صفحه 6 از 21 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 206

موضوع: آرشیو شده : آشنایی بچه هایی که برای هلند اپلای میکنند ( تا سال 2012 )

Junior Member rabbi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    -Bs.c- Computer Software -Kerman IHE

پیش فرض پاسخ : آشنایی بچه هایی که برای هلند اپلای میکنند

نقل قول نوشته اصلی توسط Delft
    سلام ربی جان.
    علت اینکه من اول جواب ندادم این بود که اطلاعاتم خیلی جامع نیست و شاید دوستا بیشتر بتونن کمک کنن. سو تفاهم نشه.

اما راجع به وضعیت شما: والا من کسی نیستم که بخام نظر بدم اما من فک میکنم که کلاً امسال افراد خیلی نباید به بورس واسه مستر فکر کنن از هلند. اما اینکه کجا می تونین پذیرش بگیرین کاملاً بستگی داره به وضعیت شما در مقایسه با وضعیت رقباتون که همراه شما اپلای کردن. ببینین، حتماً خودتون بهتر از من میدونید که آدم باید همزمان واسه چند جا و در سطوح مختلف نسبت به خودش اپلای کنه تا بالاخره حتماً یه جا پذیرش بگیره. در رابطه با سال آینده نمیدونم که چجوری خواهد بود شرایط اما اگه به هلند علاقه دارین بهتره یه سری به سایت وزارت علوم ایران و کتاب ارزشیابی بزنین :
    www.iranscholarship.net
    تو اونجا برین بخش کشور هلند و دانشگاه های مورد قبول هلند از نظر وزارت علوم رو زده، وارد سایت هر کدوم ازین دانشگاه ها بشین ببینین شرایطشون چجوریه. بر اساس این شرایط دستتون میاد که آیا این دانشگاه میتونه مناسب شما باشه یا نه. این بهترین راهه واسه اینکه بتونین هم با دانشگاه های هلند بیشتر آشنا شین و هم شرایط خودتون رو با شرایط اونا محک بزنین. این رو هم بدونین که همه با یه ذره تلاش میتونن جای مناسبی پذیرش بگیرن.
    راستی اون جمله ای که از آنتونی رابینز نوشتی واقعاً تاثیر گذار بود. موفق و شاد باشین.

پستای قبلی رو خوندم و به اون سایتها هم رفتم ... اطلاعات کاملی گرفتم، فقط یه موردی میمونه که خواستم از شما که هم رشته ایم هستی بپرسم، در مورد ایده تحقیقاتی واسه مستر ،آیا شما خودتون ایده تحقیقاتی خاصی داشتین؟ و اصولا در چه حدی باید باشه؟

بازم ممنون. اینم داشته باش از انیشتین: اگر ذهن انسان ها به اندازه معده آنها کار میکرد، جهان امروز طوری میشد که برای ما قابل تصور نیست!!
    معیار واقعی بودن تصمیم آن است که دست به عمل بزنیم   >>>>>> انتونی رابینز

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anishtain4
    سلام
    من از delft پذیرش گرفتم برا ارشد مکانیک اما گفتن فاند ندارم. twenteهم هنوز معلوم نیستش وضیعتم جوابی‌ ندادن. وضعیت خودم toefl شدم ۹۶، ۳تا مقاله کنفرانس دارم و تا یه هفته دیگه یه ژورنال نسبتا معتبرم میدم، سابقه کاری در حدی که بشه بش اشاره کرد نیست ۲ماه تو یه شرکت ساخت شیر کار می‌کردم و بعدشم رو پروژهای شخصی‌ که قابل اثبات نیستن (یه پایان نامه ارشد انجام دادم). معدلم هستش ۱۷.۰۴. با این اوصاف اگه امیدی به گرفتن فاند هست خیلی‌ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید و بگی‌ که دیگه چیا نیاز دارم که بگم. راستی‌ GRE هم شدم ۸۰۰/۳۱۰/۲.۵.
    سلام انیشتین جان!
    تبریکات فائقه ی من رو برای پذیرشتون در دلف پذیرا باشین و همین طور از پیام خصوصیتون هم ممنونم!
    در رابطه با اینکه گفتین پروژه ی پایان نامه داشتین که خوب این قابل دفاع و اثباته. از استاد پایان نامتون حتماً توصیه نامه داشتین و باید توش ذکر کرده باشه که تو این زمینه استاد پایان نامتون بوده و همین خودش میشه مدرک قابل اثبات فعالیت تحقیقاتیتون. ضمناً حتماً تو SOP یا رزومتون از سوابقتون باید گفته باشین و تو Research Interests تون موضوعات علاقوتن رو یکم دقیقتر بیان کردین دیگه حتماً. درین صورت کاملاً حرفای شما تو ذهنشون مونده و شمارو یادشونه. اما راجع به بورس از دلف: ببینین، اگه مدارکتون قبل از 1 ژانویه به دستشون رسیده باشه پس حتماً تو لیست کسایی که واسه بورس بررسی میشین هستین. و نتیجه ی بررسی بورس هم تا 40 روز دیگه معلوم میشه و هنوز صبر کنین! معدلتون اگه معدل لیسانستون باشه من فکر کنم شانس و شرایطتون واسه بورس گرفتن خوب یا حتی خیلی خوب هس. البته اگه از دانشگاه های سطح بالای ایران بوده باشه این احتمالش خیلی بالاتر میره. اما اگه این معدل معدل فوقتون بوده و شما یه دوره فوق ایران خوندین، راستش هیچ گزینه ای واسه نظر دادن ندارم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rabbi

