صفحه 1 از 45 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 447

موضوع: تحصیل در دانشگاه تکنولوژی سیدنی ( UTS ) و مسائل مرتبط

Junior Member

Cool تحصیل در دانشگاه تکنولوژی سیدنی ( UTS ) و مسائل مرتبط

سلام

خب انجمن های مختص به دانشگاه های آمریکا و کانادا در فروم وجود دارند ولی اینجا خبری ازشون نبود. منم گفتم اولیش رو من استارت بزنم

با اجازه مدیران توی این انجمن همه سوالات و اطلاعات درباره دانشگاه تکنولوژی سیدنی و یا UTS مطرح خواهد شد.

اطلاعات کلی :

چرا UTS :

دانشگاه تکنولوژی سیدنی در قلب شهر سیدنی واقع شده (به اصطلاح city) و دور و اطرافش برج های بلند سیدنی واقع شده اند. حتی ساختمان شماره یک دانشگاه هم همان برج بلند معروف UTS است که حتی هنگامی که هواپیمایتان می خواهد در فرودگاه سیدنی بنشیند نیز معلوم است. این دانشگاه در رشته های مهندسی رنک نزدیک به 100 و به طور کلی رنک حدودا 230 دارد. کادری بسیار مهربان و پاسخگو دارد. کلا این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی طراحی شده چون اکثر دانشجوهای این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.

utsleft.gif

خب اینا که همه اش داستان بود چهار تا خصوصیت مهم که باعث می شه دوستان این دانشگاه رو انتخاب کنند :

1 - اگر بخواهید با هزینه ی شخصی بیایید شهریه ی این دانشگاه نسبت به UNSW و دانشگاه سیدنی به مراتب ارزانتر است
    2 - دپارتمان مهندسی عمران این دانشگاه اکثر اساتیدش ایرانی هستند و هوای دانشجویان ایرانی را دارند
    3 - کلا این دانشگاه معروف به این است که دانشجویانش بعد از فارغ التحصیلی بلافاصله کار پیدا می کنند. کلا یک نهاد در این دانشگاه با نام UTS Career کار می کند که هفته به هفته یک برنامه برای مشغول به کار کردن دانشجویان ارائه می کند. انواع و اقسام کمک ها نظیر رزومه پر کردن، ارتباط با شرکت ها، کار درون دانشگاهی، تور کاریابی، workshop ها و ... را پشت سر هم می گذارد تا بالاخره دستتان را یک جایی بند کند
    4 - معمولا به دانشجویان ایرانی پذیرش می دهد و دفتر International Application دانشگاه یکی از بهترین ها در سرویس دهی و راهنمایی دانشجویان اینترنشنال است

در مورد کورس های ارائه شده در دانشگاه در زیر گروه های :

رشته ارائه می کند. برای ورود به وبسایت دانشگاه اینجا کلیک نمایید

این دانشگاه بهترین Handbook انلاین برای راهنمای رشته ها را در اختیارتان می گذارد. بعد از انتخاب کردن رشته مورد علاقه برای اپلای کافی است در ستون سمت چپ روی Apply Now کلیک کرده و مراحل پر کردن و ارسال ادمیشن را طی نمایید

این دانشگاه قدرت چک کردن اعتبار نمره آیلتس شما را دارد. لذا نیازی نیست که نسخه رسمی کارنامه تان را با هزینه زیاد برایشان بفرستید. همین که یک اسکن برایشان ارسال نمایید کافی است

هزینه ی اپلیکیشن برای هر کورس 100 دلار استرالیا است. اگر هم تصمیمتان برای رشته انتخابی بعد از حتی تصمیم نهایی تغییر کرد کافی است یک ایمیل به دانشگاه فرستاده و در 99 درصد مواقع با درخواست شما موافقت می شود و رشته تان عوض می شود. برای مثال خیلی ها برای یک رشته فوق لیسانس یکساله اپلای کرده بودند بعدا خواستند به فوق لیسانس دو ساله تغییر بدهند و با یک ایمیل این کار را انجام دادند.

