صفحه 19 از 65 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 646

موضوع: در خواست راهنمايي و كمك در نوشتن Resume

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمايي و كمك ار همه دوستان و صاحب نظران در نوشتن Resume

نقل قول نوشته اصلی توسط biscuitpolo نمایش پست ها
    پاسخ سوالتون در این موضوع قبلاً داده شده... لطفاً موضوع رو با دقت بخونید... .چون توضیحش طولانیه مجدداً نمی نویسم
    منم همین سوالو دارم هر چی تو سایت گشتم نتونستم پیدا کنم می شه یک کوچولو توضیح بدید
    این که اصلا باید بیاریمش یا نه و این که تو کدو قسمت

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمايي و كمك ار همه دوستان و صاحب نظران در نوشتن Resume

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777777 نمایش پست ها
    منم همین سوالو دارم هر چی تو سایت گشتم نتونستم پیدا کنم می شه یک کوچولو توضیح بدید
    این که اصلا باید بیاریمش یا نه و این که تو کدو قسمت
    اطلاعات دوره هایی که در اونها شرکت کردید رو درصورتی که چندتا شرط زیر رو داشته باشن میتونید توی رزومه بنویسید:
    1. دوره در زمینه کاری شما جزو مهارتهای کلیدی، اصول-روشها یا فناوری های نوین و یا مزیتی در زمینه رشته ی تحصیلی یا کاریتون محسوب بشه
    2. دوره توسط موسسه معتبری برگزار بشه
    3. برای شرکت در دوره certificate دریافت کرده باشید...

مثالی که مدل این نوع کارگاهها مشخصتر بشه: شرکت در یک کارگاه آموزشی دو ساعته در زمینه «تاثیر رفتار افراد بر فرآیند X» دوره ای نیست که گذروندن یا نگذروندنش برای شما مزیتی محسوب بشه ولی مثلاً شرکت در کارگاه یک روزه ی «روشهای نوین ایجاد و برقراری X» چیزیه که میشه ازش به عنوان یک مهارت یا دانش کسب شده توی رزومه صحبت کرد.
    Winners are simply willing to do what losers won't

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

سلام

تو رزومه باید مهمترین و مرتبط ترین اطلاعات آورده بشه. معمولا شرکت در کارگاه، عضویت در یه انجمن و ... رو نمیارن. منم توصیه نمی کنم این چیزا رو بیارید. اگه تو مسابقات کشوری یا حتی استانی مقامی دارید یا مثلا سابقه فعالیت مرتبط با رشته ای که دارین اقدام می کنین دارین اینا رو بیارید و از آوردن مطالبی که فقط رزومتون رو پر کنه خودداری کنید.
    رزومه بیشتر از 2 صفحه دیگه نشون میده که خوب نوشته نشده
    استادی که رزومه رو می بینه بیشتر از 30 ثانیه نمی خواد تو نگاه اول براش وقت تلف کنه پس مختصر و مفید بنویسید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Occupational Safety- East Carolina Uni

Question پاسخ : در خواست راهنمايي و كمك ار همه دوستان و صاحب نظران در نوشتن Resume

سلام،
    دوستان به نظرتون تو قسمت Membership بزنم عضو جنبش سبز ایران هستم !!
    بالاخره داریم واسش وقت میذاریم، ولی میترسم اگه بنویسم فاز علمیه رزومم خراب بشه!!

Banned

عزیزم اگه این جوری باشه که 70 میلیون ایرانی باید تو رزومه شون اینو بیارن و دیگه نکته مثبتی واسه شخص شما نیست!!!

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

در رزومه معمولاً باید تعریف کامل و مشخصی از خودتــــان بدهید و این یکی از مهمترین مسائل در شناسنامه کـاری شماست.
    رزومه یک خلاصه ی دو یا سه صفحه ای از شما و مهارتها،دستاوردها، تجارب کاری و تحصیلاتتان است که هـــدف آن جلب نظر صاحب کار آینده تان است. رزومـه هـم مثل خود زندگی است. دچار تغییرات و تحولات زیاد می شـود. باید مداوماً به روز شود و اطلاعات جدید به آن اضافه شود. اگر می خواهید برای چند شغل در صنعت های مختلف تـقـاضـای کـار دهـیـد، بـهتر است رزومه های مختلف درست کنید که در هر کدام به مـهارت هــای خاص شما در رابطه به آن صنعت اشاره شده باشد.
    هدف این مقاله این است که شما را با نکات مهمی در زمینه ی تدوین یک رزومه ی خوب آشنا کنیم.