پستای قبلی رو خوندم و به اون سایتها هم رفتم ... اطلاعات کاملی گرفتم، فقط یه موردی میمونه که خواستم از شما که هم رشته ایم هستی بپرسم، در مورد ایده تحقیقاتی واسه مستر ،آیا شما خودتون ایده تحقیقاتی خاصی داشتین؟ و اصولا در چه حدی باید باشه؟

بازم ممنون. اینم داشته باش از انیشتین: اگر ذهن انسان ها به اندازه معده آنها کار میکرد، جهان امروز طوری میشد که برای ما قابل تصور نیست!!
    ببین من برات یه مثال میزنم تا بهتر دستت بیاد:

حتماً دیدی استادای دانشگاه هامون وقتی از یه موضوع جدید و کاملاً نوین تو دنیا واسشون حرف میزنی خوب بهت گوش میدن و اگر تو صحبتات روال حرفهات منطقی و علمی باشه و همش رو قبول داشته باشن و در نهایت به یه نتیجه ی جالب برسی چقدر استادات شگفت زده میشن و موضوع واسشون جذاب میشه؟ خوب منظور از ایده ی تحقیقاتی همینه دقیقاً. ببین ربی جان، اینکه آدم ایده ی تحقیقاتی داشته باشه خیلی جایگاهش رو تو نظر یک آدم آکادمیک بالا میبره نسبت به یه آدمی که هیچ ایده ای نداره. مثلاً تصور کن: یه دانشجو میخاد بره مثلاً در زمینه ی هوافضا فوق بخونه: یه حالت اینه که مثلاً تو "علاقه نامش" تو هدفاش بنویسه مثلاً من بر اساس مطالعات و کارایی که در حد خودم انجام دادم به این دلایل به این موضوع علاقه مند شدم و میخام در فوق لیسانس بیشتر و دقیقتر در رابطه با فوم های سرامیکی پلیمری با خواص مکانیکی و حرارتی مناسب جهت استفاده در انتهای موشک های قاره پیما کار تحقیقاتی بکنم و در راستای این ایدش و برای مستدل نشون دادن علایقش مثلاً 2 3 تا مقاله ی مربوطه رو هم مرجع کنه و آدرس او مراجعش رو هم بده. اونوقت که استادا دارن انگیزه های تو و نگاه تو و قصد تورو از ادامه دادن رو میخونن، میفهمن که این دانشجو اونقدر با مطالعه و خودجوش و علمی هس که تو این زمینه ها اونقدر مطالعات داشته ( چرا که رفرنس های مربوطه رو هم ضمیمه میکنی) و مهمتر از همه با بررسی های مقالات و پیوند دادن ایده های قبلی تونسته به یه ایده ی تحقیقاتی جدید ( حتی اگه در نهایت پس از آزمایش، جواب نگیری) برسه و دقیقاً میدونه دنبال چی هستی. اونوقت اون استادا قرونی چند تومن تورو با بقیه متفاوت نگاه میکنن و میفهمن که این دانشجو با بقیه فرق داره و اگه بپذیرنش نه تنها دانشجوی خوبیه بلکه کارای بزرگتر هم میتونن باهاش انجام بدن و حتی باعث بزرگتر شدن خود استادا میشه. پس با بهترین شرایط میپذیرن اون دانشجو رو. البته حواسمون باشه که طرفمون استادای با تجربه ای هستن و همینجوری نمیشه با 4 تا مقاله ی الکی بگیم ایده داریم!!

ببین ربی عزیز، من فکر میکنم یه سری شاه کلیدهای موفقیت و گرفتن پذیرش هس که اگه کسی اون ها رو درست انجام بده، حتی میتونه معدل نچندان خوبش رو یا دانشگاه متوسطش رو بپوشونه و از بقیه ی رقباش که همینجوری اپلای کردن خیلی سریع متمایز بشه!