همه امکاناتی برای شما در این دانشگاه فراهم شده تا همیشه خیالتان از همه چیز راحت باشد. هر اتفاقی که برایتان بیفتد با یک درخواست حل می شود مگر اینکه حرفتان خیلی غیر منطقی باشد.

گروه های بسیار بیشماری در دانشگاه فعالیت می کنند. فکر نکنم هیچ دانشجویی بتواند همه گروه ها را حتی یکبار اسم هایشان را بیاورد. خود دانشگاه هم تعداد بسیار زیادی گروه برای کمک به دانشجویان به وجود آورده است. برای مثال گروه کاریابی، گروهی برای کمک به شما برای نوشتن تمرین های درسی به زبان انگلیسی، گروه آیلتس که کلاس ها و امتحانات آزمایشی آیلتس برگزار می کند، گروه دانشجویان بین المللی پاسخگو به تمامی سوالات شما، مر کز دانشجویان که کار آموزش خودمان را انجام می دهد، گروه برنامه های تفریحی، مشاوره تحصیلی، مشاوره روانشناسی و ... که همه خدماتشان رایگان است

برای راحتی دوستان یک مرکز درمان هم درون دانشگاه وجود دارد که با بیمه دانشجویی هزینه ویزیت دکتر عمومی رایگان و پزشک متخصص بسیار اندک می باشد

دانشگاه دارای یک سالن ورزشی و بدنسازی مجهز نیز هست که برای دانشجویان تخفیف بالایی می دهد ولی رایگان نیست (البته دوستان توجه داشته باشید که اینجا سیدنی است و حتی با تخفیف نیز هزینه اش بالاست)

برای اسکان دانشجویان نیز یک نهاد بسیار مجهز دیگر به نام UTS Housing وجود دارد. خود دانشگاه نیز خوابگاه به دانشجویان می دهد که :

1 - گرانتر از خوابگاه های خصوصی است
    2 - امکانات بسیار زیاد و محیط بسیار شاد تری نسبت به خوابگاه های خصوصی دارد
    3 - خوابگاه های دانشگاه از پشتیبانی UTS Housing برخورداره و هر مشکلی به وجود میاد بلافاصله UTS Housing ، ارشد های خوابگاه و یا UTS Security آن را حل خواهد کرد.
    4 - خیلی تمیز اند

فاصله ی خوابگاه های دانشگاه تا خود دانشگاه حداکثر 10 دقیقه پیاده است. UTS Housing در پیدا کردن خوابگاه های خصوصی خوب ؛ ارزان و مورد اطمینان نیز به شما کمک خواهد کرد.

از نظر امنیت با اینکه سیدنی یکی از امن ترین شهر های جهان است اینجا دانشگاه رو که ببینید همون اول متوجه می شوید که اگر وسط زندان مجرمین جهان هم بود بازم امن بود. UTS Security تلفن 24 ساعته و رایگان داره که می توانید از موبایل و یا فقط با فشردن شماره 6 از یکی از صدتا تلفنی که توی دانشگاه و خوابگاه هست باهاشون تماس بگیرید. به جز درب های دستشویی ها ، همه درب ها فقط با پسورد و کارت دانشجویی و کارت های مخصوص باز و بسته می شن. حتی برای سوار شدن به آسانسور هم باید کارت بکشید و یا رمز وارد کنید. کل دانشگاه و خوابگاه ها با دوربین 24 ساعته مانیتور می شن. دانشگاه یک اتوبوس مخصوص دارد که هر نیم ساعت یکبار 7 روز هفته از ساعت 6:30 شب تا 2 نصف شب بین دانشگاه و خوابگاه ها و کتابخانه می گردد و به صورت رایگان دانشجو ها می توانند در محیطی امن جا به جا بشن

از نظر برنامه های تفریحی هم همین رو فقط بگم که اینجا پر از دانشجوی Exchange است یعنی مثلا طرف از آلمان اومده فقط یک ترم سیدنی درس بخوند و برود. خب بدیهی است که صرفا برای تفریح به اینجا آمده. مگر نه که همون آلمان می موند درسش رو می خوند این همه هم پول خرج نمی کرد. پس 90 درصد دانشجویان اینجا صرفا فقط به خاطر تفریح اومدند. دیگه خودتون بقیه اش رو کامل کنید

