صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در ترکیه

ApplyAbroad Senior Veteran

پیش فرض انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در ترکیه

درود

عزیزان در اینجا به بحث و تبادل نظر در مورد وسایل مورد نیاز سفر و زندگی در کشور ترکیه خواهیم پرداخت

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | تجهیرات | پوشاک | خوراک و بار مورد نیاز سفر و زندگی در کشور ترکی

با سلام

چون ترکیه نزدیکه کشورمون برای رفتن دانشجو جماعت دو راه بیشتر نیست اولی اتوبوس و دومی هم اتوبوس و شاید اخری هم هواپیما . پس نترسید و هرچی به عقلتون میرسه بگذارید توی ساک ببرید انجا همه چیز هست اما وقتی ادم پول زیاد داشته باشه و بتونه بخره دانشجو جماعته هم که رنگ پول رو وقت میبینه خودش رو نه . چند باری که من زمینی رفتم برای دانشجو جماعت مشکلی نبود نه بازرسی و نگیر دادن
    چون برای رشته هنر میرم استانبول کمی لوازم من بیشتر از مال بقیه است ( انواع کاغذ برای طراحی . مداد رنگی . مداد طراحی و کلا لوازم نقاشی و طراحی ) چون قیمت این لوازم انجا خیلی گرونتر نسبت به اینجا ( حدود 45 کیلو )

وسایل خوردنیو پخت وپز - برنج - چای و خشکبار برای حدود یک ترم یا کمی بیشتر ( پسته خوب ایرانی انجا کیلوی نزدیک 70 لیره و قیمت خشکبار دیگه همه خیلی گرونه از جمله زردالوی قیصی کیلوی 50 لیره
    چون من خودم میخواهم تو خونه غذا بپزم باید لوازم اشبزی هم جور باشه . کتری و قوری و استکان و بشقاب و قاشق و چنگال و .... نگید انجا میگیرم چون انجا با احتساب این وضع دلار هرچی از خونه ببرید خیلی به نفعتونه تا از انجا بخواهید بگیرید . لازم نیست بخرید من تقریبا از لوازم اضافی منزل که مادرم بیشتر شو بهم داده با خودم میبرم

دو عدد پتوی شبیه گلبافت و بالش و ملافه اضافی

دارو هرچی به عقلتون میرسه با جعبه کمکهای اولیه

لباس . درسته انجا لباس ارزونه اما نه برای دانشجو جماعت پس لباسهای اضافی خودتون رو هم ببرید ( بخصوص لباس زیر و شورت )

کفش و دمپایی ( انجا من برای یک جفت دمپایی پلاستکی ساده 8 لیر دادم مخم کمی سوت کشید )

چراغ مطالعه خوب .
    دیکشنری دارید ببرید چون ادم بعضی وقتها لازم میشه از رو کتاب نگاه کنه تا از روی لپ تاپ

بقیه رو هم یادم بیاد مینویسم چون تا الان بارم نزدیک 150 کیلو شده

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در ترکیه

دوستان چه نوع سیم کارتی رو برای اقامت دانشجویی پیشنهاد می کنن؟
    سیم کارتی که مقرون به صرفه باشه.
    AVEA یا TURKCELL یا VODAFONE؟اگر سیم کارت های دیگری هم هست لطفن راهنمایی کنید.ممنون.

Junior Member

راستش در کل زیاد با هم تفاوتی ندارند چون تقریبا از لحاظ مکالمه قیمتشون تقریبا یکیه و امکانتشون هم شبیه به هم

دوستان کسی اطلاع داره اپراتورهای موبایل ترکیه مثل مالزی به دانشجویان هم گوشی به صورت قسطی میدن یا نه ؟ توو سایتشون که طرح های 12 و 24 ماهه بود ولی نمیدونم به ترک ها فقط میدن یا به دانشجوها هم میدن.
    اگه نمیدن گوشیمو نفروشم اینجا!

