صفحه 57 از 65 نخستنخست ... 747484950515253545556575859606162636465 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 646

موضوع: در خواست راهنمايي و كمك در نوشتن Resume

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمايي و كمك ار همه دوستان و صاحب نظران در نوشتن Resume

نقل قول نوشته اصلی توسط fpnu نمایش پست ها
    به نظرتون استفاده از Graduation Rank:1واسه بیان رتبه اولی در قسمت education درسته یا بنویسم first به جای 1
    first rank بنویسید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمايي و كمك در نوشتن Resume

تو قسمت Interestsباید درس های مورد علاقه رو نوشت؟
    فرقش با Hobbies and interests چیه؟

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimmarzban نمایش پست ها
    تو قسمت Interestsباید درس های مورد علاقه رو نوشت؟
    فرقش با Hobbies and interests چیه؟
    یه قسمت research interests داریم که درس ها و research های مورد علاقه رو میگین
    یه قسمت هم interest کلی یا Hobbies هست که آخر رزومه نوشته میشه معمولا و درباره ورزش ها و ... میگین

با سلام، من تمام 57 صفحه این تاپیک رو خوندم و هنوز هم سوالاتی برام مطرحه. اول اینکه آیا ترجمه کتاب هم جزو نکات مثبت محسوب میشه و اینکه من و چن تا از دوستام به همراه یه استاد دانشگاه خواجه نصیر یه کتاب رو ترجمه کردیم که الان هم در مراحل چاپه. حالا اگه میتونم اینو توو رزومم بیارم آیا بنویسم من ترجمه کردم یا بنویسم من به همراه بقیه این کارو کردم یا ... . مورد دیگه اینکه من هنوز آزمون تافل رو ندادم و راستش تا الان نیازی بهش احساس نمیکردم تا برم دنبالش زبانم هم خوبه یه مدرک ادونس از یه آموزش زبان معمولی (بین المللی نیس) مال 8 سال پیش دارم و اصلا اون موقع دنبال مدرک و اینا نبودم و الان هم سطح زبانم بهتر از اون موقع هست میخواستم بدونم بدون مدرک زبان هم میشه استاد یا دانشگاه رو متقاعد کرد که سطح زبانم خوبه و نیازی به مدرک نیس؟ این ترجمه کتاب یه نشونه نیس؟ تایید استاد رو هم میشه گرفت؟ من برای دکتری دارم اقدام میکنم 2 تا مقاله بین المللی هم دارم ( این هم نشونه زبان بلد بودن نیس؟) در واقع چون میدونم دنبال تافل رو گرفتن زمان میبره و یه فرصت مناسب پیش روم هست و اگه برم سراغ این ممکنه نرسم. مثلا بنویسم... English: advanced skill in ... فرصت مال دانشگاه ناتینگهام انگلستان هست.
    ویرایش توسط masoodkardor : April 9th, 2012 در ساعت 07:28 PM

