صفحه 2 از 45 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 447

موضوع: تحصیل در دانشگاه تکنولوژی سیدنی ( UTS ) و مسائل مرتبط

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    SHARIF.MS.SOFTWARE

پیش فرض پاسخ : دانشگاه تکنولوژی سیدنی UTS

من و عیال حساب کردیم برای دکتری من با ۱۱۰ میلیون تومن آخرِ آخرش ۱.۹۹۹ سال(یعنی حد اکثر ۲ سال ) دوام میاریم ، وضعیت کار دانشجویی چطوره ؟رو چقدر میشه حساب کرد؟ من توی یک سایت خوندم که حدود ۳۰-۴۰ تا ساعتی برای تدریس خصوصی ( من ایران ۴-۵ سال سابقه تدریس دارم)

سیدنی: Aug 11, 2009 -- فایل اول:Oct 1, 2009 -- ارسال به دمشق: Nov 24, 2009 - ورشو December 12, 2011 این پروسس February 13, 2012 مدیکال به همراه کپی پاس و ۴۹۰ دلار :April 8,2013 .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط x_axez نمایش پست ها
    من و عیال حساب کردیم برای دکتری من با ۱۱۰ میلیون تومن آخرِ آخرش ۱.۹۹۹ سال(یعنی حد اکثر ۲ سال ) دوام میاریم ، وضعیت کار دانشجویی چطوره ؟رو چقدر میشه حساب کرد؟ من توی یک سایت خوندم که حدود ۳۰-۴۰ تا ساعتی برای تدریس خصوصی ( من ایران ۴-۵ سال سابقه تدریس دارم)
    سلام دوست من

خب کار دانشجویی هست. ولی شما خیلی خوش بینانه به قضیه نگاه کردید. البته بستگی به قدرت و توانایی های خود شما هم دارد. خیلی هم بستگی به شانس دارد. خوبی دانشگاه UTS این است که کار های غیر تخصصی در اطرافش خیلی زیاد است و به دانشجو ها زیاد کار می دهند. چون در مرکز سیدنی است و شلوغ ترین قسمت شهر است و پر از فروشگاه و رستوران و ... است (اگر مشکلی با کار در این جور جاها ندارید). درباره تدریس هم بله قیمتش همین طور است. ولی باید سطح زبانتان در حد بسیار خوب باشد. کار های غیر تخصصی هم از پایه حقوق ساعتی 18 دلار شروع و به طور میانگین ساعتی 23 دلار حقوق می دهند. در کل اگر مجرد بودید شاید می گفتم که بیایید و بگویید خدا بزرگ است. ولی چون با همسرتان هستید هم دو تا هزینه باید بکنید، هم در هر شرایطی نمی توانید زندگی کنید (مثلا در هر خانه ای نمی توانید زندگی کنید، در هر محله ای نمی توانید خانه بگیرید و ...) . به همین خاطر اینطور به شما می گویم :

حساب کنید که 1 سال در اینجا فقط از جیب بخورید و بعد از یکسال یک کار غیر تخصصی با حقوق ساعتی 27 دلار پیدا کنید. هزینه زندگی برای هر نفر حداقل 1600 دلار در ماه است + هزینه دانشگاه و بیمه. بعد دو سال جا بیفتید و بتوانید همان کار تدریس را ادامه دهید .( این شرایط با ضریب اطمینان قابل قبولی فکر کنم به واقعیت نزدیکتر باشد.)(من اینطور فرض کردم که توانایی بالایی در امر تدریس دارید). حالا حساب کنید ببینید با این شرایط می توانید بیایید یا خیر

برایتان آرزوی موفقیت می کنم

ارادتمند

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in International Business Law - Australia

نكته ديگه اينكه شما نبايد در خصوص دخل و خرجتون دچار خطاي محاسباتي بشيد. شما الان داريد منابع ماليتون رو بنا بر دلار ٢٢٠٠ محاسبه ميكنيد در صورتيكه معلوم نيست فردا اين رقم چقدر ميشه همونطوري كه من پارسال با دلار ١١٠٠ اومدم و الان دو برابر شده.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    SHARIF.MS.SOFTWARE

