صفحه 4 از 21 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 206

موضوع: آرشیو شده : آشنایی بچه هایی که برای هلند اپلای میکنند ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنایی بچه هایی که برای هلند اپلای میکنند

من ترم 9 ام دارم و معدلم به 15 نزديك ميشه ,پرو‍‍زه كارآموزيم شروعي بود براي پروزه ي ليسانسم كه هنوز تموم نشده ولي اميدوارم مقاله شه(يعني استادم اين طور ميگه) , 3 تا توصيه نامه رو ميتونم بگيرم,الان دارم زبان ميخونم و هنوز امتحان ندادم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anit
    من ترم 9 ام دارم و معدلم به 15 نزديك ميشه ,پرو‍‍زه كارآموزيم شروعي بود براي پروزه ي ليسانسم كه هنوز تموم نشده ولي اميدوارم مقاله شه(يعني استادم اين طور ميگه) , 3 تا توصيه نامه رو ميتونم بگيرم,الان دارم زبان ميخونم و هنوز امتحان ندادم .
    خوب حالا اینجور بهتر شد. اگه بتونی معدلت رو همون حول و حوش 15 نگه داری و دیگه پایین نره مشکلی نیس و حتی شانس پذیرش تو بهترین دانشگاه های هلند هم داری. اگه بتونی مقاله 1 یا 2 تا در زمینه هایی که می خای ادامه بدی خیلی کمک به معدلت میکنه. سعی کن تو سابقه ی کار آموزی و پروژت بیشتر گرایش به موضوعاتی داشته باشی که قصد ادامه دادن تو مستر داری. سعی کن رابطت رو با استادا اونقد نزدیک کنی که راحت بتونی هرجور میخای توصیه نامه بگیری. ببین، من نمیدونم دقیقاً آیا ایده ی تحقیقاتی داری یا هنوز بهش فکر نکردی. اما تجربه ی من نشون میده که داشتن ایده های تحقیقاتی مشخص خیلی خیلی کمک بهت می کنه که خیلی سریع بهت پذیرش بدن. در رابطه با هلند، کلا! اینجا 3 تا دانشگاه فنی معروف داره(البته بقیه ی دانشگاه هاشم خوبن اما 100% دانشگاه فنی نیستن) 1. دلف 2.آیندهوون 3.توونت. البته اووتریخت و بقیه هم هستن. حالا باز اگه سوالی هس در خدمتم.

Member domesday آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial design

یه نکته هم من بگم
    یکم دلفی ها بد اخلاق تر هستند اما خیلی منظم تر هستند از آیندهونی ها
    آیندهون انعطاف بیشتری دارن اما یکم قر و قاطی هست همه چیز هاشون
    یه نکته دیگه خیلی از کسانی که لیسانس تو آیندهون بودن ترجیح دادن فوق رو برن دلف
    در ضمن اینکه مدل دلف به نظام دانشگاهی ما نزدیک تره اما مال آیندهون مدرن تره و چارت درسی خیلی خیلی قابل تغییره(این برای کسی خوبه که دقیقآ بدونه دنبال چیه اما اگر ندونی یکم گیج میشی )
    این هم تجربیات شخصی من

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط domesday
    یه نکته هم من بگم
    یکم دلفی ها بد اخلاق تر هستند اما خیلی منظم تر هستند از آیندهونی ها
    آیندهون انعطاف بیشتری دارن اما یکم قر و قاطی هست همه چیز هاشون
    یه نکته دیگه خیلی از کسانی که لیسانس تو آیندهون بودن ترجیح دادن فوق رو برن دلف
    در ضمن اینکه مدل دلف به نظام دانشگاهی ما نزدیک تره اما مال آیندهون مدرن تره و چارت درسی خیلی خیلی قابل تغییره(این برای کسی خوبه که دقیقآ بدونه دنبال چیه اما اگر ندونی یکم گیج میشی )
    این هم تجربیات شخصی من

سلام domesday!
    تبریک میگم که شمام هلندی شدین! شما الان دانشجوی هلند شدین؟ یا پذیرش رو دارین و منتظر رفتن به کشور لاله ها هستین؟ تو چه مرحله ای هستین؟

میت فوقویند لیشِن گوقوسِن! به هلندی یعنی: با کمال تشکر!