در کل هم یک توصیه به دوستان دارم اینه که سیدنی خیلی شهر گرانی است. اصلا انتظار قیمت پایین و دانشجویی و ... نداشته باشید. اینجا از هر کی هم می پرسم من جمله خود من همه معتقدیم سیدنی اون طور که تصور می کردیم نبود. همه خانه ها و خیابان ها اینجا قدیمی ان. من رفتم کانبرا اتوبان از سیدنی تا کانبرا 2 لاینه بود (حتی سه لاینه هم نه ها دو لاینه). ماشین خفن هم اینجا کم ملت می خرن. به جز مرکز شهر اکثر خانه ها 2، 3 طبقه است. حواستون باشه توی ذوقتون نخوره. در عوض از صمیمی ، پاکی و خوش برخورد بودن مردمش هر چی بگم کم گفتم.

خب فعلا همین رو داشته باشید. بعدا اگر حال داشتم میام کامل ترش می کنم

موفق باشید
    ویرایش توسط kramezani : August 8th, 2012 در ساعت 12:42 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشگاه تکنولوژی سیدنی UTS

هنگام اولین ورود :

فایل پیوست 11479

از همان لحظه ای که از هواپیما پیاده می شوید (اگر زیادی دیر و یا زود نرسید) در همان فرودگاه سیدنی یک ایستگاه UTS وجود دارد. با مراجعه به آن و نشان دادن COE تان به صورت رایگان شما را به خوابگاه ها، دانشگاه و یا هتل مورد نظرتان می برند و اگر جایی برای اقامت از قبل نداشته باشید به شما در پیدا کردن یک خانه دانشجویی کمک می کنند. (البته شدیدا توصیه می شود که از قبل یک مکان برای زندگی خود در نظر داشته باشید و زیاد روی این جور چیز ها حساب باز نکنید)

برای اطلاعات بیشتر به وبسایت زیر مراجعه فرمایید:

http://www.uts.edu.au/international/new/arrive.html

اگر در روز تعیین شده برسید (سعی کنید برای همان روزی پرواز بگیرید که دانشگاه گفته تا چیزی رو از دست ندهید) و از دانشگاه خوابگاه داشته باشید، خواهید دید که نماینده بانک Common Wealth و موبایل Vodafone نیز در خوابگاه حضور دارند تا به شما در باز کردن یک حساب بانکی مناسب، کارت مستر کارت و یک خط تلفن همراه با پلن مناسب کمک کنند.

سپس Orientation شروع می شود و یک هفته مدام برنامه و پارتی و ... است تا شما را با قوانین و محیط دانشگاه، ارگان های دانشجویی، سیدنی و دانشجویان دیگر آشنا کنند و به شما یک خوشامد گرم و صمیمانه بگویند. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر بروید:

http://www.orientation.uts.edu.au/

در همین ارینتیشن انتخاب واحد هم هست که انقدر بهتان در مورد واحد ها و ... اطلاعات می دهند که فکر نمی کنم لازم باشد من اینجا صحبتی در موردشان بکنم. فقط بدانید که چون شما دانشجوی اینترنشنال هستید باید 4 درس در هر ترم بردارید (یعنی حداکثر واحد مجاز).

برای مشاهده ی راهنمای تصویری ورود به سیدنی به لینک زیر مراجعه فرمایید. فیلم های این صفحه را حتما مشاهده کنید شامل فیلم های دیگر هم درباره دانشگاه می شود که خیلی بهتان در شناخت دانشگاه کمک می کند

http://www.uts.edu.au/international/new/multimedia.html

اطلاعات بیشتر در لینک زیر

http://www.uts.edu.au/international/new/predep.html

توجه فرمایید که قبل از ورود به سیدنی باید ایمیل دانشگاهیتان را فعال کرده باشید. طریقه ی این کار را دانشگاه خودش به شما ایمیل خواهد کرد.