نقل قول نوشته اصلی توسط Sabokkbal نمایش پست ها
    نكته ديگه اينكه شما نبايد در خصوص دخل و خرجتون دچار خطاي محاسباتي بشيد. شما الان داريد منابع ماليتون رو بنا بر دلار ٢٢٠٠ محاسبه ميكنيد در صورتيكه معلوم نيست فردا اين رقم چقدر ميشه همونطوري كه من پارسال با دلار ١١٠٠ اومدم و الان دو برابر شده.
    درسته و تا حدودی هم روی دلار دانشجویی حساب کردم(۴*۱۳۵۰۰) اگر نتکروننش! و قبل از رفتن همه پول ها را به دلار تبدیل می کنم همینجا نگه میدارم- هر ۶ ماه مقداری از اون دلار را تبدیل به ریال و دوباره دلار دولتی می کنیم-(البته اگر تا قبل رفتن دلار نشه۹۰۰۰ تومن!) برای اونجا هم روی خوابگاه های استدیو لارج (اگر متاهلی باشه) هفته ای ۳۲۰ دلار و با مخلفات ۴۰۰ حساب کردیم- و البته ممکنه همسرم هم در همین ۶ ماه کار مناسب گیر بیاره ( الان تو ایران ماهی ۲ حقوقشه )
    ویرایش توسط x_axez : August 20th, 2012 در ساعت 12:15 PM

سیدنی: Aug 11, 2009 -- فایل اول:Oct 1, 2009 -- ارسال به دمشق: Nov 24, 2009 - ورشو December 12, 2011 این پروسس February 13, 2012 مدیکال به همراه کپی پاس و ۴۹۰ دلار :April 8,2013 .

اطلاعات کاملی بود.
    ممنون.
    فقط یه سوال:معمولا خانم ها اونجا تو دانشگاه چی میپوشن؟؟:دی
    بیرون دانشگاه چطور؟

Junior Member

اطلاعات کاملی بود.
    ممنون.
    فقط یه سوال:معمولا خانم ها اونجا تو دانشگاه چی میپوشن؟؟:دی
    بیرون دانشگاه چطور؟
    سوال جالبی بود :شوخی.

جواب:لباس )))

نه ولی جدای شوخی کلا استرالیایی ها خیلی casual هستند. با هر لباسی که می خوابن با همون تو خونه اشون هستند. با همون میان کلاس. با همون می رن بیرون. حتی با همون لباس میان برای دانشجو ها presentation انجام می دن. برای همین هر کی هر چی دوست داره می پوشه. اکثرا دامن و یا یه لباس راحت می پوشن. دانشگاه یه بخش بزرگ مسلمان هم داره که خب لباس های پوشیده می پوشن . به هر حال هر چی بپوشی هیچ فرقی نمی کنه.

من خودم توی ایران که بودم همه لباس هام با هم فرق داشت. حتی لباس مهمونی دوستام با مهمونی خانوادگی فرق می کرد . ولی اینجا خیلی شده با همون لباسی که خوابیدم پا می شم می رم فروشگاه خرید از اون ورم می رم کلاس.

موفق باشی

Junior Member

با سلامبرای گرفتن خوابگاه های دانشگاه از کی باید اقدام کرد ؟با توجه به اینکه من هنوز ceo نویمده

Junior Member

سلام.

می خواستم یک مطلب مهم درباره فرستادن ریزه نمرات بگم .
    در دانشگاه uts وقتی میخواهید ترجمه ریزنمرات رو براشون بفرستید حتما اون فتوکپی های فارسی رو که به ترجمه اتچ هستش رو باید مترجم مهر "I certify that is a true copy of original " و مهر رسمی خودش رو بزند .
    و نیاز نیست که مهر وزارت خارجه یا سفارت استرالیا یا ایجنت ها رو داشته باشه .
    اینو گفتم که هزینه الکی مثل من خرج نکنید (83 تومانdhl+ ترجمه مدارک ) واونها مدارک رو پس نمیدنن دیگه.