Junior Member

سلام
    من لیسانسم ریاضی و فوق صنایع دارم.می خوام دوباره برای فوق اقدام کنم.شما اطلاعاتتون به نظر میرسه خیلی خوبه.راهنمایی کنیند لطفا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saloomeh57
    سلام
    من لیسانسم ریاضی و فوق صنایع دارم.می خوام دوباره برای فوق اقدام کنم.شما اطلاعاتتون به نظر میرسه خیلی خوبه.راهنمایی کنیند لطفا
    سلام! والا همون اطلاعاتی که به دوستمون anit گفتم لازمه واسه اینکه خودتون بدونید شرایطتون چجوریه. اما 2 نکته: کسایی که واسه فوق می خوان اپلای کنن معدل لیسانسشون مهمترین پارامتر تصمیم گیری کمیته ی تصمیم گیری دانشگاهاس. اگه فوق باشین و واسه دکتری بخاین اقدام کنین معدل لیسانس و همین جور پروژه و پایان نامه و کارهای پژوهشی مورد نیاز استادای در حال بررسی شما مهمترین پارامتر تصمیم گیری برای اونهاس. ( البته این وحی منزل نیستا! اما عموماً اینجوره)
    نکته ی دوم: اگه دوباره می خاین واسه مستر اپلای کنین شما سر یه دوراهی هستین. اینکه بگین من فوق صنایع در این گرایش خوندم و باز هم می خوام دوباره فوق بخونم در این گرایش دیگه. یا اینکه اصلاً اسمی از فوق خوندنتون نبرین و فقط خودتونو با دلایل مختلف و مثلاً بر اساس مقاله هایی که دارین فردی با مطالعه ی زیاد و پیگیر مطالب مربوط به این گرایش و بشدت علاقمند به موضوع نشون بدین.
    این قسمت به بعدش نظرات شخصیه خودمه: برای حالت اول باید دلیلتون کامل و قانع کننده باشه که چرا دوباره می خاین فوق همون رشته رو بخونین. مثلاً بگین من با مطالعات زیاد دیدم به این موضوع خیلی علاقه مندم و مثلاً با توجه به مثلاً وضیعتی که من در صنایع و مسائل کشور خودمون حس میکنم یا مثلاً در شرکت فلان حس میکنم، لازمه که تو این گرایش تخصص دقیقتر و بیشتری پیدا کنم و خلاصه ازین تیپ استدلالا و حرفا. مزیت این جور اینه که میگن ایشون با فکر کاملاً پخته و هدفدار میخاد این دوره رو بگذرونه ضمن اینکه این گرایش دیگه رو هم خونده و مثلاً سابقه ی آشنایی تخصصی تر با موضوعات این رشته رو داره و با توجه به این انگیزه و هیجان منطقی که به این رشته داره حتماً میتونه فرد خوب و مناسب واسه دورمون باشه و اصلاً استادا علاقه مند میشن بهتون که زودتر بگیرنتون. اما بدیش اینه که اگه خوب نتونین توجیه کنین انگیزه ی خوندن مجددتون رو و حرف قانع کننده نداشته باشین، شاید با خودشون بگن این آقا خودشم نمیدونه چرا دوباره میخاد بخونه این گرایشو و هدف درس حسابی نداره و از کجا معلوم که وسط کار دل سرد نشه و درسو ول کنه و بره و ظرفیت مارو خراب کنه! پس مهمه که چه دلیلی میخاین بگین. دقیقاً همین مورد واسه یکی از دوستان پیش اومده بود تو کانادا و بعد از پذیرشش استادش بهش گفته بوده دلیل و انگیزت واسه تکرار دوباره ی این رشتت باعث شد مارو بالاخره قانع کنه!
    اما اگه دوس ندارین از فوقتون بگین و فقط خودتون رو لیسانس معرفی کنین، حالا یکم خاص میشه کارتون! آخه رشته ی لیسانستون با فوق نسبتاً متفاوته. در این مورد من خیلی ایده ای ندارم والا!

بازم اگه سوالی هس و من و بقیه بچه ها کمکی بتونن بکنن در خدمت هستیم!

Junior Member

سلام:
    من تازه این لینک رو دیدم!من هم واسه هلند اقدام کردم و واسه مستر قبول شدم ولی حالا مشکل اینجاست که استادای اون دانشگاه مثل استادای آمریکا یا کانادا درست جواب میل رو نمیدن که آدم بتونه ازشون فاند بگیره و میگن که واسه بورس باید از طریق سفارت اقدام کنم.این درسته؟ممنون از کمک و راهنمایی دوستان.