Member
    رشته و دانشگاه
    university of new brunswick

Delft جان خیلی‌ ممنون. من برا ارشد اقدام کردم و این معدله کارشناسیمه که تو دانشگاه تبریز خوندم که البته تو ایران متوسط به بالاس ولی‌ اساتید خارجی معمولا فقط دانشگاهای تهران رو میشناسن. تو CV و SOP کاملا به روند تحقیقاتی‌ و علمیم اشاره کردم و background هامو واضح توضیح دادم. این پروژه ارشدو برا یکی‌ دیگه دارم انجام میدم پول میگیرم ازش (کار ضد علمی انجام میدم) برا همین سابقه کاری نیست که بشه گفت انجامش دادم دیگه. من مدارکم متاسفانه با یه فاصلهٔ زیادی بعد ۱ ژانویه رسیده امیدی هست که خودشون منو تو لیست قرار بدن یا اینکه اگه بشون ایمیل بزنم این کارو بکنن؟
    از جوابت خیلی‌ خیلی‌ ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط anit
    دوستان عزيز از راهنماييهاتون ممنونم
    برای تشکر روی لینک تشکر کلیک کنید یا ادامه یه پست دیگه بنویسید که اگه بعدا یکی دیگه خواست از این موضوع استفاده کنه تو مقدار زیادی پست گم نشه.

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط anit
    دوستان عزيز از راهنماييهاتون ممنونم
    کاربر گرامي، ارسال پست تنها به منظور تشکر بر خلاف مقررات فروم است. براي تشکر از لينک [تشکر] يا پيام خصوصي استفاده کنيد. در صورت تکرار [b]جريمه‌ي عدم رعايت مقررات فروم[b] اعمال ميگردد.
    لطفاً يک بار ديگر [b]مقررات فروم[b] را مطالعه فرماييد.
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anishtain4
    Delft جان خیلی‌ ممنون. من برا ارشد اقدام کردم و این معدله کارشناسیمه که تو دانشگاه تبریز خوندم که البته تو ایران متوسط به بالاس ولی‌ اساتید خارجی معمولا فقط دانشگاهای تهران رو میشناسن. تو CV و SOP کاملا به روند تحقیقاتی‌ و علمیم اشاره کردم و background هامو واضح توضیح دادم. این پروژه ارشدو برا یکی‌ دیگه دارم انجام میدم پول میگیرم ازش (کار ضد علمی انجام میدم) برا همین سابقه کاری نیست که بشه گفت انجامش دادم دیگه. من مدارکم متاسفانه با یه فاصلهٔ زیادی بعد ۱ ژانویه رسیده امیدی هست که خودشون منو تو لیست قرار بدن یا اینکه اگه بشون ایمیل بزنم این کارو بکنن؟
    از جوابت خیلی‌ خیلی‌ ممنونم.

برای تشکر روی لینک تشکر کلیک کنید یا ادامه یه پست دیگه بنویسید که اگه بعدا یکی دیگه خواست از این موضوع استفاده کنه تو مقدار زیادی پست گم نشه.
    سلام. آره معدلت خیلی خوبه. اگه مدارکت بعد از 1 ژانویه به دستشون رسیده بهتره دیگه درخواست بررسی بورس نکنی چون خودشون از قبل اعلام کرده بودن(2 ماه قبل از 1 ژانویه!) زمان نهایی دریافت مدارک جهت بررسی بورس 1 ژانویس. به نظرم اینجور مودبانه تره. باز هم خود شما مختاری!

Member domesday آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial design

الان آسمان میاد پست هاتون پاک میکنه
    برید حالشو ببرید ;D
    بچه ها این دانشگاه آیندهون خوبه فکر میکنید؟؟
    دلفت احتمال زیاد پرید از دستم!نمیدونم که کلآ بی خیال هلند بشم یا پی ایندهون رو بگیرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط domesday
    الان آسمان میاد پست هاتون پاک میکنه
    برید حالشو ببرید ;D
    بچه ها این دانشگاه آیندهون خوبه فکر میکنید؟؟
    دلفت احتمال زیاد پرید از دستم!نمیدونم که کلآ بی خیال هلند بشم یا پی ایندهون رو بگیرم
    سلام! مگه ما تو این پست ها خلاف کردیم؟! این پست مربوط به آشنایی های اولیه بچه ها با هلند و با هم دیگس دیگه.
    آره، دانشگاه آیندهون (EU) دومین دانشگاه فنی معروف هلنده. البته باید بگم که سیستم ثبت نام آنلاین اطلاعاتی EU و TU Delft با هم مشترکه! به نظر من بیخیال هیچ جایی نشین فعلاً تا نتیجه ی همشون بیاد! چرا فک میکنین دانشگاه دلف پرید از دستتون؟
    اگه هنوز خبر ندادن باید صبر کنین بازم.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

برای نظرخواهی برای پذیرش به انجمن مربوطه مراجعه کنید. پست های غیر مرتبط زیادی ارسال شده که به زودی حذف خواهد شد و در صورت تکرار با محرومیت مواجه خواهید شد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Genetics Lund University

سلام.من از vu amesterdam va wageningen پذيرش گرفتم.الان هم در به در دنبال هم اتاقي هستم براي amesterdam. كسي نبوووووود؟