شاد باشید
    ویرایش توسط kramezani : August 8th, 2012 در ساعت 01:15 PM

Junior Member

اسکان

housing-main-graphic.jpg

در مورد خوابگاه گرفتن هرچه زودتر خوابگاه بگیرید بهتره. یعنی اگر تصمیم به اومدن به این دانشگاه قطعی شد سریعا برای خوابگاه اقدام فرمایید چون رقابتی است و جاهای ارزان و خوب پر می شود. حتی گاهی شده که کلا پر شده و جا نداشته به دانشجویان بدهد. البته زیاد نگران پر شدن خوابگاه ها نباشید تعداد خوابگاه های دانشگاه از 1000 واحد هم بیشتر است و تقریبا کاملا پر شدنش غیر ممکنه ولی دیگه خیلی گرون هاش خالی می مونه.

وبسایت زیر مربوط به واحد خوابگاه دانشجویی UTS است:

http://www.housing.uts.edu.au/

خب پیشنهاد من این است که از خود دانشگاه خوابگاه بگیرید. چون زندگی دانشجویی یه چیز دیگه است. به علاوه از پشتیبانی نیرو های امنیتی خود دانشگاه UTS Security هم برخوردار می شوید. تمام درب های خوابگاه ها حتی دکمه آسانسور کارتی و الکترونیکی است و امنیتش خیلی بالاست. شاید باورتان نشود من همیشه در اتاقم را می بستم و فکر می کردم که قفل شده. تازه دو روز پیش فهمیدم که باید برای قفل شدنش کارت رو بذارم روی سنسور تا قفل شود. یعنی همه این مدت در اتاق من باز بوده وقتی نبودم و هیچ اتفاقی نیفتاده. اتوبوس امنیتی دانشگاه که از ساعت 6:30 تا 2 شب بین خوابگاه، دانشگاه و کتابخانه می چرخد و شما به رایگان می رید و میایید. به دانشگاه خیلی نزدیک اند. همه امکانات از رخت شویی و ... گرفته گاز برقی، فر برقی ، باربیکیو برقی با تمام وسایل مورد نیازش ، ماکروویو ، کتری برقی ، اطو ، جاروبرقی و انواع و اقسام قابلمه و ظرف و ... رو در اختیارتان می ذاره. هر هفته یکی میاد همه جا رو تمیز می کنه. اینترنت رایگان دانشگاه رو داره. اتاق تلوزیون، بیلیاد ، پیانو،سایت کامپیوتر همراه با دستگاه پرینت، اتاق جاز ، پینگ پونگ و ... دارد. در کل می صرفد. به علاوه چون با دانشجو ها هستید هیچ برنامه تفریحی رو از دست نمی دید. خود خوابگاه هم مهمانی های زیادی برگزار می کند. کلاس های آشپزی، رقص و ... رایگان و تور های خیلی ارزان قیمت همه امکانات خوابگاه های UTS هستند.

تازه اگر با هم اتاقی ها و ... هم مشکلی داشتید یک سری ارشد هستند که میان و با صحبت کردن آشتی تان می دهند

برای گرفتن خوابگاه باید مثل پذیرش گرفتن اپلای کنید (می دونم دارید می گید ای بابا چقدر اپلای ولی همینه دیگه)

برای اپلای کردن به لینک زیر بروید :

http://www.ssu.uts.edu.au/housing/re...plication.html

همون طوری فرم ها رو پر کنید . 5 تا انتخاب می تونید داشته باشید به ترتیب اولویت و در آخر هم باید 25 دلار اپلیکیشن فی (یا 30 دلار) بپردازید. دو روزه هم جواب می دهند که چی شد.