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط masoodkardor نمایش پست ها
    با سلام، من تمام 57 صفحه این تاپیک رو خوندم و هنوز هم سوالاتی برام مطرحه. اول اینکه آیا ترجمه کتاب هم جزو نکات مثبت محسوب میشه و اینکه من و چن تا از دوستام به همراه یه استاد دانشگاه خواجه نصیر یه کتاب رو ترجمه کردیم که الان هم در مراحل چاپه. حالا اگه میتونم اینو توو رزومم بیارم آیا بنویسم من ترجمه کردم یا بنویسم من به همراه بقیه این کارو کردم یا ... . مورد دیگه اینکه من هنوز آزمون تافل رو ندادم و راستش تا الان نیازی بهش احساس نمیکردم تا برم دنبالش زبانم هم خوبه یه مدرک ادونس از یه آموزش زبان معمولی (بین المللی نیس) مال 8 سال پیش دارم و اصلا اون موقع دنبال مدرک و اینا نبودم و الان هم سطح زبانم بهتر از اون موقع هست میخواستم بدونم بدون مدرک زبان هم میشه استاد یا دانشگاه رو متقاعد کرد که سطح زبانم خوبه و نیازی به مدرک نیس؟ این ترجمه کتاب یه نشونه نیس؟ تایید استاد رو هم میشه گرفت؟ من برای دکتری دارم اقدام میکنم 2 تا مقاله بین المللی هم دارم ( این هم نشونه زبان بلد بودن نیس؟) در واقع چون میدونم دنبال تافل رو گرفتن زمان میبره و یه فرصت مناسب پیش روم هست و اگه برم سراغ این ممکنه نرسم. مثلا بنویسم... English: advanced skill in ... فرصت مال دانشگاه ناتینگهام انگلستان هست.
    ترجمه کتاب نشون دهنده فعال بودن شماست . ولی اینکه بخواد عامل تاثیرگذار توی جلب نظر استاد باشه نه اینظور نیست. شاید برای همینه که گفته میشه وقتی که روی ترجمه کتاب میخواید بذارید رو برای ریسرچ اختصاص بدید.
    ترجمه و کتاب و مقاله میتونه نشون دهنده سطح زبان شما باشه ولی کافی نیست. معمولا همه افراد non-native باید یکی از امتحانات زبان رو بدن. این توی سایت دانشگاهها معمولا ذکر میشه. اگه مقطع تحصیلی قبلی فرد به انگلیسی بوده، اینجا ممکنه دانشگاه اون فرد رو از تافل و آیلتس مستثنی کنه. اینم برای هر دانشکاهی صادق نیست.
    اگه سوپروایزر پیدت کردید میتونید بهش بگید من شرایطم زبانم اینجوریه و ببینید چی میگه بهتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط sahand11_m27 نمایش پست ها
    ترجمه کتاب نشون دهنده فعال بودن شماست . ولی اینکه بخواد عامل تاثیرگذار توی جلب نظر استاد باشه نه اینظور نیست. شاید برای همینه که گفته میشه وقتی که روی ترجمه کتاب میخواید بذارید رو برای ریسرچ اختصاص بدید.
    ترجمه و کتاب و مقاله میتونه نشون دهنده سطح زبان شما باشه ولی کافی نیست. معمولا همه افراد non-native باید یکی از امتحانات زبان رو بدن. این توی سایت دانشگاهها معمولا ذکر میشه. اگه مقطع تحصیلی قبلی فرد به انگلیسی بوده، اینجا ممکنه دانشگاه اون فرد رو از تافل و آیلتس مستثنی کنه. اینم برای هر دانشکاهی صادق نیست.
    اگه سوپروایزر پیدت کردید میتونید بهش بگید من شرایطم زبانم اینجوریه و ببینید چی میگه بهتون.
    ممنون از جوابتون ولی من هنوز به طور کامل جوابمو نگرفتم
    مثلا تو قسمت پابلیکیشن بنویسم translating an English Geotechnical textbook to Farsi (Persian), in progress of publication, titled X, by Y, Butterworth-Heinemann بعد لازم نیس بگم کار تیمی بوده؟
    بازم ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط masoodkardor نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون ولی من هنوز به طور کامل جوابمو نگرفتم
    مثلا تو قسمت پابلیکیشن بنویسم translating an English Geotechnical textbook to Farsi (Persian), in progress of publication, titled X, by Y, Butterworth-Heinemann بعد لازم نیس بگم کار تیمی بوده؟
    بازم ممنون
    ترجمه کتاب به هیچ وجه نداشتن مدرک زبان شما رو توجیه نمی کنه. شما برای پذیرفته شدن در دانشگاه، باید مدارکی رو داشته باشید، که حداقل نمره زبان هم یکی از اونهاست. قانون هم برای همه یکسان است. برای تاثیر کتاب در رزومه اینجا یه چیزایی بر اساس تجربه خودم نوشتم، امیدوارم مفید باشه.

در رزومه هم میتونید در بخش publication بعد از مقالات ژورنال و کنفرانس یه بخش دیگه اضافه کنید به اسم
    Book
    Tarmian, A. Mohamadzadeh, M. Innovative wood drying, Applying microwave and solar technologies to wood drying. University of Tehran Press, Under publication. (translated)

و از فرمت بالا استفاده کنید. وقتی اسم ها رو به ترتیب می نویسد مشخص میشه کار گروهی بوده، در نتیجه نیازی به ذکر این مورد نیست.

Junior Member

سلام از دوستان کمک می خواستم من دکترا خودم رو گرفتم و واسه فوق دکترا می خواهم اقدام کنم در رشته محیط زیست به نظر شما این فعالییت های اجرایی لازم بنویسم یا نه در ضمن معدل فوق 90 و دوتا فوق دارم و 21 مقاله ژورنال و کنفرانس بین المللی دارم

فعالیت های اجرایی:
    1- مسئول ماهنامه دانشگاه سالم دانشگاه صنعتی امیر کبیر 2- اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا در سطح دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی دانشگاه صنعتی امیر کبیر 3- برگزاری نمایشگاه هفته سلامت ،مدیریت پسماند و ... در سطح دانشگاه صنعتی امیر کبیر 4- بررسی استقرار سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001 در سطح خوابگاه ههای دانشجویی دانشگاه صنعتی امیر کبیر 5- استقرار سیستم مدیریت ایمنی OHSAS1800:2007 در سطح خوابگاه ههای دانشجویی دانشگاه صنعتی امیر کبیر

Junior Member

با سلام. من یه سوال داشتم که نتونستم پیدا کنم تو Froum ها
    من 2 تا ISI چاپ شده دارم و 3 تا "Under review"
    به نظر شما اون 3 تا را می تونم بذارم تو رزومم یا باید صبر کنم نتیجش بیاد...می دونید که زمان بره و امکان ریجکت هم هست
    ممنون می شم راهنمایی کنید
    ویرایش توسط omid_trb : April 16th, 2012 در ساعت 06:41 PM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_trb نمایش پست ها
    با سلام. من یه سوال داشتم که نتونستم پیدا کنم تو Froum ها
    من 2 تا ISI چاپ شده دارم و 3 تا "Under review"
    به نظر شما اون 3 تا را می تونم بذارم تو رزومم یا باید صبر کنم نتیجش بیاد...می دونید که زمان بره و امکان ریجکت هم هست
    ممنون می شم راهنمایی کنید
    میتونید بیارید و حتما این کار رو انجام بدید. لزومی نیست حتما چاپ شده باشند.