارو تو CV بیارم.
    واسه اولي اسمه ژورنال رو بنويسم؟ بنويسم Under Review ؟
    دومي رو بیارم تو CV ؟ چی بنويسم؟
    مقاله کنفرانس خارجی که ارائه شده و تموم شده رو قبل اينا بیارم یا بدش؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط civilboy نمایش پست ها
    سلام، من یه مقاله واسه یه ژورنال ISI فرستادم که هنوز تو مرحله داوريه و هنوز accept نشده و یه مقاله قوی ديگه هم دارم مي نویسم که داره تموم ميشه ولي ديگه حدود 2 ماه بعد می فرستم واسه ژورنال. چطور اينارو تو CV بیارم.
    واسه اولي اسمه ژورنال رو بنويسم؟ بنويسم Under Review ؟
    دومي رو بیارم تو CV ؟ چی بنويسم؟
    مقاله کنفرانس خارجی که ارائه شده و تموم شده رو قبل اينا بیارم یا بدش؟
    ممنون
    1. در رزومه مقالات رو به ترتیب زمان میارن، در نتیجه مقالاتی که in progress هستند رو اول میارن و بعد مقالات چاپ شده و یا ارائه شده رو
    2. مقاله ای که ارائه شده به ژورنال رو با عنوان forthcoming بنویسید و اسم ژورنال رو هم بنویسید.
    3. مقاله ای رو که در حال نوشتن هستید با عنوان in progress بیارید

Senior Member 7para2x آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک(انرژی) - KTH, Sweden

نقل قول نوشته اصلی توسط 7para2x نمایش پست ها
    سلام دوستان

من رزومه رو که می نوشتم به چند تا مشکل برخورد کردم :

1) توی نوشتن یک کتاب جزو گروه نویسندگان بودم و کتاب آماده چاپ هست . اما هنوز ناشرش معلوم نیست . چطور این رو ذکر کنم؟عبارت "زیر چاپ" رو با چه عبارتی بیارم؟

اگه بخوام بگم مثلا " تا march2010 چاپ میشه " چی بنویسم ؟

2) یک کتاب دیگه هم دارم که اونم زیر چاپه و ناشرش هم معلوم هست ،اما ISBN اون معلوم نیست
    چطور ذکرش کنم ؟ لازمه بگم زیر چاپه یا بگم مثلا published by *** , 2009

3) من لیسانس دارم و برای Master میخوام اقدام کنم . اشکالی نداره دز قسمت research interests فیلد هایی رو که ذکر میکنم به هم ربطی نداشته باشن؟!

4)چند تا سمینار یک روزه present کردم و توی چند تا سمینار یک روزه هم شرکت کردم که موضوعاتشون خیلی مهم هست . اونا رو بیارم؟ اگه پاسخ مثبته کجا و به چه صورتی ؟

5) در قسمت Hobbies and Interests نوشتم Movies and music همین خوبه یا تغییرش بدم به Watching Movies and listening music ؟

6)من چون امتحان TOEFL رو 5december میدم ، قسمتLanguage Skills رو نیاوردم ! به نظرتون اشکالی داره؟

7)در قسمت references حداقل و حداکثر اسم چند عدد استاد رو باید بیارم ؟

8) آیا اسم استادهای که توی قسمت references میان باید با اون هایی که ازشونRecommendation Letter دارم یکسان باشه؟

9)( مهمترین سوالم ) من از یکی استادهام یک Recommendation Letter خوب گرفتم ، اما متاسفانه الان ایشون فوت کردن آیا اسم ایشون رو هم میتونم توی references ذکر کنم؟
    یا شاید بهتره سوالم رو اینطور مطرح کنم که اگه اسم استادی توی references بیاد بعد بهش ایمیل بزنن و جواب نده ، چه اتفاقی میفته ؟!!!

از همه دوستان عاجزانه درخواست کمک می کنم

جواب هر سوالی رو که میدونید بگید

ممنون از همه بزرگواران
    لطفا بقیه هم نظر بدن

دوستان جواب هر سوالی رو که میدونید بگید

ممنون از همتون
    در صورت گرفتن پذیرش لطفاً اطلاعات خودتان را بخش "نتایج پذیرش" وارد کنید
    فرقی نمی كند كه گودال كوچك آبی باشی یا دریای بیكران ، زلال كه باشی ، آسمان در توست

ApplyAbroad Guardian
    shamim65 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science-NMSU

نقل قول نوشته اصلی توسط Countdown نمایش پست ها
    فلسفه وجودیش اینه که اونا به نوعی معرف ها هستند- اسمش هم که رووش هست-
    اما فعلا فرستادن ایمیل به اساتید هیچ ربطی به ریکام نداره و میتونی شرووع کنی- تنها چیزی که گیر میکنه ادم نداشتن یه رزومه کامله مثل نبودن تاقل ار پی جی (جی ار یی) و معدل و..............
    سلام
    برای reference نوشتن در رزومه،معمولا مرسوم هست که اول از استاد اجازه بگیریم و بعد ایمیلش رو بدیم واسه reference??و اینکه اصلا با این reference ها تماس گرفته میشه؟و اگر بله معمولا چی رو با استاد چک می کنن؟؟
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

نقل قول نوشته اصلی توسط shamim65 نمایش پست ها
    سلام
    برای reference نوشتن در رزومه،معمولا مرسوم هست که اول از استاد اجازه بگیریم و بعد ایمیلش رو بدیم واسه reference??و اینکه اصلا با این reference ها تماس گرفته میشه؟و اگر بله معمولا چی رو با استاد چک می کنن؟؟
    ممنون
    رسمی در این مورد وجود نداره!... ولی منطقی اینه که وقتی شما کسی رو به عنوان reference معرفی میکنید مسلماً باهاش هماهنگ کردید... referenceها معمولاً همون کسانی هستند که به شما recommendation میدن که میتونن هم آکادمیک و هم کاری باشن، معمولاً هم بین 2 تا 4 نفر رو توی رزومه ذکر میکنن... اینکه میگم معمولاً منظورم در مورد تعداد referenceها هستش نه در مورد لزوم بودن یا نبودنش در رزومه... چون رزومه های بسیار زیادی رو هم دیدم که هیچ reference ی توش ارائه نشده... ولی به عنوان یه تجربه این رو از من بپذیرید که تاثیر روانی خوبی بر روی خواننده ی رزومه میذاره... خصوصاً اینکه وقتی که شما از جانب یه استاد نامه میگیرد اون فقط امضا میکنه: department of X و مثلاً اگر رئیس فلان انجمن تخصصی یا بهمان دانشکده یا دانشگاه باشه اون رو نمینویسه، ولی این عناوین رو شما میتونین توی رزومه ی خودتون وقتی که طرف رو به عنوان reference معرفی میکنین بنویسید