برای اپلای برای خوابگاه حتما نباید صبر کنید تا شماره دانشجوییتان بیاید

لیست قیمت ها در لینک زیر موجوده

http://www.ssu.uts.edu.au/housing/residences/cost.html

5 تا خوابگاه هست که همه شان خیلی خوب هستند. فقط از روی قیمت و انتظارات خودتان با خیال راحت انتخاب کنید. همه شان نزدیک دانشگاه هستند. Geegal که دورترین خوابگاه هست 15 دقیقه پیاده با دانشگاه راه هست. نزدیکترین خوابگاه Yura هست که اصلا یه جورایی توی خود دانشگاه است. اکثر برنامه های تفریحی و کلاس ها هم در Yura برگزار می شه. همه می تونند شرکت کنند ولی خب فکر کن اگر توی Geegal باشی باید 15 دقیقه راه بری و اگر توی یورا باشی کافیه فقط سوار آسانسور بشی تا بری. در عوض اتاق های یورا از همه کوچکتره. کلا همه شان خوبند زیاد سخت نگیرید. در وبسایت می توانید نمای 360 درجه هر یک از خوابگاه ها را مشاهده کنید. اتاقاش دقیقا همون شکلیه که توی کامپیوتر می بینید. بعضی از اتاق ها مثل اتاق های یورا Air conditioning دارند و بعضی مثل Geegal ندارند و یا بعضی فقط فن دارند. منظورم از ایر کاندیشنینگ هم هیتر و پنکه هست. حالا فکر نکنید چیلر گذاشتن براتون.

هزینه ی آب و برق هم روی همین هزینه هاست و هزینه ی اضافی نباید بدهید. همه خوابگاه ها یک کمد دارای طبقه و قفسه (بدون چوب لباسی)، آینه، دراور، تخت، میز تحریر، صندلی و فایل نگهداری اسناد و مدارک دارند.

بعد از اینکه خوابگاه رو گرفتید هم 760 دلار (660 دلار وجه الضمان که آخر سر به شما پس می دهند) و 100 دلار جهت صرفا قبول قرارداد که براتون نوش جان می کنند ازتون می گیرند.

آدرس های خوابگاه ها و تمام ساختمان های دانشگاه در لینک زیر:

http://www.fmu.uts.edu.au/campus/room-id.html

هر سوالی راجع به اپلیکیشن خوابگاه و خوابگاه ها دارید می توانید از ایمیل زیر بپرسید:

housing.service@uts.edu.au

هر سوالی راجع به خود اپلیکیشنتون و کلا از دانشگاه داشتید با ایمیل زیر مکاتبه کنید خیلی خوب جواب می دهند:

international.applications@uts.edu.au

موفق باشید
    ویرایش توسط kramezani : August 8th, 2012 در ساعت 03:34 PM

Junior Member

چه رشته ای را انتخاب کنید

علاوه بر علاقه و داشتن پیش زمینه و غیره و غیره اگر می خواهید شامل قوانین رفاهی استرالیا بشوید دو تا چیز دیگه رو هم باید در نظر داشته باشید

1 - رشته انتخابیتان در لیست SOL که همون رشته های مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا اند باشد. خب این لیست همه اش عوض می شه برای همین اینجا نمی ذارمش. خودتون توی گوگل عبارت "SOL Australia immigration" رو سرچ کنید. برید توی اولین گزینه ای که میاره و رشته ها رو ببینید.(دیگه ازین آسون تر)

2 - رشته تان را در وبسایت زیر که وبسایت رسمی دولت استرالیا برای دانشجویان بین المللی است جستجو و پیدا کنید:

http://cricos.deewr.gov.au/Course/CourseSearch.aspx

الف - هم چک کنید که مکان ارائه رشته در خود سیدنی و در خود دانشگاه باشد (چون حتی distance مود هم دارند)

ب - هم قیمت رشته را چک کنید که با جیب شما سازگار باشد

ج - تعداد هفته را چک کنید که مدت کورس انتخابی از 100 هفته بیشتر باشد. (این کورس ها طبق نظر دولت استرالیا دو ساله و دو سال به بالا به حساب میان و شامل ویزاهای کار و امتیازات خاص هستند، coursework یا research فرقی نداره)

دقت کنید که اینجا PHD و Master by Research هیچ فرقی ندارند. در هر دو شما فقط تحقیق انجام می دهید. هیچ کلاس درسی وجود ندارد و به محض ورود تحقیق را شروع می کنید. فقط Master by Research دوسال تحقیق می کنید و در PHD سه، چهار سال. به همین خاطر با مدرک لیسانس برای هر دو می توانید اپلای نمایید

موفق باشید
    ویرایش توسط kramezani : August 8th, 2012 در ساعت 03:39 PM

Junior Member

پیش نیاز ها: Application Requirements

خب طبیعتا برای هر کورس دپارتمان مربوطه پیش نیاز های خاصی دارد ولی به طور کل ،در مهندسی، این دانشگاه به نمره ی آیلتس آکادمیک، اورال 6.5 به طوری که در رایتینگ حداقل نمره 6 کسب شده باشد اکتفا خواهد کرد. از لحاظ معدل و دانشگاه سابق هم زیاد سخت گیر نیستند، فقط نباید بیشتر از 6 واحد افتاده داشته باشید.