Junior Member rabbi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -Bs.c- Computer Software -Kerman IHE

سلام Delft!
    اطلاعات خیلی خوبی داری،
    من ترم آخر مهندسی کامپیوتر هستم. از آموزش عالی کرمان و کاردانیم رو آزاد بودم معدل کلم 15 اینا میشه. واسه fall 2009 از ایتالی polimi-milan پذیرش گرفتم و منتظر نتیجه بورس و احتمالا مصاحبه هستم. مقاله ندارم ولی تا 3 ماه آینده 2 تا ردیف میشه.
    سوال من:
    واسه مستر بورس میخام! باید چه کارایی بکنم ؟ در مورد ایده تخقیقاتی میتونی توضیح کوچولو بدی؟ بعضی زمینه های هوش و پردازش تصویر ،الگوریتم و.. ایده دارم.
    توصیه نامه توپ هم میتونم جور کنم. و راستی میتونم الان واسه 2009 spring اقدام کنم؟
    ممنون موفق باشی.
    میت فوقویند لیشِن گوقوسِن!
    معیار واقعی بودن تصمیم آن است که دست به عمل بزنیم   >>>>>> انتونی رابینز

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin_65
    سلام:
    من تازه این لینک رو دیدم!من هم واسه هلند اقدام کردم و واسه مستر قبول شدم ولی حالا مشکل اینجاست که استادای اون دانشگاه مثل استادای آمریکا یا کانادا درست جواب میل رو نمیدن که آدم بتونه ازشون فاند بگیره و میگن که واسه بورس باید از طریق سفارت اقدام کنم.این درسته؟ممنون از کمک و راهنمایی دوستان.
    سلام شیرین خانم!

اولاً تبریکات منو برای پذیرشتون بپذیرید و امیدوارم موفق باشین.
    در رابطه با بورس تحصیلی اونم واسه مستر، تقریباً میتونم بگم خیلی نباید امید زیادی داشته باشین. چراکه واسه فوق لیسانس کلاًٌ خیلی بورس وجود نداره! برای مثال یکی ازین دانشگاه ها 2هفته پیش، یکی از اعضای کمیته ی پذیرش ایمیل زد شخصاً و گفت: من به عنوان یکی از اعضای کمیته ی تصمیم گیری باید بهت خبر بدم که نظر گروه تا اینجا مثبته و فقط باید نسبت به توانایی مالی شما مطمئن بشم چرا که امسال هیچ گونه بورسی واسه فوقی های خارج از کشور نداریم! منم گفتم اگه پذیرش قطعی بدین و واسه سال اول خودمو تامین کنم آیا برای سال دوم شانسی واسه گرفتن بورس دارم یا نه؟ و بهم گفت: کلاً تا سالهای آینده امید زیادی به بورس نباید داشته باشی! دانشگاه دلف هم قبلاً گفته بود متقاضی بورس زیاده و متاسفانه امسال منابع مالی دانشگاه بشدت کاهش پیدا کرده! پس خیلی واضح هس که به خاطر crisis اوضاع مالی دانشگاه ها چطوره! در دانشگاه دلف و همینطور توونت، استادا برای مستریها به هیچ عنوان نمیتونن کسیو ساپورت کنن. البته اگه با استادی بتونی واسه ترم 2 به بعد پروژه ی فوقت رو جوری انتخاب کنی که صاحب پروژه مثلاً ماهی 400یورو بهت بدن خوب این یه شانس خوبیه ومیتونی بخشی از هزینه های رو ازونجا تامین کنی. اما کلاً به استادا مثل آمریکا و کانادا نباید چشم داشته باشی چرا که دستشون واسه بورس به مستر خیلی خیلی خیلی بستس. یه سری بورس ها هس که بعضی انجمن های ملی و بین المللی واسه هلند دارن که باید قبلاً واسشون اقدام میکردین! فکر کنم که تقریباً هیچ کدوم از ماها هم اقدام نکردیم! اطلاعاتی در رابطه با اقدام برای بورس از طریق سفارت نشنیدم. حالا باز هم از بقیه ی دوستان کمک بخاین.
    اووه! چقد حرف زدم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rabbi
    سلام Delft!
    اطلاعات خیلی خوبی داری،
    من ترم آخر مهندسی کامپیوتر هستم. از آموزش عالی کرمان و کاردانیم رو آزاد بودم معدل کلم 15 اینا میشه. واسه fall 2009 از ایتالی polimi-milan پذیرش گرفتم و منتظر نتیجه بورس و احتمالا مصاحبه هستم. مقاله ندارم ولی تا 3 ماه آینده 2 تا ردیف میشه.
    سوال من:
    واسه مستر بورس میخام! باید چه کارایی بکنم ؟ در مورد ایده تخقیقاتی میتونی توضیح کوچولو بدی؟ بعضی زمینه های هوش و پردازش تصویر ،الگوریتم و.. ایده دارم.
    توصیه نامه توپ هم میتونم جور کنم. و راستی میتونم الان واسه 2009 spring اقدام کنم؟
    ممنون موفق باشی.
    میت فوقویند لیشِن گوقوسِن!

سلام به شما دوست عزیز، ربانی!

والا شرمندم ولی اینجا کلاً بحث راجع به هلنده و تنها اطلاعاتی که من راجع به ایتالیا دارم اینه که نظم و قوانینش مثل ایرانه و کشور گل و بلبله و خوش میگذره! همین!