Thank you for posting us your documents. We are able to accept most of them except :

1 certified copies of the master statement of completion and academic transripts in original language
    2 certified copies of the bachelor statement of completion and academic transripts in original language

Please note that the certifier has to sign and date next to the stamp.

Junior Member

با سلامبرای گرفتن خوابگاه های دانشگاه از کی باید اقدام کرد ؟با توجه به اینکه من هنوز ceo نویمده
    سلام دوست عزیز. قدیمی شده. ولی جواب دادم شاید به درد نفر بعدی بخورد

برای سوال در مورد ادمیشن گرفتن خوابگاه، با ایمیل

housing.admissions@uts.edu.au

مکاتبه فرمایید. هرچه زودتر اقدام فرمایید بهتر است.

سلام.

می خواستم یک مطلب مهم درباره فرستادن ریزه نمرات بگم .
    در دانشگاه uts وقتی میخواهید ترجمه ریزنمرات رو براشون بفرستید حتما اون فتوکپی های فارسی رو که به ترجمه اتچ هستش رو باید مترجم مهر "I certify that is a true copy of original " و مهر رسمی خودش رو بزند .
    و نیاز نیست که مهر وزارت خارجه یا سفارت استرالیا یا ایجنت ها رو داشته باشه .
    اینو گفتم که هزینه الکی مثل من خرج نکنید (83 تومانdhl+ ترجمه مدارک ) واونها مدارک رو پس نمیدنن دیگه.

Thank you for posting us your documents. We are able to accept most of them except :

1 certified copies of the master statement of completion and academic transripts in original language
    2 certified copies of the bachelor statement of completion and academic transripts in original language

Please note that the certifier has to sign and date next to the stamp.
    ممنون از اطلاعاتتون. منم برای اطلاعات تکمیلی تجربه ی خودم رو می گم. به نظر من یو تی اس عاشق مهر برجسته است. اصلا کاری به هیچی نداره. هرچی که روش مهر برجسته باشه (ازین مهر بی رنگ ها مثل مهر وزارت علوم) رو درجا قبول می کنه. شما خیلی ساده کپی کارنامه و دانشنامه تون رو ببرید دفتر اسناد رسمی. 1000 تومن بدید مهر برجسته کنه و برابر اصل کنه. همون رو بفرستید حله. من مهر برابر اصل خود دانشگاه رو کردم. گذاشتم توی پاکت مخصوص دانشگاه. مهر و موم دانشگاه کردم، فرستادم، قبول نکرد. رفتم دفتر اسناد رسمی برابر اصلش کردم ، فرستادم، بلافاصله قبول کرد

یه سری اطلاعات تکمیلی هم راجع به یو تی اس من بدم. با افتخار دانشگاه یو تی اس یکی از بهترین انجمن ایرانیان رو داره. برنامه های بسیار زیادی رو در طی سال برگزار می کنه و همه شون فراتر از حد انتظار خوب هستند. واقعا من از همین جا از همه کسانی که برای انجمن ایرانیان یو تی اس یا همان UTS Iranian Society -UIS زحمت می کشند تشکر می کنم. سال پیش هم میان چند ده انجمن فعال دانشگاه، انجمن ایرانیان یو تی اس، بهترین انجمن دانشگاه معرفی شد و برنده ی جایزه ی 1000 دلاری دانشگاه شد.

این هم لینک فیس بوک و درگاه ارتباطی انجمن و اعضاست

https://www.facebook.com/groups/UTSIranians/

با آرزوی موفقیت همه ی دانشجویان

Junior Member

سلام دوست عزیز
    من قراره تا 2 ماه دیگه برم UTS
    راجع به خوابگاه های دانشگاه میخواستم ازتون بپرسم پول برق آب گاز و تلفن و اینترنت جدا از هزینه هفتگی اجاره بهای خوابگاهه؟ و اگه اینجوریه میتونید یه حدود قیمت بهم بگید؟
    راستی من متاهلم و میخواستم ببینم میتونم small studio واسه دو نفرمون بگیرم یا نه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)