موقعیت

https://maps.google.com/maps?oe=utf-...d=0CKwBEPwSMAA

همانطور که درنقشه بالا ملاحظه می کنید دانشگاه در قسمت اصلی شهر واقع شده. 7 دقیقه پیاده روی به سمت غرب در خیابان Broadway کافی است تا به Broadway Shopping Center برسید.

در Broadway Shopping Center تمام نیاز های شما نظیر بانک، پست، خرید تلفن همراه ، انواع و اقسام فروشگاه های زنجیره ای و رستوران ها پاسخ داده خواهد شد. فروشگاه زنجیره ای معروف Coles نیز در این مرکز خرید در همان طبقه اول واقع شده است که مثل شهروند خودمان است و به جز لباس همه چیز می فروشد. قیمت های Coles برای شروع مناسب اند. سعی کنید که اجناسی که رویشان مارک خود Coles خورده و یا برچسب قیمت زرد رنگ دارند را بخرید که ارزانتر خرید کرده باشید. اگر اهل دویدن در طبیعت هستید در جنوب Broadway Shopping Center پارک Victoria واقع شده که بسیار زیباست.

ارادتمند

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    SHARIF.MS.SOFTWARE

خیلی عالی بود - کیفیت و هزینه سلف سرویس دانشگاه و خوابگاه چطوره؟

سیدنی: Aug 11, 2009 -- فایل اول:Oct 1, 2009 -- ارسال به دمشق: Nov 24, 2009 - ورشو December 12, 2011 این پروسس February 13, 2012 مدیکال به همراه کپی پاس و ۴۹۰ دلار :April 8,2013 .

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in International Business Law - Australia

خوب دوست عزیز تمام این مسائلی‌ که راجع به دانشگاه UTS فرمودید رو تمام دانشگاه‌های استرالیا بدون استثنا دارن خیلی بهتر و مدرن تر. فقط این دانشگاه یه تفاوت با بقیه داره و اون مزخرفترین کمپس در کل استرالیاست. فکر کنید دانشگاهتون یک ساختمان بلند در مزخرفترین و شلوغترین نقطه شهر و بدون پارکینگ و بدون هیچ فضای طبیعی، دریاچه و دار و درخت. اگر بخوام تشبیه بکنم با فضای ایران انگار دانشگاه شما وسط ترمینالِ جنوبِ در تهران واقع شده است. من حداقل ۱۵ کمپس رو در استرالیا دیدم ولی افتضاح تر از UTS و بعد از اون QUT در بریزبین ندیدم

ممنون از مطالب بسیار ارزشمند، آقا در مورد بورس این دانشگاه هم کمی اطلاعات میدید؟

Junior Member

خیلی ممنون اطلاعات خوبی بود

1- من حدود 20 واحد افتاده دارم و در نهایت معدلم 13.72 شده در رشته مهندسی برق . می خوام برای Master of internetworking این دانشگاه اقدام کنم . شانسی دارم ؟

2- هزینه ی این رشته حدودا 40.000 دلار برای دو سال میشه . این هزینه رو چطوری دریافت می کنن ؟ اول ترم ؟ آخر ترم ؟ و اینکه آیا قسطی هم میشه پرداخت یا باید یک جا داد ؟

Junior Member

خیلی عالی بود - کیفیت و هزینه سلف سرویس دانشگاه و خوابگاه چطوره؟
    سلام. خواهش می کنم. ببخشید من یک مدت خیلی سرم شلوغه کم میام. سریع می گم و می رم. دانشگاه و خوابگاه سلف سرویس ندارند. البته تا دلتان بخواهد رستوران و کافی شاپ درون دانشگاه وجود دارد. ولی خیلی بخواهد لطف کند به دانشجویان 10 درصد تخفیف می دهد. همیشه 5 شنبه ها ساعت 6 می توانید قهوه و یا چای رایگان بخورید و در مناسبت ها به شما باربیکیو رایگان می دهند . ولی در کل رستوران هستند. مک دونالد، برگر کینگ، و ساب وی دقیقا کنار ساختمان اصلی دانشگاه قرار گرفته اند.