تاثیر اول

هروقت که می خواهیم یک رزومه درست کنیم، باید خودمان را جای استخدام کننده و کارفرمایی بگذاریم که رزومه ها را بررسی می کند. او باید از میان چندین رزومه، آن که از همه مناسب تر است را انتخاب کند.
    شما باید کاری کنید که ابتدا آنها از رزومه ی شما خوششان بیاید و بعد هم همه ی مطالب درج شده در رزومه را به آنها ثابت کنید.

متن رزومه:
    باید سعی شود که متن رزومه هر چه خلاصه تر باشد. فقط کافی است در آن خلاصه ی کوتاهی از خودتان بدهید، که نباید بیشتر از یک صفحه باشد. اطلاعات نباید به هیچ وجه در رزومه تکرار شوند. این صفحه باید حداکثر از سه پاراگراف به شکل زیر تشکیل شده باشد:
    پاراگراف اول: نباید بیش از دو یا سه جمله باشد. در آن مقدمه ی کوتاهی در مورد خودتان و اهداف کاریتان می دهید. همچنین می بایست در مورد طریقه ی اطلاع یافتن شما از آن شرکت توضیحی بدهید، چه روزنامه باشد یا آشنایی در همان شرکت.
    پاراگراف دوم: در این پاراگراف باید اطلاعات مربوطه در مورد میزان تحصیلات، مهارتهای تخصصی و توانایی هایتان که برای شرکت مورد نظر مفید خواهد بود را ارائه دهید.
    پاراگراف سوم: این پاراگراف آخر باید اطلاعات شخصی شما را به کارفرما ارائه دهد که در صورت نیاز بتوانند با شما تماس بگیرند. حتماً اسم، شماره ی تماس، ایمیل و شماره ی فکستان را ذکر کنید.
    آدرس ایمیلتان باید کامل و واضح باشد. مثلاً اگر اسمتان علي اسمیت است، آدرس ایمیلتان باید چیزی مثل ali@email.com باشد.
    باید در رزومه اطلاعاتی درج شود که حتماً به کار آن شرکت و پستی که می خواهند برای آن استخدام کنند بیاید. اطلاعات باید واضح و مرتبط باشد.

یک رزومه معمولاً از 5 جزء تشکیل شده است:
    اهداف کاری
    تجارب کاری
    میزان تحصیلات
    اطلاعات اضافی
    منابع

اهداف کاری
    اهداف کاری به عنوان پیش درآمدی برای یک رزومه ی خوب و اصولی است که همه ی اطلاعات با قاعده و ترتیب منظم شده است. در این بخش باید کارفرما را با اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود در زمینه ی کاری آشنا کنید. و بیان کنید که پیشرفت کاریتان تاکنون در چه حدی بوده است. این قسمت ارجحیت های کاری شما را به طور خلاصه و مرتب با سایر قسمت های رزومه بیان می کند می تواند فرصت خوبی برای ابراز توانایی هایتان در همان اول رزومه باشد.
    به یاد داشته باشید که از تکرار موارد جلوگیری کنید.

تجارب کاری
    این قسمت تا حد زیادی می تواند بگوید که چه کارهایی می توانید انجام دهید و چطور و در کجا برای این کارها آموزش دیده اید. ممکن است از مهارت های مورد نیاز برای یک شغل باخبر باشید، اما بیان این مهارت ها می تواند به رئیس آینده تان نشان دهد که شما شایسته ی پستی حتی بالاتر هستید.
    به یاد داشته باشید که حتماً تجربه های کاریتان را به ترتیبی معکوس از نظر تاریخی بنویسید. برای هر کار موارد زیر را نیز مشخص کنید:

عنوان پست
    عنوان سازمان
    محل کار
    تاریخ استخدام
    کارفرما وقتی در مورد تجربه های کاریتان بداند بسیار راغب خواهد بود تا با میزان تحصیلات و آموزش های شما هم آشنا شود.