Member
    رشته و دانشگاه
    Bogazici فوق لیسانس کنترل

AVEA یا TURKCELL یا VODAFONE؟اگر سیم کارت های دیگری هم هست لطفن راهنمایی کنید.ممنون.
    من خودم Turkcell دارم و تقریبا ماهی 40لیر شارژ میخرم ولی راستش تاحالا از طرح خاصی استفاده نکردم ولی دوستم Avea داره و ماهی 20 لیر میده برای 400 دقیفه مکالمه داخل یا خارج شبکه+تعداد زیادی sms ( دقیقا یادم نیست ولی میدونم خیلی زیاده ) + 1 یا 2 GB هم اینترنت

Junior Member

این رو دوستان دقت کنند اگه ترکیه میخواهند سیم کارت بگیرند دو جور سیم کارت هست یکی دائم و یکی دیگه شارژی . شما اگه بخواهید دائم بگیرید یرای ترکسل ماهانه 20 لیر می دید و 500 دقیقه مکالمه داخل و 500 اس ام اس اما امروز که من رفتم خطم رو دائمی کنم گفت باید یکی برای شما کفیل بشه علیرغم داشتن کارت اقامت گفت قانون اینه حالا سخت نیست میگم یکی برام کفیل میشه باید از خود ترکها باشند . برای شارژی هم هر چقدر شارز کنید به همون اندازه صحبت میکنید و این گرونتر برای ماها دانشجو ها درمیاد پس سعی کنید دائمی بگیرید

Member Jellyfish آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | تجهیرات | پوشاک | خوراک و بار مورد نیاز سفر و زندگی در کشور ترکی

نقل قول نوشته اصلی توسط 123list نمایش پست ها
    با سلام

چون ترکیه نزدیکه کشورمون برای رفتن دانشجو جماعت دو راه بیشتر نیست اولی اتوبوس و دومی هم اتوبوس و شاید اخری هم هواپیما . پس نترسید و هرچی به عقلتون میرسه بگذارید توی ساک ببرید انجا همه چیز هست اما وقتی ادم پول زیاد داشته باشه و بتونه بخره دانشجو جماعته هم که رنگ پول رو وقت میبینه خودش رو نه . چند باری که من زمینی رفتم برای دانشجو جماعت مشکلی نبود نه بازرسی و نگیر دادن
    چون برای رشته هنر میرم استانبول کمی لوازم من بیشتر از مال بقیه است ( انواع کاغذ برای طراحی . مداد رنگی . مداد طراحی و کلا لوازم نقاشی و طراحی ) چون قیمت این لوازم انجا خیلی گرونتر نسبت به اینجا ( حدود 45 کیلو )

وسایل خوردنیو پخت وپز - برنج - چای و خشکبار برای حدود یک ترم یا کمی بیشتر ( پسته خوب ایرانی انجا کیلوی نزدیک 70 لیره و قیمت خشکبار دیگه همه خیلی گرونه از جمله زردالوی قیصی کیلوی 50 لیره
    چون من خودم میخواهم تو خونه غذا بپزم باید لوازم اشبزی هم جور باشه . کتری و قوری و استکان و بشقاب و قاشق و چنگال و .... نگید انجا میگیرم چون انجا با احتساب این وضع دلار هرچی از خونه ببرید خیلی به نفعتونه تا از انجا بخواهید بگیرید . لازم نیست بخرید من تقریبا از لوازم اضافی منزل که مادرم بیشتر شو بهم داده با خودم میبرم

دو عدد پتوی شبیه گلبافت و بالش و ملافه اضافی

دارو هرچی به عقلتون میرسه با جعبه کمکهای اولیه

لباس . درسته انجا لباس ارزونه اما نه برای دانشجو جماعت پس لباسهای اضافی خودتون رو هم ببرید ( بخصوص لباس زیر و شورت )

کفش و دمپایی ( انجا من برای یک جفت دمپایی پلاستکی ساده 8 لیر دادم مخم کمی سوت کشید )

چراغ مطالعه خوب .
    دیکشنری دارید ببرید چون ادم بعضی وقتها لازم میشه از رو کتاب نگاه کنه تا از روی لپ تاپ

بقیه رو هم یادم بیاد مینویسم چون تا الان بارم نزدیک 150 کیلو شده
    150 کیلو!!!؟؟؟ واقعا لازمه این همه بار؟
    فکر کنم وسایل خونه خیلی بیشتر از وسایل خوابگاه باشه. اگه بخواهیم وسایل خوابگاه ببریم ( که 100% وسایله لازم برای زندگی هست) و با توجه به قیمتهای اونور، چیارو لازم خواهیم داشت؟
    اوزون اینجه بیر یولداییم...

Senior Member Gclub آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mish نمایش پست ها
    Avea پکیج ماهانه 20لیری داره که خوب و راحته.

سلام دوستان من می خوام یه مقدار زعفران و خشکبار با خودم ببرم ممکن هستش گمرک بهم گیر بده؟؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)