خوب دوست عزیز تمام این مسائلی‌ که راجع به دانشگاه UTS فرمودید رو تمام دانشگاه‌های استرالیا بدون استثنا دارن خیلی بهتر و مدرن تر. فقط این دانشگاه یه تفاوت با بقیه داره و اون مزخرفترین کمپس در کل استرالیاست. فکر کنید دانشگاهتون یک ساختمان بلند در مزخرفترین و شلوغترین نقطه شهر و بدون پارکینگ و بدون هیچ فضای طبیعی، دریاچه و دار و درخت. اگر بخوام تشبیه بکنم با فضای ایران انگار دانشگاه شما وسط ترمینالِ جنوبِ در تهران واقع شده است. من حداقل ۱۵ کمپس رو در استرالیا دیدم ولی افتضاح تر از UTS و بعد از اون QUT در بریزبین ندیدم
    خوب دوست من من که نگفتم بقیه دانشگاه ها ندارند. من بقیه کمپس ها را ندیدم. البته در مورد مدرن تر بودنشان شک دارم. دانشگاه 10 ساختمان اصلی و یک کتابخانه دارد که البته اکثر درس های مهندسی در همان ساختمان بلند معروف تشکیل می شود. خوابگاه ها پارکینگ دارند (البته با اجاره جداگانه). از دانشگاه UTS تا دانشگاه سیدنی 10 دقیقه پیاده راه است پس از لحاظ موقعیت شهری فکر نمی کنم تفاوتی داشته باشند. به هر حال انتظارات و زاویه ی دید افراد متفاوت است. من که راضیم. اینجا پر ترافیک ترین قسمت استرالیاست ولی ترافیک در استرالیا یعنی 5 ماشین پشت یک چراغ قرمز .

ممنون از مطالب بسیار ارزشمند، آقا در مورد بورس این دانشگاه هم کمی اطلاعات میدید؟
    خواهش می کنم دوست من. بورس سه نوع است. 1 - بورس دولت استرالیا که اپلایش جداگانه است و برای همه دانشگاه ها یکسان است. 2 - بورس دانشجویان فوق لیسانس که حداکثر 2000 دلار به صورت وام کم بهره است. 3 - بورس صنعتی که صنعت به دانشگاه برای تحقیق در زمینه مورد نظرش بورس می دهد که باید با اساتید تماس بگیرید

اطلاعات بیشتر را در انجمن بورس استرالیا جستجو نمایید

http://www.applyabroad.org/forum/sho...84%DB%8C%D8%A7

خیلی ممنون اطلاعات خوبی بود

1- من حدود 20 واحد افتاده دارم و در نهایت معدلم 13.72 شده در رشته مهندسی برق . می خوام برای Master of internetworking این دانشگاه اقدام کنم . شانسی دارم ؟

2- هزینه ی این رشته حدودا 40.000 دلار برای دو سال میشه . این هزینه رو چطوری دریافت می کنن ؟ اول ترم ؟ آخر ترم ؟ و اینکه آیا قسطی هم میشه پرداخت یا باید یک جا داد ؟
    خواهش می کنم. معدلتان مهم نیست. شاید واحد های افتاده تان کمی شانستان را پایین بیاورد. اگر آیلتس خوبی داشته باشید به احتمال 80 درصد پذیرش می گیرید

2 - هزینه هر ترم را در ابتدای ترم می گیرند. اول هر ترم باید 10 هزار تا به علاوه هزینه بیمه تان را بپردازید

برایتان آرزوی موفقیت می کنم

ارادتمند

صفحه 1 از 45 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)