میزان تحصیلات
    اگر تجربه های کاریتان زیاد نبوده باشد، این قسمت اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد. برای نوشتن از همان ترتیب معکوس تاریخی استفاده کنید.
    در زیر جنبه های اصلی که باید در این قسمت به آن اشاره شود را یادآور می شویم:

درجه ی تحصیلات
    موسسات و دانشگاه ها
    تخصص/فوق تخصص
    سمینارها، کارگاه ها و آموزش های ویژه
    میانگین معدل

اطلاعات اضافی
    این قسمت از رزومه می تواند شامل چند زیر مجموعه مثل علایق، دانش های رایانه ای، فعالیت ها، مهارت های زبانی و...باشد. در این قسمت باید به آن دسته از توانایی هایتان اشاره کنید که در دو بخش قبلی ذکر نشده بود.
    علایق: در این قسمت میتوانید به علایقتان در زندگی اشاره ای داشته باشید. اگر به دوچرخه سواری یا هر نوع ورزش دیگر علاقه دارید، می توانید ذکر کنید، با این کار کارفرمای شما متوجه خواهد شد که فردی هستید که از زندگی نهایت استفاده و لذت را می برید.
    اطلاعات کامپیوتری: بعضی از شغل ها نیازمند داشتن دانش ها و آگاهی هایی در زمینه ی بعضی برنامه های کامپوتر هستند. اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید می توانید در این قسمت ذکر کنید.
    فعالیت ها: در این زمینه می توانید به فعالیت ها و دستاوردهای غیر کاری خود اشاره کنید. تخصص های زبانی: اگر قادرید که به زبان هایی غیر از زبان خود مکالمه کنید یا هر تخصصی در یکی از زبان های خارجی دارید باید در این قسمت به آنها اشاره کنید.

Junior Member ehsan r آواتار ها

خسته نباشید.
    من دارم رزومه اماده می کنم برای یه دانشگاه که در مورد هوش مصنوعی کار می کنن.
    منم چند تا پروژه خوب از علاقه ای که به هوش مصنوعی داشتم نوشته بودم و برای همین برای نوشتن توی رزومه چطوری باید بنویسم.؟؟
    منظورم اینه که چقدر در موردش توضیح بدم و همراه رزومه باید سی دی برنامه ها باشن؟
    در مورد جای نوشتن توی رزومه از اطلاعات بچه اسفاده بردم فقط مشکلم اینه که نمی دونم چقدر در موردشون توضیح بدم و بعدش چطور به استاد ثابت کنم که این ها چطورین؟؟
    راسش برای کانادا می خوام.
    بهار بود و تو بودی و عشق بود و امید --------------بهار رفت و تو رفتی و هر چه بود گذشت

نقل قول نوشته اصلی توسط arshyia3000 نمایش پست ها
    سلام،
    دوستان به نظرتون تو قسمت Membership بزنم عضو جنبش سبز ایران هستم !!
    بالاخره داریم واسش وقت میذاریم، ولی میترسم اگه بنویسم فاز علمیه رزومم خراب بشه!!
    رزومتون آکادمیکه؟ یعنی برای ادامه تحصیل میخواین تشریف ببرین؟ اگه مثبته جوابتون که خب نه دیگه. اگه خیلی علاقمند هستین، میتونین تو قسمت extracurricular اشاره کنین به این فعالیتتون. ولی این قسمت معمولا زمانی خونده میشه که دیگه پذیرش رو بهتون دادن، اونم برای این که استادتون با روحیاتتون آشنا بشه.

پ.ن. بخش membership بهتره تخصصی باشه، یعنی ننویسین توش که عضو تیم ملی فوتبال هم هستین. مگه اینکه رشتتون ورزش باشه.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

Junior Member

معدل من 16.5 هست ولی معدل دو سال آخرم 17.15
    بنظرتون این توی رزومه بیارم؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط klmm نمایش پست ها
    معدل من 16.5 هست ولی معدل دو سال آخرم 17.15
    بنظرتون این توی رزومه بیارم؟
    آره بیارین حتما. من دانشگاه هایی رو دیدم که مثلا 60 واحد آخر رو حساب می کنن یا نیمه دوم دوره کارشناسی. بهر حال چیزی از دست نمی دین